Shrek the Musical

USA, 2013, 130 min

Jason Moore

Kostýmy:

Tim Hatley

Ano, je to ulítlé. Ano, je to šílené. Ano, je to šíleně ulítlé. Ale vtipné. Je pravda, že převedení Shreka do muzikálu jsem musel na začátku trochu vstřebat, přece jen, je magořina si to už jen představit. Úvodní číslo "Big Bright Beautiful World" mě ještě utvrdilo, že podívat se na toto představení přece jen nebyl asi tak dobrý nápad. Ovšem písně "Story Of My Life" a "Don't Let Me Go" mě přesvědčily o tom, že bych měl dát Shrekuzikálu šanci. A udělal jsem dobře. Brian d'Arcy James září v roli Shreka, jako by pro něj byla napsaná, Daniel Breaker dodává Oslíkovi úžasný vtip (ano, ještě větší než Eddie Murphy) a Sutton Foster je prostě kočka. Zpracování Farquaada je přinejmenším originální, ovšem lituji Christophera Siebera, že musel 2 hodiny vydržet na kolenou v jeho kostýmu. Nádherné kostýmy a úžasné rekvizity naprosto po právu oceněné jedinou Tony tohoto muzikálu! Celkově pěkné představení, ovšem jen s pár zapamatovatelnými čísly a spoustou humoru. Broadway může určitě nabídnout více, ovšem DVD zpracování, jako je toto, je jako šafránu. Vynikající hudební čísla: Story Of My Life, I Know It's Today, Travel Song (nejlepší), Morning Person (nejlépe využitý step EVER) Špatná hudební čísla: Big Bright Beautiful World Celkově: 75%(6.1.2014)

Velice zdařilá adaptace Shreka na jeviště v podobě muzikálu, kde to zejména hlavním rolí dobře zpívá (ostatním o poznání méně dobře). Je to velice podobné filmu, ale je zde doplnění, které čerpá z knihy. Některé vtipné filmové scény, zde zůstaly nezměněny, což mě potěšilo včetně závěru, takže dávám plný počet jako prvnímu filmu o Shrekovi.(5.4.2015)

• MoiJe

Shreka mám rada a muzikály môžem, ale túto kombináciu som mala veľký problém vôbec dopozerať. Pár vtípkov k pousmiatiu, dosť "najlepších momentov" z filmu, veľa extrémne zbytočných čísel a ani jedno zapametaniahodné hudobne ni tanečne. Pekné kostýmy a super dračica. Foster mi nevadila, s jej mimikou som sa dávno zmierila v Bunheads, skôr James ako Shrek mi nesedel a za celý čas nebol dôvod si ho ako postavu obľúbiť. Keď pozerám na hodnotenia, asi som ignorant ja, každopápadne za mňa pocitovo neveľmi vydarené.(5.1.2014)

Přenos Shreka z filmu na divadelní prkna se teda náramně vydařil. Mohu doporučit všem, nezáleží jestli jste filmového Shreka viděli či nikoliv. Rozdíl je jen v tom, že pokud jste ho viděli, tak budete znát příběh, protože většina scén z filmu je zachována (chybí tak 2) a pár je dokonce dodáno nových, které dovysvětlují příběhové drobnosti. Je to muzikál, takže se tam dost zpívá, ale jsou tam i mluvené pasáže, takže to vůbec není nucené a do příběhu to náramně padne. Co se týče obsazení je dost dobré, ze začátku se mi Shrek moc nelíbil, ale zvykl jsem si, ale Oslík je brilantní, troufám si říct, že se plně vyrovná originálů a Fiona vypadá úplně jak ve filmu a samozřejmě to všem náramně zpívá. Velmi mě to pobavilo a má to vše co má původní Shrek, včetně bažinové párty. Já hodnotím 5* stejně jako film, protože to bylo jedním slovem úžasné. Hodnocení: 96/100.(12.3.2014)

Shrek the Musical jsem viděl v londýnské verzi i živě, posléze jsem projel i tento záznam, a mé dojmy jsou v podstatě totožné. I když je to inscenačně originální, krásně výpravné, s mnoha nápady (Farquaad je skvělý!), dobře zahrané i zazpívané (hlavně ze strany Briana d'Arcyho), tak mi to pořád připadá jako "JEN" kopie prvního filmu. V podstatě 1:1, včetně dialogů a vtipů, jen s přidanými písněmi. A to mě prostě nebaví. Kdyby vytvořili nový příběh Shreka pro muzikál, tak bych byl asi nadšenější. Ale když vím, jaké vtipy budou následovat, jaká bude další scéna, apod., tak pro mě úplně zhlédnutí muzikálu ztrácí význam. Proto dávám 3*. Jinak je to samozřejmě broadwaysky skvěle řemeslně zpracované (a s našimi muzikálovým produkcemi neporovnatelné), jen kdyby to tak bylo více originální...(28.1.2015)

• - Jako přídavek po závěrečné děkovačce zpívají herci píseň "I'm a Believer", která je součástí soundtracku k původnímu filmu Shrek (2001). (kudelicek)

• - Píseň Dračice "Donkey Pot Pie" zaznamenaná na videu později nahradila nově připsaná píseň "Forever". (kudelicek)