poster

Co děláme v temnotách

 • Nový Zéland

  What We Do in the Shadows

 • USA

  What We Do in the Shadows

 • Slovensko

  Čo robíme v temnotách

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  What We Do in the Shadows

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  *****

  Ale jo, je to na pět. Má kamarádka mne však natěšila takovou měrou, že jsem po skončení zůstal (lehce) zklamán. S odstupem je to však skvělá, originální a ulítlá komedie (nejen) s mými oblíbenci z Flight of the Conchords... 90%(27.2.2016)

 • iamek
  *****

  [49. MFF KV 2014](20.7.2014)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Takhle to dopadá, když si po perfektní komedii pustím artovou, festivalovou, levně natočenou a nezáživnou nudu pro intelektuály. What We Do in Shadows má sice zajímavý nápad, pohled na upíry opět z jiného hlediska je přínos, avšak film neshledávám vůbec zábavným ba dokonce vtipným. Jakmile se při komedii, která má čirých 82% nezasměji ani jednou, je něco špatně. 3* s odřenýma ušima za 4 rozřezané krky.(29.12.2014)

 • Cervenak
  ****

  Ohromná zábava so skvelými hercami, všetci hlavní cucači sú bezchybné typy. Celkovo je to možno trochu nekonzistentné a nájde sa sem-tam hluchá scéna, ale bohato to vyváži celkové poňatie, ktoré je dotiahnuté do dokonalosti. Pri niektorých scénach (aport, hranolka, vekový rozdiel...) som plakal od smiechu.(5.3.2015)

 • Radek99
  *****

  Upíři jsou právě teď ve světě kinematografie módní tématikou a tak bylo jen otázkou času, až někdo pojme toto téma i lehce parodicky, nakonec jako první ,,upírský Concorde" vzlétl můj oblíbený novozélandský režisér Taika Waititi a polovina kiwi-dua z Flight Of The Conchords a natočila naprosto dokonalou parodii upírských filmů. Formou nízkorozpočtové nezávislé mockumentary z Nového Zélandu dokazuje, že při dobrém nápadu a neotřelé poetice nezáleží na penězích a velikosti rozpočtu. Takhle dokonale ulítle zparodovaný fenomén ,,upírského" filmu jsem si snad ani nepředstavoval...hoši tu semleli všechno - upírské propriety, lidové upíří pověry, tradiční prostředky proti upírům, samozřejmě dějiny žánru (Nosferatu - Vlad / Dracula - Coppolův majstrštyk - Interview s upírem - Van Helsing - Twilight - Pravá krev etc), noční a citový život průměrného upíra...zásady správného vysátí oběti, oblíbený upírský bar...přesně, jak už to tu někdo psal - Všechno, co jste chtěli vědět o upírech a báli jste se na to zeptat... a přesně v tom raně Allenovském duchu... :-)(19.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace