Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď sa manžel pani Choi Mogyeong (Min-hee Kim) zaplietol do špinavých kšeftov s ruskou mafiou v snahe predať im účty Johna Leeho (Dong-gun Jang), ktorý mal túto prácičku na starosti a ktorý sa dopustil fatálnej chyby, sa teraz cíti vinný za smrť malej Yumi, utápa sa v alkohole a sebaľútosti. Avšak krutý šéf mu dáva za úlohu dať veci do poriadku a navyše zavraždiť i matku malej Yumi. Gon však netuší, že namiesto plánu zlikvidovať pani Choi nakoniec rozpúta neúprosný boj o jej záchranu... (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (60)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Asi můj nejoblíbenější korejský herec Dong-gun Jang v pořádně drsné detektivce ? Prosím, servírujte mi to ihned na stůl. Ale teď už vážně. V poslední době dávám daleko více šancí korejské tvorbě, protože má doopravdy něco do sebe. Plačící muž je skvělá detektivka, kde se nešetří střelivem ani drsnými hláškami. Hlavní hrdina je sice zpočátku nájemný vrah bez slitování, ale po nechtěném zabití malé nevinné holčičky se v něm hne svědomí. Když má pak zabít matku té holčičky, tak to neudělá a obrátí se proti vlastnímu gangu. Na první pohled se může příběh zdát dost stupidní, ale nenechte se zmást. Scénář není vůbec hloupý, obsahuje pár perfektních vygradovaných momentů. Trochu mě zarazilo, že půlku filmu se mluví anglicky, ale nakonec ten přízvuk nebyl ani tak špatný a zvykl jsem si na něj. Přestřelky jsou skvělé, přinášejí do žánru inovace a hlavně působí realisticky. Asi bude pravda, že při natáčení těchto scén dávali tvůrcům rady členové amerických i čínských speciálních sil (například auta, která nejsou jako u většiny filmů neprůstřelná, ale v zásadě fungují proti kulkám automatických pušek jako papír) . Přirovnal bych je k Berandalu, jak to už spousta lidí udělala. První půlka byla slabší, jen pár scén bylo fakt skvělých, ale druhá to vzala za opačný konec. Asi bych to shrnul tak, že akční sekvence jsou zde na jasných pět hvězd, ale dialogy a celkově vše okolo tak mezi třemi a čtyřmi. Konečný součet ? 84 % ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme další Asijskou akční story. Ehm Korejskou? Já nevím mě ty filmy splývají. Přijdou mi jak přes kopírák. Nelze jim upřít, že akce je nekompromisní ve vysokým tempu prostě akci tu ti ťamani točit umí. Co na mě, ale vůbec nefunguje a nikdy nefungovalo je ta jejich typická poetika a způsob vyprávnění. Ostatně jak se o tom obšírně v komentu zmiňuje Ouwen. Že vám ty moudra nedávají zrovna smysl? To je v pohodě protáhněte si AJ titulky k filmu google překladačem a poleze vám z toho něco podobnýho. Tak jestli to není tím...60% ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejlepší akční film roku po Berandalu ? Zřejmě ano! Jeong-beom Lee je definitivním černým koněm Korejského filmového průmyslu, ten chlap mě rozsekal v roce 2010 při filmu Ajeossi a letos udeřil znova a způsobil mi málem infarkt. Hlavní hrdina je mi sice celkem nesympatický, jeho pohled mi připomíná sršně, ale profesionalita jde z něj cítit, je klidný pomalu ani nemrkne, rychléj jako blesk a snaží se přemoct emoce. Byť je první hodinka lehce pomalejší, seznámení s postavami a rozvíjení příběhu, tak hned v zápětí na scénu vlítnou tři elitní žoldáci každý z jiné země, skvěle vytrénovaní, staří známí ze staré gardy a začne akční inferno, při kterém jsem já osobně zavzpomínal na flicky jako