Den po konci světa

The Remaining

Horor / Thriller

USA, 2014, 83 min

• Terva

Strašně mě odrazoval námět příběhu a některé komentáře. Avšak neodolal jsem a na film se podíval. Není to zas tak špatné, ale do kvality tomu hodně chybí. Už jen úvodní titulky jsou příšerné a následujících patnáct minut je peklo, vydržet koukat na přiblblé záběry různých čínských digitálních přístrojů a telefonů je za trest. Ale ještě jsem vydržel. Pak zazní první trubka a začnou se dít divné věci. CITÁT - Netoč mě, když čůrám........... Naštěstí nejsou ty RECfootage sračky používané furt a někdy se objevuje i normální kamerový záběr, ale i tak nás to doprovází celým filmem. Když už má být konec světa, chtěl bych ho vidět normálním objektivem. CITÁT - Jsou to mimozemšťani?......... Návštěva kostela pak film utopí v nudném dialogu, který trvá celkem dlouho. Naštěstí nezůstanou jen v kostele a původní skupina, kterou sledujeme se vydává dál. Následné scény z nemocnice jsou celkem povedené a některé i strašidelné. Ano je to velká náboženská agitace, ale ta myšlenka je dobrá. Jenže je to tak špatně natočené, že to celý příběh poslalo někam do apokalypsy. CITÁT - Musíme se rozhodnout.........(15.2.2015)

• ti88na

V úvode som si myslela, že je to celkom dobrý nápad. Koniec sveta zastihne nič netušiacich svadobčanov v najlepšej zábave, pričom je to všetkých nepochopiteľné a neuveriteľné a len ťažko sa môžu dozvedieť, čo sa vlastne stalo. Žiadny vedci, univerzitní profesori alebo americký prezident, len obyčajní ľudia. Takže to by bol úvod, lebo ako to pokračovalo ďalej je už malá filmová katastrofa. Evanjelium podľa Jána v tej najstupídnejšej podobe, scenár tak tupý, že to nebolo ani vtipné a partia nejakých pseudo-hercov, ktorý neviem z akej sračky zase vyhrabali, ale myslím že ich uplatnenie je maximálne mŕtvola v kriminálke. Okrem toho sa na film zrejme zložili rozbitím prasiatka, takže tam nie sú žiadne efekty, hoci by o to takýto film priam prosil. Celé zle a už nikdy viac.(1.3.2015)

• Aluska88

** a půl. The Remaining v sobě skrývají velký potenciál, který však zůstal značně nevyužit. A zrovna v tomto případě bych uvítala jeho využití na maximum. Jezdci apokalypsy se tak ani v podstatě nemají šanci ukázat v plné síle. Jejich řádění je nám ukázáno jen v několika málo scénách a divák pořád čeká na víc, kdy se ty pravé běsy rozpoutají naplno. Jenže děj se spíše zaměřuje na skupinku mladistvých ukrývajících se v kostele, a jejich diskuse o víře, citech a chybách. Mně to nijak zvlášť nevadilo, protože se alespoň pořád bavili "o něčem" a scénář nebyl zase tak hrozný. Ale děje se tak na úkor samotného děje, což chápu, bude k velké nelibosti spoustě divákům. Kdyby byl příběh vyvážen a větší prostor byl věnován apokalyptickému běsnění, mohl být film mnohem lepší. Takto se na něj díky krátké stopáži dá dívat, ale člověk čekal mnohem víc.(6.4.2015)

Škoda, že se tempo nedrží našlapané jako v první cca půlhodině, bylo by to hned o dost lepší. Konec světa je podán docela působivě, hlavní postavy ujdou, i když je zvláštní, jak situaci aktivně řeší pouze ony a všichni ostatní jsou jen křoví, s kterým neproběhne skoro žádná interakce (až na kněze). Části, kde se řeší víra, pro mě nezajímavé, chápu, že to tak tvůrci asi zamýšleli, ale to není úplně pro mě. 3 hvězdy.(25.2.2017)

• mateas.matt

opravdu dlouhej film temer o nicem. Jak zacatek rychel vtahne do deje a zaujme, tak tohle nadseni v mziku pomine a uz se to tahne do samotneho smrtelneho konce. Pohadka to neni, takze dobry konec netreba ocekavat.. ale i tak sem cekal, ze pastor prezije o trochu deje. A kdyz uz se ty potvory dostanou pres strechu kostela... najdou lidi ve sklepe.. tak si tak rikam, co lidi na takove ponorce? Jestli by je to taky postihlo, pripadne co po zakroku padlejch? Nu, tak to uz se asi nikdy nedovim.(15.4.2015)

• - Natáčelo se ve Wilmingtonu v americkém státě Severní Karolína. (Terva)