Desierto

• Francie Desierto

Skupina mexických migrantů se s nadějí v lepší život snaží překročit státní hranici mezi Mexikem a USA. Poklidná cesta se ovšem rychle mění v boj o holý život. Na hranicích totiž drží stráž muž, jenž se rozhodl vzít povinnost chránit svoji zemi do vlastních rukou. (Abigar)

majo0007

Pre všetkých tých, ktorí sú za radikálnejšie riešenie imigrantskej otázky! Jeffrey podal najlepší výkon od čias watchmanovského Komedianta. A na to mu stačila jediná veta: Welcome in the Land of Free! ()

piranha

Přesně vyladěné a ničím nerušené napětí, příhodné obsazení a absence sladkobolných výlevů - to bylo to, co se mi nejvíc líbilo. ()

Kingjiri

Americkej patriot se sniperkou a krvelačnym psem rozjíždí na americko-mexickejch hranicích svéráznou domobranu (po každym úspěšnym zásahu už by jenom stačilo pronést "God Bless America"). Kupodivu jsme na rozdíl od médií ušetřený hlubokých lidských příběhů o vystudovanejch právnících, inženýrech a doktorech, co ekonomicky migrujou proto, aby nám vydělávali na důchody a kulturně nás obohacovali. Ve skupince mexickejch přičmoudlíků převažujou chlapi v produktivním věku a všechno nejsou dobráci od kosti. Za to, že rejža pojal Desierto čistě jako survival biják o mexickejch migrantech kličkujících v poušti mezi kulkama ze sniperky nebo utikajících před věrnym přítelem člověka dávám obrovský plus. Technicky i herecky solidní, k napínavějším scénám bych ale přidal víc hudby, při honičce / boji bych častějc využil "kaktusů" a předělal bych závěr, aby byl víc nekompromisní. Za atmosféru, fungující napětí a nekorektnost čtvrtá slabá hvězda. ()

XXXXXXXX

Když zrovna Negan nemá po ruce Lucille, musí holt vzít zavděk i skupinkou tvůrců Tacos, a sem tam si, místo buvola či slona, dokonce jednoho či dva i skolí. Vedrožel, i tomuto ultiumátnímu záporákovi, ke konci filmu poněkud dochází vztek a sluníčko se nejspíš podepsalo i na nelogickém konci scénáře. ()

Solverino

Prima film na studené zimní večery. Vypadá to pořád dobře, dobře a pak se to nakonec pokaká... škoda! No nemůže mít každej film šťastnej konce :( ()

Pitryx

Zajímavé. V podstatě blbinka o ničem, celá v poušti, a já jsem ani nevnímal čas. Přejel jsem jen jednou, když tam v noci seděli ti dva, a vyprávěli si asi velmi důležité věci. Nonens volens musím snímku přiznat určitou napínavost. Nemíním zde rozebírat téma lidskosti, myslím, že ti utečenci věděli, že překračují americké zákony. Muž je sympatický, jeho pes také a tím to zvadlo. A doporučení? Nevím. Já bych řekl, že ano. Doporučuji, ale každému to asi „nesedne“. ()

Mamlas

Chlapík reguluje nelegální imigraci z Mexika. Používá k tomu pušku a vycvičeného psa. Jeden zvlášť odolný smažák se mu ale snaží pokazit 100% úspěšnost... ()

srolyma

Jednoduchý a účinný způsob řešení migrační krize z americko-mexických hranic. 1 týpek s odstřelovačkou, 1 minuta = 10 ilegálů down. Že by se v Evropě nenašlo pár stovek týpků s odstřelovačkou a několika minutama volnýho času? Bylo by po krizi. ()

Sefik

Chování nejinteligentnějšího tvora na zemi v holé pouštní krajině se v hledáčku dalekohledu na pušce jeví srovnatelné s jednáním vysoké zvěře i králíků. Rovněž zmateně pobíhá, než ho z beznaděje vysvobodí přesně mířená kulka. Jednoduchý příběh, brutální masakr. ()

Easykill

Docela solidní záležitost. "Negan" je absolutním tahounem celého filmu. Zahrál to víc než dobře, tyhle role zku*vených zm*dů Jeffreymu prostě sedí. Děj celkem předvídatelný a konec mohl být klidně o něco kratší, přišlo mi to takové už zbytečně natahované. Když bylo jasné jak to skončí. ()

kotrlak

Tak to dopadá když nefunguje ochrana hranic. Nakonec to odnese řadový občan, který je donucen vzít zákon do svých rukou. Zajímalo by mě jestli by se hodnocení zvýšilo kdyby odprásk ty mechoše vsechny a zakončil to u vychlazenýho budweisera v baru v El Paso. To by dodalo ten "evropskej uměleckej nádech". ()

pravda1

Ja som to pozrel bez nejakých očakávaní a bol som milo potešený.Jednoduchý príbeh o mexikánoch ktorí utekajú cez hranicu a jeden ochranca -magor ich zastavuje svojou puškou.Samozrejme koniec predvídateľný viete kto prežije a kto nie ale aj tak zase niečo iné ako tie isté obohrané témy.Dá sa to pozrieť myslím že úplne do pohody...... ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)