Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

Matt_Farrell

Žiť sám na veľkej vesmírnej lodi môže byť fajn. Ale tá obmedzená ponuka jedál a nápojov mi pripadá prehnaná. Celá loď stála miliardy, tak trochu jedla a dobrá káva tomu nemôže uškodiť. Možnosť rozhodnúť o niekoho živote. Láska alebo nenávisť? Film pracuje iba s troma ľuďmi a jedným androidom, ale dokáže zaujať množstvom tém. Psychológia sa kombinuje s modernou technikou v izolovanom priestore kdesi vo vesmíre. Je zaujímavé sledovať, ako sa menia priority postáv v priebehu deja, keď sú v stávke životy všetkých cestujúcich. Riskovať, či neriskovať? ()

breebee

Nějak jsem nečekala, že by mě tenhle film chytnul. Říkala jsem si: co tam asi budou 116 minut dělat? Nakonec jsem tomu šanci ale dala a jsem ráda. Mě samotnou bavilo už jen objevovat tu skvělou vesmírnou loď a všechny její vymoženosti. A ten akční konec už byl vyloženě jenom třešnička na dortu. Takže za mě super. ()

Yamatosan

U současné sci-fi věci, co fakt zamrzí: mezihvězdná loď s UI tak debilní, že mám lepší ve smartfounu, přechodová komora, lékařský modul (jeden jediný na celou obří loď!) atd. fungují naprosto absurdně. To ani kvalitní herectví nezachrání... ()

Pythonator

Chyběl mi tam mimozemský element, ale i tak to byla paráda. Spíš taková romantika v sympatickém prostředí vesmírného letu za kobylkovou kolonizací další planety ke zničení. Nečekal jsem zhola nic, a o to víc jsem byl mile překvapen, jak kouzelný příběh se dá vypracovat jen se dvěma lidmi a hezkými sci-fi kulisami. Nemůžu jinak, ale tuhle jízdu jsem si fakt užil a dát tomu méně než pět, musel bych přemýšlet, kolik jiných čtyřhvězdičkových filmů není tak dobrých jako tento. Těch pět je samozřejmě menších pět než pro Vetřelce a jiné pecky, ale to bychom si museli tu pětku šetřit jen pro deset nejlepších filmů a jindy ji nepoužívat. Ne, kdepak. Tady se pětka hodí, ať už to tu kde kdo shazuje, jak chce. Pasažéři jsou výtečným filmem. I když si musím přiznat, že nehrát tam ta Lórencovic kočička a takový sympaťák jako Starlord, tak by to asi tak zajímavé nebylo. Komorní film si žádá kvalitní herce. ()

Dreamon98

Originální, v mých očích vzrušující koncept mezihvězdného cestování k jiné planetě. To sice funguje jen jako pozadí k filmu zaměřenému na vztah, pocity a emoce dvou protagonistů, avšak pro milovníky sci-fi a snílky skvělý koncept, který je i dobře provedený, jelikož ta obrovská kosmická loď plující vesmírem vytvářející si vlastní gravitaci vypadá vážně pěkně. Důležitější je pak ale, co se děje uvnitř, protože tam se odehrává většina děje, v několika vnitřních lokací lodi, což ale světe div se, vůbec nevadí. Taktéž z důvodu vzrušující myšlenky letící lodi obrovským prázdným prostorem, jak jsem již zmínil, ale hlavně kvůli snadnému vcítění se do hlavní mužské postavy, s níž nás film uvítá a která nás sama provází první část filmu. A skutečně, kombinace Chrise Pratta a velice neobyčejné strastiplné situace to zvládá obstojně utáhnout. Fáze s krásnou Jennifer Lawrence je pak ještě lepší, jelikož konečně přijde na řadu konfrontace a romance dvou sympatických postav, na což film oprávněně sází, avšak nevěnuje tomu tolik, kolik by si romantický příběh zasloužil a tak se rychle dostáváme do klasického akčního, předvídatelného zakončení, na což se ale pořád hezky kouká. Takže tady máme velice příjemné, oddychové sci-fi se skvělou myšlenkou, které plně nevyužilo potenciál konceptu dvou lidí uvězněných na letící vesmírné lodi. Za mě 9/10 Podíval bych se podruhé: ANO ()

zjs

Scénář psal Jon Spaihts a on musí být žena. Na lodi je něco rozbitého a kvůli tomu se začnou rozbíjet úplně jiné věci naprosto smyšleným způsobem, které s tím nemají vůbec žádnou technicky logickou spojitost. ()

medveed

Námět super, ale banální styl vyprávění a velké množství za vlasy přitažených scén, sráží výsledek k průměru. 55% ()

