Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

faborka

Neváhala jsem ani minutu a po (prozatím) pěti shlédnutí dávám maximální počet hvězd. Nedivím se ovšem lidem kteří dávají jenom jednu nebo dvě. Na tohle to musíte být celoživotně naladěni na bláznivou a vesmírem ujíždějící ujetou strunu. Jsem zvědavá na další počin Davida Sandberga. ()

slamic5

Úleťárna. Co k tomu víc napsat. Scénář vycucaný z prstu, ale nakonec musím dát 4 hvězdičky, protože něco podobného sem dlouho neviděl. ()

jenspifa

Hltal sem to a citil se jak maly decko. Vetsi narezovou brutalni pomyslnou poctu 80's B filmum jsem za posledni dobu nevidel. Stopaz akorat ale pri prvnim shlednuti mi blesklo hlavou ze je to moc kratky a konec urychlenej :( 85% ()

the_weaver

Čo sa bude človeku snívať keď to preženie s pozeraním béčkových akčných filmov z 80. rokov na VHS?↵  Ak bude mať bujnú fantáziu, zmysel pre humor a veľké šťastie, tak to bude niečo ako Kung Fury!↵  ↵  Okrem výbornej muziky, vtipných hlášok, narážok a uletených scén obdivujem najmä to, ako sa na konci príbehu nezmyselne (a o to vtipnejšie) uzatvára putovanie časom. ()

Vlkodlak13 odpad!

Ani nevím jak se mi na to před chvílí podařilo přijít, ale jediný důvod, proč mě to zaujalo a proč jsem na to koukl byl ten, že jsem myslel, že to je parodie na béčkový filmy 80. let. Hned na začátek mě potěšilo, že tam jsou efekty zmuchlané VHS pásky, ale to je z pozitiv všechno. Možná jsem se na vteřinu pousmál, když jsem viděl aktéra představujícího Hitlera jak dělá ty kung-fu kreace, ale to bylo opravdu vše. To, že se vytáhne vše z hlavního proudu 80. let nedělá automaticky dobré dílo. Jo, styl VHS, céčková až otravná hudba, je pravda, že to tehdy bylo dost časté, ale u toho to mělo skončit. To odporné násilí, všude nechutné scény a komedie měla být jako kde?! Je mi jasný, že společnost jde (někam) a že je dílo plné násilí a odporností to nejlepší co kdy vzniklo, takže se součastným 82% už radši nedivím. Už samotný Popis zde mi udělal obrázek o tom, co to bude za paskvil.. Ale bohužel jsem to riskl.. ----- Zbytečná odpornost. Kdyby se ty neskutečný prachy vložily byť i jen do oprav silnic či památek, udělalo by to mnohem, mnohem větší službu než tento paskvil. Nedoporučuji shlédnout. ()

Kivis

Hodnocení jde především na vrub "dramaturga večera". Kdyby ten film pustil tak o dvě hodiny později, asi by bylo hodnocení vyšší. Ale jedno kolečko, byť s kvalitním materiálem, je prostě na takový film málo. ()

paax

Teď jsem to viděl na YT i s tím šíleným komentovaným dabingem z 80tých let. Ještě stále kroutím hlavou, je to tak debilní až je to perfektní. Pěkné připomenutí období našich prepubertálních VHS maratonů, kdy jsme pak běželi ven a mlátili se trojitýma nunčakama z metly a skákali přes křoví v domnění, že za 15 let poctivého tréningu budeme lítat 30m vysoko. ()

as-minor

Krátka vizuálne podmanivá retrofuturistická oslava 80. rokov. Hudobný podmaz v štýle synthwave výborne dopĺňa obrazovú zložku a podporuje výsledný celok. Je až neuveriteľné, koľko skvelých nápadov sa objavilo v tak krátkom filme. Jedným z nich je napríklad scéna, kde Kung Fury bojuje s Hitlerovými učeníkmi v kvázi „2D plošinovkovom obraze”. Nasledovníci, ktorí sa nachádzajú mimo prvú líniu 2D priestoru sa otáčajú a hľadajú Kung Furyho s tým, že ho samozrejme nemôžu nájsť, keďže sa nachádza mimo ich 2D priestor. Vtip tak nutno chápať z hľadiska kontextu 2D priestoru plošinoviek, ktorý bol práve súčasťou starších akčných hier. Na prvý pohľad jednoduchý „fórik” je tak vlastne odkazom na staré videohry a pre jeho pochopenie je nutné vyvinúť určitý intelektuálny výkon a dať si ho do súvislosti so zmienenou dobovou videohernou kultúrou. Musím uznať, že som sa nenudil a celkový výsledok ma príjemne prekvapil. ()

Milo384

Dlouho jsem se takto nepobavil, a ta hudba, prostě super, dokonalý mix akčních VHS filmů a televizních her, za mně určitě všem doporučuji vidět. ()

Ondak

Skvělé, dlouho jsem se takhle nebavil. 30 min napěchovaných akcí a drsných hlášek. Hudba také dokonalá. Celý film je jak kdyby někdo hrál starou počítačovou hru. Jasně, děj a postavy nedávají smysl, ale to do filmu přesně zapadá. Už se těším na dvojku. ()

draxxi

Tak to je nálož... Osmdesatky jsou moje detstvi, takze muzu s klidem rict, ze gohle jsem si fskt k.... uzil.... Opravdu jsem se paredne bavil... 10/11/2020 90% ()

Dr.Love

Po dokoukaní tohoto snímku hrozí akutní možnost že si necháte narost "máničku" pokud už nerostou vlasy tak si postižení dost často nechají vlasy nastřelit, nošení červené bandany s debilně dlouhýma koncema kde hrozí nasátí do nejrůznějších otvorů převážně u pracovníku letišť. Zakoupení koženkové nebo kožené bundy a nošení rozřezaných džínsů. Následně byly zaznamenány změny v chování u subjektů které byly této anomálií vystaveny vícekrát než jednou. Změny nálad, chuť všechno rozmlátit nebo nutkání najít Hiltera. Prostě na to koukejte jen na vlastní nebezpečí a pokud děláte na letišti změňte zaměstnání, ale stojí to fakt za to. Neviděl někdo Híťu? ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)