Nadpřirozený thriller, zabývající sa otázkami života, lásky a víry na pozadí apokalyptického světa. Skupina blízkých přátel se sejde na svatbě, ale oslava je zmařená sérií katastrofických událostí, které připomínají apokalypsu předpovězenou v bibli. Ti, kteří zůstali naživu, musí nyní čelit děsivé, nejisté budoucnosti. Podaří se jim přežít a vyrovnat se s otázkami víry a všudepřítomným chaosem? (Bontonfilm)

Cigalone

Pomerne extrémnym spôsobom nastolené premenenie (pre neznalých: obrátenie na vieru). Výjav apokalyptických udalostí na podklade biblie by jeden čakal trochu...naopak. Ale tu - dobrí umrú a zlí ostanú? Zlí ostanú preto, aby v mukách dožili svoje posledné dni na pozemskom svete? Každá romanca by skončila happyendom - všetci preživší sa obrátia a budú žiť šťastne až naveky. Ale to nie je posolstvo, ktoré nám má byť sprostredkované. Pravým posolstvom je čistá duša. Nevinná duša. Duša nepoškvrnená hriechom. Františkáni sa v jednej kázni pýtajú: Aký je Boží spôsob jednania s človekom? A hneď aj odpovedajú: Boh ľudskú dušu vyvádza na púšť. Púšť hodnotíme ako nevhodné miesto pre život. V púšti nie je nič na čo by sa mohlo spoliehať naše telo a náš rozum. Púšť je miesto, kde nie je fyzický život. Môžeme povedať, že púšť je miestom smrti pre telo. Ale tá istá púšť môže človeka viesť do vnútra. Na púšti sa človek stáva vnímavý na svoje vnútro, na svoje srdce. Preto je potrebné, aby išiel na púšť, aby mohol vnímať to, čo je Božské. Pod púšťou nerozumieme len tú reálnu geografickú púšť, na ktorú sa možno nikdy v živote nedostaneme, ale pod púšťou rozumieme všetky protivenstvá, ktoré nás v konečnom dôsledku vedú k zvnútorneniu života. Uprostred bohatstva duchovný život nekvitne. Boh potrebuje priestor prázdnoty, ničoty, aby v nej mohol stvoriť nový život. Posledný úsek cesty k Bohu sa nazýva vždy - samota. Môžeme nájsť aj nepresnosti a kritizovať dej a jeho gradáciu, no nakoniec pochopíte, že smrť je vlastne vykúpením. ()

pekos

Kresťanský film, ktorý sa snaží o prerozprávanie a stvárnenie konca sveta v dnešných časoch. Kto čítal Apokalypsu svJána, vnímal pokus tvorcov o dodržanie postupnosti konca sveta tak, ako je to uvedené v Biblii. Remeselne dobre odvedená práca filmárov, dobré výkony mladých neznámych hercov radia tento film medzi zaujímavé a vydarené. A propos: mnohí, ktorí sa tu stavajú do pozície neveriacich sú vlastne tiež veriaci, pretože veria, že hmota seba samú stvorila a determinovala. A na rozdiel od veriacich v Boha asi veria, že hmota je dostatočne múdra nato, aby spravovala tento vesmír sama. ()

CornelieJame

Bože ze začátku sem si říkala pořád jo dobrý to se rozjede a na konci sem se mlátila do hlavy že sem vůbec něco takovýho stáhla no hrůza a děs. Celej film čekáte že se začne něco dít, přemýšlíte o čem vůbec ten film je a nakonec sice rozuzlení máte ale úplně napalicu. No doufám že příště už na takovou hovadinu nenatrefím i když podle popisu vypadal film dobře :( ()

pan Spock

Takže jestli tomu dobře rozumím, až přijde konec světa, tak všichni bohabojní umřou. Nebo vlastně ne, vezme si je Bůh do své náruče. Ale z výrazů mrtvol mi nepřišlo, že by byly zrovna v ráji. Všichni hříšníci zůstanou na zemi a bude je chtít sežrat hejno bubáků. A nakonec se dovíme, že pokud přijmeme víru, tak nás bubák sežere, budeme spaseni a zřejmě též posláni do ráje. Protože víra bubáky přitahuje. Ale nic to nemění na faktu, že budeme mrtví. Takže pokud chceme žít, stačí dál vesele hřešit, otevřít si lahváče a dát nohy na stůl. To mi teda poser prsa, jestli to má logiku. ()

