poster

Předvolba 976

 • USA

  976-EVIL

Horor / Komedie

USA, 1988, 92 min

 • kingik
  ****

  Invenční horor o outsiderovi, který, aby ho okolí uznávalo, zaprodá svou duši peklu. A podivné číslo s předvolbou 976 je jen začátek hororového inferna. Postupně zaplatí životem všichni, kteří mu v minulosti ublížili a to včetně dívky pro kterou nebyl dost dobrý. Až na mírně pomalejší rozjezd tento horor šlape, originálními nápady se nešetří a zvolení herci nemají chybu. Robert Englund se ukázal jako velmi schopný hororový režisér a je vidět, že hororům rozumí.(3.11.2010)

 • peter12
  **

  Ja som ani nevedel,že sám veľký Fredy je aj režisér.Bolo tu pár zábavných momentov.Je jasné,že Englund pochytil niečo z režisérskeho umu ale celkový vizuál filmu sa nehral na nič viac ale išiel v zabehnutom štandarde 80-tkových filmov,lebo podobný vizuál ma veľa filmov z toho obdobia.Film sa tak sústredil na nepodstatné veci,že keď to konečne začalo naberať na napätí už ma to aj prestalo zaujímať.Zhrniem to: Napätie skoro žiadne,príbeh mal riadne zadrheli a ani krvi tu nieje veľa .Tak tento príbeh mohol mať oveľa lepšiu úroveň ako to celé nevýrazne vystrelilo,scenár ale aj réžia prehrali boj o vkus na plnej čiare.Tento film nemá veľa možnosti vystrašiť ale aspoň pár hlášok je perfektných-Ked si ceníš svoj život,mala by si ma nechať na pokoji.(15.3.2015)

 • choze
  ***

  976 patří k hororům, které jsem měl rád v pubertě a jeden z mála těch, na které se docela příjemně kouká i dnes. Námět až nápadně připomíná CARRIE - šikanovaný teenager s dominantní matkou - náboženskou fanatičkou získá nadpřirozené schopnosti a pomstí se svému okolí. Že výsledek připomíná spíš PŘÍBĚHY ZE ZÁHROBÍ nepovažuju za selhání Englunda jako režiséra, ale za jeho umělecký záměr. Mohl vystřihnout solidní drasťák, ale on si zjevně chtěl natočit jen zábavné béčko a to se mu každopádně podařilo. Film má pěknou groteskní atmosféru, sympatické postavy i herce, je docela vtipný a i když se v něm nic moc neděje, vůbec nenudí. Nápad s telefonním horoskopem je dobrý, sami určitě taky znáte někoho, kdo na ty nesmysly věří a řídí se jimi. Podle mě by ale bylo mnohem lepší, kdyby se ze scénáře vyškrtlo veškeré nadpřirozeno. Hoax by prostě jen jednal podle instrukcí obdržených od hlasu z telefonu, ale nepoužíval by žádnou magii a ani by se neproměnil v žádnou zrůdu a své mučitele by třeba postřílel ve stylu Columbine. Každopádně velkým plusem snímku jsou herci, zejména excelující Stephen Geoffreys, který má solidní komediální talent a jeho filmová proměna (do jakéhosi znetvořeného Freddy Kruegera s drápy - to asi nebude náhoda, co? Mimochodem Hoaxův make-up dělal Kevin Yagher, který ho dělal i Freddymu) je velmi přesvědčivá. Geoffreys, který měl v druhé polovině 80. let našlápnuto ke dráze hororové ikony a la Jeffrey Combs, ji po HRůZNÉ NOCI, PŘEDVOLBĚ 976 a MĚSÍCI 44 vyměnil za kariéru v gaypornu. To je asi první případ, kdy nějaký herec u porna nezačínal, ale skončil. Jedna hvězda navrch z nostalgie. Film má jedno o dost slabší pokračování od Wynorského.(27.11.2005)

 • fcreading
  ****

  Robert Englund po hereckej kariére, usadol na režisérsky post a zrežíroval nám Predvolbu 976. V prvom rade zaujme tento horor 80-tymi rokmi, skvelou atmosférou, ktorá neupadá ani v dnešnej dobe. Jediné čo by som tomuto snímku vytkol, je že sa to celé nejako naťahuje ale to nevadí, pretože Stephen Goffrey v roli Hoaxa nám to vynahradzuje a v poslednej polhodinke sa začne meniť. Pozor- ak zavoláte na linku 666, máte velký problém 80 percent.(29.1.2009)

 • Ruut
  **

  Pokaždé když narazím na něco v čem hraje Robert Englund nebo co si dokonce sám režírova,l tak vyjma jeho životní role Freddyho, je to nehorázná patlanina nebo v tom lepším případě průměrná záležitost. Předvolba 976 je podprůměrný teanegerovský horor. Mládež se klasicky chová buď jako totalní retardi nebo přesně podle šablon sígři versus šprt. Akce je během filmu pomálu. Trochu se snaží vylepšit dojem finále. Jenže taky není nijak světoborné a dojem z mdlého filmu už nezachrání.(26.11.2006)

 • - Americká kapela Deftones má na svém albu Diamond Eyes skladbu "976–EVIL", kterou pojmenovala po tomto filmu. (Seabeast)