Reklama

Reklama

Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech

  • Japonsko Ruróni Kenšin: Kjóto taika hen (více)

VOD (1)

Válečník Kenšin Himura, který se zřekl násilí, se zdráhavě pouští do boje se zločinným zabijákem, který chce za pomoci nájemných vrahů svrhnout vládu císaře Meidžiho. (Netflix)

Recenze (54)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Rurouni Kenshin "dvojka" dostál mého očekávání ... Je hodně temnější než první"díl - verze" a je to první polovina obrovské samurajské ságy, kde se setkávají ti nejepší mistři z nejlepších,. aby na pozadí jednoduché zápletky o šíleném zabijákovi, si to rozdali všemy možnýmy způsoby .... Kenšin je neporazitelná mašina, je sám a nikdo proti němu nemá šanci ... dle samurajské fimově - kulturní historie hodně polemizuje, no to samurajové ve filmech hodně polemizují nad životem ... ale když se mu někdo zaplete do cesty, ... rozštípne ho jak strašáka do zelí ... Je to frajer a nejen on, postav dle mangy a anime je zde víc, takže člověk si vybere a pokochá ... No už se nemůžu dočkat finálního dílu ... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ANIŽ BYCH NĚKOHO ZABIL, BUDU SE SNAŽIT OCHRÁNIT TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VYBUDOVAT NOVOU ÉRU…“ /// Druhej díl trilogie je typickej druhej díl. Samuraj rozjímá mezi starou a novou dobou a příběh dostává přednost před krveprolitím. Navíc jde o adaptaci manga komiksu, takže se mi to zdá spíš takový týnejdžerský, než hodnověrný. Když dojde na katany, je na co čučet, ale spíš jde o rozvleklejší pohádku, která má gradovat bitvou o Kjóto, ve který se dočkáme akrobatickejch kousků, ohně, všech možnejch variant soubojů a tragický romantiky. Na mě je ta bitva – při celkový délce filmu, moc krátká. Ovšem bejt mladej Japonec, rvu tam čtyřku! Sumimasen! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju mango. Vlastně manga. Komiks. 2.) Musím balit. Nastal čas povolat 10 katan. 3.) Thx za titule ,,Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Oproti prvej časti zhoršenie. Záporák je karikatúrou, ktorej sadizmus je len naznačený a Kenshin okrem motivácie poraziť zlo, už žiadnu ďalšiu výraznú motiváciu nemá. Rovnako je to aj u iných postáv. Tam, kde v prípade prvej časti sa dejové línie postupne spájali aby vytvorili konzistentnú variáciu na samurajské filmy, tak tento je len načrtnutím veľkého finále, ktorým je tretia časť. A to je na dve hodiny trestuhodne málo. Hlavne ak vezmeme do úvahy, že dobré scény a zaujímavé postavy( starý Watcher, zlodejka v zácviku) sú len kulisou bez väčšej emocionálnej väzby. Film sa snaží pôsobiť že každá príčina má svoj dôsledok, ale pozorný divák túto šarádu prekukne. Je to pekne natočené. Postavy sú sympatické, hoci mi tu chýbal väčší priestor pre Jú Aoi, ale v zásade to ide len po povrchu a na efekt. Uvidím čo finále. Takto trochu sklamanie. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Málokdy funguje ten převod manga(potažmo anime) stylizace do hraného formátu tak dobře a chytlavě jako v případě Kenshina. Je to nářez, drží to tempo, technicky výborné, souboje jsou dynamické, nemá to vyloženě hluchá místa. Prostě stejně jako v případě prvního dílu jde o setsakradobrou japkošermovačku. Jen tentokrát mi přišly některé postavy ve svém projevu až protivné(a to jsem na tu jejich výrazovou přeexponovanost zvyklý)..... Těším těším na velkolepé vyvrcholení. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nie tak dobré ako prvý diel trilógie, stále však spĺňajúce vysoké kvality, hlavne po vizuálnej stránke. Ale aj tu vadila prílišná štylizácia osôb i zasadenia. Herecky opäť slabota - ku zšentilo pôsobiacemu hrdinovi sa pridávajú aj záporáci - jedno malé čiernovlasé "dievčatko" a jeden blonďavý chlapček s natupírovaným három - proste otras. Ešteže záverečná potýčka nezačína o polnoci, ale jednu minútu po. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Společné natáčení dvojice snímků - Rurouni Kenshin: The End Of A Legend Arc (2014) a Rurouni Kenshin: The Great Kyoto Fire Arc (2014) - odstartovalo 1. 7. 2013 a skončilo 27. 12. 2013. Mezi filmovými lokacemi se objevují japonské prefektury Ibaraki, Jamagata, Kumamoto, prefektura Šiga, Hjógo, Kjóto, Nagano, Točigi, Čiba, Kanagawa a nakonec i město Tokyo. K potřebě filmařů se během natáčení snímku využilo nad 5 tis. hereckých dobrovolníků. (Conspi)

Reklama

Reklama