Reklama

Reklama

VOD (1)

Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (42)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Protože jsem jedním z těch cykloidů, o nichž se tu zmiňuje dobytek a protože považuju funění do kopce za poněkud zdravější zábavu než vysedávání u PC, nebyla jsem tímhle filmem nijak zklamaná. I když jsou Vítězové všechno možné jen ne originální, převratní a objevní, po návratu z dalšího dobrovolného cyklistického mučení s krycím názvem Šlapej nebo zemři bylo docela příjemné dívat se, jak se pro změnu potí Kevin Costner. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Cyklisté, kteří už závod jeli, se sem zpátky netěší a nováčci, nezvyklí jízdě v pelotonu, brzy zjistí proč." Peklo Západu se mi dost líbilo. Skvělé tratě, báječná příroda a žádné taktizování. Hned jsem dostal chuť si v osmdesátkovém rytmu s bratry Summersovými zakmitat nohama v pedálech. Na můj vkus se tedy příliš často přehazovalo ze zábavné cyklistiky do lékařského dramatu, ale všechno mi vynahradil trénink s rychlým Eddiem, švindlování tlustého kuželkáře Randolpha v posilovně a samozřejmě výměna triček mezi Becky a Davidem. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Zdařilá sporťárna z filmařsky velmi málo využívaného cyklistického prostředí. Závěr zase tolik nepřekvapí, ale oceňuji sympatického hlavního hrdinu, kterému se palce už ze zásady držet musí, závody jsou krásně snímané a soundtrack je rovněž poslouchatelný. Pro mě osobně jednoznačný adept na další reprízu. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Ako športová rozprávka fajn. Máme tu všetko - sympatického hlavného hrdinu, slizského protivníka aj nadupaného rusáka. A teraz otázka za milión, ktorý z nich tie extra ťažké preteky asi vyhrá? To, že hlavný hrdina nikdy predtým nepretekal a nevie ako sa jazdí v pelotóne nie je vôbec podstatné. Dosť amatérsky scenárista vyriešil aj výsledky a priebeh jednotlivých etáp, využijúc tie najotrepanejšie klišé. Pobavili ma všetky tri, s realitou toho mali asi menej spoločné než Star Wars. Keď treba zmazať časovú stratu, šupneme do etapy štyri prémie s 30 sekundovou bonifikáciou, ak je jednu celú etapu hrdina v úniku, tak v tej ďalšej bude ten najmenej unavený zo všetkých... Proste nezmyslov je tam po milu Jarmilu, ani nemusíte nejako extra sledovať cyklistiku, aby ste na ne prišli. Druhá rovina filmu týkajúca sa choroby je trošku lepšie zvládnutá, no aj tá sa dala spracovať oveľa lepšie. 50% ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Kevin Kostěj se celkem snaží, ale z filmu, jehož hlavní náplní je jízda na kole, se prostě nic moc vyždímat nedá. Sledovat stádo cykloidů v přiteplenejch trikotech, jak funěj do kopců a u toho hraje příšerná hudba z 80. let, je pro mě docela utrpení. Tento film mi tak utkvěl v paměti hlavně proto, že tam hrála "ta holka z Komanda". Nicméně nějaký lepší momenty se tam i našly. Třeba John Amos nutící svýho tlustýho syna cvičit. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)
  • Název filmu „American Flyers“ se objevuje na vystavené fotografii, kde jsou spolu David a Marek jako chlapci na kole. Stejný název pak nese i titulní skladba k filmu od Glenna Shorrocka. (DruidKarel)
  • Muzzinyho tým ve filmu se jmenuje "7-Eleven". Tento tým opravdu existoval a soutěžil na Tour de France koncem 80. a začátkem 90. let 20. století. Tým se stal "Motorola Team", když změnil sponzora. Byl to také tým, za který závodil Lance Armstong, předtím než mu byla nalezena rakovina. (c.tucker)

Reklama

Reklama