Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Z neúspešného kúzelníka Corkyho Withersa sa stane úspešný bruchomluvec. Absolvuje mnoho podarených vystúpení. No potom čo sa nedohodne na zmluve s celoštátnou televíziou, odíde z New Yorku a utiahne sa do malej chaty pri jazere. Prenajme si ju od svojej stredoškolskej lásky. Nadviaže s ňou milenecký vzťah. Lenže veci sa začnú komplikovať. Corky začne prepadať šialenstvu, naplno prepukne jeho psychická porucha. Schizofrenia! Ku snímku "Magic" som sa dostal úplne náhodou. Očakával som bezvýznamný béčkový horror z konca sedemdesiatých rokoch, ale zhliadol som kvalitný psycho dramatický thriller s bravúrnym Anthony Hopkinsom v hlavnej úlohe. **** ()

honajz2

Popravdě jsem od toho čekal víc. Tohle má skvělý rozjezd, ale pak je docela dost jasné, oč se bude hrát a než se to naplno potvrdí, je vše před tím ještě poněkud roztahané. Umí si to sice udržet atmosféru po celou dobu a i přes odhalení všech karet to je stále napínavé a takové i hodně, hodně, hodně lehce psychologické, ale dojmy mi pak dost pokazil závěr, který se za mě prostě nepovedl. SPOILER Fakt jsem čekal, že nožem zabije tu loutku, ne že se spolu s ní vydá na onen svět. Tohle je prostě odbyté a nechci si tu honit triko, ale varianta, která mě při sledování napadla, je chytřejší, propracovanější a víc sedí do celku, než tohle. KONEC SPOILERU Ale vlastně se tu ani nepřechvaluji, tohle napadlo už víc lidí. Není to tedy špatné a i když jsem neměl jinou možnost, než to vidět v dabingu (který teda za moc nestál, co si budem), měl jsem možnosti si to i přepnout na angličtinu, což jsem taky občas udělal a musím uznat, že v něm je skvělé namluvená loutka a že i mladý Anthony Hopkins je velmi dobrý, jen v tom závěru mi přišlo že krapet přehrává. Na čtvrtou hvězdu to ale pro mě prostě není. Silné 3* ()

darkrobyk

„Máme zavřeno." „50 dolarů za noc předem." „Právě jsme otevřeli." Kdyby chudák Peggy tušila, co tím způsobí, jistě by nechala zavřeno. Po zhlédnutí výkonu A. Hopkinse v tomhle snímku snad většina pochopí, že role Hannibala Lectera byla zákonitým pokračováním ve vývoji herce. Když loutka Fats převezme naprostou kontrolu nad Corkym, není cesty zpět. Psychologické drama jsem viděl jako lepší průměr na tři hvězdy do doby, než se Corky usadil v pronajaté chatičce u jezera. S prvním konfliktem, u něhož si smrt začala brousit kosu, napětí zhoustlo a pak už z toho byl temný thriller s hororovými prvky. Z dnešního pohledu je ale třeba říci, že film zestaral, byť Attenborough je zručný režisér, a že vše táhne Hopkinsovo narůstající šílenství. Skvělá je také Goldsmithova hudba, což zas velké překvapení není. Ann-Margret vypadá v některých scénách jako tuctová herečka, v jiných je však neobyčejně krásná. Film nejspíš ocení příznivci starší kinematografie.... ()

Frajer42

Koukám, že se jedná o nepříliš známý film s nepříliš známým mladým Hopkinsem. Hopkins zahrál skvěle nejenom sebe, ale své vyřezávané druhé já. Jen těžko spekulovat, koho si střihl lépe. Loutka byla tím vtipným členem, nutno říct, že velmi. A skutečný Anthony se naopak staral o těžce labilního schizofrenika. Trošku je škoda, že nebylo k vidění více vystoupení, protože byla vždy skvostná. Ačkoli nejsem velkým fandou romantický vsuviček, tak tahle se mi zdála celkem uvěřitelná a bavila mě. Vrcholným okamžikem filmu je určitě 5 minutový pokus o odosobnění se od Fata, či jak jej správně skloňovat. Celkový dojem je na poslabší 4 hvězdy. Rozhodně si však tento snímek zaslouží, aby se o něm více vědělo. Velice zajímavá a originální záležitost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

misterz

Po pár minútach som si myslel, že to bude katastrofa, no nakoniec to nebolo až tak zlé. Veľkým plusom je nesporne herecké majstrovstvo A. Hopkinsa, ktorý to tu rozbalil naozaj vo veľkom štýle. Ani námet nebol zlý, no pomalé a nezáživné zoznamovanie sa s postavou Corkyho bolo v prvej polovici snímku dosť útrpné. Tiež ma neoslovila výstavba príbehu, aj keď nosná kostra dejovej linky bola dobrá. Druhá polovica a hlavne koniec snímku už konečne ponúkli slušný psychothriller. Síce ani náhodou neišlo o horor tak ako sľubuje žánrová nálepka (až na jednu scénu so zrkadlom, ktorá bola mierne mrazivá), no Corkyho plné odhalenie po psychickej stránke prinieslo svoje ovocie. Škoda tej prvej polovice. Lepší priemer. 65/100 ()

Časové pásmo bylo změněno