Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

mine.slayer

Revoluce se nekoná, žánr sci-fi není nově definovaný a ba naopak mám pocit že na tom všem vůbec nezáleží, jen žít a pokud možno s někým s kým to bude větší zábava. ()

Mark1983

Celkem mě film až překvapil, i když ta pasáž s nádechem romantiky mi předvídala, že dám tři hvězdičky, ale jakmile romantika pominula, film měl opět lepší tempo, napětí a dokázal zaujmout. Naštěstí romantická pasáž netrvala moc dlouho a z filmu nakonec byl docela dějový sci-fi snímek se zajímavým příběhem. ()

michalle9

Film byl skvělý! Po tom co někdo napsal vtipnou recenzi na 50 odstínu šedi která se stala tak trochu viral se asi všichni snaží být strašně vtipní a mají potřebu psát zdlouhavou recenzi používjící strašně "zabavná" přirovnání... jednou to vyšlo ale raději pište normalni recenze 🙂 ()

Welvin

Tento film mi byl doporučen ke shlédnutí v kině. Už při prvních minutách jsem věděla, že mě film bude bavit, jelikož mě dokonale vtáhl do děje. Jedná se o perfektně zpracované scifi - romantické drama, při kterém se divák během filmu přistihne, že sám přemýšlí o tom, zda by probudil či neprobudil někoho jen proto, aby na oné lodi nebyl sám. Film byl příjemně napínavý. Určitě bych ho ráda doporučila. ()

raru

Pre mňa milé prekvapenie,také psychologicko-komorné sci-fi,našťastie bez nejakého mimozemského života. ()

thorax65

Jedna z neslabších skipi poslední doby. Sice to spolklo stáda tolarů, ale to asi jediná dobrá zpráva pro výběrčí daní. Bylo to myšlenkově slaboučký, s logikou to nemělo nic společnýho, navíc nastavovaná haše. Dva body bych přesto vypíchl, architekturu vesmírného korábu a nápad s bezgravitačním baseinem. Kolik, že jsem to bylo? 30/100 ()

Naby

Konečně zase něco s originálním a zajímavým sci-fi nápadem. Hodne zajímavý herecký obsazení už předem dávalo tušit, že to bude stát za to. Pro všechny fandy sci-fi jasná povinnost :-)! Ale najdou se v tom i ti, co mají rádi napětí, romantiku nebo něco na zamyšlení. Osobně mi to celé připadalo super a uvěřitelné, až do chvíle asi 2-3 scén, takže bohužel nemůžu dát plný počet a to je škoda. Co je horší, že mi připadali ty některý scény zbytečný, určitě by se to dalo udělat i jinak. Naopak asi 3 scény fakt super nápad, až jsem občas užasl co vymysleli. Celkem 4,4* ()

StanleyVanH

Naprosto úchvatná podívaná i přesto, že tam hráli pouze dva herci. Dokonale vyvážený film o zajímavost, zábavu, lehké napětí a emoce. Konečně po dlouhé době precizní vesmírná podívaná. P.S. Jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině a místo mlaskaní popcornu si užil si ten vesmírný klid. ()

Alvin

Začalo to velmi slibně. Našemu hrdinovi se porouchá mrazák asi 80 let před plánovaným přistáním a jako na potvoru na něm chybí tlačítko pro znovuzmrazení. Máme kliku, že je to Kutil Tim a tak vyzkouší rozličné metody, jak se z té lapálie dostat. Po roce lelkování, namátkou třeba spacewalk na špagátě z rakety letící poloviční rychlostí světla, je toho už i na něj moc a zrovna když začne propadat trudomyslnosti, zakopne o mrazák té holky co hrála v Hlado-hrách. V tu chvíli se jeho dosud skálopevný charakter začíná drolit. Dilema rozmrazit či nerozmrazit nakonec alibisticky nechá rozhodnout beznohého barmana (mimochodem, zdaleka nejsympatičtější postava celého filmu) a jde se připravit na první rande. Následuje sci-fi romance na jejímž konci se bohužel představy moje a tvůrců o dalším vývoji příběhu zcela rozešly. Za sebe bych rozhodně volil kopačky do kosmu (anglicky příhodně dump her into space) maskované jako rendez-vous space walk tentokrát však bez špagátu. A hned poté šup rozmrazit další roštěnku. Zásoba na 80 let tam musela být víc než dostatečná. Bohužel tvůrci usoudili, že ještě zcela nevyčerpali akční potenciál a tak našeho hrdinu vystaví vskutku nelehké zkoušce. Každý kdo někdy čistil za chodu komín Tušimické elektrárny mi dá jistě za pravdu. Jak to dopadne nebudu prozrazovat, snad jenom naznačím, že jestli tam ještě nedoletěli, tak tam letí dodnes. ()

Jardatekk

Nad tímhle tématem jsem přemýšlel už jako malý když jsem četl v ABC Kruanovu cestu a dodnes si říkám jaké by to asi bylo skončit na kosmické lodi s dívkou snů a strávit tam spolu s ní zbytek života. Přiznám se, že bych sám takovou cestu asi dobrovolně nepodstoupil a kdyby, určitě bych se z toho snažil vytěžit maximum. Pěkné. ()

ztracenyDen

Nějaké ty dramatické akční scény si to mohlo odpustit. Umím si to představit víc jako sci-fi thriller, ale romantika k tomu taky docela šla. Konec by mohl být zajímavější, ale aspoň nebyl úplně nesmyslný. ()

bodo1

No dve hodiny čumieť na psychotického magora, ktorý potrebuje zásun a vyklube sa s neho egoistická sviňa, ktorá mimochodom nakoniec vypestuje prales na palube intergalaktickej sračke, tak to je sila. Príbeh kobyliek, ktoré zachránil meteorický bombardér, lebo zobudil zhovädilého úchyla. Treba sa nadrbať a možno na siedmi krát to dáte. Na zdravie ()

zurivymlok

Já myslím, že to byl fajn film. Příjemní herci, nenápadná a přesto vizuálně podmanivá režie, snad jen vývoj postav a morální dilema mohlo být popsáno trochu lépe, ale zase by to možná ztratilo přímočarost. ()

sebulba1981

Moc hezký film.Je to romance říznutá scifi.Nic moc se tam neděje,ale rozhodně jsem se nenudil.Oproti Rogue one,kde polovina filmu je uspávadlo největšího zrna.Film má pěkný efekty,ale nejlepší na Pasažérech jsou Chris Pratt a Jennifer Lawrence.Miluji je oba,takže už kvůli nim film doporučuji. ()

LucieVonKing

I přesto, že mi to hodně připomínalo Gravitaci, tak jsem film hltala hned od první chvíle. Děj měl vše, romantiku, akci,tajemství a takové to správné napětí. Po dlouhe době, co se mi film líbil. Krásná práce. ()

ghoston

Vcelku o hovně, romance nic moc, standardní vymaštěný scénář, pár triků, co mě mají ohromit, myšlenka a prožitek nikde, sci-fi je mrtvá, jo ale oba herci byli skvělí proto 3*, jinak odpad. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)