Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Bratr Soumrak hloubá nad svým odkazem a připravuje se na odchod. Nadace dorazí na Terminus a najde jakýsi záhadný objekt. (Apple TV+)

Recenze (24)

mbrend1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Totálně znásilněná kniha, která s filmem má společný název a zhruba 20 procent obsahu. Herci trpí nabubřelými gesty a výroky, které nesouvisí s dějem. Jsou zvýrazňovány okamžiky, které jsou v knize úplně okrajové a nedůležité, ale v rámci filozofie posledních let se hodí. Typický americký seriál genderově vyvážený, ale postrádající logiku. Styl posledních 2 let, asi proto Netflix začal streamovat především ze zahraničí. Po tomto seriálu nenatočí Asimova nikdo dalších 10 let. Děkuji Hollywoode. ()

SteewCZ 

všechny recenze uživatele

Základní problém Hollywoodu – a to je vlastně důvod i nízkého hodnocení seriálu – je, že vezmou knížku, pochčijou ji, sežerou a vyserou sračkoidní seriál nebo film.  Ctít předlohu se už příliš nenosí. Chápu, že černošky jsou prostě „must have“, vlastně už i chápu, že černošky jsou prostě všude a vždy musíme sledovat jejich prcání. Americké internetové televize ze mě vyprodukovali nefalšovaného rasistu.  A teď k samotnému dílu. Musím se naprosto oprostit od knih, jelikož, jak už to tu bylo mnohokrát zmíněno, je to jen vyrabované. Vezmou jména, názvy a vyblejou nějaké hovno. Nízké hodnocení není kvůli tomu, že tam nejsou světelné meče, že se tam skáče v časech – i když, i v knihách je to přehlednější než tady – nebo že je tam málo akce. Ale protože je to nuda. Má to být o nadaci, o vzestupu nadace. Ne o tom, jak si někde nějaká černoška zašuká.  Seriál budu sledovat dál s tím, že to s knížkami nemá nic společného. Třeba mi to zlepší náladu a třeba i přehodnotím hodnocení. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby nešlo o Nadaci, ale o nějaké jiné sci-fi, nepokrytě vykrádající Asimovovu klasiku, neměl bych proti této epizodě nic zásadního, i když mě hlavní postavy mladých vypružených černošek začínají dost štvát a na jejich neherectví se mi dívá špatně. Nevadilo by mi, že se autoři zabývají celou epizodu něčím, co je v knize popsané nemnoha odstavci a není to pro děj podstatné. Ani že poskakují skrze roky tam a zpět tak nešikovně, že nebýt popisků, má divák pocit, že sleduje lineární příběh. Jenže tady o Nadaci jde. Jen nejde o adaptaci, ale o rabování, prznění, znásilnění, přemačkání...cokoliv vás napadne v souvislosti s devalvací, nepochopením, zničením, neschopností... . Seriály a obecně tvorba poslední doby doplácí na to, jak obrovské množství se toho točí. Není dostatek kvalitních tvůrců, asi ani herců, do toho hyperkorektní doba temna... .  Aby vznikl nějaký opravdu kvalitní wow projekt, je potřeba víc než jen dobrá předloha a štědrý rozpočet. Sleduju teď najednou desátou řadu AHS, třetí řadu Co děláme v temnotách a Nadaci. V prvních dvou případech je to kvalitativní úpadek, v případě Nadace zklamání...byť ne překvapivé, protože tato doba prostě není nakloněná pro adaptace děl bílých hetero spisovatelů. Ve sledování Nadace asi nepřestanu...zajímá mě kam až tvůrci zajdou, protože v této epizodě mi opět šla brada dolů, co zase s postavou Demerzela provedli. PS: pro ty kdo neznají předlohu je název této epizody nepochopitelný, protože se nestalo nic, co by mu odpovídalo. Buďte v klidu...za normálních okolností by takový název byl spoiler jako prase, ale tvůrci jsou takoví tydýti, že ho dali o epizodu dřív.... . ()

PKD odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady si nám někdo spletl Nadaci s Dead Space, páč časový trezor či co to má zde býti, silně připomíná jeden z návrhů pro tzv. Markera i s některými účinky. Heh. Chci crossover v případné 2.s. Foundation/DS.;-) Hl. baba se slaným koláčem ze španělského týdnu v Lídlu na kebuli, která připomíná mladého Míšu Jacksona...hnusná jak psí zadek a ještě neumí hrát. No, ani Demerzelka na tom není o moc lépe a to je rasisticky bílá, hahaha. Prvních 20 min. docela za(jímavých) definitivně dokazuje, že souč. US tv s. ´´tvůrci´´ si pletou pojmy s průjmy a nahrazují intelektuálně psychofilozofické jádro předlohy, emocemi, šoustáním a vytřeštěnými pohledy do kamery (Salvorka Hardinovic), popř. do otevřené krajiny a to má dle nich býti asi dospělé, nebo tak. Hmmm, tak asi vítr, Máchale. Po přesunu děje na Terminus technicus jde ´´děj´´ postupně do zádele, jak je už pomalu trademark této brilantní a v jistém smyslu přelomové (v tom negativním významu pochopitelně) série, na které se k mému absolutnímu nepochopení (asi jí došly účty za stočné a vodné) podílí Asimovova dcera. Ostatně, když se Roddenberryho syn podepisuje pod Shitcovery s Pikrdem, čemu se vlastně divím, že? Výstižné komenty...Matrix, Juklitz, SteewCZ a merops páč stejně jako on mám tu stejnou úvahu. ()

Axident 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to stále dost dobře sledovatelné, ale ten příslib z svěžího, břitkého a důmyslného prvního dílu dočista a rychle vyprchal a Foundation pokračuje jako nikoliv marná, ale rozhodně nevýjimečná scifi, což je škoda... A pokud by díl od dílu měl bytnět pocit vaty a průměru stejným tempem, asi by nemělo moc smysl pokračovat. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama