Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Vesmírní Pasažéři mají sice kvalitní vizuál, ale scénář vyplněný vatou prostě není dost dobrý ani akční, aby film po značnou část doby trochu nenudil. Film mi přišel jako slabší zato vesmírná variace na Robinsona Crusoe, nebo Trosečníka, s tím, že Chriss Pratt není Tom Hanks a režisér Tyldum bohužel rozhodně není Zemeckis.(20.3.2017)

Výborné ukotvení do sci-fi světa, pěkné prostředí, fajn efekty a hlavně sympatické charaktery! Bez nich by to vůbec nefungovalo. Bohužel když přijdou ke slovu "hardcore sci-fi" aspekty, začíná se zjednodušovat a uchylovat ke klišé, namísto chytrým řešením, kterými se proslavila např. Gravitace. Pasažéří jsou v podstatě takovou méně náročnější, ale za to možná více zábavnou verzí Moon... 7/10(19.2.2017)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $99,956,732Tržby Celosvetovo $299,450,679Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ režisér Morten Tyldum mi asi moc sedí, doteraz vždy svojou šikovnosť upútal, herci skvelý, Chris Pratt opäť dominuje a za posledné roky má šťastnú ruku na výber kvalitných úloh, kde dokáže ťažiť maximum, technická stránka veľmi prepracovaná, plusom aj kamera, dejovo to môže pripadať dosť pasívne ale je to taká skladačka ktorá musí zapasovať dielik ku dieliku aby to rozkvitlo do tej správnej gradácie, režisér si dokázal dobre pohrať z napätím, miestami som mal pocit že to zahrá do dosť tragickej noty ale tak nakoniec happy end musí byť, no nie /90%/(5.4.2017)

• xxmartinxx

Ten film má skvělý námět. Ale náměty jsou ta nejbanálnější věc, producenti mají šuplíky přeplněný úžasnejma námětama! A provedení je fatálně špatný. Fádně vykreslené postavy, jejichž chování je tak povrchně čitelné a bezrozměrné, až je to kusem otupující a kusem urážlivé. Neexistenci opravdového konfliktu (protože při tomhle nastavení je nevyhnutelný usmíření mezi nima, ty postavy nemají dost velký rozměr na to, aby mohly cokoliv jiného než naplnit klišé) si musí scénář vypomoct tím, že uměle dodá potuchu lodi - aby vůbec existovala nějaká iluze napětí. Jde o ukázku veskrze špatně realizovaného námětu, film nedokáže těžit svůj potnciál a musí si pomáhat tupýma berličkama, které by mohly přijít kdykoliv v jakémkoliv filmu. Stačí porovnat třeba s Moonem s podobným námětem...(28.4.2017)

"Smál jsem se muži bez kalhot, než mi došlo, že nemám nohy." Robot, gentleman a práskač Arthur mě bavil určitě víc než duo probuzených. Ti sice byli mladí, krásní, jedineční i odhodlaní, ale taky mi způsobili hybernační kocovinu a 612 dalších zdravotních problémů. Pardon, to jsem nebyl já, ale kapitán Mancuso. Mě to tedy nic neudělalo, vlastně mě to celkem bavilo, představoval jsem si 90 let pohody s vlastním kinem, zábavnými výstupy do vesmíru, hláškujícím robotem a vybíráním budoucí matky svých dětí. A asi by to dopadlo jinak než "náhodné" setkání Jima s Aurorou, které nedostalo šanci něčím mě překvapit.(9.5.2017)

• - Poté, co se provalí pravda o Aurořině probuzení a Aurora (Jennifer Lawrence) Jima (Chris Pratt) v posteli zmlátí, tak k ní Jim promlouvá přes „palubní rozhlas“, zatímco Aurora běhá po chodbách. Doběhne na konec chodby, pár vteřin postojí a běží zpět. Je zde přitom záběr na Jima, za ním jsou 3 monitory se záběrem Aurory. Prostřední obraz se rozběhne o vteřinu později než obrazy po stranách. (HonzaR.)

• - Pokud by na lodi byla zásoba jídla pro 250 lidí na měsíc a pro 5 250 lidí na další čtyři měsíce, pak by dva lidi žijící dalších šedesát let na lodi, spotřebovali tolik zásob, že by zbylí pasažéři po konci hibernace měli jídlo pouze na 3,7 měsíce. (katasta)

• - Na plagáte k filmu sú použité aj znaky - 3 bodky, 3 čiarky, 3 bodky. To je celosvetovo uznávaný symbol pre volanie o pomoc - SOS. (beso74)