poster

Coherence

 • Velká Británie

  Coherence

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 89 min

Scénář:

James Ward Byrkit

Kamera:

Nic Sadler

Producenti:

Lene Bausager

Střih:

Lance Pereira
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ****

  Ja som sa tak veľmi snažila .. aj mi to chvíľu išlo. Dávala som pozor na krabice, svetielka, fixky, odkazy, fotky, čísla, čo kto povedal a nepovedal, kto mal a nemal rozbitý mobil ... a na konci som sa aj tak stratila. Alebo našla? Veru zaujímavý film a super muzika. Odkaz pre Montyho: Nechápem prečo si napísal komentár, keď si to vlastne hodnotil bez komentára ... a vôbec, bol si to ty Monty? Alebo Brogan?(27.5.2016)

 • Politik
  ***

  Ten film mě opravdu moc bavil a rád se na něj kouknu znovu! Celou dobu to bylo na krásné 4 hvězdičky, protože ta atmosféra byla super a je to přesně ten typ filmu, který miluju! Ale ten závěr to celé pokazil, vůbec mi to nedává smysl a dalo by se to zakončit o hodně líp. Dávám 70%, možná své hodnocení přehodnotím, protože je to super film.(2.1.2015)

 • playboxguest
  ***

  Člověk musí překonat první unylou čtvrthodinku, ale pak se to celkem dá, chvilkama napne i přiřeže do křesla... ale konec už je zase unylej. Celou stopáž mě neopouštěl pocit, že pořádní scénáristé by z námětu vykřesali daleko větší pecku, která by mohla i zkultovnět. Tohle dopadlo spíš tak, jako by jste nepříliš zručnému děcku dali lego, ať postaví něco pořádného. Snaha tam je, ale talent znatelně chybí. 50%(9.11.2014)

 • cashflower
  ***

  James Ward Byrkit si povedal, že natočí film, ktorého jadro bude stavať na kvantovej mechanike a "pohrá sa" so Schrödingerovou mačkou. Myšlienka a nápad skvelý, nakoľko táto téma má široko-ďaleko využiteľné možnosti, ale úprimne povedané pri jeho debute som cítil z filmu viackrát chaos (akokeby nám chcel čo najviac povedať, ale nevie ako to má vtesnať do "pár minút" jednotlivých pasáži) až amatérsku "hru" s kamerou (možno ale práve toto bol zámer - viď. Cloverfield). Takže z môjho pohľadu málo využitý obrovksý potenciál. Na prvé zhliadnutie 65%.(23.1.2015)

 • JohnCZ
  ****

  Pro podobná levná sci-fi mám slabost. Jsou totiž důkazem, že i bez efektů a doslova za pár babek lze natočit díky scénáři a filmařskému umu kvalitní, záživnou, poměrně sofistikovanou a místy až mrazivou podívanou. Film je točený ruční kamerou, která občas až nepříjemně zoomuje a rozostřuje se, ale pořád to nedochází do takových extrémů jako u found footage snímků. Plus vidím ovšem v tom, že právě díky té kameře, minimalistické hudbě a absenci jakýchkoli efektů (fajn, kometa asi pravá nebyla) působí Coherence hodně uvěřitelně a strach z neznáma funguje přesně tak jak fungovat má.(20.9.2014)

 • - Postava herce Nicholase Brendona uvádí, že byl jedním z herců v seriálu Roswell (od r. 1999), herec se však objevil v jiném seriálu z konce 90. let Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997). (JardaBauer)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v dome režiséra Jamesa Warda Byrkita a trvalo päť nocí. (ambron)

 • - Místo scénáře dostávali herci lístečky (které mohli vidět jen oni) s úkolem pro daný den. To umožnilo rozvíjet příběh přirozeně a vytvářet skutečné reakce ostatních herců. (Kailo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace