Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

TaNya_

Některé fyzikální zákony tady tak úplně neplatí, nebo spíš fungují jen ty, které se zrovna tvůrcům hodily. Nicméně musím uznat, že ačkoliv jsem podle traileru čekala (pod)průměrnou sci-fi, tak i když jsem ji ve výsledku asi dostala, tak jako taková nepůsobila. Na ústřední dvojičku si taky nemůžu nijak výrazně stěžovat, sice se k sobě vyloženě nehodili, ale každej z nich sám za sebe ušel. ()

Basso

V poslednej dobe akoby sa s podobnými snímkami roztrhlo vrece. Mne osobne mnoho pasáží pripomínalo excelentný film Gravity. Tuna však režisér vsadil viac na romantiku a city a to bol veľmi chytrý ťah, čo odcení najmä dámska časť publika. Do urcitej časti má film oslovil aj na zisk plného počtu, aj keď sa dej rozbiehal len pomaly (priznám sa, že už som aj prestával dúfať v nejakú akciu). Ako náhle dej začal gradovať oveľa rýchlejšie dobrý dojem sa začal vytrácať. Premyslené scény nahradili otrepané hollywoodske frázy a scény. Do poslednej polhodiny boli vtrepané samé sklamania, problémy a ich "nečakaný" dobrý koniec. A z hlavného hrdinu sa razom stala šípková ruženka. ()

brabbik

Skvělá myšlenka, výborné prostředí, ale trochu prázdný děj. Utahané scény jsou zbytečné. Příště to chce více akce nebo více rozvahy - takto na hranici špatně. Časoprostor krásný, fyzika v mezích alespoň trochu nezapomenuta. Herecké obsazení dobré. 70% ()

lksvcr

Musím říct, že nejdříve jsem se na tento film nechtěl podívat, ale dobré reference mě k tomu nakonec donutily a nelituji. Upřímně jsem ani nevěděl o čem to bude, věděl jsem jen, že to bude něco s vesmírem. Proto se mi velice líbilo poznávat celý tento děj od základu bez jakékoliv znalosti z trailerů. Příběh na mě působil velice zajímavě, je to zase něco trochu jiného a filmařům se povedlo mě vtáhnout do děje. Neumím si představit tu úzkost být na té lodi sám. Chris Pratt byl vynikající, obzvlášť když byla jeho postava v depresi. Jennifer Lawrence pro mě osobně předvedla svůj nejlepší výkon vůbec. Ve všech ostatních filmech mi přišla protivná, neosobní, a tak nějak jsem si ji nemohl oblíbit. Zvrat nastává, když je jediná ženská postava ve filmu :-) K hudbě bych řekl, že byla velice jemná, ve většině scén nepostřehnutelná, ale jakmile nastaly emotivní scény, tak vystrčila růžky a nenásilně dokreslila situaci, což shledávám perfektní. Konec byl samozřejmě trochu klišé, ale to jsem ochoten přehlédnout a hodnotím velice kladně. ()

speedy7929

Akože, za Jennifer dávam dve hviezdičky (herecký výkon a je to šupa!). Ďalšia je za krásnu jednoduchosť, ktorá neotravuje diváka, za napätie, nápady a celkovú myšlienku tohto snímku. Grafické spracovanie vnútra lode a taktiež vesmíru je perfektné. Potešil ma aj soundtrack od Imagine Dragons. Poslednú * dávam za mňa a mne podobných ľudí, ktorí by chceli také dobrodružstvo zažiť na vlastnej koži. /80% ()

Clark_Kent

Romantika ve vesmíru a tím všechno končí! Vůbec to nemá dovíjaké napětí, celkový děj dost pokulhává. Ani Pratt ani Lawrencová mě nepřesvědčili a musím finálně konstatovat nuda. ()

Marty7CZ

Obr překvapení, mega mě to bavilo, vizualní orgie, Pratt klasa, Lawrence hodně sexy, výprava ABABSURDUM KLASSA NUMBER ONE, ne vážně, tohle sem prostě nečekal.... 85 vostrejch % ()

cula2

Pro mě jako fanouška sci-fi obrovské překvapení.....prostě BOMBA! Vizuální stránka v tomto filmu taky BOMBA! ()

misar3

Perfektní první půlhodinka, následně film začíná kolísat a nadále vás nemá čím překvapit ani zaujmout. ()

Sharinka

Tolik neuvěřitelností nesnese ani sci-fi žánr. SPOILER: Čistě "náhodou" se rozbije kóje inženýru a ne třeba zahradníkovi nebo porodní asistence, čisté "náhodou" si vybere k probuzení z 5 000 pasažérů ženu, která se do něj skutečně zamiluje, a čistě "náhodou" se za pět minut dvanáct probudí velitel, který má oprávnění a přístup ke všemu. Proč dva pasažéři během dvou let nejsou schopni rozpoznat kolabující systém lodi, proč se nepokusili najít mezi zbylými cestujícími někoho, kdo by jim pomohl, nebo proč nebyli alespoň nějak produktivní (přes inženýrovi řeči o tom, jak rád řeší problémy a výzvy)? Celý film mě ti dva vlastně štvali a jediná hvězda tak patří výpravě a všem těm moderním vymoženostem. ()

