Reklama

Reklama

VOD (1)

Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (42)

Mikino00 

všechny recenze uživatele

Tohle nemá s reálnou cyklistikou vůbec nic společného. Jedná se spíše o šablonovitě předvídatelný sportovní film, kterému ale nelze upřít radost z jízdy. Dějově má film v závodní druhé půlce filmu co nabídnout, ale i tak je to místy až přespříliš k smíchu, o první zoufale nudné polovině ani nemluvím. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Zdařilá sporťárna z filmařsky velmi málo využívaného cyklistického prostředí. Závěr zase tolik nepřekvapí, ale oceňuji sympatického hlavního hrdinu, kterému se palce už ze zásady držet musí, závody jsou krásně snímané a soundtrack je rovněž poslouchatelný. Pro mě osobně jednoznačný adept na další reprízu. ()

Reklama

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor. ()

DruidKarel 

všechny recenze uživatele

Nádhernej film s napínavým příběhem z prostředí cyklistických závodů. Tenhle film jsem už dlouho neviděl, ale chtěl bych ho znovu vidět nebo mít. Jo, tady se mi Kevin Costner páčil jako snad nikde jinde. Takhle by měl vypadat film se sportovní tématikou. I přes své starší datum výroby patří podle mě k těm lepším snímkům, ve kterých se Costner objevil. 5* ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Ako športová rozprávka fajn. Máme tu všetko - sympatického hlavného hrdinu, slizského protivníka aj nadupaného rusáka. A teraz otázka za milión, ktorý z nich tie extra ťažké preteky asi vyhrá? To, že hlavný hrdina nikdy predtým nepretekal a nevie ako sa jazdí v pelotóne nie je vôbec podstatné. Dosť amatérsky scenárista vyriešil aj výsledky a priebeh jednotlivých etáp, využijúc tie najotrepanejšie klišé. Pobavili ma všetky tri, s realitou toho mali asi menej spoločné než Star Wars. Keď treba zmazať časovú stratu, šupneme do etapy štyri prémie s 30 sekundovou bonifikáciou, ak je jednu celú etapu hrdina v úniku, tak v tej ďalšej bude ten najmenej unavený zo všetkých... Proste nezmyslov je tam po milu Jarmilu, ani nemusíte nejako extra sledovať cyklistiku, aby ste na ne prišli. Druhá rovina filmu týkajúca sa choroby je trošku lepšie zvládnutá, no aj tá sa dala spracovať oveľa lepšie. 50% ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Muzzinyho tým ve filmu se jmenuje "7-Eleven". Tento tým opravdu existoval a soutěžil na Tour de France koncem 80. a začátkem 90. let 20. století. Tým se stal "Motorola Team", když změnil sponzora. Byl to také tým, za který závodil Lance Armstong, předtím než mu byla nalezena rakovina. (c.tucker)
  • Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)
  • Na měřícím zařízení, na kterém postava Davida Sommerse pokoří čas svého bratra, se objeví i údaje o datu narození. Z nich vyplívá, že ačkoli se představitel této role David Marshall Grant narodil 21. 6. 1955, na displayi se zobrazuje 25. 8. 1963. To znamená, že herec stvárnil 22letého, ačkoli mu již bylo 30 let. (DruidKarel)

Reklama

Reklama