Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

anetd1

Strhující dokument nahlížející do každodenního života upírů přináší nový pohled na nesčetné překážky moderní společnosti komplikující jim jejich mírumilovné bytí. No nemají to lehký kluci. ()

srolyma

Vše, co jste kdy chtěli vědět o upírech a báli jste se zeptat. Co dělají v noci, chodí pařit? Jak si shánějí potravu? Co se stane, když snědí hranolku? Jak se snáší s vlkodlaky nebo se zombíky? Vše a mnohem víc se dozvíte v tomto novozélandském „dokumentárním“ filmu. Neskutečná jízda! ()

Martanecek007

Geniální nápad na odlehčené vampíří téma, které nemá sice nějakou zásadní a promyšlenou hlavní zápletku, ale o to víc je to film nenáročný a na pohodu. Smíchy se asi každý nepotrhá, ale úsměv na tváři určitě vykouzlí. Oceňuji propojení s reálně známými upírskými postavami a jejich životy. Pro někoho to prostě na 5 hvězd není, já bych také asi ocenila na 4 spíše, ale ten nápad a ta pohoda, která na mě i přes stříkající krev z celého filmu dýchá, mě nutí ohodnotit plným počtem. ()

Tartalus

Po druhém zhlédnutí když jsem věděl co od tohoto filmu očekávat, musím jít s hodnocením nahoru. Úžasná parodie u které se sice člověk nepotrhá smíchy, ale chvílemi musí jásat nad lehkostí a genialitou vtipů. ()

matolos1

Každodenné trampoty a rôznorodé problémy, ktoré so sebou prináša život upíra. Skvelé originálne spracovanie, s kopou zábavných vtipov, ktoré so svojou stopážou ale prináša aj celkom komplexné vykreslenie charakterov. ()

IZFNP

Neskutočne úžasná vec, Waititiho humor je proste niekde úplne inde. Čo do indie komédií, jedna z naj vecí posledných rokov. ()

Sticks

Veľmi dobre parodované charaktery. Škoda že sa netočí dvojka. Už len keď vidím plakát, musím sa znova smiať. ()

baclajean

Skvelé! Film prekonal moje očakávania, fantastický a trefný humor, nespočet absurdít, a predovšetkým veľmi kvalitne spravené efekty na to, že to celé malo byť (a aj bolo!) točené dokumentárskou amatér kamerou. Samotný záver po titulkách len umocňuje, že tvorcovia trafili klinec po hlavičke naozaj parádne - kiežby takýchto komediálnych skvostov bolo oveľa viac. ()

Spielbergo

Tak jsem film viděl po asi 5 letech a hádejte co? Ono to vážně funguje! Ta potitulková scéna vážně funguje! Vůbec nic! A tím pádem pořád skvělá komedie! :) ()

Sefik odpad!

Čekal jsem něco jako Drákuloviny, kde jsem se zasmál. Bohužel prvních 15 minut mě odrovnalo, ostatní jsem již nedal. A když jsem to přetočil jsem do cca půlky, utvrdil jsem se, že počáteční debilita pokračovala dál... ()

jemine

Skvělá, inteligentní a neuvěřitelně dobře stravitelná zábava, při níž se sice nebudete smíchy za břicho popadat, ale brzy zjistíte, že vás do mimických svalů od permanentního zubení se od ucha k uchu chytají křeče. Asi málokdo uvažoval nad tím, že upíři, které známe z literatury a filmů, jsou většinou jako vystřižení podle jediné šablony,  tajuplní, démoničtí, někdy osudově přitažliví a většinou nebezpečně inteligentní, ale tady vstoupíme  do domu obývaného upíry různého stáří a všelijakého naturelu a inteligence, kteří se před polodokumentární kamerou pokoušejí o sebeprezentaci a mají přitom sami se sebou a světem okolo dost potíží. Poznáte jejich noční život, společenský život, budete žasnout nad problémy, které s sebou nese prokousnutá krkavice, letmo se  seznámíte s jejich rozmnožováním a milostným životem,  setkáte se s vlkodlačím gangem, a u toho se budete skvěle bavit. Jermaine Clement a Taika Waititi tu odvedli skvělou práci, a to nejen jako režiséři, nýbrž i jako herci. ()

RF

Už dlouho jsem se u žádného filmu tak nebavil. Velice vtipné a nápadité. Celý film (vtip filmu) čerpá z jediné myšlenky. Film zobrazuje běžný život, ale upírů. To je umocněno tím, že snímek se tváří jako dokument, čemuž pomohly i skvělé herecké výkony. ()

JoeSO

Bože, to byla taková hovadina tohle, ale strašně jsme se nasmáli. Geniální nápad. Dovedl bych si představit, kdyby z tohodle vzniknul seriál. ()

Maraboy

Poměrně koukatlená upírská "dokumentární komedie" ( jelikož za břicho se asi popadat nebudete i když pár povedených vtípků tám je) která ukazuje každodení počínání čtyř upírů v současném světě s každodeními problémy. Jak jsem psal extra zábavné to není ,ale nejhorší taky ne. Takovej britskej humor po Zélandsku . ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny