Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Já jsem s timhle filmem měl už od začátku trochu problém, protože moc nemusim Jennifer Lawrence. Nelíbí se mi jako ženská a ani mi svym projevem neni moc sympatická jako herečka a i když mi tu překvapivě tolik nevadila, často jsem si říkal, že být na místě hlavního hrdiny, určitě bych si tam na probuzení z hibernace vybral lepší babu. Po roce už by mi asi hrabalo víc a pokrytecky bych polemizoval sám se sebou nad myšlenkou probudit rovnou celou posádku, akorát by asi bylo blbý, že by po 90letech na tu planetu dorazila loď plná mrtvol a důchodců. Samotnej film mě bavil tak normálně, že bych to potřeboval vidět podruhý, to ne. Jo a nějak jsem na konci nepochopil, proč tam byl asi na vteřinu v absolutně zaměnitelný roli Andy Garcia. 60%(4.4.2017)

Pekne urobená "napínavá sci-fi romantika", pre ktorú je najdôležitejšie zladenie kostýmov s farbou očí ústrednej dvojky. Výprava a vizuálne hračky čerpajú zo všetkého od 2001 (interiéry lode) po Gravitáciu (lietanie mimo loď), plus pridávajú fajn nápad s odgravitačneným bazénom. Príjemné pokoukáníčko pre cieľovku Hunger Games. Hĺbka námetu s obrovským potenciálom zužitkovaná z 30%. Ako rád by som to videl v podaní Inárritua či mladého Ridleyho(10.1.2017)

„Všichni nejsou mrtví, Dave...“ Listera už musela nejen od zvedání vidličky s kuřetem Vindaloo bolet pravačka a tak si probudil Kochanskou. Inteligentní Rimmerové pomáhají s aklimatizací, Kryton za barem hází moudra, robíci uklízejí paluby bez vulgárních gest, chvíli se mihne i kapitán Hollister, prostě jedna velká kosmická idyla, dokud se neobjeví škvíra. Pochopitelně ve stázi.. I když se v rámci etických otázek nabízel pravý opak, zůstali Pasažéři plytkým sci-fi, za jehož scénářem stojí přibližně 60 učitelů tělocviku a které se až příliš zahledělo do své vizuální opulentnosti. Romantická udička pro široké kinomasy, aneb i dělník ze šroubárny si může přečíst manuál Avalonu v originále a zamilovat se do někoho z první třídy. Apropo, taky vás v souvislosti s koncem napadlo, proč si kromě zahradničení neprobudili i porodní asistentku..? Zatímco Jennifer Lawrence plní snadný úkol vlhkého snu, krotitel velociraptorů Pratt neuvěřitelně tápe v hereckém vyjádření základních emocí (strach, údiv, smutek). Vždyť ho Michael Sheen za barem z Osvícení přehrává o tři délky a to ho je jen polovina.. Možná bych přihodil jednu hvězdu navíc, kdyby za tím vším stál Queeg..(4.4.2017)

Komplexní film, jenž obsahuje několik různorodých částí, které na sebe velmi dobře navazují. Ať jde o proces hledání, smíření se, zamilování se a mnoho dalších, tak se vždy jedná o kousek filmové skládačky, která se do celkové jednotky pasažérů nenásilně přidává a ničí tak lehce očekávaný stereotyp. Perličkou celých dvou hodin jsou pasáže s naprosto úžasným androidem Arthurem, který si každou scénu během pár sekund absolutně získává a svým charismatem naprosto převyšuje jak Chrise Pratta, tak i Jennifer Lawrence. A to je samozřejmě škoda, protože na hlavní protagonisty se sice dobře dívá, ale chemie mezi nimi funguje opravdu jen občas. Nelze opomenout vizuální stránku filmu včetně zpracování interiéru vesmírné lodi Avalon, skrze kterou se utváří dobrá atmosféra společně s efektně budovaným napětím. Škoda posledních několika minut, kdy se režisér nechal chytit do pasti s nápisem „klišé“. Konec tak ztrácí na gradaci a předvídatelnost letí na maximum, což ovšem filmu, jako celku, až tak neubírá a spokojenost s vesmírnou sci-fi romantikou je i přesto zachována. [70%] | Kino(14.1.2017)

V řeči filmu CRITICAL FAIL... no, začněme od začátku - navzdory tématu se Pasažéři dlouho tváří jako taková "feel-good" pohodovka, přičemž jí to funguje a všechno je fajn. K tomu adekvátní obsazení ústřední dvojky (tady někdo soutěžil v kategorii "obsaď dva nejpopulárnější herce současnosti") a sem tam pěkná sci-fi momentka. Tím to ovšem končí, jelikož závěrečná část vrazí do zásobníku sladkobolnou munici, infikovanou tim nejsmradlavějším klišé z vod katastrofické rutiny. Chápu, že si SF romance za sto mega nemůže dovolit prodělat, ale sakrakurník, tolik, TOLIK zavražděnýho potenciálu! Chci indie verzi od tvůrců, co se toho nebojej - triky ať dělaj třeba v garáži.(20.2.2017)