Camel91

Předvídatelné ale bavilo mě to :) nemám tomu co vytknout. Námět dobrý, na to že se ve filmu objevuje minimum herců tak to nijak nenudí. Hlavní dvojice dobrá, kupodivu mi tu ani Lawrencová nevadí. Podobných filmů už v minulosti pár bylo, tohle je takový myšmaš. Na druhou stranu když budu trochu spoilerovat... kdyby se JIM/Chris nevzbudil dřív kvůli chybě stroje, zdechli by všichni! ()

hooofi

Mám problém - moje hibernační kapsle mě vzbudila o 90 let dříve, hm.. dost na hovno... po roce zoufalých pokusů o návrat do spánku všechny selhaly... tak tedy vzbudim někoho, kdo by mohl daný problém vyřešit, někoho kdo rozumí těm hibernačním věcem a tak.. ne radši vzbudim blondýnu spisovatelku, který proženu všechny otvory... :-/ no kromě téhle nelogičnosti jsem jich ještě našel asi 23, ale to jsou jen takový fyzikální trapnosti... ()

Bragi66

Vizuálně pohledná SF o osamělosti ve vesmíru, která byla tolik přitažlivá ve filmu "2001: Vesmírná odysea" (1968). Tady je to sice trochu smeknuté po romantice, ale mně to neuráží. ZaplaťQ, že se to v tomto SF obešlo bez lejzrových přestřelek, manévrů kosmických stíhaček a bez šermovaček kosmomeči! Jen ten konec s tím probuzením vděčných pasažérů, to nemuselo být. Sakra, že se nepřijdou poradit, šak bychom to dali dohromady. Vždyť se část pasažérů mohla vylodit a zbytek to mohl v bezvědomí mastit dál zase jen s tím jedním osamělým kormidelníkem. ()

Bogrant

Prvá polovica po prebudení Pratta je spoznávacia, rýchla, vtipná a svižná. Tá druhá, po prebudení Jennifer je už len názornou ukážkou toho, že rande sa dá dohodnúť naozaj hocikde, i mimo Zem. Dosť nevyužitý potenciál dobrého námetu. Hoci nemožno hovoriť o sklamaní, očakávania žiadne neboli. Po formálnej a vizuálnej stránke sa na to dobre pozerá, prinesie to však len jednu prekvapivú vypätú scénu a záverečný pekný gýč. Fajn oddychovka, nič viac. ()

TURPIA

Ten film mám rád. Asi většina by se zachovala podobně. Být rok sám je na palici a ukončit trápení asi není úplně jednoduche a půd sebezáchovy udělá své. Až na nějakou nesrovnalost fakt pěkný počin. Chlapec měl štěstí v neštěstí. Barman je top. ()

Oxiduji

Mně se to líbilo, moc. Chris i Jenn patří mezi mé oblíbence, takže tuhle romantiku jsem si nemohla nechat ujít. Atraktivní prostředí vesmírné lodi, skvělý vizuál, nenudila jsem se ani chvilku. Už jsem viděla dvakrát a klidně si to dám třeba za rok znova. U tohodle filmu prostě chyby nehledám a jen si ho užívám. ()

Tarsan

Něco z toho filmu bych chtěl mít. Bazén s takovým výhledem, bar s takovým barmanem a samozřejmě za kamarádku Jennifer s tou její pihou a senzačním lehce nakřáplým hlasem a VIP stravovacím programem. Jinak film je teda blbina ale bavil jsem se dobře. ()

imanicornyt

Když jsem tenhle snímek viděla poprvé, tak se mi líbil; nic více, nic méně. Už tehdy mi ale neuniklo, jak poutavý, dojemný a krásný příběh se snaží předat. Postupem času můj vztah k Passengers jenom vzkvétal (i když bych to mohla částečně přisoudit i evoluci mého vztahu k Prattovi) a dnes by mě ani nenapadlo ho neuvést ve své hlavní desítce vyvolených. Počínaje příběhem, úžasnými hereckými výkony (a v první řadě velmi slušně obsazenými herci – tedy těmi čtyřmi, kteří se na plátně objevili) a konče sountrackem, vývojem děje a celkovým zpracováním, tenhle film je čistě nádherný počin. Minimálně na zpříjemnění večera rozhodně postačí. ()

amazonica

Samotný námět celého filmu je fajn a šlo by z toho vytřískat mnohé, ale provedení ho v tomhle filmu bylo fakt slabý. Celý děj byl táhlý a několik věcí úplně nedávalo smysl. Naopak herecké výkony byly slušné. Film nebyl špatný, ale rozhodně nestojí za druhé zhlédnutí. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)