Zóna smrti: Čas odplaty

• Hongkong Sha puo lang 2 (více)

Spletitý příběh o boji syndikátu obchodujícího s lidskými orgány na jedné straně a proplétajícími se policisty z Číny a Thajska na straně druhé. Kříží se zde nejrůznější zájmy v různých prostředích. Šéf syndikátu chce pro sebe sehnat náhradní srdce, čínský policista Kit (Jacky Wu) se snaží dostat v utajení do syndikátu, jeho strýček Wahn (Simon Yam) se pro změnu snaží svého synovce z operace zachránit. Thajský policista Chain (Tony Jaa) potřebuje sehnat dárce kostní dřeně pro svoji dceru... Nakonec se všichni střetnou ve velkém strhujícím finále. (Tamten)

doctor20

Tony Jaa v dráme? To ako naozaj? Aj keď by to mal byť akčný krimi thriller, jedná sa skôr o akčnú krimi drámu. Súboje ala Ong Bak nečakajte. Tony Jaa (kvôli ktorému som to pozeral) tu hrá až tretie husle. Namiesto akcie plnej bojových umení sledujeme príbeh chorého dievčatka a jej otca. Dokopy cca 4 bojové scény sú natočené príliš viditeľne na lanách a plné digitálnych trikov. ()

warrenur

Pre mna je tento film znacny sklamanim, preto som siel este o hviezdu nizsie, hoci tento zaner mam celkom v oblube. Zvlast to obsadenie bolo slubne a i zahranicna spolupraca. Horsie uz je to uz so samotnym dejom a tym suvisiacou, citelne dlhsou minutazou. Okrem velmi choreograficky lubiveho zaverecneho suboja a "masovky" vo vazeni, som nepovazoval za nadpriemerne asi ziaden iny aspoekt filimu. Hodne dejovych dier, klise a kopirovaciek s podobnych zanroviek ma nechali chladnym. Len tak na okraj, mlady zaporak v obleku, ma nepochybne oslovil asi najviac. Snad si ho uzijeme i v buducich kuskoch. Ostava len dufat, ze i Tonyho cakaju este nejake kvalitne filmove role. ()

Matli

K páté hvězdičce to nemá daleko. Finální bitka byla sice luxusní, ale krátká a divně ukončená, proto ubírám bodíky. Jinak film je to parádní, spousta akčních scén s výbornou choreografií, nemluvě o Tony Jaa a jeho loktech a kolenách. A dokonce se dobře předvedl i jako herec a ne jako ňouma, který se umí prát. Z filmařské stránky taky na jedničku, výborná kamera i soundtrack a dějově nic jednoduchého, občas jsem se ztrácel a to je u akční řežby trošku divný:-) 84% ()

godycz

az se jednou ohlednes zjistis, ze ty spatne veci se stavaji ve spravny cas. naprosto epicka scena "boj o mobil" v jednom zaberu. ()

KNTRFKT

Po shlédnutí Zátahu 2 už člověka může jen těžko něco překvapit, obzvlášť ho pak můžou těžko překvapit žluťáci, co do sebe kopou a házej po sobě všim možnym. Uwais holt nasadil laťku moc vysoko a pro takový hobity je dost těžký ji přeskočit, natož pak o ní aspoň štrejchnout svojí elektricky vyhoněnou ofinkou. Je pak jen na škodu, že mají potřebu dramatizovat nějaký větší příběh, když jde stejně jen o to, jak moc si na konci namelou. Jeden pak pořád sedí a kroutí hlavou, až se mu začnou zadírat krční obratle a vrzat jak špatně promazaný soukolí. Dějové zvratky pak působí bolestivě spíš na mě, než na hlavní postavy a já akorát čekám, kdy si Endží vytáhne z kabelky nějakej další emočně přechcanej bliják a natočí ho ve stylu vykrádání podobných thrillerů, akorát se zvýšenou pozorností na kýč a patetičnost. ()

fr3ak

První SPL s podivně jakoby na poslední chvíli naroubovaným Donnie Yenem jsem nikdy v lásce moc neměl, protože až na pár soubojů je ten film prostě špatný, z části nudný a o ničem. Dodnes je mi záhadou proč je tak často označován jako něco, co musí člověk vidět, ale to už je na jiné povídání, protože SPL 2 se naopak povedlo hodně. Setkává se tu několik skvělých mlátiček (prakticky špičky v oboru) a je to sakra vidět. Paradoxně je film spíše příběhový a kupodivu to i celkem funguje. Člověk má konečně pocit, že scénář nevznikal jako spojka pro akční scény, ale spíše jako jejich součást. No a když dojde na akci tak to kurva stojí za to, scénu vzpoury ve věznici si určitě ještě párkrát zopakuji, stejně tak vlastně každou bitku co se ve filmu odehrála a co může být u MA žánru lepší vizitka než tohle? :) Kupodivu si tu mlátičkový highlight neodnesl Tony Jaa, ale Jacky Wu, což samozřejmě ničemu nevadí, jen sem to nečekal :) Jediná vada na kráse je opravdu za vlasy přitažený závěr a občas úplně zbytečné digitální triky. ()

agassi68

Začiatok a koniec za niečo stál. Zvyšok filmu sa mihajú rôzne šikmookí ázijci zainteresovaní do obchodu s orgánmi. Takže cez lepší priemer to neprejde.. ()

