Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh chlapce, který je nadějnou vysokoškolskou basketbalovou hvězdou a jeho vztahů s dvěma bratry. Jeden je překupník drog a druhý je bývalá basketbalová hvězda, jehož talent zhasly těžké časy, zaměstnaný jako hlídač. (Bauer)

Recenze (21)

Bauer 

všechny recenze uživatele

Velmi stylový film ve kterém je snad všechno stylové. Jednoduchá rovnice, která z tohoto filmu pro mně dělá výborné sportovní drama : Tupac + Basketball = kvalitní film! Tupac Shakur v tomto snímku hraje téměř stejného blázna jako v Juice. Ne jen, že je to legendární rapper ale on umí dokonce solidně hrát. Věřil jsem mu naprosto všechno a je vážně škoda, že umřel tak předčasně. Dále Leon podal výtečný výkon. Byl jsem rád za roli Marlona Wayanse, který předvedl další z jeho bláznivých výkonu. Bernie Mac mohl dostat více prostoru. Duane Martin v hlavní roli je opravdu znamenitý. Jde hlavně o to, jak dobře umí hrát basketball. Závěrečný Shoot out neměl chybu. Takové věci, jako v závěru tohoto filmu se snad vidí jen v AND1 Mixtape. Silně nadprůměrný film, který určitě stojí za vidění!!! ()

2Pac 

všechny recenze uživatele

Velmi priemerny sportovy filmik z prostredia "niggaz" (hodnotim 2*, jedna je za mna:) .Nezachranuje ho ani ucast Tupaca, ktory, ako obvykle hraje vodcu poulicneho gangu.Film sa toci okolo talentovaneho mladika, ktory ma "problemy s dospievanim.Kto ma rad ciernu hudbu a rad sa pokocha pohladom na vysoko lietajucich manikov, tento pocin nezatrati uplne;-) ()

Reklama

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Above The Rim prekvapil. Nielenže poslúži na oddychové účely, pridáva k tomu aj niečo viac. A to presvedčivý sociálny kontext, boj o univerzitné štipendium, pomery v černošských štvrtiach, o prežití v nich, podvádzaniu a pochybných kamarátstvach. Napriek tomu sa film netvári ako počin z prvej ligy, na ktorom vyrastá jedna generácia dospievajúceho publika. Poteší aj nadupaný soundtrack s perličkami ako REGULATE a Pacove nakladačky HOLLER IF YA HEAR ME a PAIN. Ale nečakajte nový Boyz in the hood skôr ďalšiu poctivú vec od Tupaca. P.S.: Tento film som mal v pláne pozrieť si už dajaký ten rôčik a som rád, že som si naň spomenul v období dvadsiateho výročia vzniku 7/10. ()

sirrgulo 

všechny recenze uživatele

Above the rim je zajímavý snímek, člověk se zde dočká opravdu hodně zajímavých basketbalových akcí, i když je to spíš street, kterej nemám tak rád. Přesto i když je basket nedílnou součástí snímku, není tím jediným, na čem je film postaven. Snímek je mimo jiné o dospívání Kyla, který si myslí, že je nejlepší na světě, ale pomalu zjistí, že se na jeho hře i chování dá mnoho zlepšit, zjistí, že jeho přátelstvím s Birdiem ve skutečnosti není takové, jakým se zdálo a nakonec projde jistou změnou. Podobné je to i s Tommym, kterýho prozměnu provází špatné vzpomínky na minulost. Díky tomu a kvalitnímu hudebnímu doprovodu, o který se postaral mimo jiné Tupac, Snoop Dogg a Nate Dogg, se na snímek hezky dívá a rychle uteče. ()

StepanR 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že nejsem jediný, co se těšil na 2 Paca a překvapivě zde neměl hlavní roli a děj se netýkal jeho, měl zde jen takovou vedlejší roli. Ale i tak když se dostal na scénu, stálo to za to... Jak dobrý je rapper, tak dobrý je taky herec :-). Děj nebyl nějak do hloubky propracovaný, ani jsem od něj nic takového nečekal... Spíše jsem si chtěl po náročném dni odpočinout u nějakého filmu a tento mi k tomu bohatě stačil. Film má pomalý rozjezd ale potom to rozhodně stojí za to. Film, na který by se měl každý fanoušek basketballu rozhodně podívat ale i pokud není basketball zrovna váš nejoblíbenější sport, stojí za to ho vidět. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • První skladba, která ve filmu zazní, se jmenuje „Pain“. Nazpíval ji raper Tupac, který si ve filmu zahrál jednoho z bratrů a dealera drog. (boul)

Reklama

Reklama