Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Divadelní záznam původního broadwayského muzikálu Shrek, který vznikl podle stejnojmenného animovaného filmu studia DreamWorks. V původním obsazení, stejně jako v tomto záznamu z roku 2009, se v titulní roli představil Brian d'Arcy James, jeho hereckými kolegy zde byli Sutton Foster (Fiona), Daniel Breaker (oslík), Christopher Sieber (Lord Farquaad), John Tartaglia (Pinocchio) a další. (kudelicek)

(více)

Recenze (17)

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Třeskutě zábavné, hudebně návykové (kdo si nepodupává do rytmu je nelida), monumentálně výpravné, herecky a především pěvecky naprosto dechberoucí. Fanoušci filmové předlohy se budou bavit stejnou mírou, jako ti, kteří jsou zelenou mánií nepolíbení. Neskutečně hravá divadelní adaptace plná originálních nápadů (ztvárnění lorda Farquaada; dračice, zapojení všech oblíbených postav; aniž by některá překážela + nějaké to rozšíření známé dějové linky). Brodway si v poslední době prochází značnou postmoderní transformací započatou nastudováním ikonického Lvího krále (bystří si všimnou odkazu i zde) a konče touto lahůdkou. ______ Postava Oslíka představená, jako (výborný hudebník) Prince, (legendární rocker) Lenny Kravitz a (soulově poetický) Stevie Wonder? Troufalá "trefa do černého", jež vyšla na výbornou! ______ Sutton Foster (Bunheads, Younger) je skutečně aktuální bohyní Brodwayského jeviště (viz. stepovací číslo)! ()

Luk Skywalker 

všechny recenze uživatele

Velice zdařilá adaptace Shreka na jeviště v podobě muzikálu, kde to zejména hlavním rolí dobře zpívá (ostatním o poznání méně dobře). Je to velice podobné filmu, ale je zde doplnění, které čerpá z knihy. Některé vtipné filmové scény, zde zůstaly nezměněny, což mě potěšilo včetně závěru, takže dávám plný počet jako prvnímu filmu o Shrekovi. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

V hlavně jsem si to překřtil na Fiona the Musical. Jak taky jinak, když jediné písně, které mi utkvěly v paměti, byly s ní (I know it's today, Morning Person, I think I got you beat, technicky vzato i I'm a believer). Jestli se jedno musí muzikálovému Shrekovi nechat, tak jsou to kostýmy a masky - na jedné straně tu máme obří dav pohádkových postav, na straně druhé tu máme Shreka a oslíka tak, jak si je pamatuji z filmů a Fioninu přeměnu, jejíž maskéři svou rychlostí klidně mohou konkurovat mechanikům v pitstopu závodů formule 1. Komedie zůstala zachována, písně od poslouchatelných až po vynikající, choreografie to samé. Shrek by asi nebyla má první volba na adaptaci filmu na muzikál, ale rozhodně to dopadlo o mnoho lépe než jsem si prvně myslel. ()

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Shreka mám rada a muzikály môžem, ale túto kombináciu som mala veľký problém vôbec dopozerať. Pár vtípkov k pousmiatiu, dosť "najlepších momentov" z filmu, veľa extrémne zbytočných čísel a ani jedno zapametaniahodné hudobne ni tanečne. Pekné kostýmy a super dračica. Foster mi nevadila, s jej mimikou som sa dávno zmierila v Bunheads, skôr James ako Shrek mi nesedel a za celý čas nebol dôvod si ho ako postavu obľúbiť. Keď pozerám na hodnotenia, asi som ignorant ja, každopápadne za mňa pocitovo neveľmi vydarené. ()

Mikino00 

všechny recenze uživatele

Neskutečně nápaditý, skvěle promyšlený i vypadající muzikál, minimálně na úrovni filmu, od scénáře po závěrečnou ohromující píseň jsem si připadal jako kdybych sledoval film a ne divadelní představení. Ve všech ohledech mi tvůrci vyrazili dech, překvapili a dovedli svými vtípky, mnohdy i hrubšího ražení, skvěle pobavit. Nicméně se několika hluchým místům nevyhnuli, např. v tomto příběhu byl drak naprosto zbytečný. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Píseň Dračice "Donkey Pot Pie" zaznamenaná na videu později nahradila nově připsaná píseň "Forever". (kudelicek)
  • Jako přídavek po závěrečné děkovačce zpívají herci píseň "I'm a Believer", která je součástí soundtracku k původnímu filmu Shrek (2001). (kudelicek)

Reklama

Reklama