Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Cestou k přelidnění a vyplundrování další kosmické koule lhostejnými parazity zazvoní technickým nedopatřením budík o osmdesát let dříve, přičemž vzbudí jediného cestujícího, a zrovna úchylného masochistu. Ne, nebojte se, nic vám neuniklo, já jsem jen filmově teoreticky natolik erudovaný, že analyzuji audiovizuální díla daleko hlouběji a citlivěji než obyčejný plebs, čumící na pohyblivé obrázky. Tudíž mi nezůstal utajen ani podprahový psychologický profil hlavního hrdiny. Sledujte! Vezmeme-li v úvahu nutnou genderovou vyváženost kolonizačního komanda, můžeme se s vysokou pravděpodobností demograficky domnívat, že pokud extrahujeme čtyři procenta kůl teploušů, co se nějakým tím moderním liberalizačním zázrakem prokouřili až na palubu, je z pěti tisíc hibernovaných pasažérů cirka 2400 kund. Je také téměř jisté, že ziskuchtivý korporát nevyšle ke zničení další planety nějaké staré a jeté pizdy, takže statisticky vzato lze opět úspěšně predikovat, že zhruba 70 procent z nich bude jakž takž píchatelných. V Gaussově rovině takovéto kvantifikace se tedy nutně musí vyskytovat tak 30 procent naprosto luxusních mrden, včetně například nádherných a ke všemu svolných pětadvacetiletých mulatek s dokonalýma prdelkama. Vydržte, už vrcholím! To máme cca 504 fantastických, estetických a exkluzivních pohlavních zážitků! No, a když někdo záměrně hrábne mimo takto macaté portfolio a probere k padesátileté all inclusive plavbě znuděným vesmírem oslizlou Lorencku s odporným kysličníkovým přelivem, kobylí prdelí a věčně zpruzeným xichtem, která je ještě ke vší té hrůze ňujorká yntelechtuálka, musí to být nade vši pochybnost vyšinutý sebemrskačský pičus. A jinak docela škoda vcelku kulantního nápadu, z něhož se s trochou kreaturivity dalo udělat solidní psycho, a nikoliv Vesmírná mýdlopera 2016 s trochou Gravitace, balancující na hraně dystopického ekzému.(10.2.2017)

Velice bych přál Passengers, potažmo chřadnoucímu studiu od Sony úspěch, jelikož originálních filmů v záplavě sequelů vzniká pořád méně, natožto poctivých scifi. Námět tohoto kousku mě zaujal, trailer poměrně také, ale s blížící se premiérou jsem nabral menší a menší očekávání. Už od vesmírného začátku jsem se na vesmírnou epopej naladil a kupodivu mi to zůstalo téměř až do konce. Celá galaktická výzva za zalidněním planety kdesi v pr..čicích samozřejmě stojí a padá na dvou současných hollywoodských zlatých dítkách, bez jejichž star-power by snímek zřejmě propadl úplně, a musim uznat, že to byla velice střídmá volba. Herecky filmu naprosto nelze nic vytknout, Chris Pratt to úspěšně zkouší přes zručného sympaťáka, skvělá Jlaw asi úplně nepočíala s nominací na druhého oscara, ale působí přesně tak jak ji známe a jak ji máme rádi, i když je její charakter zjevně zesexualizován a značně omezen na genderové vyvážení, ale je příjemné sledovat ty dva, mezi nimi je cítit ona pověstná chemie a je vidět, že společné natáčení si užili. Závěrečné vyvrcholení už jen tupě kopíruje hollywoodský standard a víc mně seděla ta komornější linka, ale když si vzpomenu na jakoukoliv scénu s Michaelem Sheenem, nemohu jít níž. PS : Laurence Fishburne DAMN! ... 9/10...[28.12.2016_ČSFD projekce_Cinestar Černý most](28.12.2016)

"Smál jsem se muži bez kalhot, než mi došlo, že nemám nohy." Robot, gentleman a práskač Arthur mě bavil určitě víc než duo probuzených. Ti sice byli mladí, krásní, jedineční i odhodlaní, ale taky mi způsobili hybernační kocovinu a 612 dalších zdravotních problémů. Pardon, to jsem nebyl já, ale kapitán Mancuso. Mě to tedy nic neudělalo, vlastně mě to celkem bavilo, představoval jsem si 90 let pohody s vlastním kinem, zábavnými výstupy do vesmíru, hláškujícím robotem a vybíráním budoucí matky svých dětí. A asi by to dopadlo jinak než "náhodné" setkání Jima s Aurorou, které nedostalo šanci něčím mě překvapit.(9.5.2017)

Sci-fi romantika podle učebnice. Áčkoví herci, solidní triky a kdyby v závěru scénář nejel na těžce neoriginální volnoběh mohlo to být i na výbornou. Zpětně mě mrzí, že jsem měl propálený zásadní zvrat (ještě z doby kdy Jima měl hrát Keanu Reeves), který trailery chytře tajily. P.S: Andy Garcia tam hraje přesně tři vteřiny.(8.1.2017)

Okolnosti, náhoda a štěstí se zasadili o to, že jsem dnes po práci nejel domů, ale zašel jsem si sám do kina na Pasažéry. Já bych je vlastně ani původně neměl stihnout, ale několik hodin před tím, než jsem dorazil do kina, byl hlášen požární poplach, takže všechny promítané filmy díky tomu nabraly cca 20ti minutové spoždění. Díky tomu jsem je stihl i já. A film mi dnes sedl, díky mému rozpoložení, "jak se říká" jako prdel na hrnec. Nezbývá mi tedy, než tomuhle nedokonalému sci-fi snímku ve kterém byla parádně vyvážená akce, romantika i napětí dát jasných 5 sluncí.(30.12.2016)

• - Původní pasažérkou měla býti Reese Witherspoon, nakonec byla ale přeobsazena. (elixir)

• - Na plagáte k filmu sú použité aj znaky - 3 bodky, 3 čiarky, 3 bodky. To je celosvetovo uznávaný symbol pre volanie o pomoc - SOS. (beso74)

• - Scénář Jona Spaihtse figuroval v roce 2007 v žebříčku Black List jako jeden z nejlepších nerealizovaných scénářů roku. (IlMagnifico)