Pollini

Konečně někdo natočil apokalypsu podle Zjevení Janova. Ale takhle to pokašlat? Takhle nevyužít takový potenciál? Tento film pominul ze Zjevení všechno zajímavé a založil děj na kecech. Prospělo by tomu víc apokalypsy a míň hledání léků! ()

andrej9999

Aj napriek nízkym hodnoteniam si myslím, že tento film má čo povedať a chviľu budete možno o tom premýšľať. V každom prípade málo presvedčivé výkony... ()

Darinesss

Vypadalo to, že by se to i mohlo rozjet celkem slušně, nezvaní mimozemšťané, co přišli zase na chvíli navštívit Zemi a trošku nás tady protřídit ... ale naděje dobré myšlenky se rozplynula ani ne v pulce filmu, kdy se v jednom kuse začalo mluvit o Bohu, a i ti největší ateisté řekli ke konci filmu.."Vybírám si Boha" ... Pro mě absolutně nejméně uvěřitelný příběh o padlých andělech a lidech, kteří, aby neskončili špatně, tak najednou začnou všichni věřit ... trošku urážka samotného náboženství. Jedna hvězdička bohatě stačí. ()

goauld

Málokdy se stává, abych se při sledování filmu začal zabývat jinou činností (jako četna komentářů k filmům apod). Prvních 15min to vypadalo na celkem slušně zpracovaný apokalyptický film. Bohužel - toto mé nadšení skončilo chvilkou před cestou do kostela.... Výplach mozkov na diváctvu byl silně koncentrovaný :-) K tomu navíc stupidní - dosti hloupé dialogy (o iracionálním chování raději už vůbec nemluvit). Snímek pak dále degradoval onen retard s kamerou, který za všech okolností MUSÍ vždy a vše natáčet...(chtělo by se říct, že ti amíci jsou tím tzv. FF nějak až moc posedlí..... že to pořád ještě žerou ??? to zřejmě evropský divák nikdy nepochopí, tak jako nepochopí ten jejich přílišný patriotismus) .... jak by nejeden řekl: až za hrob.... Ikdyby mi maminku kuchali zaživa, tak TO MUSIM natočit, protože - co kdyby se TO náhodou našlo.... tak budu na PRIMĚ :-)))........Během "sledování" tohoto teologického výplachu jsem občas od displaye notebooku přecejen -odtrhl oči- , nicméně těchto pár vteřinových chvil bylo za celou 1,5hod žalostně málo. Být na toto "veledílo" v kině, tak bych asi byl věčně na toaletách, bo těch -záchodových pauz- tam bylo tolik, že bych byl vyprázdněn snad na měsíc dopředu :-) ()

Aresko123

Velke moznosti pre tento namet zostali niekde schovane........ velka skoda, inak nezostalo pre tento film nic okrem dobrej temy Apokalypsy.... ()

Rimina

"...Jsem zapřísáhlý ateista.Až se bojím,že mě Pán Bůh potrestá"....říká se v jedné hře od Cimrmana a takhle nějak,bych popsala celý film. Začátek filmu mě dobře naladil,vypadalo to celkem slibně.Když ovšem začali lidi padat jak přezrálý švestky s divnýma šťopkama ( v tomhle případě věřící s prapodivnýma očima),už mi to přišlo divný ,přitažený za vlasy a pro mně humorný.Nejdřív to vypadalo,že jim jenom hodně nesedl dort,ale pak se ukázalo,že šli za lepším tam někam nahóru .Od půlky filmu jsem se už jenom smála a při větě "Musíme se rozhodnout",jsem propukala v nezvladatelný smích.Tenhle film je nábor do církve. Pro mně ztráta času .Jedna hvězda-půlená, kdyby to šlo. ()

OrelCop odpad!

U tohohle filmu se prostě nedá vydržet ani do půlky. To i slovo odpad je slabota. Je to prostě vyloženě průser!!! ()

Martin29 odpad!

Hodně špatný film nic se nedozvíte a takřka nic ani neuvidíte.Jediné co se dá pochválit je ta scéna ze svatby a ten konec. P.s. Nejlepší komentář Dubansky ()

Dalajlada

Příběh o příchodu biblického konce světa. Není to vůbec špatné. Má to děj, má to atmosféru a má to i hlavu a patu. Pro ty, co jsou křesťani, to má ještě více smyslu. Závěr je poněkud odfláknutý. Buď došly peníze nebo trpělivost. ()

Marrakech86

Nudnější začátek filmu, který se potom poměrně slušně rozjede a opět se na chvíli zastaví v kostele. Občas hezké scénky, konec zvláštní ()