Kubajss_cz

Z té romantické stránky je film příjemné osvěžení v tom, že se klasický klišovitý příběh dvou milenců nenachází na prosluněném venkově či v zamračeném velkoměstě, ale uprostřed vesmíru. Při sexuální scéně hlavních postav jsem dostal nápad na crossover tohoto filmu a budoucí trilogie Padesát odstínů. Po stránce dramatu však nejvíce v divákovi nabudí atmosféru jeho vlastní hlava při otázce: „Koho byste si vzali sebou na opuštěný ostrov bez možnosti záchrany?“ Celkově je film cílený spíše na romantiku, které se podřizuje i dramatické finále, které bez ohledu na děj musí skončit „happyendem“. Zmíněné finále bylo mírně chaotické a také se v něm nachází několik logických chyb. Po vizuální stránce moc pěkná podívaná, ale víc bych ocenil propracovanější dějovou linii. 5/10 ()

Zombiepod

Nebyť toho predvídateľného príbehu, ktorý neprekvapil v jedinom okamihu, idem s hodnotením možno o hviezdu hore. Mimo toho je Passengers solídnym sci-fi s romantickou zložkou, ktorý v podstate nenudí. To, že plnohodnotne hrajú vo filme štyria herci, malo za následok, že zbytok tučného rozpočtu išiel do viditeľne kvalitného vizuálu. Ten je práve nosníkom filmu, pretože všetko tu vyzerá fascinujúco - dizajn lode, vesmír, a najmä efektovo náročná posledná tretina filmu. Passengers je vskutku nadpriemerným sci-fi s priemerným dejom, no chýba mu niečo, čo by ma donútilo schuti si to celé pozrieť ešte raz. K tomu tentokrát nestačila ani znova bezchybne hrajúca Jennifer. ()

elimS

95% - komentář 20ti slovy: Skvělé! Hlavně i v tom, že v budoucnu i reálné. Představa takového osudu, bezmoci a "zkaženého" života, byla deprimující. Závěr se stromem trošku emotivní. ()

Shitonit

Jedna z nejhezčích vesmírných pohádek, příběh mne zaujal od prvního okamžiku, a jediný co si vyčítám, je , že jsem na tento obrazový skvost nešel do kina. Film zcela lehce táhnou dva pasažéři, jeden polomrtvej černoch, a přiteplenej android. Podle mne, ....absolutně bez chybičky poskládaná dokonalost. ()

FaithZombie

Začátek podle mě neskutečně nudí a během první půl hodiny už jsem začala přemýšlet jestli si raději nepustit něco jiného, ale naštěstí se film začal alespoň trochu rozjíždět a nebo jsem si prostě zvykla na TP utahané tempo. Ve skratce se celou dobu nic moc neděje až se najednou všechno zajímavé odehraje během cca. 20 minut. A stejně mi celá ta věc se záchranou lodi přišla jenom jako vnucená omluva pro postavu Chrise Pratta aby nevypadal až moc jako ču*ák. Tohle je poprvé co mi byl v nějakém filmu vyloženě nesympatický. A upřímně zklamal i konec. Dvě hvězdy za nápad, efekty (bazénová scéna) a Jennifer Lawrence s Michaelem Sheenem. Ale proč obsazovat Andyho Garciu když je ve filmu tak na 5 sekund? ()

Maniik88

Keby film celý čas fungoval v psychologicko-romantickej rovine, bolo by to lepšie. Úvod, zoznamovanie a proste prvá polovica fajn. No potom prišlo za vlasy pritiahnuté finále. Ale bolo to pozerateľné a asi nežnejším polovičkám lepšie stráviteľné. Tak čo chlapi, koľkí z vás by zobudili Jenniferku a pre-toto s ňou celý život? ()

JohnZ87

Komorní a přesto velkolepá podívaná, kterou táhne opravdu jen hrstka herců na place. Film dokáže rychle vtáhnout do děje a nepustit až do konce, a to i díky tomu, že je divák rovnou vržen do prostředí kosmické lodě plující nekonečným vesmírem. První část se zavrtává hluboko do psychiky hlavního hrdiny mechanika Jima, který se díky nešťastné nehodě předčasně probouzí z 30ti-leté hibernace, zatímco do cíle cesty zbývá ještě 90 let. Na lodi je přes rok sám, společnost mu dělá pouze android Arthur, který pracuje jako barman. Po čase zábavy ale začíne pomýšlet na sebevraždu a koketuje s myšlenkou probudit z hibernace spisovatelku Auroru, do které se zamiloval na základě jejich video-medailonků. To nakonec udělá a ti dva spolu prožijí spoustu příjemných chvilek, avšak idylka nemá dlouhého trvání. Aurora totiž netuší, že byla probuzena Jimem a toto zjištění s ní pořádně otřese. Nicméně se ukáže, že dvojice bude muset společně čelit daleko závažnějším problémům, které ohrožují existenci celé vesmírné lodi a všech 5000 spících pasažérů na palubě... 75% ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)