Nadpřirozený thriller, zabývající sa otázkami života, lásky a víry na pozadí apokalyptického světa. Skupina blízkých přátel se sejde na svatbě, ale oslava je zmařená sérií katastrofických událostí, které připomínají apokalypsu předpovězenou v bibli. Ti, kteří zůstali naživu, musí nyní čelit děsivé, nejisté budoucnosti. Podaří se jim přežít a vyrovnat se s otázkami víry a všudepřítomným chaosem? (Bontonfilm)

SOLOM.

Námět to byl vskutku zajímavý a první půlhodina tohoto filmu byla opravdu vydařená. Líbila se mi kombinace found footage, klasické kamery a rozpoutaní apokalypsy, kdy se jedna katastrofa valila za druhou. Tahle nějak si skutečně představuji onen „konec světa“. Bylo vidět, že se snažili navodit tu správnou atmosféru a napětí, které by proměnili tento film v nezapomenutelnou podívanou. Jenže potom nastal zhruba v polovině neskutečný zlom a vše dobré šlo do kytek. Na řadu totiž přišla víra a náboženská agitka. Mám takové podezření, zda to taky tajně nesponzorovala církev, aby následně zvýšila počet svých věrných oveček, kteří by hledali spásu u boha a nebrali jeho jméno nadarmo. Vždyť by bylo tak „krásné“ být „vytržen“ a zachránit se tak před následné apokalypsou, kdyby náhodou skutečně vypukla. Takže já mám smůlu, páč jsem pohan, předmanželský sex mi není cizí a do kostela chodím leda tak na pohřby. Ale to sem nepatří. I nadále jsem ve filmu cítil několik zajímavých záchvěvů – zvláště pak při umírání jednotlivých postav. Bohužel ta božská omáčka okolo mi lezla na neskutečně na nervy. Co se hereckých výkonů týče, tak ty nebyli vyloženě špatné, přestože moc známých tváří jsem tu nezaregistroval. The Remaining však nikdy nebude patřit mezi moje oblíbené filmy a dost pochybuji, že si jej ještě někdy pustím znovu. 40% ()

Morholt

Když se Apokalypsa spustila, neměl jsem co namítat. Oheň, kroupy, zničehonic umírání a podobné Boží vymoženosti byly ztvárněny na úrovni a mizerný rozpočet tu nebyl vůbec znát. Navrch se ta parta mládežníků, která se tu sešla, tvářila celkem sympaticky. Bohužel La Scala vyplácal všechny finance hned v úvodu a tak mu nezbývalo než se po většinu stopáže babrat v teologických otázkách a životních moudrech, což mu moc nešlo, popřípadě občas přejít do FF módu, což zase nevoní mě. Ale biblickému zúčtování ve filmu fandím, protože málokterý režisér se do něho opravdu pustí (většinou o něm všichni jen melou), takže za odvahu lehce nadhodnotím. 60% ()

Terva

Strašně mě odrazoval námět příběhu a některé komentáře. Avšak neodolal jsem a na film se podíval. Není to zas tak špatné, ale do kvality tomu hodně chybí. Už jen úvodní titulky jsou příšerné a následujících patnáct minut je peklo, vydržet koukat na přiblblé záběry různých čínských digitálních přístrojů a telefonů je za trest. Ale ještě jsem vydržel. Pak zazní první trubka a začnou se dít divné věci. CITÁT - Netoč mě, když čůrám........... Naštěstí nejsou ty RECfootage sračky používané furt a někdy se objevuje i normální kamerový záběr, ale i tak nás to doprovází celým filmem. Když už má být konec světa, chtěl bych ho vidět normálním objektivem. CITÁT - Jsou to mimozemšťani?......... Návštěva kostela pak film utopí v nudném dialogu, který trvá celkem dlouho. Naštěstí nezůstanou jen v kostele a původní skupina, kterou sledujeme se vydává dál. Následné scény z nemocnice jsou celkem povedené a některé i strašidelné. Ano je to velká náboženská agitace, ale ta myšlenka je dobrá. Jenže je to tak špatně natočené, že to celý příběh poslalo někam do apokalypsy. CITÁT - Musíme se rozhodnout......... ()