MickeyStuma

Volné pokračování snímku ´Zóna smrti´ (2005), ve kterém se sice už neobjevují Donnie Yen a Sammo Hung, ale na kvalitě to nijak neubírá. Naopak, je na co se dívat. Snímek tentokrát poskytuje přehlídku nejnapínavějších soubojů v rámci bojových umění s naprosto fenomenální choreografií. Avšak, jak už to u takových filmů bývá, je to na úkor kvality příběhu. Děj je do značné míry závislý na mnohých náhodách v rámci vývoje událostí, který je obzvlášť na začátku během představování postav docela zmatečný, a na melodramatu, který naopak kupodivu tentokrát zase až tolik nevadí. I přes komplikovanost scénáře se však jedná v rámci akce o kvalitní akční film, ve kterém nechybí emoce, patřičná dramatizace i zmíněný romantismus. Fanoušci hongkongských akčních snímků od režisérů, jako jsou John Woo, Tsui Hark či Ringo Lam, si jistojistě přijdou na své. Zalichotí právě ta akce svou pevnou kinetikou, která je spojena s nemilosrdným emocionálním útokem. Pojem ´násilná opera´ se často používá v souvislosti s akčním film, který, jak známo, překonal John Woo svým tzv. krvavým baletem, a tento snímek na klasické snímky s onou násilnou operou naprosto skvěle navazuje. Oproti předchozímu počinu tedy v akci výrazný posun, což je s ohledem na diváky jedině dobře. Takže tu máme další akční film v koprodukci Hongkongu a Číny, který nesmí ve videotéce v oblasti akčních filmů chybět. ()

bararich8

Dost dobrý! Není to sice úplně "reálná" akce alá Thajsko, ale máme tu jednu z nejlepších choreografií soubojů a to se počítá (relativně přehledné a neotřelé), král jménem The Raid 1 & 2, ale zůstal nesesazen. Plus si k tomu připočtěte netradičně kvalitní příběh plný emocí, jako třeba umí Korejští kolegové a máte o zábavu postaráno. Komu to nestačí, koukněte se na obsazení hlavní role a vězte, že posledních 30 minut patří jenom jim. Víceméně 5* ()

zberatel

Tony a Jacky v jednom filme.. Mala rozcvicka proti sebe, aby sa na konci postavili bok po boku proti hlavnemu zaporakovi a jeho bande. Slusny pribeh ktory ma vybornu akciu, alebo vyborna akcia ktora ma slusny pribeh. PS: Kde tam bol Sammo ??? :D ()

Parm1

Tony v současnosti rozhodně není NO.1 Fighter. Jacky Wu ho zastíní snad v každé scéně. Jinak se celý film spíše snaží konkurovat Uwaisovu Berandal, ale ne vždycky se mu to úplně daří. I když se pokouší o to, aby všechno vypadalo co nejvíc drsně a některé akční scény jsou opravdu parádní, filmu chybí ta klasická alespoň 30-ti minutová ultimátní bitka na konci. Ale záporáci jsou do jednoho perfektní, těm snad není co vytknout a hlavně díky nim dávám 4*. ()

etkrson

Film má na kontaktní akční film celkem kvalitní příběh, ale nic co by z prstu nevycucal průměrný scénárista a emočně je to naprostý klišé! Choreografie neurazí, ale po The Raid jsou pro mě tyhle mlátičky težký demoverze..A Samma jsem si taky nevšimnul... lepší průměr, který zachraňuje Tony a Jacky 3.5* ()

Clark_Kent

Tenhle příběh s lidskýma orgánama nebyl tak výtečnej jak jsem čekal. Ovšem Tony Jaa, umí dává na prdel pacholkům zatraceně dobře. ()

vieriX

Chvílemi se člověk naprosto ztrácel co každému přesně ve filmu jde. Ale po bojové stránce si to posledních 30 minut vynahradilo. Tady se jelo vysoké otáčky a na plný plyn. Nakonec všichni tak nějak budou spokojení ale šlo z toho dostat více. ()

Domas88

Miluju Tonyho Jaa a mít ho ve filmu tak na něm ten film založím, ale takové filmy už tady byly Ong bak.. Takže zkusil něco jiného a víc si zahrál, ale stejně je pro mě machr... jen tak dál a víc filmů ()

muti

suhvezdie SPL sa vracia v plnej sile, obohatene o hviezdu Tonyho Jaa a jednu prekladatelsku appku. uzijeme si kvalitne suboje bez strihu, rozne techniky a zbrane, no predovsetkym boj z blizka, past proti pasti. Film ma samozrejme aj kvalitnu krimi zapletku z prostredia obchodu s organmi, Thajskou basou a roznymi nekalymi praktikami. Hong Kong utoci, drzte sa! Ps: scény príchodu do Lotus hospital a boj s nožíkarom sa nápadne inšpirovali Matrixom ()

Dex

Létající cirkus a nesmrtelnost zúčatněných překračuje s blížícím se finále únosnou mez. Tondu mám rád, ale tohle Nee. ()