Reklama

Reklama

Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (25)

 • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 100 milionů amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 303,1 mil. (NIRO)
 • Jimovi (Chris Pratt) během probuzení automat sděluje, že směřuje na Homestead 2 a zároveň je promítáno několik záběrů přírody z planety. Jedním z nich je i islandský vodopád Seljalandsfoss. (HonzaR.)
 • Náhradní gravitace, která umožňuje pasažérům lodi chodit po zemi, je zajištěna otáčivými částmi lodi, kdy gravitaci nahrazuje odstředivá síla. Toto řešení se zvažuje i pro skutečné lety. Diváci ho mohli vidět také ve filmu Interstellar (2014). (Toshio)
 • Fúzní pohon, který ve filmu pohání loď, je ve skutečnosti jednou ze zvažovaných možností pro budoucí použití při meziplanetárních a mezihvězdných letech. Princip spočívá v jaderné fúzi, spojování atomů vodíku za vzniku atomu hélia. V podstatě se jedná o proces, který probíhá v samotných hvězdách. Výhodou je neomezený přísun paliva. Vodíku je všude ve vesmíru plno. (Toshio)
 • Natáčelo se od 15. září 2015 do 12. února 2016 v Georgii. (Varan)
 • Celosvětová premiéra proběhla 14. prosince 2016 ve Westwoodu (Kalifornie, USA). (Varan)
 • Hlas systému lodi Avalon namluvila Emma Clark, jejíž hlas je známý hlavně z londýnského metra, kde namluvila automatické ohlašovací zprávy. (Tomas_TM)
 • Děj filmu je velmi podobný knize „Loď mezi hvězdami“ od spisovatelky Beth Revis. (LindaKola)
 • Jennifer Lawrence (Aurora Lane) řekla, že byla velmi nervózní před svou erotickou scénou s Chrisem Prattem (Jim Preston). Byla to její první sexuální scéna s ženatým mužem. Dle svých slov se musela před natáčením posilnit skleničkou alkoholu. (MessiM)
 • Když se Thomas Newman uvolil, že k filmu složí hudbu, označil to scenárista Jon Spaihts za svůj splněný sen. Nechal se slyšet, že při psaní scénáře si pro inspiraci pouštěl právě Newmanovy skladby. (IlMagnifico)
 • Scénář Jona Spaihtse figuroval v roce 2007 v žebříčku Black List jako jeden z nejlepších nerealizovaných scénářů roku. (IlMagnifico)
 • Na plagáte k filmu sú použité aj znaky - 3 bodky, 3 čiarky, 3 bodky. To je celosvetovo uznávaný symbol pre volanie o pomoc - SOS. (beso74)

Související novinky

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Úspěšný britský filmový, televizní i divadelní herec, držitel několika významných ocenění, velký filantrop. Michael Sheen, známý třeba z Pasažérů nebo Daleko od hlučícího davu se rozhodl, že většinu… (více)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)

Reklama

Reklama