poster

Pasažéři

 • USA

  Passengers

 • Slovensko

  Pasažieri

 • Nový Zéland

  Passengers

 • Velká Británie

  Passengers

 • Austrálie

  Passengers

 • Nizozemsko

  Passengers

 • Kanada

  Passagers

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2016, 116 min

Režie:

Morten Tyldum

Scénář:

Jon Spaihts

Kamera:

Rodrigo Prieto

Hudba:

Thomas Newman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Foox
  ****

  Silné milostné drama na palub+ vesmírné lodi? Se sakra zajímavou psychologickou zápletkou, která vyloženě žadanoní o brutální rozřešení? Skvělý, super! Háček ovšem přichází zhruba po dvou třetinách, kdy všechno předtím jde do kopru a nastoupí nuda, zbytečná akce, ale hlavně strach jít jiným směrem než 90% filmu.(28.1.2017)

 • castor
  ****

  S blížícím se koncem jsem nevěřil tomu, že Jennifer Lawrence odehraje finále v té mikině. Samozřejmě ji sundala. Ale k důležitějším věcem: zatímco hudební skladatel, architekti nebo výtvarníci předvedli poměrně suverénní práci, hošan ze severu Morten Tyldum se moc nepředvedl. Klouže po povrchu, je uhlazený, nemá žádné velké ambice, až příliš se přizpůsobuje rodinnému publiku. Vesmírná loď veze vzorek obyvatelstva na vzdálený svět, který má osídlit. Jsou ve stavu hibernace, aby 120 let dlouhý let přežili. Technika však není neomylná a jeden smolař se probere. Konce letu se rozhodně nedožije. Co teď? Samotář uprostřed chladných počítačových systémů? Řešením je pohledná spisovatelka, která má zatraceně zajímavé plavky. Chris Pratt není žádný charakterní herec, víc si z dané nezáviděníhodné situace logicky krade Lawrence. Povinné akční finále je místy docela křečí, vizuálně je nicméně vše téměř v pořádku. Když se hlavní hrdinka nemůže vymanit ze spárů vznášející se vodní koule, je to radost. A u Michaela Sheena si každý vzpomene na barmana z Osvícení. Každopádně to není žádné těžké sci-fi, škoda, že Tyldum nepředvedl nějakou syrovou nebo cynickou scénu á la Lovci hlav. Tehdy měl koule. Šanci mu nicméně dám a ty čtyři dietní hvězdy udělím.(22.1.2018)

 • Gilmour93
  ***

  „Všichni nejsou mrtví, Dave...“ Listera už musela nejen od zvedání vidličky s kuřetem Vindaloo bolet pravačka a tak si probudil Kochanskou. Inteligentní Rimmerové pomáhají s aklimatizací, Kryton za barem hází moudra, robíci uklízejí paluby bez vulgárních gest, chvíli se mihne i kapitán Hollister, prostě jedna velká kosmická idyla, dokud se neobjeví škvíra. Pochopitelně ve stázi.. I když se v rámci etických otázek nabízel pravý opak, zůstali Pasažéři plytkým sci-fi, za jehož scénářem stojí přibližně 60 učitelů tělocviku a které se až příliš zahledělo do své vizuální opulentnosti. Romantická udička pro široké kinomasy, aneb i dělník ze šroubárny si může přečíst manuál Avalonu v originále a zamilovat se do někoho z první třídy. Apropo, taky vás v souvislosti s koncem napadlo, proč si kromě zahradničení neprobudili i porodní asistentku..? Zatímco Jennifer Lawrence plní snadný úkol vlhkého snu, krotitel velociraptorů Pratt neuvěřitelně tápe v hereckém vyjádření základních emocí (strach, údiv, smutek). Vždyť ho Michael Sheen za barem z Osvícení přehrává o tři délky a to ho je jen polovina.. Možná bych přihodil jednu hvězdu navíc, kdyby za tím vším stál Queeg..(4.4.2017)

 • HoneyBunny
  ***

  Nejhorší je, když na filmu vidíte jeho nenaplněný potenciál. Pasažéři mohli tolik říct k tématu obětování, samoty, partnerství, lidské touhy po společníkovi atd. atd. A celou dobu jenom kloužou po povrchu. Jádrem pudla je snaha scénáře Jona Spaihtse udělat z téhle story romantický film, čemuž obětuje i logiku příběhu. Pratt namísto někoho, kdo by mu mohl prakticky pomoci (programátor, další technika), vzbudí holku, která se mu líbí. Nemohl Spaihts vymyslet verzi, kde by vzbudil sexy programátorku/hackerku, která by mu pomohla dostat se na můstek? Zbavil by se tak té nepříjemné a problematické části, kde Prattova postava zničí jeho vyvolené Auroře život. A další bota - proč má loď, která má přes 5 000 pasažérů jen jeden lékařský box? (Ano, ano, proto, aby na konci mohla Aurora udělat zásadní romantické rozhodnutí...) Proč má loď Avalon robotického barmana, ale žádnou robotickou posádku? No prostě scénář je velice líný a nedomyšlený. Pratt s Lawrence jsou fajn a dělají, co je v jejich hereckých silách. Laurence Fishburne je ve své malé roli vynikající. A Andy Garcia... co říct, přeju mu alespoň nominaci na Zlatý globus za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. ;-)(28.12.2016)

 • misterz
  ****

  Nečakane príjemná scifi romantika, ktorá ma potešila aj svojim vizuálom - kam sa v tomto smere hrabe Gravitácia (2013). Dejová linka ponúkla iba jednoduchý romantický príbeh, no bol som prekvapený ako to u mňa fungovalo. Možno to bolo aj tým, že tu bola celkom zaujímavo načrtnutá morálna dilema toho nešťastného chlapíka, ktorý mal tú smolu, že akurát jeho prebudila tá porucha. A tak mu bola jeho každodenným sprievodcom samota, iba on a android, to je na zbláznenie. Vážne neviem, čo by som v takej situácii robil. Možno by som si aj ja zobudil nejakú tú bloncku :). Slušný nadpriemer. 75/100(10.2.2017)

 • - Roli Jima Prestona měl původně hrát Keanu Reeves ale nakonec ji získal Chris Pratt. Ve filmu si měli zahrát také Gabriele Muccino, Marc Forster a Brian Kirk, roli nakonec získal Morten Tyldum. (Terva)

 • - Pokud by na lodi byla zásoba jídla pro 250 lidí na měsíc a pro 5 250 lidí na další čtyři měsíce, pak by dva lidi žijící dalších šedesát let na lodi, spotřebovali tolik zásob, že by zbylí pasažéři po konci hibernace měli jídlo pouze na 3,7 měsíce. (katasta)

 • - Jennifer Lawrence (Aurora Lane) řekla, že byla velmi nervózní před svou erotickou scénou s Chrisem Prattem (Jim Preston). Byla to její první sexuální scéna s ženatým mužem. Dle svých slov se musela před točenou scénou posilnit skleničkou alkoholu. (MessiM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace