poster

Co děláme v temnotách

 • Nový Zéland

  What We Do in the Shadows

 • USA

  What We Do in the Shadows

 • Slovensko

  Čo robíme v temnotách

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  What We Do in the Shadows

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bouncer
  *****

  Objektivně za 4*, ale pro tu lásku k filmu, která z toho přímo září, dám maximum. Žádná komerce, žádná snaha o ocenění pro (nejvíc přehrávající) herce, žádné hyper-super 3D před zeleným plátnem, kde z natáčení zůstala jen hlava postavy. Tohle je pro mě Ples upírů pro nové tisíciletí.(31.1.2015)

 • rikitiki
  ***

  Takový normální standartní dokument ze života upírů na Novém Zélandu. Formou je to klasický dokument, obsahem je to lehká parodie, ale nějak tomu chybělo víc legrace nebo slibnější příběh. Opravdu sledujeme jen mozaiku z všedních nocí partičky upírů v současném světě. Dobrý nápad už tvůrci nedokázali vtipně rozehrát.(9.11.2015)

 • D.Moore
  *****

  Komedie až za hrob, která ovšem ctí snad všechna myslitelná pravidla upírského žánru a o to lepší je. Upíři sice neradi myjí nádobí, prach utírají vláčením bezvládných těl, na hudební nástroje moc hrát neumí a taky se celkem děsně šňoří, když jdou do společnosti, jenže kdo by se po závěrečných titulcích nechtěl stát jedním z nich? Snad jedině nějaký zablešený vlkodlak.(5.6.2016)

 • Radek99
  *****

  Upíři jsou právě teď ve světě kinematografie módní tématikou a tak bylo jen otázkou času, až někdo pojme toto téma i lehce parodicky, nakonec jako první ,,upírský Concorde" vzlétl můj oblíbený novozélandský režisér Taika Waititi a polovina kiwi-dua z Flight Of The Conchords a natočila naprosto dokonalou parodii upírských filmů. Formou nízkorozpočtové nezávislé mockumentary z Nového Zélandu dokazuje, že při dobrém nápadu a neotřelé poetice nezáleží na penězích a velikosti rozpočtu. Takhle dokonale ulítle zparodovaný fenomén ,,upírského" filmu jsem si snad ani nepředstavoval...hoši tu semleli všechno - upírské propriety, lidové upíří pověry, tradiční prostředky proti upírům, samozřejmě dějiny žánru (Nosferatu - Vlad / Dracula - Coppolův majstrštyk - Interview s upírem - Van Helsing - Twilight - Pravá krev etc), noční a citový život průměrného upíra...zásady správného vysátí oběti, oblíbený upírský bar...přesně, jak už to tu někdo psal - Všechno, co jste chtěli vědět o upírech a báli jste se na to zeptat... a přesně v tom raně Allenovském duchu... :-)(19.1.2015)

 • H34D
  ***

  Nevšední, mimoňský a záměrně suchý humor, který tak skvěle fungoval ve Flight of the Conchords působí v celovečerním filmu tak nějak planě - bez chuti. Možná je to tím, že ho není tolik, možná je to tím, že scény obsahující vtípky ne vždy ladně zapadají do zbytku příběhu a možná je to tím, že tato hra na pseudo-dokument očividně nemá žádné větší ambice než s lehkým úsměvem zabít necelou hoďku a půl. Dovedu si představit, že spousta diváků bude touto neobyčejnou jednohubkou nadšena, ale já jsem byl minut. 5/10(15.6.2016)

 • - Bary a nočné kluby, ktoré upíri vo filme navštevujú, sú skutočné bary vo Wellingtone v zábavnej štvrti Courtenay Place. (Hudakfilms)

 • - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)

 • - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte krátka scéna. (Kub_ees)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace