Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

DarthFailord

Příjemná space romance, která je velmi osvěžující v záplavě akčních scifi filmů. Jennifer je vážne rajda a Chris... je proste Chris Pratt...75% ()

waska

Chris Pratt a Jeniffer Lawrence. Oba jsou teď v kurzu, oba dobří ( výborní ? ) herci. Komorní drama o 2,75 hercích, pěkně se na to kouká, zvlášť když kamera zabrousí na loď a do vesmíru. Vcelku nápadité a příjemné pokoukání. ()

ER

Příjemná podívaná,ale akčně dramatická část děje byla taková očekávaná nutnost ,kde se dal průběh předvídat. Aspoň tam byla scéna se ztrátou gravitace a J.L.v bazénu. ()

Forty-

Za prvú polovicu filmu - zaujímavé prostredie vesmírnej lode s hibernovaným personálom a pasažiermi musím chváliť. Film nabral slušnú atmosféru, kde osamotený hlavný hrdina bojoval sám so sebou a snažil sa nepodľahnúť samote, depresii a samovražedným sklonom. Romantická zápletka prišla nečakane, ako keby sa v kine mali spočiatku baviť fanúšikovia thrillerov a drám, a v druhej nám naservírovali niečo úplne iné, tak aby každý bol spokojný. To by sa ešte ako-tak prekusnúť dalo, ale že sa to vo finálnej tretine zvrhlo na gýčový hollywoodsky bullshit, kde všetko vybuchuje a hrdina sa snaží zachrániť svet (vesmírnu loď v tomto prípade), to sa ťažko odúšťa. Potenciál bol, ale zostal nevyužitý. Škoda. ()

Gendarme

ty jo no, bylo to tak strašně předvídatelné, plitké a plné klišé ... :-( . Fajn , jo pár dobrých nápadů film měl, možná i víc než pár. Celkově jsem čekal trochu víc ... ()

RajAthen

Překvapivě dobře vystavěné sci-fi, které si pro mě trochu podrazilo nohy nutností razit americkou romanci za každou cenu. Dobře a slibně se vyvíjející snímek je nutno orámovat gloriolou hrdinství, která tak nějak přehluší dilema lidského sobectví a ceny za něj. Ne, nehledám ve filmu více, než v něm objektivně je. Jen bych si přál, aby tam právě toho bylo více, protože tím by byl zajímavý. Takto je svým vyzněním tuctový, a to je vlastně škoda. Do barové scény (včetně) jsem byl příjemně překvapen. ()

Kritik.

Upozornenie - Recenzia obsahuje spoilery! Úplne do-ko-na-lý film plný tej správnej romantiky, napätia, štipky humoru, drámy; až do chvíle kedy sa na scéne objavuje tretí živý človek - tam sa to dosť kazí, objaví sa, spraví čo má spraviť, umrie. Dosť lacné a pokazené v tejto jednej veci. A odvtedy príliš rýchly spád, neuveriteľné sci-fi, škoda. V každom prípade však výborné herecké výkony a nadpriemerný film. ()

Jicr777

Tohle scifi je pro mě dokonalé a geniální. Perfektně zpracovaná a realistická vesmírná loď, úžasné detaily a promyšlené prostředí. K tomu sympatičtí herci a skvěle zahrané. Příběh, co nabízí mnoho otázek k zamyšlení. 100% ()

MoniKoloma

Super vymyšlené detaily na lodi spoustu hezkých záběrů a efektů. Moc skvělé udělané prostředí. Velmi se mi tento film líbil. Skvěle vybrané herci - Chris Pratt a Jennifer Lawrence. Moc v tomhle filmu se mi líbili jak hráli a byli geniální. ()

Argondia

Navzdory tomu, že jsem od filmu nic nečekala a Jennifer Lawrence zrovna moc nemusím, byl pro mě film příjemným překvapením a dobře jsem se u něj bavila. ()

