Co děláme v temnotách

Čo robíme v temnotách

(festivalový název)

Komedie / Horor / Fantasy

Nový Zéland / USA, 2014, 86 min

Haleluja! Ani ve svých nejdivočejších představách, které kromě jiného zahrnují kapesníčky, Indulonu a DVD s nejlepšími epizodami Chcete mě?, bych nedoufal, že někdy spatřím film o upírech, kde se nebude žádný podvyživený metrosexuál s plochým ksichtem a potřpytkovaným análním věncem snažit vymrdat vlka a během celé stopáže suše mentorovat o tom, proč je vhodné, aby stodvacetiletý geront s oblibou v menstruačních koktejlech brousil tupou teenku, které v herectví zdatně konkuruje konferenční stolek a odstředivý odšťavňovač. Inu, stalo se a já jsem nadmíru spokojen! Žádná kamarádka se na to se mnou sice dívat nechtěla, protože bez Patizóna a Cukety to prej není ono, proto jsem na to čuměl zoufale sám, s kartónem džusu v krabičkách, v jednodílném pyžamu s delfíny a trenýrkách s motivy My Little Pony, nicméně jsem se chechtal, muhehe, a film si užil. Pokud tady existuje dáma, která by mi chtěla dobrovolně dělat společnost a dívat se na filmy se mnou, postačí mi do pošty poslat přihlášku, kde vyplníte hloubku a opotřebení svých tělesných otvorů a uvidíme, co se dá dělat. A pokud se dokážeš bez problému nasoukat do mého oblíbeného kostýmu postarší čivavy, nemusíme řešit už nic. Ale nesmíš být chodící parní turbína v leginách! Ale jako jinak nic proti hnusným holkám, to vůbec, mír svině.(7.1.2015)

Nenapadá mě jiné slovo, než geniální. Co děláme v temnotách je naprosto geniální parodie, co si dělá naprosto upřímnou prdel z upírů a sem tam i vlkodlaků. Ne z filmů, ani z konkrétních postav. Prostě jenom z upírů jako o. A věřím, že některé scény se po shlédnutí musí stát legendárními. Snad jenom, tedy, v případě, kdy se tenhle film trošku dostane více do světa. Koho by totiž napadlo, že něco takového natočí tvůrci z Nového Zélandu, že jo. Viděno na základě Challenge Tour 2015(7.4.2015)

Když si vyrazí za soumraku flámovat na Gay Pride, vypadají jako obyčejní buzeranti. Nejsou to ale obyčejní buzeranti. Pokud se nabídnou, že vás vysají do poslední kapičky, mají na mysli úplně jinou tělesnou tekutinu, než byste čekali. Touží po krvi. Nejsou to ale ani žádní zasraní zoofilní nekrofilové. Jsou to totiž krvežízniví vampýři! Novozélandským filmařům stačil jen nějaký ten stroužek česneku a pár krucifixů, aby bez bázně a hany natočili skvělý, poučný a průkopnický dokument o jejich trpkém neživotě v dnešním Wellingtonu. A není to jen o okusování krkavic štětek a panen. Přestože už všichni mají pár set křížků na krku, o nějakém zmoudření vyžilých starců nemůže být řeč a i ve svém požehnaném věku se dokážou zhádat kvůli kdejaké píčovině jako desetiletí smradi. Ale koho by nenasralo, když po sobě spolubydlící pět let nemyje hrnce nebo nezamete ostatky svojí večeře.(22.1.2015)

Skupine dokumentaristov sa podarilo preniknúť do upírskej komunity, ktorá žije v meste Wellington na Novom Zélande. Bola im zaručená bezpečnosť, aby mohli natočiť dokumentárny film o životnom štýle troch vampírov. Deacon, Viago a Vladislav sú spolubývajúci. Každý z nich má inú povahu, ale svorne a spoločne si užívajú svoj upírsky život. Novo zélandským filmárom poodhalili svoje súkromie a prezradili, čo robia v temnotách. "What We Do in the Shadows" ****(30.1.2017)

Vedle Draculy, Interview s upírem a Bladea povinná upírská filmová "četba". Nebo víte co, kašlete na vyjmenvoané, tohle je lepší. Absurdně groteskní reality docu show, v které se podíváte, jak upíři "vstávají", jak řeší problémy s neumytým nádobím a hlavně, jak správně ten ručník, co sebou všude nosíte, využít pro záchranu vašeho drahoceného sofá před hromadou krve. Zvrácená poetika, které se těžko odolává.(31.5.2016)

• - Kopec, na ktorom sa upíri stretnú s vlkolakmi, je ten istý, na ktorom sa natáčala scéna z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), kde sa Frodo (Elijah Wood) a ostatní hobiti schovávali pred prízrakmi pod koreňmi stromu. (Hudakfilms)

• - Bary a nočné kluby, ktoré upíri vo filme navštevujú, sú skutočné bary vo Wellingtone v zábavnej štvrti Courtenay Place. (Hudakfilms)

• - Počas scény v bare, kde má divák možnosť po prvýkrát zbadať postavu Pauline (Elena Stejko), zaznie pieseň "The Captain" od skupiny The Phoenix Foundation. Táto kapela bola založená v novozélandskom meste Wellington, v ktorom sa odohráva dej snímky a kde sa aj natáčalo. (Hudakfilms)