Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh chlapce, který je nadějnou vysokoškolskou basketbalovou hvězdou a jeho vztahů s dvěma bratry. Jeden je překupník drog a druhý je bývalá basketbalová hvězda, jehož talent zhasly těžké časy, zaměstnaný jako hlídač. (Bauer)

Recenze (21)

Dale 

všechny recenze uživatele

Škoda toho finálneho zápasu, ktorý sa drží všetkých klišé športových filmov - ten zlý tím hádže jeden kôš za druhým, až nastane nejaký zázračný zvrat, ktorý zmení myslenie hráčov a zrazu strieľa 20 košov po sebe ten dobrý tím a samozrejme rozhodujúci kôš padne v poslednej sekunde... Inak atmosféra černošskej komunity je tu podaná perfektne, dialógy sú úžasné. Trošku viac sa mohol rozpracovať narušený súrodenecký vzťah Leona a Tupaca, na úkor žiarlivosti hlavného hrdinu na svoju matku. Herecky jednoznačne vládne Tupac, oproti ktorému sú Duane a Leon úplne nevýrazní. A trochu zvláštne rozhodnutie obsadiť do úlohy stredoškoláka 29-ročného Martina, ktorého mamu hrala 32-ročná Tonya Pinkins... 70% ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film, u kterého nejen basket=dobrý a gang=špatný dává vzpomenout na Cartera. Nebo je to obráceně? Basketu je tu požehnaně a kouká se na něj více než dobře, nezapomíná se ale ani na příběh, který sice není z kdovíjak nepředvídatelného soudku, ale rozhodně nebude nudit. Herecké obsazení opravdu potěší, protože ať už 2Pac a nebo Leon, Wayans a Bernie Mac patřili v té době k hodně zajímavým a nadějným hercům. Streetball, rap a a gangy, co víc si od od prostředí NewYorského Harlemu devadesátých let přát. ()

Reklama

StepanR 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že nejsem jediný, co se těšil na 2 Paca a překvapivě zde neměl hlavní roli a děj se netýkal jeho, měl zde jen takovou vedlejší roli. Ale i tak když se dostal na scénu, stálo to za to... Jak dobrý je rapper, tak dobrý je taky herec :-). Děj nebyl nějak do hloubky propracovaný, ani jsem od něj nic takového nečekal... Spíše jsem si chtěl po náročném dni odpočinout u nějakého filmu a tento mi k tomu bohatě stačil. Film má pomalý rozjezd ale potom to rozhodně stojí za to. Film, na který by se měl každý fanoušek basketballu rozhodně podívat ale i pokud není basketball zrovna váš nejoblíbenější sport, stojí za to ho vidět. ()

Brain-D 

všechny recenze uživatele

Všichni vyskočí radostí, že je tu tupac, ale kolem něj se to tu vůbec netočí. Film je hl. o beskatbalu s pitomým scénářem. Za film plný niggaz, ulice a basketu dávám *** + * - opravdu, když příjde na scénu Tupac, tak se člověk hned propudí a upřeně kouká na jeho herecké kreace, kdyby ještě žil nevím jestli by byl lepší rapper nebo herec... ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Above The Rim prekvapil. Nielenže poslúži na oddychové účely, pridáva k tomu aj niečo viac. A to presvedčivý sociálny kontext, boj o univerzitné štipendium, pomery v černošských štvrtiach, o prežití v nich, podvádzaniu a pochybných kamarátstvach. Napriek tomu sa film netvári ako počin z prvej ligy, na ktorom vyrastá jedna generácia dospievajúceho publika. Poteší aj nadupaný soundtrack s perličkami ako REGULATE a Pacove nakladačky HOLLER IF YA HEAR ME a PAIN. Ale nečakajte nový Boyz in the hood skôr ďalšiu poctivú vec od Tupaca. P.S.: Tento film som mal v pláne pozrieť si už dajaký ten rôčik a som rád, že som si naň spomenul v období dvadsiateho výročia vzniku 7/10. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • První skladba, která ve filmu zazní, se jmenuje „Pain“. Nazpíval ji raper Tupac, který si ve filmu zahrál jednoho z bratrů a dealera drog. (boul)

Reklama

Reklama