JohnCZ

Super námět, Italia Ricci na koukání vyloženě magnifique, má to pár fajn thrillerových momentů, ale je to za prvé hodně podfinancované, což by mi až tak nevadilo, ale ten do prázdna vyšumivší scénář, který je navíc i v rámci žánru celkem nablblý, už celkem jo. ()

yakoob

První foundfootage-křesťanský "horor", který jsem viděl...Myšlenky to má krásné to jo, ale svést se na vlně podobných filmů, k tomu o posledních dobách?? Nevím, co si o tom mám myslet, ale takové filmy opravdu nikoho nepovedou k tomu, že si začne číst knihu Zjevení...Doufám, že tvůrci nevybrali žánr, aby postrašili nekřesťany...Těžko se to představuje, co bude, a to jsem četl Zjevení nesčetněkrát...Pochopil jsem však jednu věc, že křesťanské filmy v dnešní společnosti moc nefungují..Ony začnou fungovat až tehdy, když se jistoty v podobě peněz, zdraví a kultu člověka začnou sypat jako domeček z karet...A to děcka, až to příjde (rozuměj až Bůh zasáhne naposled do dějin Země), tak to pak představa ve filmu byla pouze procházka růžovým sadem...Ba ani to ne... ()

Kryton

Všem doporučím místo tohoto křesťanského agitačního výplachu se podívat na 19tý díl Simpsonů ze 16té série - Díky bohu je den zkázy. Přesně tam je vše, akorát zábavnější. Dokonce Homer se díval na podobně stupidní film v kině. Nanebevzetí, apokalypsa, kostel, Ježíš.....Určitě ti všichni, co zůstali na Zemi byli hříšní teplí budhisti. ZAP! Hodnocení OST: Pěkný peklo to vidět natož poslouchat. 1/10 ()

kaylin

Snímek „Den po konci světa“ se tváří jako zajímavý katastrofický film, ale ve skutečnosti se jedná pouze o film, který má jeden nápad, jež je rozvržen do celkem klasického schématu. Nápad, který je nábožensky otravný a nudný a ve své podstatě vlastně neoriginální. Postavy vás přestanou velmi brzy bavit a vy zjistíte, že to není nic, proč by stálo za to na snímek koukat. ()

Rakosnicek77

Doporučuji shlédnout budoucím řádovým sestrám a bratrům v kristu. Pro běžného ateistu je to nekonečný příběh na téma "kdo přežije" Děj se stává zhruba po 15 ti minutách klasickou "garážovkou" takže pouze a jedině pro silné povahy! ()

ben666

Hodně slušný a zběsilý začátek filmu kde vůbec nevíte co se děje. Takže s první polovinou filmu sem spokojen, s druhou ale ne. Tam jde spíš o osobní drama jestli jste věřící nebo ne. Stejně to ale od začátku směřuje k jedinému a nevyhnutelnému konci. ()

ilemas odpad!

Věřící z takových hororů musejí být podělaní, nevěřící nevěřícně kroutí hlavou nad takovými ptákovinami. ()

TheDon

Chtěl jsem původně dát "odpad!" , ale protože mám rád apokalyptický filmy,tak tu jednu hvězdu obětuju. Co se týče filmu, herci docela sympatičtí,ale.......lekačka žádná, příběh hodně pokulhává a má spoustu hluchých míst a jediný co mi zo toho vyšlo je,že pokud nevěříte v boha, tak všichni umřete a ikdyž věříte,tak věříte málo. Kdyby se trochu rozvinulo téma "fallen angels", určitě by z toho byl zajímavější film. 15% ()

Havaj8

Svatba, partička mladejch lidí a kamera v ruce. Doufal jsem minimálně v levnější Cloverfield a přitom ten katastrofickej nájezd nebyl zlej. Ale jak tu každej píše, od kostela to šlo do kytek. Žádná hrozba, žádný napětí, žádněj příběh. Vsadili na biblickou tématiku a jednak to nebylo dobře zpracovaný a druhak to stejně nikomu nic neřiká, takže se to vyloženě po žádný stránce nepovedlo. ()

Rodriguez

"Den po konci světa" není špatným snímkem, bohužel mu něco k dokonalosti chybí. Apokalypsa se přežene tak rychle, že ji pomalu ani nezaznamenáte... 30% ()

cariada

Podobný filmy mám rád, biblická apokalypsa nastala a ty co nevěří jsou na zemi vystaveni zlu. Jenže nikdo nechápe co se děje. Já ateista bych čelil zlu velice rád. Co se týká konce představoval bych si to jinak, víc to vyšperkovat, ukázat větší beznaděj a chaos. ()

ManusiaLiar odpad!

