Talentovaný advokát Will Burton (David Tennant) je známý proto, že nikdy neprohrál jediný případ, a je schopen zachránit obžalovaného pomocí právních kliček a mezer v systému. Ale když Burton souhlasí s obhajobou notorického vraha, kterého díky němu propustí kvůli formalitám, rozhodne se pro obnovení případu a jeho usvědčení. (Daveoff)

Matli

Třídílný seriál je úplně ideální délka seriálu, to každopádně :-D Ale jinak na konci prvního dílu super nečekanej zvrat, který seriál posunul o hvězdičku výše. Na druhou stranu jak to rychle začalo, tak rychle to i skončilo, ale vůbec ne špatně. Něco mi tam ale furt chybělo, hlavně když vím, že britská produkce dokáže tvořit neuvěřitelný věci. Kdo má rád právnický kličky, tak bude uchcávat blahem. 80% ()

Franc1s

Ano zase výbornej kousek z Anglie. Opět právní systém kde advokáti stuj co stuj tě ze všeho vysekají, nějaká ta vražda, parádní finále a luxusně zahranej vrah T.Kebbellem. Tři hodky utekli jako voda 8/10 ()

morepower

Nedokoukáno, postavy se začaly chovat tak debilně a nelogicky, že jsem to vzdal. Ale tři kusy dávám za brilantní první polovinu prvního dílu.. ()

bergeron

Po 2 častiach hodnotím excelentne. Seriál je o pojednávaní s vrahom, ktorý uniký spravedlnosti, či legálne či s obranou. Nepoznám právny systém v UK, ale priznávam niečo ma to naučilo. David Tennant hrá svoju rolu excelentne, s jeho Londýnskym prízvukom exceluje, radosť ho počúvať. Navyše zápornú postavu hrá Johny z Rocknrolly, tak je to o dosť zaujimavejšie. Ten seriál bere dych, správne vystupňovaný, hudobný doprovod takisto, dávka strachu as well. Vrele Odporúčam. Teším sa na 3 časť. ()

moikan

Najsilnejšou stránkou filmu je hlavná postava h. D.Tennant, ale ten by vedel zahrať aj nepodarený a slabý scénar. Čo celkom iste tento film je- množstvo vykonštruovaných nepravdepodobných scén a manipulačných technik. Neuberá to však faktu, že zážitik z pozerania som mala- okrem hereckých výkonov tu bolo pekné prostredie- veľkolepé súdne budovy bohaté domy pravnikov, ale i pekné Škótsko. A nakoniec tradičný záver britského filmu, ktorého povinnosťou je prekvapiť a dodržať nečakaný zvrat, ktorý až taký nečakaný nebol. v skratke : Dá sa to pozerať, aspoň to nie americká nuda s jasným koncom ()

Motherlovebone

Hvězda filmu Vadim Kumarin to celý posouvá uplně jinam. Extempóre v lesní chatce tomu jednu hvězdu srazilo, páč Vadim to moh všechno zařídit takzvaně na pěkňoučko. Tohle bylo krapet překombinovaný. Ale jináč čistá práce ()

inquort

Další atmosférou nahuštěná minisérie z produkce BBC a opět si říkám, že to na ostrovech prostě umějí. Standardně velmi dobrý Tennant táhne, Kebbell hraje svého Foyla dokonale odpudivě. Typicky dramatická kamera a střih (ala Broadchurch) pořád fungují, plus za několik dobrých "fuck!" momentů. Na pět hvězd to není kvůli (velmi zřídkavé) vatě a jak psal DaViD'82, kvůli možná nedostatečně (pro neostrovany) vysvětlené závěrečné pointě. ()

sadsammy

Videno mnou dvakrat, dneska jsem po x letech se na to podivala znovu, protoze jsem nepamatovala jestli jsem to vubec videla.. vyborna hra hercu, David nikdy snad jeste nezklamal a hlavne jde o odporneho vraha, ktery od sameho zacatku byl neskutecne neprijemny jen se na nej podivas... pribeh je taky silny, nevim jak by postupoval kazdy z nas byt WIllem Burtonem, je to celkem dvojita situace, ale hold me rozcilovalo jak ten vrahoun ze vseho vycoukal... takhle by to nemelo byt, ale jiste vim, ze nas svet tak funguje... spravedlnost je skoro nulova tak se radsi pomstim..? ()