poster

Shrek the Musical

Muzikál

USA, 2013, 130 min

Režie:

Jason Moore

Předloha:

William Steig (kniha)

Producenti:

Pippa Harris

Kostýmy:

Tim Hatley
(další profese)
 • adamcikv
  ****

  Ano, je to ulítlé. Ano, je to šílené. Ano, je to šíleně ulítlé. Ale vtipné. Je pravda, že převedení Shreka do muzikálu jsem musel na začátku trochu vstřebat, přece jen, je magořina si to už jen představit. Úvodní číslo "Big Bright Beautiful World" mě ještě utvrdilo, že podívat se na toto představení přece jen nebyl asi tak dobrý nápad. Ovšem písně "Story Of My Life" a "Don't Let Me Go" mě přesvědčily o tom, že bych měl dát Shrekuzikálu šanci. A udělal jsem dobře. Brian d'Arcy James září v roli Shreka, jako by pro něj byla napsaná, Daniel Breaker dodává Oslíkovi úžasný vtip (ano, ještě větší než Eddie Murphy) a Sutton Foster je prostě kočka. Zpracování Farquaada je přinejmenším originální, ovšem lituji Christophera Siebera, že musel 2 hodiny vydržet na kolenou v jeho kostýmu. Nádherné kostýmy a úžasné rekvizity naprosto po právu oceněné jedinou Tony tohoto muzikálu! Celkově pěkné představení, ovšem jen s pár zapamatovatelnými čísly a spoustou humoru. Broadway může určitě nabídnout více, ovšem DVD zpracování, jako je toto, je jako šafránu. Vynikající hudební čísla: Story Of My Life, I Know It's Today, Travel Song (nejlepší), Morning Person (nejlépe využitý step EVER) Špatná hudební čísla: Big Bright Beautiful World Celkově: 75%(6.1.2014)

 • MartinTerran
  *****

  Přenos Shreka z filmu na divadelní prkna se teda náramně vydařil. Mohu doporučit všem, nezáleží jestli jste filmového Shreka viděli či nikoliv. Rozdíl je jen v tom, že pokud jste ho viděli, tak budete znát příběh, protože většina scén z filmu je zachována (chybí tak 2) a pár je dokonce dodáno nových, které dovysvětlují příběhové drobnosti. Je to muzikál, takže se tam dost zpívá, ale jsou tam i mluvené pasáže, takže to vůbec není nucené a do příběhu to náramně padne. Co se týče obsazení je dost dobré, ze začátku se mi Shrek moc nelíbil, ale zvykl jsem si, ale Oslík je brilantní, troufám si říct, že se plně vyrovná originálů a Fiona vypadá úplně jak ve filmu a samozřejmě to všem náramně zpívá. Velmi mě to pobavilo a má to vše co má původní Shrek, včetně bažinové párty. Já hodnotím 5* stejně jako film, protože to bylo jedním slovem úžasné. Hodnocení: 96/100.(12.3.2014)

 • MoiJe
  *

  Shreka mám rada a muzikály môžem, ale túto kombináciu som mala veľký problém vôbec dopozerať. Pár vtípkov k pousmiatiu, dosť "najlepších momentov" z filmu, veľa extrémne zbytočných čísel a ani jedno zapametaniahodné hudobne ni tanečne. Pekné kostýmy a super dračica. Foster mi nevadila, s jej mimikou som sa dávno zmierila v Bunheads, skôr James ako Shrek mi nesedel a za celý čas nebol dôvod si ho ako postavu obľúbiť. Keď pozerám na hodnotenia, asi som ignorant ja, každopápadne za mňa pocitovo neveľmi vydarené.(5.1.2014)

 • Mikino00
  ****

  Neskutečně nápaditý, skvěle promyšlený i vypadající muzikál, minimálně na úrovni filmu, od scénáře po závěrečnou ohromující píseň jsem si připadal jako kdybych sledoval film a ne divadelní představení. Ve všech ohledech mi tvůrci vyrazili dech, překvapili a dovedli svými vtípky, mnohdy i hrubšího ražení, skvěle pobavit. Nicméně se několika hluchým místům nevyhnuli, např. v tomto příběhu byl drak naprosto zbytečný.(26.3.2014)

 • Mr.Ripley
  *****

  Třeskutě zábavné, hudebně návykové (kdo si nepodupává do rytmu je nelida), monumentálně výpravné, herecky a především pěvecky naprosto dechberoucí. Fanoušci filmové předlohy se budou bavit stejnou mírou, jako ti, kteří jsou zelenou mánií nepolíbení. Neskutečně hravá divadelní adaptace plná originálních nápadů (ztvárnění lorda Farquaada; dračice, zapojení všech oblíbených postav; aniž by některá překážela + nějaké to rozšíření známé dějové linky). Brodway si v poslední době prochází značnou postmoderní transformací započatou nastudováním ikonického Lvího krále (bystří si všimnou odkazu i zde) a konče touto lahůdkou. ______ Postava Oslíka představená, jako (výborný hudebník) Prince, (legendární rocker) Lenny Kravitz a (soulově poetický) Stevie Wonder? Troufalá "trefa do černého", jež vyšla na výbornou! ______ Sutton Foster (Bunheads, Younger) je skutečně aktuální bohyní Brodwayského jeviště (viz. stepovací číslo)!(4.4.2015)

 • - Píseň Dračice "Donkey Pot Pie" zaznamenaná na videu později nahradila nově připsaná píseň "Forever". (kudelicek)

 • - Jako přídavek po závěrečné děkovačce zpívají herci píseň "I'm a Believer", která je součástí soundtracku k původnímu filmu Shrek (2001). (kudelicek)