Coherence

• Velká Británie Coherence
Trailer 1

V roku 1923 bola niekde vo Fínsku zahliadnutá kométa, ktorej vplyv vyvolal sled nezvyčajných udalostí. Jedna žena zavolala do svojho domu políciu s tým, že v budove je muž, ktorý vôbec nie je jej manželom. Keď sa ju policajný strážnik pokúšal presvedčiť o tom, že osoba v dome je skutočne jej muž, ona odvetila, že svojho manžela v predošlý deň zabila.
Súčasnosť. Osem priateľov sa spolu po dlhom čase stretáva pri spoločnej večeri v dome jedného z nich a nad zemou opäť prelieta kométa... (sochoking)

Trailer 1

H34D

Tohle je ta pravá cesta ke sci-fi! Nízkorozpočtové konverzační drama s řadou podivuhodných událostí, které přibližně vycházejí z realistických premis. Běžná dinner party se spolu se zhasnutím světel ubere nečekaným směrem, postavy jsou nuceny zorientovat se v doposud nepředstavitelné situaci a musí improvizovat, pokud možno chytře improvizovat... Psychologický aspekt filmu je vynikající, Coherence je konečně film, kde postavy uvažují a jednají logicky. Není zde třeba žádného padoucha, neboť se jedná skutečně o souboj člověk versus science fiction. Ani tak se však nelze zcela vyvarovat selhání lidského elementu... 9/10 ()

EvilPhoEniX

Tak tohle nebylo nic pro mě. Fanoušci levných filmů a chytrých scénařů si budou lahodit, já ovšem dávám přednost zábavě a akci. Herci velmi nesympatičtí, námět celkem creepy, ale nudně a nepřehledně odvyprávěn, prostě film, který by dokázal natočit lec kdo za pár šupů a stačil by mu pouze chytrý scénarista nic víc, kdyby zde alespoň někdo přišel k úrazu, ale na to hold neměl rejža koule. Při +1 jsem se bavil více. ()

emma53

Já se zcela otevřeně přiznám, že jsem v Coherence měla absolutní hokej. Nejsem sice žádný sci-fíčkový nadšenec, ale například film Devítky měl alespoň nějakou myšlenku, ale tady jsem se totálně ztrácela v postavách a to natolik, že v průběhu sledování už mně začínalo být úplně jedno kdo je kdo a v kterém domě bydlí, jakou má či nemá náplast na čele Hugh a jak je to s vlastně s tou Em. A ten prvotní závan něčeho zajímavého byl pouze v momentě, když jim přišla zásilka s očíslovanými fotkami, ale i to se zvrtlo takovým způsobem, že ve výsledku mně bylo fuk, jaké číslo ke komu patří, no zkrátka tohle byl můj filmový sci-fi kolaps. Je mně to líto, ale zdejší nadšení nesdílím, snad příště. ()

J*A*S*M

Nejpříjemnější nezávislá sci-fi od ... už ani nevím od kdy. Tady je vidět, jak k parádnímu zážitku stačí jeden dům (vynásobit Xkrát), několik sympatických a dobře napsaných (rozuměj rozeznatelných) charakterů (vynásobit Xkrát) a chytlavý paranoidní námět. Společnou večeři starých známých naruší prolétající kometa, která hrdiny dostane dovnitř Schrödingerovy krabice. Další vývoj raději neprozrazovat, lepší je nechat se překvapit. Každopádně kdo tomu bude stačit, měl by se v rámci levných mysteriózních sci-fi parádně pobavit. ()

Fr

,,EXISTUJE DALŠÍ TEORIE, ŽE TYTO DVA STAVY NADÁLE EXISTUJÍ DEKOHERENTNĚ, ODDĚLENY JEDEN OD DRUHÉHO A KAŽDÝ VYTVÁŘÍ NOVOU ODNOŽ REALITY, ZALOŽENOU NA DVOU ROZDÍLNÝCH VÝSTUPECH. PRINCIP KVANTOVÉ DEKOHERENCE ZAJIŠŤUJE, ŽE TYTO ODLIŠNÉ REALITY SPOLU NEPŘIJDOU DO STYKU"... /// (tož včíl jim nende ani henten internet! (to by moh bejt důvod k panice…) To se jako vážně takhle ,,normálně“ bavíte s kamarádama (přátelama)? Och. I vy intelektuálové… Po půl hoďce mi ty jejich kydy lezou pěkně na nervy. Pak tam voběvěj tu prekérku (no tak dobře – kometu, já nechtěl spoilerovat…) a sondujou, co se to jako děje. Nejde vo to že je to levný, ale vo to, že je to BLBÝ! V obejváku rozehrávaj nervy drásající (dělám si prdel!) hru na soudržnost, nakecaj toho litry a vyserou při tom tuny maggi v kostkách. Já vážně nemám nic proti vobejvákům. Jen mě tahle multidimenzní paranoia nebere. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jestliže existuje moje druhý já, tak ho chcu vidět! 2.) Nemám doma vobejvák. 3.) Thx za titule ,,September“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

• Kvôli nízkemu rozpočtu, ktorý činil 50 000 amerických dolárov, musel byť film natočený za 5 nocí na jedinom mieste s dialógom, ktorý bol do značnej miery improvizovaný. Natáčanie prebiehalo v dome režiséra Jamesa Warda Byrkita. (ambron)
  • Herec, který hrál Amira, Alex Manugian, je rovněž spoluautor scénáře. Ve filmu v podstatě zastával funkci informátora/špiona, jelikož pomáhal dirigovat herce, pokud vybočovali až moc z příběhu. (Kailo)
  • Příběh se odehrává v Silicon Valley. A i když to nebylo ve filmu přímo řečeno, podle indícií si lze domyslet, že postavy pracují pro softwarové společnosti. (Kailo)