Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

V řeči filmu CRITICAL FAIL... no, začněme od začátku - navzdory tématu se Pasažéři dlouho tváří jako taková "feel-good" pohodovka, přičemž jí to funguje a všechno je fajn. K tomu adekvátní obsazení ústřední dvojky (tady někdo soutěžil v kategorii "obsaď dva nejpopulárnější herce současnosti") a sem tam pěkná sci-fi momentka. Tím to ovšem končí, jelikož závěrečná část vrazí do zásobníku sladkobolnou munici, infikovanou tim nejsmradlavějším klišé z vod katastrofické rutiny. Chápu, že si SF romance za sto mega nemůže dovolit prodělat, ale sakrakurník, tolik, TOLIK zavražděnýho potenciálu! Chci indie verzi od tvůrců, co se toho nebojej - triky ať dělaj třeba v garáži.(20.2.2017)

Mno nic moc jsem od toho nečekal, ale nakonec mě to kupodivu bavilo víc než ty slavný Star Wars : Grázl jedna. První půlhodina naprosto super. Pravda od chvíle kdy Gaylord vzbudí pipku z hladových her, tak už to trochu stagnuje a po pravdě ten film nenabízí žádný mozkolam žádnou pointu nic zásadního co by vyrazilo dech a možná i proto jsem se celkem bavil. Tohle je zcela záměrně udělaný sci-fi pro debily (čili pro mě) co se nebere moc vážně a ubrat trochu romantiky a přidat akci dal bych i víc ovšem i tak pohodová nenáročná zábavička.60%(28.12.2016)

Nejhorší je, když na filmu vidíte jeho nenaplněný potenciál. Pasažéři mohli tolik říct k tématu obětování, samoty, partnerství, lidské touhy po společníkovi atd. atd. A celou dobu jenom kloužou po povrchu. Jádrem pudla je snaha scénáře Jona Spaihtse udělat z téhle story romantický film, čemuž obětuje i logiku příběhu. Pratt namísto někoho, kdo by mu mohl prakticky pomoci (programátor, další technika), vzbudí holku, která se mu líbí. Nemohl Spaihts vymyslet verzi, kde by vzbudil sexy programátorku/hackerku, která by mu pomohla dostat se na můstek? Zbavil by se tak té nepříjemné a problematické části, kde Prattova postava zničí jeho vyvolené Auroře život. A další bota - proč má loď, která má přes 5 000 pasažérů jen jeden lékařský box? (Ano, ano, proto, aby na konci mohla Aurora udělat zásadní romantické rozhodnutí...) Proč má loď Avalon robotického barmana, ale žádnou robotickou posádku? No prostě scénář je velice líný a nedomyšlený. Pratt s Lawrence jsou fajn a dělají, co je v jejich hereckých silách. Laurence Fishburne je ve své malé roli vynikající. A Andy Garcia... co říct, přeju mu alespoň nominaci na Zlatý globus za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. ;-)(28.12.2016)

Já uím fo f tím je! Je to uovbitý! No dobrá, obsah vypovídá o všem (kromě skluzu k červenoknihovnímu laktačnímu pointění), takže není moc co psát. Pokud jste jako já tak za vidění nic nedáte, takže klidně do toho jděte ceckama, v rámci žánru je spousta setsakra horších volovin. Ovšem jedna palčivá otázka nám provždy zůstane - jak by si na místě Pratta poradil chlapík, co v tom ,,umí chodit"? - Polospoilery, bacháč! - Vzbudil by nejprve nějakého moulu, se kterým by jemně popil na rozloučenou a pak jej ve spánku ubil kusem kolejnice? Aby následně mohl z boxů vyndat třicet samic v rozličném provedení, od žahadel jak vozy po asijská kapesní prcátka, na každý den v měsíci jednu, vše hodil na ,,ve spravedlivém hněvu sejmutého figuranta" a trošku si ten vejlet alespoň užil? Než by zešílel z přemíry kvokotu a rozplynul své stresy v reaktoru? Ještě chytřejší by je bylo budit postupně, aby se nespikly... teď mi napadá, co kdyby z kokonu vylouplý kosmonaut preferoval klucká? Jé, to by bylo pokusů a krvavě ukončených omylů, než by se dala lidu předložit Zkrocená 2 - hora šrotu ve vakuu.(11.3.2017)

Film, kterému by daleko více slušel poloviční rozpočet. První komornější polovina je překvapivě hodně fajn. Chris Pratt a Jennifer Lawrence film silně táhnou, chemie mezi nimi fungovala a já jsem byla zvědavá, zda to takhle komorní zůstane po celou dobu, nebo zda se začnou pokládat těžká morální dilemata, či půjde zkrátka jen o feel good romanci zasazenou do atraktivního prostřední. V podstatě bych všechny tyto varianty brala všemi deseti, jenže tvůrci se ve druhé polovině rozhodli vydat tou blockbusterovou cestou a přesně v tom momentě se z filmu stává tuctové a utahané sci-fi. Napětí nefunguje a vy ani na malou chvíli nemáte pocit, že skutečně o něco jde. Pasažéři vás nenaštnou, neurazí a vlastně se možná ani nudit nebudete, jen u závěrečných titulků budete mít pocit, že jste viděli jakési nic. Alespoň u mě film nevyvolal jednu jedinou emoci.(28.12.2016)

• - Původní pasažérkou měla býti Reese Witherspoon, nakonec byla ale přeobsazena. (elixir)

• - Na plakátu je pod názvem napsáno: "Dot dot dot, dash dash dash, dot dot dot", což morseovkou znamená S.O.S. (MessiM)

• - Natáčelo se od 15. září 2015 do 12. února 2016 v Georgii. (Varan)