Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

Kajuga

Tento žánr nemám rád, ale tohle bylo fajn. Možná tím, že nešlo jen o tuctovou prázdnou komedii, jako snad podobné ostatní. Bylo tam něco navíc (pro toho, co si to tam umí najít) ()

Lenakf

I přes to, jak je to zde nízko hodnocené, je to můj oblíbený film na který nenechám dopustit, viděla jsem ho už několikrát a nikdy neomrzí, do teď si vzpomínám, jak jsem po něm tenkrát sáhla ve videopůjčovně na VHSce... a rozhodně nelituji :) ()

killberrybil

Tak jo, byla to fakt kokotina. Nesympatický a hloupý postavy, sympatická snad jedině hlavní hrdinka. Jestli jsou všichni Indové takový, tak je toto opravdu skvělá reklama na ně. Příběh je obrovský kýč s trochu předvídatelným koncem. Stopáž zabijácká. Ale lepší než v autobuse prostě jen sedět. Ale na nic jinýho bych to asi nedoporučil. ()

Rustik

HOdnotím po prvním shlédnutí někdy před 15 lety. Film pro mě natolik jiný než všechny ostatní, že jsem se na něho koukala v té době ještě několikrát. A líbili se mi hlavní hrdinové. Tedy Jonatán a Parminder... a ten konec mě dostáál :-). Ještě zajímavůstka na konec Parminder je ve skutečnosti o bezmála 10 let starší než Keira. Poznat to nebylo co? ()

StandikK

Nejedná se o špatný film. Kromě ženského fotbalu je možno nahlídnout pod pokličku indické rodiny, jejich zvyků a tradic. Co mi trochu vadilo byly fotbalové akce. Byly takové zestříhané, hodně slabé a trochu bez elegance. ()

Yak

Teenagerský snímek o dospívání, přátelství a vzdoru rodičům. Sdílí takovou tu dobrou náladu středoškolských komedií, indický původ hrdinky a její konzervativní rodina se zaslouží o pořádné drama, a celý příběh je povznesený vtipem a sympatickými herci. Závěrečné usmíření je hrozně milé u rodin obou kamarádek. Mimochodem, film byl kupodivu adaptován i muzikálově. ()