Skinwalker Ranch

V roce 2010 si získal Skinwalker Ranch pozornost médií poté, co zažívá celou řadu nevysvětlitelných jevů. Zprávy od pozorování UFO, záhadně zmrzačeného dobytka jsou rutinou. Nicméně veřejné složky zaujme až zmizení farmářova osmiletého syna. O rok později přijíždí na farmu vyšetřovací tým a začíná rozkrývat tajemství. S jeho příjezdem začínají přibývat i paranormální jevy, které jsou ovšem daleko víc brutálnější než obvykle a nadále se stupňují. Vyšetřovací tým tak stojí před rozhodnutím, zda-li půjde dál a bude riskovat své životy. (Matthew01)

lennyd

Na Skinwalker Ranchi, ve státě Utah, se začínají množit nevysvětlitelné jevy - světla, zvuky, mrzačení zvěře a nakonec záhadné zmizení farmářova syna. Na farmu přijíždí skupina vědců, který chtějí záhadě přijít na kloub. Ale ani nejmodernější vybavení a kamerový systém nedokáží záhadu úplně vysvětlit, a paranormálních jevů začíná přibývat... I když Found footage typ filmů nepatří k mým úplně nejoblíbenějším, záhady a nevysvětlitelné jevy (ve filmu!) mám docela rád. Ale někdy toho je už příliš - v tomto filmu je snad úplně vše, na co si dokážete vzpomenout - ufo, přerostlí mutanti, duchové, všechno tak nějak splácané do kupy, bez hlubší příběhové linie či pointy. Ani herecké zpracování mne tentokrát neuchvátilo, a ani vizuální zpracování (které už samo o sobě ve ff nebývá dobré) taky nic extra. Plusem pak zůstává jen krátká stopáž a obdiv, co všechno dokázali filmaři do tohoto filmu naskládat... ()

zolo23

Celkovo nudný FF, ktorý nezachránili ani časté zábery na paranormálne aktivity. Kašľať na to, že je kamera roztrasená, pri FF je to bežné a celkovo potrebné, ale stále nechápem prečo je bežný záznam pri bežnom rozhovore rušený.. Nie každý záber predsa musí dokazovať, že ide o FF. Film mi nesadol a i pri tak krátkej stopáži mi Skinwalker Ranch pripadal nekonečný. Škoda pretože tento námet by si zaslúžil oveľa lepšie spracovanie, predsa len filmy o "Emzákoch" sa netočia ako na bežiacom páse. ()

Forsberg11

Vzrušovať sa nad tým je že to FF už nemá zmysel. Tento hororový žáner (alebo lepšie povedané spôsob natáčania) sa už plne zakorenil vo filmovom portfóliu. Zabudnime teda na kritizovanie neoriginálnej formy a prejdime radšej k obsahu, ktorý je omnoho dôležitejší. A z neho som mile prekvapený. Čo tam po tom, že je to blbosť na entú s ochotníckymi hereckými výkonmi a neoriginálnym námetom. Mňa to sakramentsky bavilo a miestami aj desilo. Hlavne nočné scény stoja za to. Pár krát som sa pristihol pri tom, že sa naozaj bojím. Napäto som čakal čo sa stane teraz, čo odkiaľ vyletí, čo koho napadne. Dalšie plus flmu je prostredie v ktorom sa odohoráva. Ja si nemôžem pomôcť, ale zbožňujem to typické prostredie opustenej americkej farmy niekde na stredozápade. Práve tu sa podľa legiend a príbehov odohralo najviac zdokumentovaných paranormálnych javov súvisiacich najme s UFO a zmiznutiami ľudí. Keby sa film odohrával niekde v New Yorku, či Colorade, už by pravdepodobne veľkú časť zo svojho čara stratil. Spôsob kamerovania a´la Paranormal Activity, kde je ručné kamerovanie dopĺňané zábermi z rozmiestnených statických kamier kde tu v dome aj okolo domu sa mi taktiež pozdáva. Pocit strachu, ktorý u mňa dokážu takéto zábery vovolať, hlavne ak majú dostatočnú dĺžku, je väčší ako pri typickom spracovaní, kde kamera nie je súčasťou deja, ale len obyčajný pozorovateľ. Dobre spracovaný FF horor vás dokáže vtiahnuť do deja omnoho viac a divák sa tak stáva súčasťou udalostí odohrávajúcich sa na plátne. A to sa práve v Skinwalker Ranch podarilo. Za mňa tedá plnohodnotné, poctivé štyri packy. Odporúčam! 70 %! TOP 10 v 2013!! ()

