poster

Riskuj všechno!

 • USA

  Go for Broke!

Drama / Válečný

USA, 1951, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ****

  Ukázkovej příklad toho jak zdejší armáda podvodníků hodnotících neviděné (ano jsou to pořád ti stejní) může zkurvit hodnocení u dobrýho neznámýho snímku. Za 10 kč od řitka video to není špatnej biják. Žádnej velkofilm, ale tématicky rozhodně zajímavě zpracovanej kousek, abych vyvážil tu pakáž přidám hvězdu navíc.70%(22.2.2016)

 • Big Bear
  ****

  Celkem velké překvapení! Divím se, že už 6 let po válce vznikaly takovéhle snímky, protože Amerika té doby byla stále hodně a když říkám hodně, tak myslím hodně - rasistická. Asiaté, Afroameričané a kdo ví kdo ještě se strýčku Samovi nárámně hodili, když se válka začala vléci a to ať už šlo o dobrovolníky či odvedené brance. Na bojištích mnoha front pak tito muži prokázali, že barva jejich krve má stejnou barvu jako ,,nebarevných'' a že nejsou Američany o nic méně než bílí kluci. Američan totiž není rasa. Ba leckdy právě proto aby prokázali těm ostatním, že jsou stejně dobří ne-li lepší, vybičovali se tito muži jiných barev pleti často k neuvěřitelným výkonům ať už šlo o potápěče, letce, tankisty či ,,obyčejné'' pěšáky. Za války bojovali, umírali, byli ověšováni metály a těm které osvobozovali barva jejich pleti fakt nevadila o čemž by mohly vyprávět naše babičky od Aše po Plzeň! Po válce však často ač zkušenější o poznatky z nerasistické západní Evropy a bohatší o sebedůvěru o právo na rovnoprávsnost pak často naráželi na ty samé předsudky co jejich dědové, otcové a často oni sami před válkou. Znovu museli jezdit v autobusech vzadu, do obchodů chodit jiným vchodem atd... A to nemluvím o jihu USA, kde si nejednoho válečného hrdinu podala banda bílých vidláků co z farem za celou válku nevytáhly paty (byly nezbytní pro zemědělství a home defense!) nebo Kuklux klanu... Proto jsem byl tímto filmem velmi mile překvapen i způsobem jakým tepe do rasismu a to hned v podání velitele jednotky hraného Johnsnem ( všežrout má však velkou pravdu v tom, že tohle možná vzniklo trochu i díky Koree...). Z hlediska zpracování je opět výhodou krátkost natáčení po válce, takže byl film točen nejen na origo zničených místech, ale dobová je i výstroj a výzbroj. Z techniky člověk ale zahlédne jen náklaďáky a jeepy. A jeden tank, který vypadal jako Chaffe. Ono spíše než ryze válečný film se zde jedná o film psychologický. Tvůrci dali jednotlivým postavám velký prostor a dobře nás s nimi obeznámili. Tím divák nejen dneška, ale zejména včerejška chápal jejich pohnutky a snad pak pochopil i něco v reálném životě, nebo si třeba začal více vážit svého opáleného souseda se šikmýma očima. Na boje dojde také, ale nenesou hlavní tíhu filmu a vlastně tam o ně až tak nejde, spíše umocňují hrdinství jednotky 442, která měla na zásatvě heslo: Riskuj všechno! Zpracováním za 3, odvahou a tématem za 4 (mimochodem i já se lecos dozvěděl). Řiťka video tentokráte potěšili. Za 10 Kč obzvláště! 4 koláčky z domova. * * * *(14.5.2018)

 • Thomassi
  ***

  Nechápu, jak může mít tento válečný snímek, který popisuje osudy bojové jednotky Američanů japonského původu ve válce proti Němcům, tak špatné hodnocení (21.2.2010 - 30%). Jasně, není to kdoví jaký vojnový trhák, ale černou barvu si určitě nezaslouží. Mě příběh docela bavil a konec konců bojové scény taky nebyly špatné. Závěrečná bitva v lese byla dokonce více jak lepší. Takže 55%.(21.2.2010)

 • drankeryth
  ***

  Pred pozretim tohoto filmu som si myslel, ze to bude nejaky slaby film, ale dej filmu a samotne spracovanie do konecnej podoby malo svoje caro a nemozem tak tento film absolutne zatratit, ako vacsina typkov tu, co ho nie moc dobre ohodnotila. Niektore sceny boli slusne, co sa tyka bojov a preto film u mna patri medzi to lepsie, co som videl zo zanru vojnoveho. Ani dialogy medzi hercami neboli k zahodeniu, co je len dobre. Priemerny film, ktory nikoho neurazi, kto holduje vojnovym filmom.(2.1.2013)

 • Všežrout
  ****

  Určitě né náhodou vznikl tento film roku 1951, v době, kdy probíhalá válka v Korei a teprve 3 roky poté, co v americké armádě oficiálně skončila rasová segregace (Executive Order 9981). Jinak se jedná o klasický válečný příběh: počáteční nedůvěra mladého poručíka k vojákům japonského původu - základní výcvik - zocelení bojem - získání si reputace a uznání. O historii jednotky viz http://library.thinkquest.org/CR0210341/442nd/splash442nd.htm Hodnocení zaokrouhleno směrem nahoru.(3.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace