Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh chlapce, který je nadějnou vysokoškolskou basketbalovou hvězdou a jeho vztahů s dvěma bratry. Jeden je překupník drog a druhý je bývalá basketbalová hvězda, jehož talent zhasly těžké časy, zaměstnaný jako hlídač. (Bauer)

Recenze (20)

2Pac 

všechny recenze uživatele

Velmi priemerny sportovy filmik z prostredia "niggaz" (hodnotim 2*, jedna je za mna:) .Nezachranuje ho ani ucast Tupaca, ktory, ako obvykle hraje vodcu poulicneho gangu.Film sa toci okolo talentovaneho mladika, ktory ma "problemy s dospievanim.Kto ma rad ciernu hudbu a rad sa pokocha pohladom na vysoko lietajucich manikov, tento pocin nezatrati uplne;-) ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film, u kterého nejen basket=dobrý a gang=špatný dává vzpomenout na Cartera. Nebo je to obráceně? Basketu je tu požehnaně a kouká se na něj více než dobře, nezapomíná se ale ani na příběh, který sice není z kdovíjak nepředvídatelného soudku, ale rozhodně nebude nudit. Herecké obsazení opravdu potěší, protože ať už 2Pac a nebo Leon, Wayans a Bernie Mac patřili v té době k hodně zajímavým a nadějným hercům. Streetball, rap a a gangy, co víc si od od prostředí NewYorského Harlemu devadesátých let přát. ()

Reklama

Bauer 

všechny recenze uživatele

Velmi stylový film ve kterém je snad všechno stylové. Jednoduchá rovnice, která z tohoto filmu pro mně dělá výborné sportovní drama : Tupac + Basketball = kvalitní film! Tupac Shakur v tomto snímku hraje téměř stejného blázna jako v Juice. Ne jen, že je to legendární rapper ale on umí dokonce solidně hrát. Věřil jsem mu naprosto všechno a je vážně škoda, že umřel tak předčasně. Dále Leon podal výtečný výkon. Byl jsem rád za roli Marlona Wayanse, který předvedl další z jeho bláznivých výkonu. Bernie Mac mohl dostat více prostoru. Duane Martin v hlavní roli je opravdu znamenitý. Jde hlavně o to, jak dobře umí hrát basketball. Závěrečný Shoot out neměl chybu. Takové věci, jako v závěru tohoto filmu se snad vidí jen v AND1 Mixtape. Silně nadprůměrný film, který určitě stojí za vidění!!! ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Above The Rim prekvapil. Nielenže poslúži na oddychové účely, pridáva k tomu aj niečo viac. A to presvedčivý sociálny kontext, boj o univerzitné štipendium, pomery v černošských štvrtiach, o prežití v nich, podvádzaniu a pochybných kamarátstvach. Napriek tomu sa film netvári ako počin z prvej ligy, na ktorom vyrastá jedna generácia dospievajúceho publika. Poteší aj nadupaný soundtrack s perličkami ako REGULATE a Pacove nakladačky HOLLER IF YA HEAR ME a PAIN. Ale nečakajte nový Boyz in the hood skôr ďalšiu poctivú vec od Tupaca. P.S.: Tento film som mal v pláne pozrieť si už dajaký ten rôčik a som rád, že som si naň spomenul v období dvadsiateho výročia vzniku 7/10. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Škoda toho finálneho zápasu, ktorý sa drží všetkých klišé športových filmov - ten zlý tím hádže jeden kôš za druhým, až nastane nejaký zázračný zvrat, ktorý zmení myslenie hráčov a zrazu strieľa 20 košov po sebe ten dobrý tím a samozrejme rozhodujúci kôš padne v poslednej sekunde... Inak atmosféra černošskej komunity je tu podaná perfektne, dialógy sú úžasné. Trošku viac sa mohol rozpracovať narušený súrodenecký vzťah Leona a Tupaca, na úkor žiarlivosti hlavného hrdinu na svoju matku. Herecky jednoznačne vládne Tupac, oproti ktorému sú Duane a Leon úplne nevýrazní. A trochu zvláštne rozhodnutie obsadiť do úlohy stredoškoláka 29-ročného Martina, ktorého mamu hrala 32-ročná Tonya Pinkins... 70% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • První skladba, která ve filmu zazní, se jmenuje „Pain“. Nazpíval ji raper Tupac, který si ve filmu zahrál jednoho z bratrů a dealera drog. (boul)

Reklama

Reklama