herr_carter

Není radno zahrávat si s tématikou UFO, jelikož drtivá většina nízkorozpočtových filmů pak dopadá právě jako tenhle. Máme sice uvěřitelné "herce", máme relativně dobré efekty (asi tak 3 % snímku), ale nemáme žádné napětí a o zabitém finále ani nemluvě, ke spokojenosti je tedy hodně daleko.................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

iXtr3m3

Sterilné a už aj vo svojej dobe okukané, nieto ešte dnes, ale na druhej strane remeselne na úrovni, takže síce nejde o snímok možno hodný veľkého odporúčania, no určite nejde ani o snímok, pri ktorom si človek na konci povie, že zbytočne zabil čas. Nebolo to zlé. Taký fakt dokonalý priemer. ()

Corpsegrinder

Z found footage se jedná o jeden z lepších hororů, za zmíňku stojí hlavně ranč kde se to odehrává neboť je strašidelnej i přes den a umístění kamer je dost šikovný. Strašidelnejch scén neni zase tolik ale ujde to. Škoda že když se konečně něco začalo dít tak to debilně ustřihli a příběh navázal o chvíli později jako by se nic nestalo. ()

Silviaxx

Tak tieto mimozemské záležitosti ja moc nemusím. V tomto prípade ma dosť iritoval aj fakt, že sa mi film silou mocou snaží vtesnať myšlienku o skutočných udalostiach. Celý čas sledujeme tím ľudí, ktorí sa snažia odhaliť mimozemské aktivity na ranči, kde zmizol malý chlapec. V podstate sa tam toho veľa nedeje, sem tam nejaké to svetielko, intenzívny zvuk, mŕtve zviera, odletený človek alebo pobehujúci chlapec. Niekoľko šarvátok v rámci tímu, odhalená kazeta z konca 60tych rokov, obrovský "vlk" a nakoniec to "niečo" - čo teda fakt neviem, či malo stelesňovať akože mimozemšťana alebo čo, ale skôr to vyzeralo ako niečo vo vysokom štádiu rozkladu. Toto všetko dokopy je Skinwalker ranch. ()

BlackHood

Horory s protáhlými šedými postavami mě odjakživa děsí(ne, že by tady byl na NĚ pořádný záběr, ale tak to u FF bývá). Zase nudný rozjezd, ale tak to u hororů už bývá. Pak, posledních 30 minut se alespoň něco dělo a kvůli mé lásce-strachu k ufonům jsem si to užil. Strašidelnost 2/4 Brutalita 0/4 ()

Flopik

Nebudem sa tu ani rozpisovať o tom ako zadupali potenciál do zeme. Neviem či si režisér myslel že to bude hororová bomba keď tam dá vlkodlaka, duchov a mimozemšťanov ale rozhodne mu to teda nevyšlo. Ešte chýbali nejaký upíri alebo wendigo nech už sme kompletný. Koniec úplne odfláknutý, čo je strašná škoda lebo konečne sa niečo začalo diať. A nato že má film hodinu desať tak je teda pekne nudný. Hviezda za pekné prostredie , rozhodne nedoporučujem. ()

drankeryth

Konecne po dlhej dobe som videl dobry found footage sci-fi horor. Predchadzajuce kvantum nepodarenych snimkov vo mne zanechali zle znamenie, ze sa uz neda natocit footage, ktory by ma bavil pozerat od zaciatku az do konca. A dockal som sa v podobe tohoto filmu, ktory ma dobre zabavil. Blaznivy mix vsetkeho mozneho vo filme je spracovane slusne, aj ked to obcas trpi chaotickostou. ()

emdvojka

No nebolo to až také zlé. Ale už je to na jedno kopyto. Triky o hovne. A tak ďalej. O hodinu už ani nebudem vedieť, že som to pozeral. ()