je Rambo či Smrtonosná past. Film je neuvěřitelně brutální a násilný( scéna s mačetou či následné koleno je největším Highlightem), jsou to vskutku jatka, akce je úžasná, úhledná a přehledná, že z choreografie vám padá pomalu čelist, nechybí jak skvělé fighty na blízku, tak parádní přestřelky( kde ozvučení pistole či samopalu v žádném jiném filmu nebylo tak efektivní jako zde) a dokonce je film okořeněn i zajímavými vychytávky ( mikrovlnka, plechovka). Opravdu bez výtek, tímhle filmem Asie jasně dává najevo kdo je Králem Akčních filmů!! Pod komentáře kolegů bych se mohl i podepsat. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Kluci a chlapi prej nepláčou, tak jsem naplno využila svých vaječníků a bulela jak kráva místo kluků a chlapů a to hned na začátku filmu. Pak ještě plus mínus uprostřed a završila jsem to vzlykotem na konci. Takže sem se srdnatě prořvala celým filmem a zas jednou si můžu pyšně říct, že skoro soukmenovci uměj ty emoční filmy beztak nejlíp. Ono zastřelit malou a navíc tuze roztomilou holčičku to nasere a když jí odprásknete nechtěně, nasere to dvojnásob a celkově to dovede zkazit úspěšnej den. Každopádně na posranýho i hajzl spadne a tak náš hlavní hero si tohle břemeno sebou táhne celej film a čím víc krve z něj vyteče, tím víc je naměkko. Nutno podotknout, že ostatní krvácej dvojnásob a narozdíl od Gona z toho naměkko nejsou, naopak jsou totálně tuhý. Z trojice profesionálních killerů, kteří jdou po tom našem, jsem samo držela pěsti Driftujícímu Královi co byl zas jednou rychlej a zběsilej a byla jsem celkem dost zvědavá, jak tu osobní rodinnou krizi s Gonem vyřešej. Jo a ještě jsem prořvala titulky, že já kráva na to koukám, když vím, že u toho budu řvát. Ale já vím proč. Protože mi bylo jasný, že to bude opět skvělej film jaký umíme jen my (praděda prý byl korejec, tak se opovažte tvrdit, že jsem jenom vietnamka z večerky, možná totiž jsem korejsko-vietnamská rákoska z večerky, heč). ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Keby to vzniklo v 2003-2005 bola by to pecka. Dnes je to iba x-tá variácia známeho kórejského kimchi. To samo o sebe nevadí, ak sa s ním podáva aj nejaká špecialitka v podobe určitej vynachádzavosti. Ovšem Crying Man (tento originálny titul sa k filmu hodí oveľa viac) mne osobne v tejto rovine nič také neponúkol. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Režisér a hlavní scenárista snímku, Jeong-beom Lee (The Man From Nowhere (2011), Cruel Winter Blues (2006)), zašel dokonce tak daleko, že se během psaní scénáře rozhodl navštívit speciální zásahové jednotky jihokorejských armádních jednotek, aby se tak dokázal co nejlépe orientovat ve skutečné realitě - jejich denní vojenské rutinně. To stejné se mu povedlo dokonce i v případě specializovaných jednotek armády Spojených Států Amerických. (Conspi)
  • Jihokorejský herec Dong-gun Jang (Typhoon (2005), Dangerous Liaisons (2012)), hlavní filmový představitel, podstoupil před natáčením snímku náročný fyzický kurs sebeovládání a zvládání psychicky komplexních situací. Celý kurs se orientoval na zocelení jeho vnitřní osobnosti. Trval celé čtyři měsíce a probíhal v nejmenovaném psychologicky orientovaném institutu v hlavní jihokorejské metropoli, specializujícím se rovněž na výcvik bojových dovedností apod. Tyto dovednosti si ale herec před natáčením snímku zdokonaloval v zámoří, ve Spojených Státech Amerických. (Conspi)

Reklama

Reklama