Sbal prachy a jeď

Bankovní lupič si najme jako řidičského instruktora bývalého šampiona Formule 1. Když pak gangster během jedné lekce vyloupí banku, nemá instruktor jinou možnost než se stát komplicem a dát se společně na útěk před policií... Peter Roberts je bývalý automobilový závodník, který se po ukončení kariéry věnuje své autoškole. Jeho žena vydělává víc a finanční starosti rodiny se odrážejí v jejich vzájemném vztahu. Jednoho dne Peter ve svém vozu najde poněkud zvláštního zákazníka, Američana Simona Kellera. Keller od něho chce naučit řídit. Cestou se nechá vysadit u banky s tím, že si jde pro peníze, aby mohl Peterovi vůbec zaplatit. Peter na Kellera tedy čeká před bankou. Najednou Keller z banky v dešti kulek vyběhne, naskočí do auta a nutí Petera rychle odjet. Peter se dozvídá, že Keller právě ukradl devět miliónů a že si vybral schválně jeho, Petera, aby jako zkušený automobilový závodník ujel pronásledovatelům. Peter zprvu nechce mít s loupeží nic společného, ale brzy pochopí, že jeho auto nepronásledují jen policisté, ale také jacísi zabijáci, které na ně poslal šéf banky, Rossi. Keller při útěku Peterovi vysvětlí, že kdysi pomohl Rossimu s velkým podvodem a on ho místo odměny poslal do vězení. Loupež je součástí jeho pomsty. Mezi pronásledovateli jsou i federální agenti Walkerová a její pomocník, kteří však pochopili, že loupež je součástí vyřizování účtů mezi Kellerem a Rossim. Walkerová vyšetřuje Rossiho pro velké daňové a bankovní podvody. Rossi si ale platí i místního policejního šéfinspektora Smithe. Ten chce tedy celou záležitost smést z povrchu země... (TV Prima)

MickeyStuma

Kterak se instruktor autoškoly dostane do spáru svého žáka, který ho nutí do nejrůznějších situací, které jsou samozřejmě v rozporu se zákonem. Má to být zábavná akční komedie, ale není. Sice se jedná o nízkorozpočtový snímek, avšak alespoň ten scénář mohl být zajímavější a nápaditější. Úsměvné situace naprosto selhávají a o nějakém napětí, atmosféře či něčeho podobného tu prostě nemůže být řeč. Akce také není moc, takže pokud se nějaká jakoby náhodou objeví, vypadá spíše jako z nouze ctnost. John Cusack versus Thomas Jane, který je v těch dlouhých vlasech k nepoznání, se sice snažili ze scénáře něco více vytáhnout, ale marná sláva, nezdařilo se. A že se jedná o film nepovedený si zřejmě uvědomil i český distributor a proto dal snímku jako lákadlo zcela nelogický český název 'Sbal prachy a jeď'.   Nějaká podobnost se snímkem 'Sbal prachy a vypadni' (1998), jak tímto může kdekoho napadnout, není ani zrníčkem. Jen tak pro zajímavost, námět tohoto snímku naopak v podstatě známe i z české kinematografie. Film 'Všechno nejlepší' (2006) vypráví příběh obdobný, byť za jiné situace. Tady se stane otrokem svého pasažéra mladý taxikář. Češi jen místo thrilleru natočili jen prostoduchou jakoby komedii. ()

Kingjiri

Kdyby Drive Hard někdo nakroutil v osmdesátejch letech a navíc ještě okořeněnil větší porcí hlášek i akcí, stal by se jistě slušnou žánrovou podivanou. Ale dneska už vlastně takovejhle snímek nemá co zvláštního nabídnout (snad s výjimkou oldschoolovýho feelingu). Pár vtipnejch/dobrejch momentů se však přece jenom našlo, dvě silnější hvězdy. ()

Acrobat odpad!

