Ledvina (TV film)

Československo, 1987, 40 min

Jiří Chalupa

Natočeno a zahráno to bylo podle mne za 2*. Ale za tu nadčasovost námětu jsem přidal jednu hvězdu. Představoval jsem si totiž, jak by to bylo teď. Ještě drsnější, sobečtější...? Spíše se mi to totiž hodí do dnešní doby... Hudbu vytvořil Daniel Forró, skladatel, pedagog, klávesák a jak po mnoha jeho prezentacích nových synťáků na veletrzích mu říkám "pan Yamaha". Jakto, že na csfd není uveden u této inscenace jako tvůrce? Ba nenajdete ho dokonce na csfd vůbec jako tvůrce a ani pod jeho rodným jménem Karel Horký. Jakto, když tu má záznam i mnohý amatérský rejža?(22.9.2018)

Ukázka toho jak lze vynikající námět zabít průměrným až podprůměrným zpracováním. Některé scény nelogické, dialogy místy hodně šustily papírem. Herecké výkony také nebyly úplně přesvědčivé. Nakonec ale u mého hodnocení přece jen převážilo to silné téma k zamyšlení a přemýšlení.(30.11.2018)

• Pitryx

Ta zas byla kravina. Nejlepší byl ten vtěrka dělník Milan. Ručičky v kapsách, a žvaní s paní Marcelou. Řve se v tom skoro od začátku do konce a postava Milana byla naprosto neskutečná. Takže za mne podprůměr nejvyššího kalibru.(8.8.2019)

Moralitka o tom, že peníze nejsou vše. Pracuje se s typickou českou vlastností, že čím víc peněz máte, tím méně jste ochotní pomáhat jiným, dokonce vlastnímu potomkovi, Příběh by byl klidně na čtyři hvězdičky, ale chyběl mi pořádný závěr.(15.9.2018)