Den po konci světa

The Remaining

Horor / Thriller

USA, 2014, 83 min

• Segrestor

To je tak kýčovitá katolická agitka, že vám vedle toho přijdou modré Ježíšovy oči v Posledním pokušení jako zanedbatelný nešvar výkladu křesťanské historie. Tento snímek si primárně hraje na autentické dílo svým vyprávěním s částečnou pomocí FF (nalezených videozáznamů) a druhým dechem neustále dodává, že řešením je jen a pouze víra v Boha. Něco na způsob: Děj se co děj, věřit na křesťanský způsob je dobré, áno... Ale zpátky na začátek. Filmově se několik mnoho minut budete těšit, až to přijde, zatímco ono to stále nepřichází a sledujete otřesnou svatbu ošklivých a hloupých lidí. V každém záběru se vzdychnutím vzpomenete na někdejší Cloverfield. Už už aby přiletěla hlava sochy paní Svobodové. Puf, pak se to stane. Vidíte lacinější verzi křesťanské poslední apokalypsy i s dezorientovanými andělíčky. Naštvaně si vzpomenete na snímek This Is the End, kde to bylo alespoň veselé, když hysterické celebrity padaly do jámy pekelné. No, a tím končí celá legrace. Po zbytek filmu jen parta nehezkých adolescentů pobíhá mezi kulisami a nějací asistenti na ně hází písek, prach a lejou vodu z konve. Zvrat přijde právě až se vstupem do kostela. Tam se dozvídáme, o co vlastně jde, pokud jsme to už nepochopili předtím z toho, co říkala ta husička s Biblí. Dál už se jen agituje a na všelijakých případech vysvětluje smysl Bible, zde zabalené do rádoby katastrofického FFéčka. Obdivuju každého, kdo to dokáže se zájmem dokoukat do konce. No, obdivuju... Spíš se jen nevěřícně divím.(1.3.2015)

• LIVINGDEAD

Říká se: Jak na Nový rok, tak po celý rok". No a je to tady, nejdřív mizerný PRESERVATION, pak sračka DARK SUMMER a teď panbíčkářská propaganda THE REMAINING. Asi mne šálí zrak, ale tento SHIT opravdu koupil BontonFilm,a.s. (DVD) a bylo to někde v kinech??? Věřící jsou nahoře a ti zlí, nevěřící zůstali na Zemi? To už jsme viděli i v LEFT BEHIND. Mohl by prosím už konečně někdo natočit pořádný satanský film, kde se věřící usmaží v pekle! Mohla by to být skvělá komedie :-)(17.1.2015)

Nečakala som takto hlboko religióznu tématiku, avšak musím uznať, že z hľadiska spracovania bola nadmieru premyslená a atraktívne odprezentovaná. Prvá polovica diváka dostatočne navnadí na to, aby sedel pri The remaining ako prikovaný, keďže zaujímavo tlačí na pílu a seká nešťastie za nešťastím. Nevieme, čo máme čakať, čo bude nasledovať, čo to tam vonku je a prečo sa to deje. V druhej polovici svižnosť značne poklesne a viac sa rozpráva, rozmýšľa, obracia sa na vieru, padne tam výrok, že príde ešte niečo horšie, lenže nemám ten dojem, že prišlo. Čakala som niečo viac, zatlačenie do kúta, vzbudzovanie strachu a neistoty, nátlak, lenže dostalo sa mi len viditeľne slabšej druhej polovice, ktorá podstatne negatívne ovplyvňuje lepší prvý dojem.(8.2.2015)

Mám rád postapo filmy. Takhle většinou začínám u tohohle žánru. Tenhle měl být dalším v řadě. Ani jsem si nijak nečetl komenty ostatních či dokonce obsahy.. Ten úvodní zhruba tří řádkovej mi stačil abych na to dostal chuť. První minuty jsou peklo (chápej - špatné! :-) . Pak se to celkem zajímavě rozjede než nepolíbenému divákovi dojde o co go. Tenhle film je v pravdě apokalyptickým a to tím nejčistčím způsobem toho slova smyslu. Nejde totiž o žádné zombies, raktery z KLDR či Ruska, ale o sám konec světa tak jak stojí v Písmu. Až se tomu sám divím, ale i v tom kostele jsem se párkrát lekl. Vynálezce infra kamery by měl od filmařů točících horory dostat nějakej peněžní dar, protože už sám obraz normálních lidí působí vždy strašidelně. Filmaři to vědí a hojně toho využívají. Přišlo na to i zde a jak říkám, párkrát jsem sebou škubnul. Konec sice působí jako náboženská agitka, protože řada hrdinů nakonec volá: Zvolil jsem si Boha! Když se ale zamyslíme a dáme Bibli prostor, pak nouzové stanoviště US. Army těžko něco svede s potvorama, které Bůh při apokalypse sešle na zem... Takže jak to sesumírovat? Není to nic moc, ale film místy zaujal. Ale hlavně, byl originální. V záplavě zombie nákaz přišel La Scala s Biblí a koncem světa. A originalitu, tu já vždycky umím ocenit! Takže za mne je to za tři padlé anděly. * * *(17.11.2015)

• ti88na

V úvode som si myslela, že je to celkom dobrý nápad. Koniec sveta zastihne nič netušiacich svadobčanov v najlepšej zábave, pričom je to všetkých nepochopiteľné a neuveriteľné a len ťažko sa môžu dozvedieť, čo sa vlastne stalo. Žiadny vedci, univerzitní profesori alebo americký prezident, len obyčajní ľudia. Takže to by bol úvod, lebo ako to pokračovalo ďalej je už malá filmová katastrofa. Evanjelium podľa Jána v tej najstupídnejšej podobe, scenár tak tupý, že to nebolo ani vtipné a partia nejakých pseudo-hercov, ktorý neviem z akej sračky zase vyhrabali, ale myslím že ich uplatnenie je maximálne mŕtvola v kriminálke. Okrem toho sa na film zrejme zložili rozbitím prasiatka, takže tam nie sú žiadne efekty, hoci by o to takýto film priam prosil. Celé zle a už nikdy viac.(1.3.2015)

• - Natáčelo se ve Wilmingtonu v americkém státě Severní Karolína. (Terva)