Reklama

Reklama

Coherence

  • Velká Británie Coherence
Trailer 1

Obsahy(1)

V roku 1923 bola niekde vo Fínsku zahliadnutá kométa, ktorej vplyv vyvolal sled nezvyčajných udalostí. Jedna žena zavolala do svojho domu políciu s tým, že v budove je muž, ktorý vôbec nie je jej manželom. Keď sa ju policajný strážnik pokúšal presvedčiť o tom, že osoba v dome je skutočne jej muž, ona odvetila, že svojho manžela v predošlý deň zabila. 
Súčasnosť. Osem priateľov sa spolu po dlhom čase stretáva pri spoločnej večeri v dome jedného z nich a nad zemou opäť prelieta kométa... (sochoking)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (370)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nejpříjemnější nezávislá sci-fi od ... už ani nevím od kdy. Tady je vidět, jak k parádnímu zážitku stačí jeden dům (vynásobit Xkrát), několik sympatických a dobře napsaných (rozuměj rozeznatelných) charakterů (vynásobit Xkrát) a chytlavý paranoidní námět. Společnou večeři starých známých naruší prolétající kometa, která hrdiny dostane dovnitř Schrödingerovy krabice. Další vývoj raději neprozrazovat, lepší je nechat se překvapit. Každopádně kdo tomu bude stačit, měl by se v rámci levných mysteriózních sci-fi parádně pobavit. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Written by Steven Moffat? Vážně to trochu působí jako nějaký z jeho lepších dílů Doctora Who, kde koherence logiky opatrně ustupuje brilantní nápaditosti s jakou rozvíjí originální zápletku. Jen místo rozjuchaného Doktora je tu v hlavní roli parta rozhádaně-přátelských párů, a díky dokumentární kameře a letmému rozebírání rozbitých vztahů tak přichází na mysl spíš depresivní Rodinná oslava od Vinterberga. Ta byla točená pod hlavičkou manifestu Dogma 95, a co je docela fascinující, Coherence by se pod jeho křídla dalo snad schovat taky, navzdory tomu že jde o hravé science fiction. 8/10 ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Do určité chvíle je to hodně zajímavé a člověka baví si dávat dohromady skládačku DVOU světů uvnitř krabice. Jenže pak se tvůrci rozhodli, že pro Schroedingerovu kočku bude lepší mít nekonečno možností, a tím celý svůj koncept totálně pohřbili. Dokud to bylo o "modří už vědí" a červených, dalo se to akceptovat jako příjemnou hříčku na téma výměny rolí, nejednoznačnosti apod. Jenže pak to tvůrci celé ro- i ze- srali, přidali zelené a kdovíjaké jiné, a už to bylo o ho- i vnu. A nakonec to celé sofistikované je jen o tom, že návštěvník si hledá tu the best rodinu, kde se mají rádi a udělá vše pro to, aby zapadl? Ale no tak! Začnete tak chytře a skončíte jak největší blbci? A to si mezitím navíc musím vytrpět tolik keců u stolu o ničem, jako by šlo o nějaký současný český film? ()

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Tak toto mi nedalo spát! Coherence je jako další z mála případů, kdy pro dosažení maximálního napětí a zamotání hlavy stačí v podstatě jen pár lidí a jeden dům. Inu, vlastně jeden dům a pár lidí úplně tak ne, jak vyjde najevo, ale narážím na bravurně zmáknutý minimalismus. Podobně jako třeba u výborného kousku Pozemšťan. Síla příběhu a slov s člověkem může zamávat mnohem víc, než audiovizuální masáž. Nicneříkající úvod naštěstí velmi brzy vystřídá hlavní zápletka, která vám nedovolí oddálit zrak. Velmi zábavný a místy docela děsivý mindfuck u kterého si nemůžete dovolit nedávat pozor. Víc takových chytrých motanic! ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Člověk musí překonat první unylou čtvrthodinku, ale pak se to celkem dá, chvilkama napne i přiřeže do křesla... ale konec už je zase unylej. Celou stopáž mě neopouštěl pocit, že pořádní scénáristé by z námětu vykřesali daleko větší pecku, která by mohla i zkultovnět. Tohle dopadlo spíš tak, jako by jste nepříliš zručnému děcku dali lego, ať postaví něco pořádného. Snaha tam je, ale talent znatelně chybí. 50% ()

Galerie (44)

Zajímavosti (9)

  • Herec, který hrál Amira, Alex Manugian, je rovněž spoluautor scénáře. Ve filmu v podstatě zastával funkci informátora/špiona, jelikož pomáhal dirigovat herce, pokud vybočovali až moc z příběhu. (Kailo)
  • Napsat scénář trvalo jeden rok a všechny scény se natáčely v chronologickém pořadí. (Kailo)

Reklama

Reklama