Coherence

James Ward Byrkit

Nic Sadler

Lene Bausager

Lance Pereira

Spíš než hororový je to takový nízko-nákladový psycho sci-fi film, ve kterém najdete všeho všudy 9 herců. Film má originální děj, který vás udržuje pořád v pozornosti a chvílemi, alespoň v počátku, máte v hlavě solidní bramboračku a zmatek. Zaměstnáte hlavně hlavu a věřte nebo ne, ale i já jsem měl za chvilku obrovský chaos v tom, kdo je kdo, kdo kam patří, modří, červení, prostě originální psychárna, která vám provětrá veškeré mozkové závity! Viděno jako 13 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(3.4.2015)

V těchto filmech se cítím jako bych se tam já sám vyskytoval a to je moc příjemný a vzrušující pocit. Husí kůže mi naskočila hned několikrát a po čtvrt hodině se jde rychle na věc. Dialogy jsou uvěřitelné a v některých částech neskutečně zajímavé a k zamyšlení. Bohužel to ale má pár slabších pasáží a hlavně ze začátku mě neoblíbený střih jinak určitě nadprůměrná záležitost.(21.8.2014)

Člověk musí překonat první unylou čtvrthodinku, ale pak se to celkem dá, chvilkama napne i přiřeže do křesla... ale konec už je zase unylej. Celou stopáž mě neopouštěl pocit, že pořádní scénáristé by z námětu vykřesali daleko větší pecku, která by mohla i zkultovnět. Tohle dopadlo spíš tak, jako by jste nepříliš zručnému děcku dali lego, ať postaví něco pořádného. Snaha tam je, ale talent znatelně chybí. 50%(9.11.2014)

• EvilPhoEniX

Tak tohle nebylo nic pro mě. Fanoušci levných filmů a chytrých scénařů si budou lahodit, já ovšem dávám přednost zábavě a akci. Herci velmi nesympatičtí, námět celkem creepy, ale nudně a nepřehledně odvyprávěn, prostě film, který by dokázal natočit lec kdo za pár šupů a stačil by mu pouze chytrý scénarista nic víc, kdyby zde alespoň někdo přišel k úrazu, ale na to hold neměl rejža koule. Při +1 jsem se bavil více.(23.8.2014)

Vážení, slovy unikáta Franty Kocourka bych ohodnotila tento film - Furt ve střehu!! jinak to bude mazec na psycho a na rozum, protože když letí po nebi kometa, není nikde psáno, že se nebudou dít zvláštní věci, což vás logicky hned zkraje v krásném domě, plným letitých přátel jen tak nenapadne. ale co to, vypadne elektrika, mobilům praskne display, všude tma jen o dva bloky dál svítí dům.l. Tak se někteří seberou a jdou tam, ale co to vidí, ten samý dům a sebe samé...závěr to rozštípnul doslova parádně a když najely závěrečné titulky, tak jsem byla nemile zaskočena, prortože sakra, co teď s tím? Ony se v tom vesmíru dějí divné věci a teď přijdou až k vám domů. Milovníci scifi a napětí zbystřete, já byla navýsost spokojena.(29.3.2017)

• - Příběh se odehrává v Silicon Valley. A i když to nebylo ve filmu přímo řečeno, podle indícií si lze domyslet, že postavy pracují pro softwarové společnosti. (Kailo)

• - Roztřepaná kamera nebyla ani tak stylistická, jako spíš praktická volba - herci se mohli pohybovat, kde chtěli. (Kailo)

• - Herec, který hrál Amira, Alex Manugian, je rovněž spoluautor scénáře. Ve filmu v podstatě zastával funkci informátora/špiona, jelikož pomáhal dirigovat herce, pokud vybočovali až moc z příběhu. (Kailo)