Pasažéři

• Kanada

Passagers

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2016, 116 min

Navzdory tomu, že nejsem právě velkým fanouškem sci-fi, našel jsem si tento film a pustil se do něj, neboť námět mi přišel vcelku atraktivní. Od samého začátku snímku jsem svého výběru a rozhodnutí nelitoval. Příběh je chytlavý a napínavý, v mnohém sice jednoznačně průhledný, avšak to bych Pasažérům nevyčítal, protože celkově tvůrci natočili kompaktní dílo, jež se sleduje prakticky samo a nedostává se prostoru pro nudu. Řada scén má i takovou sílu, že utkví divákovi v paměti na delší čas. Za mě jsou Pasažéři za plný počet hvězdiček.(22.6.2017)

,,VZBUDIL JSEM SE PŘÍLIŠ BRZO!“… /// Vysokorozpočtový komorní sci-fi, který je přehlídkou technologických vymožeností kosmickýho programu (budoucnosti) a vnad Jennifer Lawrence (současnosti). Tahle trosečnická story vo topícím, co s sebou může někoho stáhnout si náramně užijou vesmírní a nesmírní romantici, co chtěj poznat život toho druhýho a zároveň se nebojej vejletu do galaktickýho prostoru. Jsem na vážkách… 3* nebo 4*? Jdu vejš, páč bych tam asi taky někomu vyhlásil budíček. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem věčně na cestě. A nikdy nedorazím... 2.) Už mám letenku. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.3.2017)

Komplexní film, jenž obsahuje několik různorodých částí, které na sebe velmi dobře navazují. Ať jde o proces hledání, smíření se, zamilování se a mnoho dalších, tak se vždy jedná o kousek filmové skládačky, která se do celkové jednotky pasažérů nenásilně přidává a ničí tak lehce očekávaný stereotyp. Perličkou celých dvou hodin jsou pasáže s naprosto úžasným androidem Arthurem, který si každou scénu během pár sekund absolutně získává a svým charismatem naprosto převyšuje jak Chrise Pratta, tak i Jennifer Lawrence. A to je samozřejmě škoda, protože na hlavní protagonisty se sice dobře dívá, ale chemie mezi nimi funguje opravdu jen občas. Nelze opomenout vizuální stránku filmu včetně zpracování interiéru vesmírné lodi Avalon, skrze kterou se utváří dobrá atmosféra společně s efektně budovaným napětím. Škoda posledních několika minut, kdy se režisér nechal chytit do pasti s nápisem „klišé“. Konec tak ztrácí na gradaci a předvídatelnost letí na maximum, což ovšem filmu, jako celku, až tak neubírá a spokojenost s vesmírnou sci-fi romantikou je i přesto zachována. [70%] | Kino(14.1.2017)

Jeden z těch lepších sci-fi zážitků, protože poslední roky vychází jeden brak vedle druhého. Passengers je výjimečný tím, že si nehraje na inteligentní poezii s geniálními nápady. Tváří se naprosto obyčejně a to chválím, protože ta obyčejnost je geniální. Mohlo se zapracovat na akci, nápadů mohlo být víc, ale i tak se jedná o nadprůměr. Naprostá spokojenost, protože odpadů je mnogo. 6/10 = 65%(20.2.2017)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $100,014,699Tržby Celosvetovo $303,144,152Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,416,309 Tržby za predaj DVD v USA $9,872,860 ║ Režisér Morten Tyldum mi asi moc sedí, doteraz vždy svojou šikovnosť upútal. Herci skvelý, Chris Pratt opäť dominuje a za posledné roky má šťastnú ruku na výber kvalitných úloh, kde dokáže ťažiť maximum. Technická stránka veľmi prepracovaná, plusom aj kamera, dejovo to môže pripadať dosť pasívne ale je to taká skladačka ktorá musí zapasovať dielik ku dieliku aby to rozkvitlo do tej správnej gradácie. Režisér si dokázal dobre pohrať z napätím, miestami som mal pocit že to zahrá do dosť tragickej noty ale tak nakoniec happy end musí byť, no nie. /90%/(5.4.2017)

• - Když je Jim (Chris Pratt) ve vesmíru a ukápne mu slza, tak teče po tváři dolů, což je vzhledem ke stavu beztíže velmi málo pravděpodobné. (jujec)

• - Poté, co se provalí pravda o Aurořině probuzení a Aurora (Jennifer Lawrence) Jima (Chris Pratt) v posteli zmlátí, tak k ní Jim promlouvá přes „palubní rozhlas“, zatímco Aurora běhá po chodbách. Doběhne na konec chodby, pár vteřin postojí a běží zpět. Je zde přitom záběr na Jima, za ním jsou 3 monitory se záběrem Aurory. Prostřední obraz se rozběhne o vteřinu později než obrazy po stranách. (HonzaR.)

• - Na plakátu je pod názvem napsáno: "Dot dot dot, dash dash dash, dot dot dot", což morseovkou znamená S.O.S. (MessiM)