Modlime sa k milostivému Stvoriteľovi, uctievajme jeho prikázania a ľúbme jeho dobrotivosť a lásku. Lebo ak nie, zošle na nás démonov, ktorí nás všetkých umučia k smrti. Boha, keby som mohol, tak toho zasratého teroristu zabijem. Bohužiaľ, reakcie pobláznených katolibancov v tomto filme sú opačné. ()

Danny F.

Zajímavě vyobrazen konec světa podle biblické události. Až na ten chabý závěr. Film se mohl více rozvinout. 60% ()

lykan9

Den po konci světa je filmem 50/50. Pasáž svatby byla tak nudná, že jsem chvíli přemýšlel, že to vypnu. Poté ale nastala pasáž v ulicích, která mě velmi bavila a zaujala, než se děj přemístil do kostela, kde to bylo zase o ničem, aby se děj opět přesunul, tentokrát do nemocnice, kde se dala atmoška krájet. A vše toto pak zazdít hrozným koncem. Ve výsledku se však jedná o slušný film poměrně dobře kombinující katastrofický film a horor. ()

Skeksis

Pre všetkých kresťanov a iných mentálov: zánik Zeme nastane až so zánikom Slnka, ktoré má vraj (aj keď ani tie výpočty nie sú spoľahlivé a presné) explodovať o päť miliónov rokov a tým pohltí celú slnečnú sústavu. To už tu aj tak nebude nijaké ľudstvo, lebo sa dovtedy navzájom vykynoží. Nezabúdajte, že keď bola písaná kniha plná nezmyselných výmyslov a klamstiev - Biblia, pokladali za "svet" všetko a vesmír ignorovali. Nevedeli ani, že je nejaká slnečná sústava a vesmír. Keby tí idioti kresťania neignorovali antiku a grécke ideály, možno by sme boli na tom teraz oveľa lepšie. Byť zabrzdení cirkvou na jedenásť storočí (pretože všetko vzdelanie obmedzovali iba na výklad Biblie, ak ste mali iný názor, tak vás minimálne upálili na hranici, alebo utopili v rieke) a celé sa to rozlieva až doteraz, za to by sa mali skôr ospravedlniť, nie doteraz požadovať do zvonca v kostole peniaze. Za zopár celkom dobrých, aj keď nezmyselných efektov tá jedna. Ale celé mi to pripadalo ako keď chcem natočiť Trójsku vojnu v kôlni s dreveným koníkom. Keď sa už rozhodnem pre takúto tému - koniec sveta, tak to urobím s najväčším štúdiom a efektami, ktoré vám nedajú vydýchnuť - pompézne zrakovo aj sluchovo, od blbých anjelov či čo, cez tú ich hlasnú trúbu, po záplavy, blesky, krupobitie, čertov, besných anjelov, ktorí hryzú či čo... kokotiny... Raz sa mi to snívalo, a musím napísať, že oveľa lepší horor ako toto. Dokonca tam bola ešte aj záplava. Ale vždy na konci takéhoto apokalyptického sna nemôžem nájsť mobil, alebo nemôžem vytočiť číslo, ktoré chcem, a potom sa sen našťastie skončí. A to sú najšťastnejšie dni v mojom živote - prebrať sa z nočnej mory a povedať si, že môj život nie je až tak hrozný. Ale to sa nestáva často:)) ()

iXtr3m3

Videné v čase vzniku a nebolo to najhoršie. Triky celkom ušli, predsa je to len 7 rokov dozadu a vtedajšia mánia za roztrasenou kamerou bola všadeprítomná. ()