Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Pořádné osvěžení od veškeré pubertální konkurence. Parodování samotného žánru od základů se stylem dokumentu řeší ty základní každodenní upírské problémy, které nejsou vůbec snadné! Povedená sestava herců si své role přímo užívá a jakákoliv vzájemná interakce skvěle baví. Díky tomu lze nad výslednou nekonzistentností přimhouřit oko. 70%(30.3.2015)

Prazvláštní film, který prostě nesedne každému.Není to žádná tupá americká komedie, která se snaží diváka pobavit situačním, přeafektovaným a fekálním humorem, ale inteligetní a místy dost suchá a černohumorná satira s až skoro Britskou elegancí.Dokonalý scénář s neuvěřitelnou dávkou odkazů na všechna upírská klišé a Stokerova Draculu.Samotná postava Vlada jednoznačně nejlepší.Úvodní trojice (čtveřice pokud počítáte i nejstaršího upíra Petyra) je skvělý mix zcela rozdílných magorů.Já se královsky bavil a jelikož mám v upírském žánru nakoukáno prakticky vše podstatné, mohl jsem si užít ty tuny odkazů.Místy je film dost pomalý a jedním slovem prostě divný, humor je tvrdý a není laciný a to hold v dnešní době není pro všchny.Pro mě to je určitě jedno z nejmilejších letošních překvapení u kterého jsme dostávali záchvaty smíchu.80%.(1.1.2015)

• Fr

KDYŽ DÁTE SPOLU DO JEDNOHO BYTU ČTYŘI UPÍRY, JE JASNÉ, ŽE VZNIKNE HODNĚ NAPĚTÍ. A TO MŮŽE VZNIKAT Z JAKÉKOLIV SITUACE…" /// Tohle by mohl bejt dost zajímavej sitcom. Upírskej (jako)dokument o tom, jak přežít-žít v dnešní době. Odlehčený vyprávění o partě spolubydlících, u kterýho mám po chvíli pocit, že baví hlavně zúčastněný. Ubejvá ftipu a přestává mě to tak nějak celkově zajímat (bavit). Negraduje to humorně ani příběhově, ale plusem je, že se nesnížej k nějakejm debilitám, stupiditám či trapárnám. Prostě je to pro někoho s jiným druhem (černýho) humoru. To takovej Wolfcop je stejně levnej, ale pobaví (mě). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dostal jsem pozvánku na Bezbožnej maškarní ples ve Wellingtonu. 2.) Když si upíři nadávaj do homoklád, tak to se vždycky chlámu... 3.) Thx za titule ,,tompson“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(12.1.2015)

Hororová komedie roku 2014. Originální, svěží, parodické, dělané s důvtipem a láskou k upírům.....a taky velmi poučné. Odteď například vím, že když by po mně šel vlkodlak, mám mu hodit aport. Nic, doporučuju a jdu na poslední chvílu překopat TOPku. PS: Petera si tvůrci půjčili z Prokletí Salemu.(28.12.2014)

Skupine dokumentaristov sa podarilo preniknúť do upírskej komunity, ktorá žije v meste Wellington na Novom Zélande. Bola im zaručená bezpečnosť, aby mohli natočiť dokumentárny film o životnom štýle troch vampírov. Deacon, Viago a Vladislav sú spolubývajúci. Každý z nich má inú povahu, ale svorne a spoločne si užívajú svoj upírsky život. Novo zélandským filmárom poodhalili svoje súkromie a prezradili, čo robia v temnotách. "What We Do in the Shadows" ****(30.1.2017)

• - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)

• - Jemaine Clement (Vladislav) čerpal z výkonu Gary Oldmana ve filmu Dracula (1992). Taika Waititi (Viago) se pro svoji roli inspiroval vlastní matkou. (chleba24)

• - Počas scény v bare, kde má divák možnosť po prvýkrát zbadať postavu Pauline (Elena Stejko), zaznie pieseň "The Captain" od skupiny The Phoenix Foundation. Táto kapela bola založená v novozélandskom meste Wellington, v ktorom sa odohráva dej snímky a kde sa aj natáčalo. (Hudakfilms)