poster

Nad košem

 • USA

  Above the Rim

 • Slovensko

  Nad košom

Drama / Krimi / Sportovní

USA, 1994, 96 min

 • MikO_NR_1909
  ***

  Above The Rim prekvapil. Nielenže poslúži na oddychové účely, pridáva k tomu aj niečo viac. A to presvedčivý sociálny kontext, boj o univerzitné štipendium, pomery v černošských štvrtiach, o prežití v nich, podvádzaniu a pochybných kamarátstvach. Napriek tomu sa film netvári ako počin z prvej ligy, na ktorom vyrastá jedna generácia dospievajúceho publika. Poteší aj nadupaný soundtrack s perličkami ako REGULATE a Pacove nakladačky HOLLER IF YA HEAR ME a PAIN. Ale nečakajte nový Boyz in the hood skôr ďalšiu poctivú vec od Tupaca. P.S.: Tento film som mal v pláne pozrieť si už dajaký ten rôčik a som rád, že som si naň spomenul v období dvadsiateho výročia vzniku 7/10.(20.7.2014)

 • Brain-D
  ****

  Všichni vyskočí radostí, že je tu tupac, ale kolem něj se to tu vůbec netočí. Film je hl. o beskatbalu s pitomým scénářem. Za film plný niggaz, ulice a basketu dávám *** + * - opravdu, když příjde na scénu Tupac, tak se člověk hned propudí a upřeně kouká na jeho herecké kreace, kdyby ještě žil nevím jestli by byl lepší rapper nebo herec...(9.7.2009)

 • StepanR
  *****

  Myslím si, že nejsem jediný, co se těšil na 2 Paca a překvapivě zde neměl hlavní roli a děj se netýkal jeho, měl zde jen takovou vedlejší roli. Ale i tak když se dostal na scénu, stálo to za to... Jak dobrý je rapper, tak dobrý je taky herec :-). Děj nebyl nějak do hloubky propracovaný, ani jsem od něj nic takového nečekal... Spíše jsem si chtěl po náročném dni odpočinout u nějakého filmu a tento mi k tomu bohatě stačil. Film má pomalý rozjezd ale potom to rozhodně stojí za to. Film, na který by se měl každý fanoušek basketballu rozhodně podívat ale i pokud není basketball zrovna váš nejoblíbenější sport, stojí za to ho vidět.(25.10.2015)

 • sirrgulo
  ****

  Above the rim je zajímavý snímek, člověk se zde dočká opravdu hodně zajímavých basketbalových akcí, i když je to spíš street, kterej nemám tak rád. Přesto i když je basket nedílnou součástí snímku, není tím jediným, na čem je film postaven. Snímek je mimo jiné o dospívání Kyla, který si myslí, že je nejlepší na světě, ale pomalu zjistí, že se na jeho hře i chování dá mnoho zlepšit, zjistí, že jeho přátelstvím s Birdiem ve skutečnosti není takové, jakým se zdálo a nakonec projde jistou změnou. Podobné je to i s Tommym, kterýho prozměnu provází špatné vzpomínky na minulost. Díky tomu a kvalitnímu hudebnímu doprovodu, o který se postaral mimo jiné Tupac, Snoop Dogg a Nate Dogg, se na snímek hezky dívá a rychle uteče.(12.9.2009)

 • Bauer
  ****

  Velmi stylový film ve kterém je snad všechno stylové. Jednoduchá rovnice, která z tohoto filmu pro mně dělá výborné sportovní drama : Tupac + Basketball = kvalitní film! Tupac Shakur v tomto snímku hraje téměř stejného blázna jako v Juice. Ne jen, že je to legendární rapper ale on umí dokonce solidně hrát. Věřil jsem mu naprosto všechno a je vážně škoda, že umřel tak předčasně. Dále Leon podal výtečný výkon. Byl jsem rád za roli Marlona Wayanse, který předvedl další z jeho bláznivých výkonu. Bernie Mac mohl dostat více prostoru. Duane Martin v hlavní roli je opravdu znamenitý. Jde hlavně o to, jak dobře umí hrát basketball. Závěrečný Shoot out neměl chybu. Takové věci, jako v závěru tohoto filmu se snad vidí jen v AND1 Mixtape. Silně nadprůměrný film, který určitě stojí za vidění!!!(20.1.2008)

 • - První skladba, která ve filmu zazní, se jmenuje „Pain“. Nazpíval ji raper Tupac, který si ve filmu zahrál jednoho z bratrů a dealera drog. (boul)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace