poster

Ping Pong The Animation (TV seriál)

 • Japonsko

  ピンポン THE ANIMATION

 • USA

  Ping Pong the Animation

Animovaný / Drama / Psychologický / Sportovní

Japonsko, 2014, 11x23 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

 • Hromino
  *****

  Když spojí síly dva výstřední ptáci svého oboru – anime režisér Masaaki Juasa a kreslíř Taijó Macumoto –, je přinejmenším jisté, že výsledek jejich práce bude mezi ostatními výtvory dané sezóny nepřehlédnutelný. A jsem moc rád, že je nepřehlédnutelný nejen po stránce audiovizuální, jak se dalo čekat, ale že si tvůrci dali záležet i na tom, co vlastně chtějí odvyprávět. Ping Pong není jen o tom podat příběh o hře ping pongu – on celý je totiž hra. Juasa si ruku v ruce se stránkou audiovizuální hraje se způsoby vyprávění a až na samou únosnou mez zkoumá, jak moc se dá minimalizovat prostor potřebný pro plnohodnotné odvyprávění narativu. Dialogy létají rychlostí odpáleného pingpongového míčku, průběh zápasu či důležité změny ve vývoji postavy se vypráví sekvenčně prostřednictvím rozdělené obrazovky a způsob zachycení pohybu spolu se zapojením hudby je kapitolou sám pro sebe. Devízou mang Macumota je kromě charakteristického stylu kresby také to, jak moc si dává záležet na realističnosti dialogů k vystižení hloubky charakterů a jejich postupného vývoje – a i to je zde úspěšně zachováno. Naprosto rozumím tomu, že zdejší výstřednost audiovizuální i vypravěčská nemusí být stravitelná pro každého – ostatně ani mě Ping Pong napoprvé nezaujal a ani jsem jej nedokoukal do konce –, ovšem napodruhé si mě pro změnu získal ihned. Kdybych se mu za každou cenu snažil něco vytknout, jistě by se mi to podařilo, ale proč se o to snažit za každou cenu, když pozitiva jasně převažují. Hledáte-li na poli anime něco svěžího a neortodoxního, mohu jedině doporučit.(23.1.2020)

 • boogieman
  *****

  Príbeh je ok, ale nie kvôli nemu je toto výnimočný počin. Ide však o masterpiece animácie, ktorá zobrazuje pohyb a radosť z neho spôsobom, ktorý je absolútne strhujúci. Spôsob akým sa tu pracuje s rozdeľovaním obrazu do "komiksových polí" a rozprávaním deja v priebehu ping pongového zápasu cez elaborátne montážne sekvencie je fantastický. Zachytenie pohybu cez neproporcionálnu kresbu s netradičnou perspektívou dáva filmu unikátnu dynamiku, a začlenenie tohto druhu animácie je brilantným ťahom. Bez debát jedno z najzaujímavejších animovaných diel aké moje oči zhliadli. Príbehovo je to tiež fajn, ale rozhodne to nedosahuje rovnakej kvality ako po animačnej stránke, ale o to ani nejde.(25.3.2018)

 • Fordzy
  *****

  Masterpiece. Povinnost pro každého kdo to z anime myslí vážně a nevadí mu abstraktnější animace. 90%(3.11.2018)

 • Terezinka198
  *****

  Zajímavá animace, které jsem postupně přišla na chuť. Byla jsem skeptická, když jsem všude slyšela jen chválu a viděla jen vysoká hodnocení, ale ano, bylo to povedené. Příběh o ping pongu. Proč ne? Líbilo se mi, že to nemělo nějaký příliš klišé konec (a taky, že hlavní hrdina není neporazitelný frajírek, ale prostě kluk, kterému je do jisté míry vše jedno). 9/10(6.8.2020)

 • Tomihiro
  *****

  Animovaná adaptace mangy Taiyō Matsumota v jehož podání se ping pong stává něčím víc než jen sportem. Smile a Peco, dva kamarádi z dětství, jejichž cesta za vítězstvím na středoškolském šampionátu se stává skoro až mystickou. Spojení Taiyō Matsumota a Masaaki Yuasaa nemohlo dopadnout lépe!(17.7.2014)

 • Dajtin
  ****

  Fakt sa mi to pacilo, pribeh nebol tisickrat odohrane klise, ale nieco viac intenzivnejsie so zaujimavym filozofickym podtextom. Najviac sa mi pacila animacia a netradicne spracovanie videa. Okrem toho animacia vynikla presne tam kde ma najsilnejsi potencial a to je v inom/netradicnom zobrazeni pohybu o dost viac intezivnejsie a zaujimavejsie. Uplne ma to nadchlo pre stolny tenis :D(11.6.2016)

 • JackStrange
  *****

  Drama o ping pongu, přátelství, dětských snech, rivalitě, odhodlání. Stylové sportovní anime s překvapivě dobrým příběhem, které rozhodně stojí za zhlédnutí.(25.10.2014)