Seal Team 8: Za nepřátelskou linií

• USA Seal Team Eight: Behind Enemy Lines (více)

Během neschválené tajné mise v Africe odhalí malá speciální jednotka Námořnictva Spojených států SEAL informace poukazující na plánovaný prodej obrovského množství uranu, který je vhodný pro výrobu zbraní. Bez předchozích příprav a jakékoli pomoci se musí tým během necelých šestatřiceti hodin probojovat skrze nelítostnou armádu vojenského diktátora, která střeží tajný uranový důl ukrytý hluboko uprostřed zrádného Konga. Jejich cílem je zajistit uran a odhalit neznámého kupce. Jedné z největších hrozeb Ameriky totiž zbývá už jen poslední krůček k tomu stát se skutečnou jadernou velmocí a jenom Seal Team 8 jí v tom může zabránit! (HBO Europe)

Acrobat odpad!

Uzákonený nezmysel Roelovej réžie je v podstate nenapadnuteľný, ale niektoré hudobné prvky si zaslúžia pozornosť, rovnako ako sečné rany, pád z mosta a amatérska, ale zarputilá snaha v afrických uliciach rozpútať peklo. Taktika nestojí za reč, streľba tiež, hrdinovia sú otravní až to bolí a tajná informátorka je nútená zmena. Ináč sa dostavuje úmorná nuda a z času na čas ju pretrhne roztrhaný vojak na franforce, jeden USák proti zbesnenému davu. Celý film sa od taktickej operácie rozpadne, a je zhlukom nepodarených prvkov z Special Forces, Tears of the Sun, Act of Valor... Keďže existujú tieto skvelé filmy s úctou k divákovi, tento Roelov v konečnom dôsledku nezmysel je právom postrádeteľný. (videné 29.10.2020, Dajto archív) ()

Likan7 odpad!

Má smysl k tomu něco vypisovat? Totálně blbej film od začátku do konce, s příšernou kamerou i akcí. Že se doslova od začátku pořád jen střílí nestačí, aby byl film koukatelný. ()

mimozakon

Scéna filmu: sám, ozbrojený len glockom (alebo nejakou inou sidearm) hrdina sa postaví celému mestu vyzbrojenému od mačet, cez AK až po RPG. No a killing stree môže začať. Musím tomuto tu dať 2*, pretože následný snímok Sector 4 si zaslúžil až jednu. No a tulení team osem je o chlp lepší. ()

Kenji odpad!

Neviem, možno si to ten môj "odpad" ani nezaslúži, ale som tak znechutený. Herci, ktorí vyzerajú akoby neprešli sitom na casting Marloce Place ešte v 90tych rokoch. Tom Sizemore vyzerá ako niekto, komu dali plastovú masku Toma Sizemora. V každej jednej scéne sa našlo niečo čo mi vadilo. Už základňa. Tie "vojačky" laškujúce s vojakmi v maskáčoch a tielkach. Som nevedel či nie som v pornofilme. Kecy. Nevtipné repliky. / Aj keď som to pozeral bez titulkov, takže pár bonmotov mi mohlo utiecť :D /Akčné scény katastrofa sama pre seba. Vojaci sa pohybujú ako airsoft team. Idú do akcie a nepoužívajú vysielačky, ale predvádzajú znaky rukou, čo je na hovno, keď sa dostanú do situácie keď na seba nevidia. Neviem kto robil army dohľad, ale mohli zohnať niekoho kto sa vyzná v tom, ako sa vojaci pohybujú so zbraňou. Neviem rozpočet. Ale keď to porovnám so seriálom Strikeback / od tretej série / kde je na každom blbom pohybe vidieť, že sa tým hercom niekto venoval. Tak nemôžem dať menej ako odpad! ()

Ace.A.T.L. odpad!

Tak tohle byl hodně silnej přešlap... Lituju, že jsem to musel zkouknout... Absolutně stupidní scénář, naprosto nesmyslný pokusy o cokoliv... Seal team má základnu, včetně kurev, zajatkyně je maskovaná terminátorka, páč jí zásah kalachem udělá jen 2 tečky na ruce a po odborným ošetření s použitím háčku s gumičkou je jak rybička. Banda týpků se snaží vypadat krutopřísně a čím víc se snaží, tím míň jim to jde. Opravdu jsem znechucenej... HNUS. Za mě ODPAD a rozhodně NEDOPORUČUJU... ()

Bezejmený

Film, který má více klišé než minut, je i překvapivě nudný. Přestřelek je tu spoustu, ale všichni jsou naprosto mizerní střelci. Twist odhadnete nejspíše už z popisu filmu a pak začne jiný film. Část, ve které hlavní hrdina vystřílí armádu s kalašnikovy pistolí, byla pro mě už za hranicí parodie. Nicméně musím uznat, že Reiné točit celkem umí a nebál bych se mu svěřit něco pořádného a s vyšším rozpočtem (a daleko lepším scénářem). PS plakát je hodně matoucí. ()

Mrdada

Kdyby hlavni hrdina byl rus tak se tomu da i věřit ale takhle kdyz ho netrefí ani ze tří metrů armáda samopaly vyzbrojených vojáků tak to je moc i na mě nehledě na další nejasnosti a kouzla ale jako pohádka dobrý. ()

Chicharron

Viděl jsem kdysi dávno a už jsem zapomněl, jak je to hloupý film, tak jsem jej přetrpěl podruhé. Pokud se střílí, tak to ujde. Pokud se nestřílí a mluví, tak je to děs a hrůza. ()

swater137

Občas se tam objeví již mrtví voják, je to TV takže 3 hvězdy by byly maximum. Já myslím že dobrý. Je to ramboidní, naivní, s hepáčem. ()

+sfinx+ odpad!

20th century fox ... aha ... Odpad! Ale alespoň se mnohé ohledně Fox news vysvětluje. Je to jen další z ubohostí o nepřemožitelných, speciálních, neprůstřelných, speciálních, odvážných a speciálních hošanech. Stejně se nemají čeho bát - záda jim kryje bezpilotní letoun s nekonečnou zásobou munice, který je ale šetrný k životnímu prostředí a nezabíjí civilisty (a hlavně nahé holky, kterými se tábor hemží, ale na které by emerický dron ani květinu neshodil). No a tak chodíte, běháte, střílíte a používáte ta tajná tichá gesta, která vypadají kruťácky, ale postrádají veškerý smysl, když používáte vysílačky, když to pak doprovodíte hlasitým komentářem nebo když si myslíte, že by vaše "jdeme" mohl nepřítel přes řev vašeho odlétajícího vrtulníku zaslechnout. Zbytek se nese ve stejném duchu akčně stupidního úvodu. Jedna scéna za všechny: -"Džeji, perou to do nás em dvojkou!" (těžký kulomet na vozidle) -"Co budem dělat?" .... co takhle nestát na rohu budovy a nevystrkovat půl těla? Co takhle trochu ustoupit, když máte proti sobě něco, co prostřelí řadovou zástavbu afrických chýší? Co takhle nekecat o něčem, co je všem zřejmé? Ale ten, kdo má rád Kobru 11, Chucka Norrise a Ramba, ten si přijde na své. Ti ostatní mohou mít problém třeba u věty amerického vojáka: "Kolik nevinných vesničanů jsi obětovala?" a "Podporuješ lidi jako Ntoga..!" ... bohužel zvracejícího smajlíka tu nemáme. ()