AngelG

I když se tam toho děje poměrně dost, tak to naprosto zabíjí v první řadě neoriginalita a občasná absurdita, kdy jim celé to "100% opravdová found footage", prostě nemůžete žrát ani jedinou buňkou těla, tak jak by to bylo možné např. u The Fourth Kind.. dále něco, z čeho jsem i já klidná povaha po 30 minutách bědovala nahlas a to ne ani tak třesením kamery, ale tím věčným přeblikáváním a zrněním, samozřejmě vždycky, když se tam něco dělo.. tak to jsem jako opravdu byla vděčná za tu krátkost filmu.. no a na konec to debilní zakončení, kdy měl člověk pocit, že vlastně ani sám režisér nevěděl jak to zakončit, tak to prostě v půlce svého myšlenkového toku utnul, poněvadž nevěděl kudy kam a tak nic není dovysvětlené, to co tam bylo nakousnuté, zůstalo nedořešené a tak to tak se všemi a se vším vzalo rychlí konec, až jsem jako byla překvapená, že z těch 75. minut nějakého řešení, následoval hned ani ne 5. minutový konec, titulky a prý sbohem.. takže jak to celé shrnout - no nadšená jsem z toho dvakrát nebyla.. ()

KUFI

Tesil jsem se na temnej a mrazivej FF thriller s emzakama ve stylu Signs, ale byla to docela nuda s bidnyma hereckyma vykonama. Vubec nechapu co mel znamenat ten prerostlej vlkodlak.. ()

tereez

Kolik hororů by vůbec nevzniklo, nebýt báječného, evidentně takřka za hubičku dostupného CCTV s nočním viděním.. očekávala jsem míň, takže je to vlastně celkem příjemný překvapení, který ale znovu vidět nemusím. Sice doteď nevím přesně, co je vlastně to MDE, ale už vím, že když vyříznu krávě střeva, můžu to cizinci stručně popsat jako cattle mutilation - a to se vyplatí! (boží překlad Googlu "chirurgicky přesné odstranění reprodukčních orgánů a anální děrovaná") !drobný spoiler! skin-walkerem se údajně podle staré legendy nazývá bytost, která se dokáže proměnit v kteroukoliv jinou bytost.. film je podle skutečných událostí, ale ve skutečnosti na ranči umírala jen zvířata. Nechybí ani strašidelná malá holčička, takže na dlouhý zimní večer dobrý, za mě lepší 3*. ()

Pavel82

Jediné, co mi na tomhle "filmu" nevadilo, byla stopáž. Pokud chce někdo v dnešní době točit stylem ala Paranormal activity, musí přijít s něčím novým, originálním, dosud neviděným, protože diváci jsou zkrátka přejedeni. A tahle porce je prostě úplně mdlá. Navíc si nejsem úplně jistý, jestli se tento specifický žánr má ještě kam rozvíjet. ()

bakeero

Kurňa, chvíli jsem i přemýšlel o 4*, ale zasová jízda to není. Nicméně pořád se tu něco děje, takže jsme ušetření nekonečného čekání na pár roztřesených záběrů a mě až překvapivě sedlo mísení mystérií; tu UFO, tu záhadné zvíře... Pro mě jeden z nejlepších found footage za poslední dobu. ()

Hellierer

No to zase jednou byla ptákovina. FF formát se dávno vyčerpal již u série REC (kde byl taktéž použit asi nejlépe), nicméně vidina autorů, že za málo peněz vydělají slušný balík, pořád motivuje točit nové a nové filmy z tohoto sub-žánru. Skinwalker Ranch však bohužel patří k těm slabším. Nezmiňuji již klasické, že je celý film v podstatě nic nevidíte díky ruchům, jenž mají za úkol, vyvolat v divákovi pocit autenticity. Nemusím snad ani říkat, že to navozuje pocity opačné. Nicméně je fakt, že tu zde byly alespoň nějaké herecké výkony, ne jako v ostatních filmech této kategorie. To však nemění nic na faktu, že to byla nuda k uzoufání. ()