Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Co děláme v temnotách je poněkud alternativně pojatá hororová komedie na bázi dokumentárního filmu, ve které máme možnost nahlédnout do života nadpřirozených bytostí jako jsou upíři a vlkodlaci. Nápad to nebyl špatný, nicméně mě tento snímek nejspíše minul jako cílového diváka resp. nemám ten správný smysl pro humor. I přes množství nápaditých scén jsem se nemohl ubránit pocitu nudy, což je u tak krátkého filmu trošku nemilé, a tak nějak mi přišlo konání aktérů místy spíše trapné než vtipné, což měl být nejspíš účel, ale mě to prostě nebavilo. Zkrátka pro mě zcela průměrný film, který má něco do sebe, což jsem ale nebyl bohužel schopný ocenit.(12.5.2015)

Venku prší, já mám konečně volno z práce, učit se mi nechce.. co bych jenom tak mohla dělat? Už vím... třeba dohnat resty s komentáři od února:D Ehm.. ehm... Nevím, proč si je vždycky nechám tak nahromadit, ale když se podívám na nějaký film nechce se mi hned k němu psát komentář... musím si to nechat trochu uležet. Ovšem pak to dopadne tak, že to uležení trvá i pět měsíců :D "With humans they has the tendency to die." What we do in the shadows mě naprosto dostalo a chlamala jsem se snad od začátku do konce. Perfektní nápad natočit film o upírech v dokumentárním stylu o strastech spolubydlení, o nichž každý víme svoje. Třeba jako když někdo 5 let neumyje nádobí, nebo se musí chlubit tím, že zametl podlahu, když recykloval tak, že mrtvé tělo odtáhl do sklepa. Zametáním podlahy byste se neměli chlubit, to je přece automatické. Peterovi je 8000 let, Vladislavovi 862 let (aka ano ten "Drákula" ale spíše znám jako Vlad Napichovač), Deaconovi je 183 let a Viagovi asi nějakých 300 a takhle parta spolu bydlí a musí řešit všechny sračky, co k tomu patří jako schůze spolubydlících, potyčky s vlkodlaky a hlavně nového mladého upíra Nicka a jeho lidského kámoše Stu. Víte, co se stane, když upír sní jednu hranolku? Skoro jako požární hydrant vyzvrací tak 10 litrů krve. Nebo když řeší, jak uhořel jejich spolubydlící Peter jako detektivku. No a když proběhla "rekonstrukce" toho, jak se Stu proměnil ve vlkodlaka, tak to už byla jen třešnička na dortu. A konec byl opravdu kouzelný. "Some people freak a little about the age difference. There's thing like What's this 96 years old lady doing with the guy for times her age. They can call me cradle snatcher. Who cares."(27.7.2015)

Nevšední, mimoňský a záměrně suchý humor, který tak skvěle fungoval ve Flight of the Conchords působí v celovečerním filmu tak nějak planě - bez chuti. Možná je to tím, že ho není tolik, možná je to tím, že scény obsahující vtípky ne vždy ladně zapadají do zbytku příběhu a možná je to tím, že tato hra na pseudo-dokument očividně nemá žádné větší ambice než s lehkým úsměvem zabít necelou hoďku a půl. Dovedu si představit, že spousta diváků bude touto neobyčejnou jednohubkou nadšena, ale já jsem byl minut. 5/10(15.6.2016)

Na Novém Zálandu se filmy točit umí. Mnohokrát jsem o tom byl přesvědčen. Tohle byla velmi milá sonda do životů soudobých novozélandských upírů a obdobné havěti, která se stále učí začlenit se do tradiční společnosti, což je super nápad a nějaká ta legrace je zaručena. Ten pseudofilm o pseudoupírech natočený pro retardovanou mládež současnosti byl poprvé patřičně nakopán do prdele. Za to tomuhle snímku skládám velký dík. Nemohu souhlasit s častým zdejším argumentem, že film postupem času ztrácí na kvalitě, neboť tento názor je píčovina, stručně napsáno. Film na počátku nastaví laťku do slušné výšky a celou stopáž ji udržuje. Nasmál jsem se skutečně do sytosti. Strašně se mi zamlouvá, že si snímek absolutně na nic nehraje. Je hrozně jednoduchý a přímočarý. Vtípky jsou opravdu jednoduchoučké, ale rozhodně efektivní. Kdyby podobných snímků vznikalo více, nezlobil bych se.(3.5.2015)

Hororová komedie roku 2014. Originální, svěží, parodické, dělané s důvtipem a láskou k upírům.....a taky velmi poučné. Odteď například vím, že když by po mně šel vlkodlak, mám mu hodit aport. Nic, doporučuju a jdu na poslední chvílu překopat TOPku. PS: Petera si tvůrci půjčili z Prokletí Salemu.(28.12.2014)

• - Bary a nočné kluby, ktoré upíri vo filme navštevujú, sú skutočné bary vo Wellingtone v zábavnej štvrti Courtenay Place. (Hudakfilms)

• - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte krátka scéna. (Kub_ees)