poster

Pasažéři

 • USA

  Passengers

 • Slovensko

  Pasažieri

 • Velká Británie

  Passengers

 • Austrálie

  Passengers

 • Nový Zéland

  Passengers

 • Kanada

  Passagers

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2016, 116 min

Režie:

Morten Tyldum

Scénář:

Jon Spaihts

Kamera:

Rodrigo Prieto

Hudba:

Thomas Newman
(další profese)

Externí recenze k filmu (15)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ***

  "Originalitu a sviežosť režisérovi Tyldumovi odškriepiť nemožno. Aj napriek nedostatkom treba uznať, že máloktorý režisér dokáže pospájať toľké žánre v pomerne funkčný celok. Pasažierom sa to celkom podarilo. Nenechajte si ich ujsť na veľkom plátne." (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Snímek působí jako pohodová oddechovka, na kterou klidně můžete vzít i svou drahou polovičku. Moc jiných romantických sci-fi filmů přece jenom není. Z námětu šlo určitě vytěžit víc, ale můžeme být rádi i za tohle. Trochu mi tam chyběl nějaký větší zvrat, protože většinou dokážete odhadnout, jak sem…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ****

  "Sci-fi Pasažéři kombinuje nervy drásající akční scény zahrnující poruchy gravitace, levitaci ve skafandru ve volném vesmíru a vybuchující reaktory s milostným příběhem dvou cestujících. Postavy se musí rozhodovat za extrémních podmínek, nikdo si asi neumí představit, co by dělal na jejich místě. Z…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora)

  "Vadou na kráse je ovšem přechod z komorní sci-fi na typický blockbuster. Nálož klišé se však dá překousnout. Romantický příběh se mění v akční záchranu lodi. Morální dilema, které bylo jednou z hlavních složek filmu, jde tak stranou. Vztah ústřední dvojice se už nijak nevyvíjí a je upozaděn, což je…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Poslední sci-fi tohoto roku je zábavným vtipným spektáklem ve stylu starých velkofilmů z 90. let a přelomu tisíciletí. Skvěle funguje při vypnutém mozku, přesto se nedá říct, že by bylo vyloženě hloupé nebo nesmyslné. Nejvíce mu nejspíše uškodilo nasazení do kin na konci roku, kdy se obvykle…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Přibližně první dvě třetiny filmu jsem byl velice spokojen, jako je člověk spokojen, když se dívá na opravdu kvalitní, inteligentní, nápaditý televizní film (možná podle nějaké povídky od Lema nebo Asimova). Jediným rušivým elementem byla občasná přílišná bombastičnost výpravy a CGI orgií, protože…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Rozhodne nečakajte sci-fi z rangu Vesmírnej odysey, či Nolanovho Interstellaru. Pasažieri chceli byť od začiatku iba príjemným romanticky ladeným sci-fi dobrodružstvom, a tým pádom mi pripadá zbytočné vyčítať im, že nedodali nič viac. Vo svojom žánri sú totiž naozaj vítaným osviežením a filmom…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Protože však ambicí Pasažérů zcela evidentně bylo především bavit, dojímat, napínat a lákat na hezké obrázky a pohledné tváře herců, a nikoli pouštět se do hlubin jakékoli duše, tak onen problematický, psychologicky komplikovaný okamžik složitého rozhodnutí lze vnímat pouze jako jisté zpestření…" (více)

 • Generace21.cz (Jakub Fejsák) *****

  "Pasažéři si s sebou vezou mnoho zápletek a pár velkých zvratů. Některé jsou průhledné jako sklo, jiné ne. Ovšem ani jedny film nezkazí. Naopak – snímek neustále graduje a jeho finále je možná jedno velké klišé, ale to klišé bude chtít hromadu kapesníčků, protože vezme za srdce. A vaše srdce vás…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Byť vztahová část filmu funguje a příjemně ji koření zásadní morální zádrhel, kterého nás marketing naštěstí dopředu ušetřil, postavy usilují o sympatie tím, že jsou mladé, pohledné, ale také nijak zvláštní, čímž se maximálně přizpůsobí empatii široké škály obecenstva. Jak inženýr Chrise Pratt, tak…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Kdyby Pasažéři byli o něco menší a raději zůstali u nejpalčivějších otázek, máme tu novou romantickou klasiku, která umí být zábavná, napínavá i jednoduše působivá. Takhle ale jde o hezkou podívanou, která vás ve finále zklame natolik, že už se k ní jen tak nevrátíte. Asi není potřeba zdůrazňovat,…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "Architekti, výtvarníci a odborníci na efekty předvedli každopádně v Pasažérech famózní práci. Loď lahodí oku, roboti jsou zábavní a dojde i na nějaký ten výbuch, aby se napásl typický akčně-komerční divák. Akční část filmu je ale překvapivě mnohem béčkovější a nudnější než romantická. Přestože…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený, Jakub Brych) **

  "Těžko říct, jak by stejný nápad dopadl v rukou jiného tvůrce: jisté je, že Passengers v současné podobě představují vadný prefabrikát, který chvíli funguje jen proto, aby se za hranicí své životnosti úplně rozpadl. Fanoušci J-Law či Chrise Pratta možná zatlačí nějakou tu slzu (či potlačí vzrušení),…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Pokud ale v zimních měsících zatoužíte po trošce tepla, vyrazte do kina. Filmová nabídka vysokorozpočtových snímků tomu skoro odpovídá. Léto v zimě nám přináší i Pasažéři, příjemná hollywoodská oddychovka, u které se budete bavit. A o to jde u blockbusteru především." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Asi nebude úplnou náhodou, že se Pasažéři dostávají do kin právě v mezisvátečním období. Ve výsledku jde spíš o takovou příjemnou pohádku než hard sci-fi, jakkoli to v první půli snímku působí opačně. A efektní explozivní závěr je zase posouvá někam mezi blockbustery. Ve sci-fi záplavě závěru…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace