Ip Man 4: The Finale

• Hongkong Jie wen 4: Wan ťie pchien (více)

Ip Man (Donnie Yen) přijíždí na pozvání Bruce Leeho (Kwok-kwan Chan) do San Franciska. Kromě návštěvy turnaje karate, kde Bruce vystupuje, hledá Man vhodnou školu pro svého syna Ťina. Bruce si svými postoji znepřátelil místní čínskou komunitu a Man jako jeho mistr pocítí následky jeho činů. Kromě čínských mistrů se dostane do konfliktu i s rotmistrem Bartonem Geddesem (Scott Adkins), kterému se nelíbí, že by kung-fu mělo být součástí výcvikového programu mariňáků. (LangiJ)

BertuzziPP

Ked mam byt uprimny, zo vsetkych Ip Manov sa mi tento pacil najviac. Tak ako hlavny hrdina dobre ovlada bojove umenie, tak aj posobi svojim ctnostnym spravanim. Kazdy jeho boj ma svoje opodstatnenie a vedie k uslachtilemu cielu, ktory som si aspon podla scenaristov nemohol nepovsimnut. Nehovoriac, ze Ip Man zije bezprostredne pritomnym okamihom. Je to zrejme v jeho zapasoch, kde nad jeho bdelostou zasnem. A ako ceresnicka na torte je zaporak Scott Adkins, ktory perfektne stvarnil svoju ulohu spolu s jeho zverencom Chrisom Collinsom. Pekna demonstracia dvoch bojovych stylov. Nie som velky nadsenec akcnych filmov, ale som rad, ze tento bol natoceny. Preto tu patri moje velke dakujem. ()

Blackcream

Tak, jedna série skončila a jak už to se sériema občas býtvá - skončila nedůstojně. Skoro se až nechce věřit, že i tenhle díl natočil stejný režisér jako všechny předchozí díly. Tak strašně velký je tam rozdíl. Kdo viděl předchozí díly, tak tenhle stejně nevynechá (jen kvůli Donnie Yenovi a jeho postavě), ale je to ztráta času. Závěrečný boj, který byl vždycky top je zde překvapivě krátký a i jeho zakončení mi přijde hodně podivné. Ruce pryč. ()

ROSTABAR

Ip Man má rakovinu a syna v pubertě, takže problémů mraky. Jede do Ameriky kam ho pozval Bruce Lee a chce sehnat školu pro syna, který o to ale vůbec nestojí. Ip Man poznává, že v Americe to číňané nemají jednoduché a on musí uhájit jejich čest. ()