Abnormálna kópia tarantinového spôsobu rozprávania, sračkoidné ilúzie zabudnutého režiséra, pád Cusacka do stôk a herecký plán „idem po Cageových stopách.“ Tragédia, kde sa dospelí správajú ako deti, a kde najlepším hercom je nesmrteľný mustang. Ten tu síce nič nemôže ukázať, lebo ho vedie banda mizerných, nespoľahlivých, hlúpych tvorcovských indivíduí. Austrálska fraška s arogantným spôsobom kopírovania. (videné 13.07.2014, HD) ()

mimozakon

Niečo tomu chýbalo. Nápad dobrý, herci dobrí, zápletka je tiež v pohode. Posledná scéna FBI ku konci filmu mi prišla dementná. a Happy end musí byť. ()

Shitonit

laciná. Laciná laciná sračka se zajímavým dějem. Postavy jsou dva kreténi, který se docela hezky doplňujou. Bába s bouchačkou je během dvou minut totálně přehraje. To je scéna na kterou se nezapomíná. Kterej dement vymyslel milion prostřihů na řazení za jízdy s automatickou převodovkou.. to mě fakt dostalo. Asi nesmrtelný auto. Závěr: Debilní film vhodný na zaplácnutí ještě debilnějšího odpoledne. ()

jafuska

Průměrná kriminální honička,v hlavní roli s hercem Jasom Cusak. Poslední dobou se mi zdá, že hraje v béčkových filmech, což je škoda, ale jako odpolední film, kdy zrovna člověk nemá co dělat a pro odreagování, je tento film tak akorát, ()

Mamlas

Ono se to hrozně snaží být cool a být zábavné. Ale neni to cool a není to zábavné. V celém filmu jsou jen 2 úsměvné momenty - když je holčička s mámou v autě a vytáhne tablet a když skončí hádka s chamtivým pumpařem. Jinak je to jen dost otravné a intenzivní blábolení a úplně o ničem. ↘️ 20% ()

Jadro

Celý čas pokus o dobrú akčnú komédiu, no doslova len pokus. Nevravím pár "hlodov" človeka zahreje, no logickosť všetkých akčných scén, je na bode mrazu. Veď žijeme v 21. storočí a stratiť sa v Getzíku, to ešte na 25% beriem, ale potom v tých úplne "nenápadných" športiakoch sa premávať po širokom okolí??? Dialógy takisto suché, ďalej vonku klasické letné počasie a John Cusak večne naobliekaný akoby padal kamenec, ešte dobre, že si sem tam dá dole okuliare :-) Niečo medzi nepodareným Collateralom a Drive. 30% ()

Saxos

Trapnej příběh, trapnější zpracování, nejtrapnější hapík na závěr. Co Vás může pobavit: akční buranská babka; pumpař co si ustřelí makovici, Mustang. A co určitě ne: kecy v autě, kecy v telefonu, prostě furt blbý kecy; Cusack v rukavicích s elektronickým cigárem v hubě a slunečníma brejlema, vyhazující jeden mobil za druhým /kde je měl toť záhada, asi po kapsách/; střílení po všem co se hýbe z bouchaček s neomezeným počtem kulek; scénař psaný po neúspěšně provedené operaci mozku. ()

Vala

Opět ten případ,kdy nechápu nízké hodnocení. Tenhle film by si zasloužil alespoň 60%. Je to vtipné,má to nápad,pořád se tam něco děje...Vůbec mě to nenudilo a zasmála jsem se. Pokud máte rádi auta,tak jen směle do toho. :D ()

durdos odpad!

Absolútne všetko ZLE!!! Trápne, nelogické, 100x prevarené! ...a tie "koníky" to nemajú šancu zachrániť :( p.s. ...aj kone sa strielajú ()

Allein4

Občas docela sranda (i když jen z donucení), akce chyběla úplně, zápletka jednoduchá (ale zdaleka nepotvrzující pravidlo "v jednoduchosti je síla"). Celkově slabý dojem nenapravil ani jindy dobrý John, který se zde pod neforemnou kšiltovkou a nepadnoucími brýlemi schoval tak dokonale, že nebýt jeho nezaměnitelného hlasu, ani neuvěříte, že to byl on. Protože jakoby zapomněl, že je herec... 15 % ()

nudlis odpad!

Tak hloupej film jsem už dlouho neviděl. Vydržel jsem to jen asi 20 minut a pak to šlo pryč, protože na to se fakt nedalo koukat. Cusack na akční filmy fakt nemá. V jinejch věcech byl dobrej, ale tady fakt ne. A hlavně, že debilové z Primy to nazvali tak, aby to evokovalo dnes už klasickej kus "Sbal prachy a vypadni". Idioti. ()

Pythonator

Strašná režie, úděsná kamera, mizerný scénář a perfektní dvojka Jane-Cusack. Bylo to zábavné, ale kdyby to točil třeba Tarantino, mohlo to být setsakramentsky parádní. ()