Vítězové

Donald Peterman

Paula Weinstein

Scénografie:

Lawrence G. Paull

Opět můj oblíbený žánr, který v tomhle snímku celkem přesvědčivě vyvrací všeobecně zaběhlé tvrzení o tom, že filmy ze sportovního prostředí jsou nudné a nezajímavé. Tenhle snímek vás přesvědčuje o opaku v průběhu celého děje, takže se většina nakonec přistihne při tom, že hlavním hrdinům fandí a drží jim palce, při dosažení vítězství v legendárním závodě "Peklo západu" Kevin Costner v roli Markuse, netradičně s fešáckým knírem.(6.12.2014)

• dobytek

Kevin Kostěj se celkem snaží, ale z filmu, jehož hlavní náplní je jízda na kole, se prostě nic moc vyždímat nedá. Sledovat stádo cykloidů v přiteplenejch trikotech, jak funěj do kopců a u toho hraje příšerná hudba z 80. let, je pro mě docela utrpení. Tento film mi tak utkvěl v paměti hlavně proto, že tam hrála "ta holka z Komanda". Nicméně nějaký lepší momenty se tam i našly. Třeba John Amos nutící svýho tlustýho syna cvičit.(5.8.2007)

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor.(6.2.2010)

Hodně hodně slušný. Jeden z těch zapomenutých filmů, kde se Costner s kňourem prohání na bicyklu a osmdesátkovej řemeslník Badham z toho za pomoci vynikajícího soundtracku vysoustružil víc napětí a akce, než spousta jeho kolegů z čistokrevný akčňárny. Tohle si dám s chutí znovu a znovu(25.10.2011)

• Mikino00

Tohle nemá s reálnou cyklistikou vůbec nic společného. Jedná se spíše o šablonovitě předvídatelný sportovní film, kterému ale nelze upřít radost z jízdy. Dějově má film v závodní druhé půlce filmu co nabídnout, ale i tak je to místy až přespříliš k smíchu, o první zoufale nudné polovině ani nemluvím.(8.10.2015)

• - Muzzinyho přezdívka ve filmu je "Kanibal". "Kanibal" byla také přezdívka skutečného pětinásobného šampiona Tour De France Eddieho Merckxe, který se objevil ve filmu. (c.tucker)

• - Na měřícím zařízení, na kterém postava Davida Sommerse pokoří čas svého bratra, se objeví i údaje o datu narození. Z nich vyplívá, že ačkoli se představitel této role David Marshall Grant narodil 21. 6. 1955, na displayi se zobrazuje 25. 8. 1963. To znamená, že herec stvárnil 22letého, ačkoli mu již bylo 30 let. (DruidKarel)

• - Název filmu „American Flyers“ se objevuje na vystavené fotografii, kde jsou spolu David a Marek jako chlapci na kole. Stejný název pak nese i titulní skladba k filmu od Glenna Shorrocka. (DruidKarel)