Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Velmi příjemná romance se skvělým sci-fi námětem a perfektně fungujícím duem Pratt-Lawrence. Nevadil mi ani akčnější závěr, protože k němu příběh celou dobu (neodvratně) směřuje. Trochu zamrzí jen to, že tvůrci nešli ještě více do hloubky ústředního konfliktu (a s ním spojených morálních dilemat). Pak se mohli Pasažéři stát nadčasovým hardcore dramatem, ne "pouze" povedeným feel-good filmem, jako stvořeným pro návštěvu kina ve dvou. ;-) 70 %(2.3.2017)

Nádherně udělaná "napínavá sci-fi romantika". Dokonalý film ve svém žánru. Přiznejme si to, Jennifer by jsme vzbudily taky a když jí tam člověk vidí v těch plavkách, rozhodně bych jako tady ten moula nečekal rok, možná by bylo dobré vzbudit všechny hezký holky. To by byla mela. Dobrý námět pro pokračování. Nikdy nezapomenu jak Jennifer zuřila když zjistila pravdu. Klasická ženská, když něco není podle vysněného plánu tak se dějí věci. Proč většina tornád má ženské jména..? Výborný film - doporučuji.(5.4.2017)

• xxmartinxx

Ten film má skvělý námět. Ale náměty jsou ta nejbanálnější věc, producenti mají šuplíky přeplněný úžasnejma námětama! A provedení je fatálně špatný. Fádně vykreslené postavy, jejichž chování je tak povrchně čitelné a bezrozměrné, až je to kusem otupující a kusem urážlivé. Neexistenci opravdového konfliktu (protože při tomhle nastavení je nevyhnutelný usmíření mezi nima, ty postavy nemají dost velký rozměr na to, aby mohly cokoliv jiného než naplnit klišé) si musí scénář vypomoct tím, že uměle dodá potuchu lodi - aby vůbec existovala nějaká iluze napětí. Jde o ukázku veskrze špatně realizovaného námětu, film nedokáže těžit svůj potnciál a musí si pomáhat tupýma berličkama, které by mohly přijít kdykoliv v jakémkoliv filmu. Stačí porovnat třeba s Moonem s podobným námětem...(28.4.2017)

Striedavo oblačno. Asi tak ma to bavilo. Vizuálne je to pekne natočené a herecky dobre obsadene, dokonca aj hudba Thomasa Newmana mi sadla, ale niekedy mi to prišlo fakt, že zaujímavé, proste, že ani neviete, že dýchate a inokedy som zas čakal kedy sa to posunie už ďalej. Ale nebolo to zle, viac menej som spokojný, nenudil som sa moc. 65% - 3*(14.4.2017)

Pánové, přiznejme si to, Jennifer by jsme vzbudily taky a když jí tam člověk vidí v těch plavkách, rozhodně bych jako tady ten šmoula nečekal rok, hned co by bylo, bejt na tý lodi já, že bych vzbudil všechny hezký holky...no možná ne najednou, ale kdyby mě nějaká vzbuzená nasrala, šel bych vzbudit další. Dějově je to taková píčovinka na ukrácení času, ve který jsou dva hezcí lidi a celkem nápaditý nepompézní vizuálno.(3.1.2017)

• - Pokud by na lodi byla zásoba jídla pro 250 lidí na měsíc a pro 5 250 lidí na další čtyři měsíce, pak by dva lidi žijící dalších šedesát let na lodi, spotřebovali tolik zásob, že by zbylí pasažéři po konci hibernace měli jídlo pouze na 3,7 měsíce. (katasta)

• - Jennifer Lawrence (Aurora Lane) řekla, že byla velmi nervózní před svou erotickou scénou s Chrisem Prattem (Jim Preston). Byla to její první sexuální scéna s ženatým mužem. Dle svých slov se musela před točenou scénou posilnit skleničkou alkoholu. (MessiM)

• - V závěru filmu, kdy Aurora (Jennifer Lawrence) musí manuálně odvětrat reaktor, je manuální páka pro ventilaci tak horká, že napoprvé bolestí a se zasyčením ucukne. Později, kdy teplota dosáhne ještě vyšší - kritické úrovně, relativně v klidu na páku položí ruku a po chvíli za ní zatáhne (ačkoliv je přes páku položen kus látky, nepůsobil by rozhodně jako tak dobrý izolant). (psychous3)