255085349

Extrémně nevyužitý potenciál. Zápletka je na film takového formátu strašně primitivní, není tu žádný zvrat. Jako romantický film to funguje do doby, kdy se to celé zvrhne do "akčního" finále, které snímek naprosto pohřbí. Na Pratta a Lawrence se hezky kouká, ale to je zoufale málo. V podstatě na tom nejvíce baví technické vychytávky lodi, včetně perfektního Michaela Sheena. Sci-fi s podobným námětem, jako Moon nebo Gravitation na mě zapůsobily o dost více. ()

bearmeedek

Ne, ne. Vesmírné dobrodružství ani sci-fi pro dospělé se nekonalo. Zvláštní kombinace meziplanetární romance, oslovující spíše teenagery. Téměř divadelní hra o dvou postavách, snažící se koketovat s morální otázkou sobectví. Přehnaně vytuněné prostředí, nádherná dvojice, zvládající stresovou situaci hrami, dobrým jídlem a pitím a večírky v plesovém oděvu. Potom už ani chtěné akční pokusy nevyzní opravdově. Na dvě hodiny času trochu málo. Pouze slečna Lawrencová Hladovými hrami vyspěla v ženu a započala na plátně s dospěláckým sexem. ()

mirra66

Co jsem čekal? Čekal jsem více psychologie, více deprese a více skutečného napětí. Co jsem nečekal? Nečekal jsem sladký romantický příběh s přesladkým koncem. V uvedeném duchu mě film zklamal, dalo se z toho uplácat více. 60%. ()

markotter

Nebýt tam té trapné akční sekvence se záchranou lidi, tak je to ještě o fous lepší. Ale i tak jsem se docela pobavil, jak tam ti dva 80 let přežívali jenom s barmanským robotem. Chemie fungovala tak, co víc si přát. oddechovka jak má být. ()

Hashirama

Komorní indie romance s nenápadným přesahem, která se nebojí skrývat svou podstatu za design, výpravu a vizuální orgie za stovky milionů, což si lze vysvětlit jen toliko pověstnou demencí a finanční negramotností studia Sony, byť je u Passengers prvotní záměr zcela evidentní - romantický film s nejvýdělečnějšími tvářemi Foxu a Marvelu musí být rentabilní, i kdyby se dvě hodiny vrtali v nose. Místo vrtání v nose se však dočkáme překvapivě hutného milostného dramatu, které se nepokrytě inspiruje u Shiningu a bez skrupulí se snaží stát novým Sunshine, jen s extrémně komorním dějovým obloukem, který však i přes Prattovy rezervy baví a ústřední duo vykresluje s pečlivostí sobě vlastní, překvapivě se nevyvíjí vždy očekávaným směrem a uchlácholí hezkou koncovkou. Takového eye candy divadla o dvou lidech na cestě vesmírem se už zřejmě nedočkáme. ()

Nix

Nečekal jsem, že mne to bude bavit, každopádně nebyl jsem zklamanej. Dokonce mne i bavil Pratt, který se snaží hrát jinak než normálně. Za mne proč ne, stojí za podívání. ()

Shimon987

Romantický sci-fi film nás posouvá v čase o pár desítek let dopředu, kdy lidstvo posílá kolonie na neosídlené planety. Během cesty, která trvá několik desítek let jsou všichni pasažéři v hibernaci. Během cesty se stane porucha a jedno hibernační lůžko se rozbije.. Probouzí se nám Chris Pratt. Ten zjišťuje, že do cílové stanice zbývá ještě tolik let, že už se jí nejspíš nedožije..  Na filmu velmi oceňuji herecké obsazení. Hudba a scénář jsou též na dobré úrovni. Nicméně pokud očekáváte film o vesmíru, tak na to ani nekoukejte. To doporučuji například Gravitace, Ad Astra nebo Interstellar ()

Monggol

Iba krátka poznámka: V podstate bez nadsázky by sa dalo povedať, že ja si takto predstavujem raj. Tak ako tam Jim žil rok sám, akurát by som ten čas využíval trochu inak. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)