Bratr Soumrak hloubá nad svým odkazem a připravuje se na odchod. Nadace dorazí na Terminus a najde jakýsi záhadný objekt. (Apple TV+)

merops odpad!

Asi jsem opravdu četl něco jiného stejného názvu od stejného autora. Při vší té bídě a mizérii bych uvítal, kdyby tohleto dílko bylo alespoň občas trochu vtipné. Ale není. A ten název dílu s tím, co jsem shlédl, souvisí jak? ()

SyL3r

Hrôza. Nedá sa to asi inak vyjadriť. Každou časťou je to nudnejšie a nudnejšie. Keby boli aspoň dialógy zaujímavé, ale aj tie je utrpenie počúvať. Jediné, čo je pekné na tom seriály, sú CGI. 2/10 a to neprihliadam na to, že Asimov musí doslova rotovať v hrobe, tak sprznili jeho dielo. ()

Juklitz

Tak dobře, chápu, že v tak dlouhém eposu jako je Nadace je dost času se věnovat nepodstatným ptákovinám, ale tohle je třetí díl a mně pomalu dochází trpělivost. Ještě to chvíli vydržím, ale způsob, s jakým scénář zachází s epičností předlohy je prostě na pár facek. O nějaké gender switche mi nejde, to mi netrhá žíly vůbec. Ale v okamžiku, kdy místo dějového posunu se seriál snaží diváka vysloveně tahat za nos, cpát mu nějakou soap romanci, hlavně když divák "ví", tak to je na pár facek. Dám tomu dva tři díly a pokud se to nemíní spravit, tak do toho hážu vidle. ()

mbrend1

Totálně znásilněná kniha, která s filmem má společný název a zhruba 20 procent obsahu. Herci trpí nabubřelými gesty a výroky, které nesouvisí s dějem. Jsou zvýrazňovány okamžiky, které jsou v knize úplně okrajové a nedůležité, ale v rámci filozofie posledních let se hodí. Typický americký seriál genderově vyvážený, ale postrádající logiku. Styl posledních 2 let, asi proto Netflix začal streamovat především ze zahraničí. Po tomto seriálu nenatočí Asimova nikdo dalších 10 let. Děkuji Hollywoode. ()