poster

Pomsta vlkodlaka

 • italský

  Nella stretta morsa del ragno

 • německý

  Dracula im Schloß des Schreckens

 • francouzský

  Edgar Poe chez les morts vivants

 • francouzský

  Les fantômes de Hurlevent

 • francouzský

  Le prisonnier de l'araignée

 • anglický

  And Comes the Dawn... But Colored Red

 • anglický

  Dracula in the Castle of Blood

 • anglický

  Web of the Spider

Horor

Itálie / Francie / Západní Německo, 1971, 102 min

 • Campbell
  ***

  Tak nakonec celkem zklamání, čekal jsem gotický horor s parádní atmosférou. A dostal jsem podivné bloudění po hradu s parádní atmosférou. Nicméně to chození po hradě bylo postupem času celkem umorné a k tomu je film poměrně silně zdlouhavej. A i když je atmosféra fakt úžasná tak to z průměru nevytáhne. A Českej název je hodně zavádějící.(12.8.2013)

 • Mariin
  ****

  Démonický hnusák Klaus Kinski jako Edgar Allan Poe, naštěstí se objeví pouze na začátku a konci, mezitím se odvíjí příběh v klasickém hororovém prostředí 19. století. Nebojácný americký novinář Foster se rozhodne přečkat noc na Draculově zámku a není to samozřejmě žádná selanka. Samotný Dracula tu ovšem vůbec nefiguruje, tajemnou hrůzu zde vyvolávají osoby již zemřelé, které prý v určité "třetí" dimenzi dle učence dr. Carmuse žijí dále. Jako nezbytná krasavice Elisabeth Blackwoodová v podání zmalované "Angeliky" - Michele Merciere, která rozhodně nenudí. Český název filmu je nesprávný, jde víceméně o Margheritiho vlastní remake neméně zdaiřilého gotického hororu "Danza macabra" a italský název "Nella stretta morsa del ragno" či anglický Web of the spider" znamenají něco jako "Pavoučí síť", snad i proto je v záběrech tolik pavučin...(9.2.2013)

 • peter12
  ****

  Presne takto ma začať goticky horor,strachom,napätím a hrôzou.Pretože smrť je jediná istota po nej už nič nie je,to je citát z tohoto filmu a presne tej osnovi sa drží po celú dobu filmu.Dobove kostymi boli parádne a celkový ten historicky nádych ma uchvátil.Novinár sa rozprával s Edgar Allan Poe a tam ich počúval pán Blackwood a stým novinárom sa stavil že nedokáže stráviť jednu noc v jeho hrade v Providence,kde číha hrozna legenda.Jasné že to prijal.Celé to temné prostredie okolo hradu ma nechávalo v takom tranze a na mňa to pôsobilo strašidelné.Ako vošiel za bránu a prechádzal cez cintorín a v popredí temný hrad a všelijaké zvuky,atmosféra aká ma byť.Keď sa dostal do hradu tak zo všetkých strán doliehalo vŕzganie dverí,zosilnujúca a vzápätí zoslabujúca hudba.Interiér v miestnostiach tiež mal svoje čaro a malo svoju neutíchajúcu atmosféru...V tom hrade stretne dve ženy,u ktorých je zrejmé že cítia voči sebe nenávisť.Tak zistil že ten hrad nie je tak opustený ako mu bolo povedané a ako aj on si myslel.Ako mu bolo prezentovaná skutočnosť,čo sa na tom hrade naozaj stalo,tak to bolo dramatické a prepracované.Ale v tom hrade ta noc nemala konca.Veľmi kvalitne spracovaný príbeh aj po výtvarno vizuálnej stránke.Ta kamera bola tiež úžasná,vždy snímala presné to čo mala.Bolo to dramatické,strašidelné a disponovalo to silnou atmosférou aj so skvelými hercami.Kinski aj keď tu hral len chvíľu strihol si veľmi kvalitných pár minút a bol pri tom veľmi dobrý.(26.5.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Vpodstatě jde o remake Danza macabra (1964) s B.Steeleovou, tudíž jsem si film na jednu stranu užíval, na druhou jsem bohužel přesně věděl, jak se děj bude odvíjet a jak vše skončí. Temný hrad, noc, spousty pavučin a bytosti z jiného světa - zpola duchové, zpola upíři. Příliš pozdě zjistí hlavní hrdina, spisovatel a novinář, že sázka, kterou uzavřel, ho může stát život. V závěru to ale vypadá, že nakonec až tak nelitoval. Příjemně atmosferický příběh se skvělou hudbou a kamerou začíná interpretací známé (jedné z mých nejoblíbenějších) povídky E.A.Poa - Berenice. Kinski má jen epizodní (i když opět skvěle šílenou) roličku, krásná Mercierová (v kostýmu, účesu a líčení je těžké nevidět Angeliku) má roli naštěstí větší. Hřbitov, hrobka, pavučiny a efektní mlha plazící se po schodech (jojo, jak z Mlhy od Carpentera)...jen bouře chyběla. Romantické, gotické, skvělé. p.s. vlkodlak je jen vtip a snaha zmást českého diváka(3.7.2016)

 • glum88
  ****

  Remake o šest let staršího -Danza Macabra- , který se liší jen tím že je barevný a taky se v něm mihne Klaus Kinski jako Edgar Allan Poe . Nevím jestli si distributoři mysleli že bude o film větší zájem když ho uvedou pod matoucími názvy , nebo se název zapoměl přeložit a někdo s naprostou neznalostí cízího jazyka kdo vůbec film neviděl něco na poslední chvíli sesmolil ale vlkodlaka jsem zřejmě přehlédl a Dracula se mi taky nevybavuje (až na zmíněného Orloka Kinskiho)(22.12.2014)