Partyzán

• Austrálie Partisan

Na okraji rozpadajícího se města žije jedenáctiletý Alexander v odloučené komunitě po boku matek, jejich ratolestí a charismatického vůdce Gregoriho. Ten děti učí chovat dobytek, pěstovat zeleninu, pracovat v rámci komunity - a taky zabíjet. Alexander, jehož mysl tíží narození malého bratříčka, začne zpochybňovat Gregoriho pronikavý vliv na děti i výcvik, který musejí podstoupit, aby se z nich stali zabijáci. Gregori se cítí Alexanderovou rostoucí neochotou dodržovat pravidla ohrožen a začne proto k chlapci, jehož kdysi považoval za syna, přistupovat nepřátelsky a nevyzpytatelně. Zatímco oba nebezpečně balancují na ostří nože, jejich společenství se rozpadá a mezi členy panuje obava z blížícího se násilí. Thriller Partyzán byl oceněn na filmovém festivalu Sundance. (Cinemax)

Tosi

Vypadá to, že jsem narazil na brilantně natočený film, který se ovšem tak nějak nerozvinul. Pokud to byl účel a měl se rozvinout jen v divákově hlavě, povedlo se. Partyzán je drama o izolované komunitě několika žen s malými dětmi a jediné mužské, zato hlavní postavě ztvárněné suverénním, až hypnotickým Vincentem Casselem. Zoufale pomalé tempo ovšem Partyzána neprodá, rozdílová je zde nádherně zasněná pohádková hudba, která ve mně vyvolávala dojem, že každou chvíli odněkud vyleze zlý skřítek a bude všechny strašit. Na celovečerní režijní debut artová paráda a za obsazení klučiny Jeremyho Chabriela líbat ruce, jinak se jsem trošičku nudil. ()

ecceHOMMO

Ja už som si zvykol, že filmy (poväčšine) s Casselom nie sú takpovediac normálne...respektívne že vybočujú z radu. A ani tento nie je výnimkou... ()

terunka003

Silné, jiné, komunitní, chlapské, střelné, panelové. Ono to tam bylo. Ta surovost, ta hlubší myšlenka, ty dva kohouti na smetišti. Ale nevím, zda se mi to líbilo nebo ne. Každopádně snímek lepší kinematografie. Ono je občas fajn podívat se na něco jiného než na vyretušovaný život v jůesej. Herecké výkony fantastické, Vincenta máme rádi, a Jeremy Chabriel překvapil. Dobrý film. Hodně dobrý. Tři hvězdy za to, že si za pár měsíců nevzpomenu na děj. ..svého muže jsem nenásilně donutila podívat se i na jiný film, možná že se za pár desítek let budeme moci koukat na klubovky spolu.. ()

Saj

Film, kvůli kterému jsem se rozhodl, že se zase po letech podívám na fesťák do KV a rozhodně jsem nebyl zklamán. Skvělý Vincent a Jeremy, dobrý příběh a vynikající soundtrack. ()

Charlie84

Nelituju, že jsem Partyzána viděl, zároveň jsem rád, že mám svou dávku artu pro leden splněnou. Před shlédnutím je dobré počítat s několika věcmi. Nedozvíte se, proč partyzán dělá to, co dělá. Nedozvíte se nic o minulosti kohokoli, vztahy jsou načrtnuté velmi po povrchu, stejně tak fungování komunity nebo vnějšího světa. Partyzán se může odehrávat na Ukrajině stejně dobře, jako v paralelní dystopické minulosti /současnosti /budoucnosti /postapo budoucnosti, popř v alternativním vesmíru. Celé to stojí na Casselovi, který je výborný, ostatní mu zdařile přihrávají. Působivě je vystavěné prostředí, škoda, že se více "akce" neodehrává za zdmi komunity. Najít takhle bizarní exteriéry muselo dát práci, mohly být zakomponovány více. Celkově vzato, první polovina mě bavila hodně, spousta dobrých nápadů, atmosféra a očekávání. V druhé polovině zjistíte, že už to bude v zásadě pouze totéž, se všemi klady a zápory první půlky. Přesto, že závěr nic neobjasní a nikam film moc neposune, stačilo mi to. Lehké doporučení pro ty, kteří přibližně ví, do čeho jdou. ()

billyador

IFFKV Nečekal jsem takovou pecku, začátek nevěstí drama, ale postupně se do mne vkrádal dost silný zlý pocit, který byl zpeceten prvnim vystrelem. Mladej hrdina, ac v prvni velke roli predvadi excelentni vykon a pointa je az prilis uveritelna, nez abych si myslel, ze slo jen o fikci. Komunitni spolecenstvi je osemetna vec a mne by moc zajimal vyvoj takoveho spolku po zaverecne scene. ()

Gardenboy

Variácia na Shyamalanovú Osadu z roku 2004. Komornejšie podané, bez hororového rozmeru, za to s lepšou psychológiou postáv. Film sa vlečie, nie je vhodný pre konzumného diváka. Je to komorná psychologická dráma rozoberajúca fungovanie uzavretej komunity uprostred nevraživého, špinavého a zlého sveta založenej na jednej autorite a rodičovskú autoritu a obdobie detstva, ktoré je najnáchylnejšie na protesty a odklon od pôvodnej rodičovskej výchovy, ktorým sme si prešli všetci. Aj keď len málokto so zbraňou v ruke. Alexandrové hypnotizujúce anjelské oči a Vincentov štandartne vynikajúci herecký výkon to vyťahujú na 4*. Zaujímavé. ()

TommyDiamond

Celý film jsem se snažil v příběhu hledat vyšší význam, ale strohost a uzavřenost díla mi to nedovolila. Uzavřená komunita, které cvičí z dětí vrahy, ale naopak je učí vážit si bližního a všeho kolem. Proč vlastně to všechno? I kdyby nebylo dvou malých vzbouřenců, stejně by podobná komunita časem a s věkem děti nakonec padla.... Příběhově je tak film dost průstřelný a nepomůžou mu ani dobré herecké výkony a skvěle vytvořená atmosféra.... ()

Solverino

Prapodivná směsice, trochu hůře stravitelná. Charismatický Vincent i hlavní dětský představitel. Jinak přehlídka nudy á la život po cikánsku někde v Rumunsku... ()

DonBraso

Film,který rozhodně nemusíte vidět.Na rovinu si to člověk pustí díky Casselovi,ale ani on tento zvláštní nefilm nevytrhne diváka z bačkor.To,že je tak trochu jiný,neznamená,že je boží.Usnul jsem třikrát během filmu.Sám se divím,že jsem měl sílu dodívat tuto epopej o jednom chlapci a Grigoriho jako otce všech.Jediný co doopravdy bylo super,byla hudba,atmosféra nula,děj nula,proč a kdo dělá to a ten zas tohle nula,zabít dva lidi jenom pro co?Na co tam hrála banda matek,která nevtiskla nikomu nic?Ještě karaoke bylo dobrý,trochu jsem si vzpomněl na jeden dánský films z Thajska.Děkuji pěkně,ale tenhle vývar byl z kostky.30% ()