Nadpřirozený thriller, zabývající sa otázkami života, lásky a víry na pozadí apokalyptického světa. Skupina blízkých přátel se sejde na svatbě, ale oslava je zmařená sérií katastrofických událostí, které připomínají apokalypsu předpovězenou v bibli. Ti, kteří zůstali naživu, musí nyní čelit děsivé, nejisté budoucnosti. Podaří se jim přežít a vyrovnat se s otázkami víry a všudepřítomným chaosem? (Bontonfilm)

ti88na

V úvode som si myslela, že je to celkom dobrý nápad. Koniec sveta zastihne nič netušiacich svadobčanov v najlepšej zábave, pričom je to všetkých nepochopiteľné a neuveriteľné a len ťažko sa môžu dozvedieť, čo sa vlastne stalo. Žiadny vedci, univerzitní profesori alebo americký prezident, len obyčajní ľudia. Takže to by bol úvod, lebo ako to pokračovalo ďalej je už malá filmová katastrofa. Evanjelium podľa Jána v tej najstupídnejšej podobe, scenár tak tupý, že to nebolo ani vtipné a partia nejakých pseudo-hercov, ktorý neviem z akej sračky zase vyhrabali, ale myslím že ich uplatnenie je maximálne mŕtvola v kriminálke. Okrem toho sa na film zrejme zložili rozbitím prasiatka, takže tam nie sú žiadne efekty, hoci by o to takýto film priam prosil. Celé zle a už nikdy viac. ()

Corpsegrinder

Po celkem solidní první dvacetiminutovce kde jsem byl příjemně překvapenej tempem a do určitý míry i vizuálem se to přesune dovnitř kde začíná utahanej kostelní Okrsek 13 ve kterým se projevuje slabý herectví obzvlášt tý hlavní náboženský krávy a v podstatě i většiny ostatních postav. Peníze se zřejmě vyplácaly na apokalypsu a tak už člověka nečeká nic jinýho než ukecaná nuda a velmi malý množství CGI monster který mohly bejt využitý líp. ()

mosnak

Nadpřirozený thriller plný nesmyslů a bohusladkých keců. Jednoho krásného dne umřou všichni co věří v boha a jsou jeho věřnýma ovečkama. Ti co nevěří, nebo chodili v neděli do kostela jen tak z prdele mají smůlu. Ze Země se stalo opravdové peklo. Omyl peklo bylo sledovat tento film. Ony efekty nebyly zas tak špatné, ale herecké obsazení a hlavně příběh plný křesťanských keců mě doslova ničil. Podle tohoto film se mám v bodoucnu na co těšit - já jsem totiž taky nevěřící :-) 35% ()

Zombi

Škoda, že se tempo nedrží našlapané jako v první cca půlhodině, bylo by to hned o dost lepší. Konec světa je podán docela působivě, hlavní postavy ujdou, i když je zvláštní, jak situaci aktivně řeší pouze ony a všichni ostatní jsou jen křoví, s kterým neproběhne skoro žádná interakce (až na kněze). Části, kde se řeší víra, pro mě nezajímavé, chápu, že to tak tvůrci asi zamýšleli, ale to není úplně pro mě. 3 hvězdy. ()

Silviaxx

Nečakala som takto hlboko religióznu tématiku, avšak musím uznať, že z hľadiska spracovania bola nadmieru premyslená a atraktívne odprezentovaná. Prvá polovica diváka dostatočne navnadí na to, aby sedel pri The remaining ako prikovaný, keďže zaujímavo tlačí na pílu a seká nešťastie za nešťastím. Nevieme, čo máme čakať, čo bude nasledovať, čo to tam vonku je a prečo sa to deje. V druhej polovici svižnosť značne poklesne a viac sa rozpráva, rozmýšľa, obracia sa na vieru, padne tam výrok, že príde ešte niečo horšie, lenže nemám ten dojem, že prišlo. Čakala som niečo viac, zatlačenie do kúta, vzbudzovanie strachu a neistoty, nátlak, lenže dostalo sa mi len viditeľne slabšej druhej polovice, ktorá podstatne negatívne ovplyvňuje lepší prvý dojem. ()

mateas.matt

opravdu dlouhej film temer o nicem. Jak zacatek rychel vtahne do deje a zaujme, tak tohle nadseni v mziku pomine a uz se to tahne do samotneho smrtelneho konce. Pohadka to neni, takze dobry konec netreba ocekavat.. ale i tak sem cekal, ze pastor prezije o trochu deje. A kdyz uz se ty potvory dostanou pres strechu kostela... najdou lidi ve sklepe.. tak si tak rikam, co lidi na takove ponorce? Jestli by je to taky postihlo, pripadne co po zakroku padlejch? Nu, tak to uz se asi nikdy nedovim. ()

petikacka

Bylo nebylo, dávno tomu, bylo 5 kamarádů a ti byli na svatbě svých kámošů. A pak se něco stalo, spousta lidí umřela a hrstka přežila. Ta pak prchla do kostela, mezitím několik vcucnula temná síla a zbytek přemýšlel proč se to stalo. Nakonec zjistili, že je to proto, že nechodí do kostela a nevěří v boha...A zbytek co to přežil do dnes odříkává otčenáš a doufá, že nic horšího se už nestane...Větší pííí*ovinu jsem už dlouho neviděla a doufám, že zase dlouho neuvidím...Za mě 25% ()

Rockerman

Nechápu, že tady každému vadí, že to je prý "panbíčkářská propaganda". Říká se snad filmu o konci světa z ryze vědeckého pohledu "ateistická propaganda"? Přece biblická apokalypsa je legitimní alternativou toho, jak by to celé mohlo skončit. Podle mého názoru je teorie velkého třesku nebo evoluční teorie přinejmenším stejně fantastická a nepravděpodobná, jako teorie stvoření. Vždyť nejeden neznaboh se uchyluje k Bohu, když už cítí, že je s ním konec. Třeba dlouholetý první komunista v naší zemi Gustáv Husák si ke své smrtelné posteli nechal přivést kněze, aby mu dal poslední pomazání a jeho lze jen těžko podezřívat, že by byl hluboce věřícím člověkem. Nejinak je tomu i v tomto filmu, kdy se na konci všichni přikloňují k Bohu. Na tomto filmu mi vadí daleko víc to, že po výborném začátku to pokračuje dost nudnou pasáží a sráží to hodnotu až do podprůměru. Takže mé pocity jsou rozporuplné a tak nemohu hodnotit moc vysoko. Škoda. ()

Faila

Základní myšlenka mě zaujala tak moc, že jsem při bádání nad ní zapomněla, že vlastně sleduju horor. Tak strašidelné mi to nepřišlo ani trochu a bohužel nedokážu ocenit použití ruční kamery, protože to je pro mě už tak ohraný prvek, že mě každé jeho použití (ničím nové a obohacené) vyloženě bolí. Zahrané to bylo slušně a biblický konec světa je opravdu zajímavý koncept, ale i po obsahové stránce by tenhle film potřeboval hodně dopracovat. ()

Xeno.morpH

Kupodivu docela dobře zfilmovaný mokrý sen každého pomateného pámbíčkáře, ti "spravedliví věřící" jdou do rovnou nebe, ti špatní nevěřící (kteří se jim, jak víme, rádi posmívají), jsou konecně masově povražděni :) Pokud někomu nevadí ten primitivní biblický podtext , tak je to docela povedený horror - který by byl ještě lepší, kdyby vynechali to omílání slaboduchých flanďáckých floskulí a rozvinuli více charakter létajících potvor i onen zajímavý jev, že se navádí na podle víry :) ()

DaweForeman

Abych to ohodnotil kompletním odpadem nezbývá moc. Musím uznat, že jsem to vydržel sledovat do konce, protože to mělo napínavou atmosféru a nemusím zmiňovat ani některé opravdu povedené momenty (to s tou nemocnicí hlavně nebo tou chodbou v kostele aj.). Sem tam i po grafické stránce bylo na co pokoukat. Jinak je to jedna velká propagace křesťanství a ať mě odnese démon za rouhání, trochu vymývání mozků. Na konci, jak to zmínil to s tou vírou, blýsklo se určité světélko naděje, ale vzápětí to naprosto zabili. ()

Mamlas odpad!

Kravoidní zhovadilost natočená pár amatéry na ruční kameru a k tomu ještě pánbíčkářští pablbi. Otřesný zážitek. Zlaté Asylum :) ()