The Monkey's Paw

Horor / Thriller

USA, 2013, 85 min

• XXXXXXXX

Na úvod podotýkám, že vlastním sborník Opičí tlapka a jiné povídky a tato povídka je to nejlepší co obsahuje. Průser ovšem nastane, když se někdo, mimochodem tvůrce sračkoidního Husku, rozhodl natáhnout krátkou povídku do celovečerního stopáže. To nemohlo dopadnout dobře a taky že nedopadlo. Tahle sračka se nikdy neměla dostat na stříbrná plátna. Jedna hvězdy z úcty ke knižní povídce.(24.6.2015)

• Campbell

No tak upřímě jsem nic nečekal a nápad s opičí prackou byla zajímavá, bohužel jí tvůrci totálně zkopaly a tak nám nezbylo se dívat na chlapa co ukradne tu opičí pracku a jinej chlap jí chce získat. Bohužel nic moc, tvůrci opravdu ten nápad totálně zmrvily a zpracování vypadalo daleko lépe v Simpsenech. Překvapivě herci nebyly vůbec špatní a sem tam nějaká scéna(bourařka) byla hodně slušná. Ale i tak podprůměr.(2.7.2014)

• kaylin

„The Monkey's Paw“ není moc povedený film, tak to prostě je. Snaží se být zajímavý, strhnout vás, ale to, co se děje, má jen nějakou svou pomýlenou logiku, která ale nedává moc smysl. Chybí mi tu nějaké skutečné motivace postav. To, co tu postavy dělají, proč to dělají, to mi přijde jednoduše těžko kousnutelné a těžko uvěřitelné. Stephen Lang má dobrou postavu, ale ani její jednání není nějak závratně opodstatnitelné. Prostě jen snaha využít děsivého artefaktu, která nevyšla.(2.3.2015)

Stephen Lang je prostě drsoň. Když zrovna neválčí s modrákama nebo nelikviduje dinosaury tak alespoň pod vlivem opičí pracky, která prej plní tři přání, vraždí kolemjdoucí na potkání. A že jich potkal celkem dost. Po počátečním škrcení mikinou a lisováním hlav nakonec objevil starou dobrou mačetu a už jí nedal z ruky. Každopádně na tenhle horor jsem se mrkl hlavně kvůli němu a dle mého film stojí a padá právě na Langovic klučinovi. Mě jeho psycho prackou posedlej killer kterej je v srdci vlastně bodrej strejda docela sednul a fandil jsem mu o dost víc než hlavnímu klaďákovi - Jak bych taky mohl fandit dacanovi, kterýmu umírá máma na raka a on si místo jejího uzdravení přeje auto...no fakt synek k pohledání.... S filmem jsem tak nějak spokojenej, je ale fakt, že to mohlo být i lepší tak teda sečteno podtrženo máme tu ukázkovej průměr.(9.6.2014)

• beso74

Adaptácia poviedky W. W. Jacobsa odohravajúca sa vo viktoriánskom Londýne prerobená pre potreby amerického publika. Pri prerábaní sa však zjemnil ten hrozivý podtón poviedky o nebezpečenstve číhajúcom v zahrávaní sa z osudom. V knižnej predlohe si totiž manželský pár ako prvé želanie praje £200 aby splatil dlhy, syn im zomrie vo fabrike a oni dostanú práve také odškodné, matka si potom zúfalo praje aby ožil a on ožije, ale znetvorený a tak keď klope na dvere, otec si zaželá aby klopanie prestalo. Keď matka otvorí dvere, nie je tam už nikto... Je ťažko si predstaviť, aby mladík s matkou chorou na rakovinu si neželal jej uzdravenie ani na prvý či druhý pokus (a dokonca ani na tretí) ale namiesto toho si zvolil želanie poriadne prízemnejšie. A taktiež myšlienka zmocniť sa tej opičej packy a odstrániť kvôli tomu všetkých, čo stáli v ceste, pri vedomí, že packa musí najprv splniť 3 želania svojmu majiteľovi je úplne katastrofálna. Oveľa logickejšie by bolo prinútiť majiteľa požiadať si o posledné želanie a následne tu packu od neho dostať. Ale to by som už asi veľa chcel... Brett Simmons sa bude ešte musieť chvíľku snažiť, aby vyrobil horor, pri ktorom bude naskakovať husia koža, zatiaľ sa to bohužiaľ nepodarilo, hoc jeho posledný film Animal už niečo do seba mal...(13.8.2014)