Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

DruidKarel

Nádhernej film s napínavým příběhem z prostředí cyklistických závodů. Tenhle film jsem už dlouho neviděl, ale chtěl bych ho znovu vidět nebo mít. Jo, tady se mi Kevin Costner páčil jako snad nikde jinde. Takhle by měl vypadat film se sportovní tématikou. I přes své starší datum výroby patří podle mě k těm lepším snímkům, ve kterých se Costner objevil. 5* ()

Zagros

Vítězové jsou sportovní film o cyklistice, který jsem viděl jako mladý náhodou. Cyklistika mě jinak moc nebere. Samotný film nevystoupí z klasické šablony sportovního filmu. Je ale slušně natočen a dobře obsazen (Kostner a sympatická Rae Dawn Chong). Spoiler: Dodnes si pamatuji jednu jejich fintu, kdy se utrhnou dva jezdci a jeden z nich tomu druhému ujede. Když pak celý peloton dojede ten únik, jsou všichni překvapení, že dojeli jen jednoho a druhý ujel. To bylo úsměvné už tehdy a z pohledu dnešní cyklistiky je to úplně mimo. Nicméně mě film zabavit po celou svoji délku dokázal, nechávám slabší tři hvězdy. Na opakování a doporučení to ovšem není. ()

Mikino00

Tohle nemá s reálnou cyklistikou vůbec nic společného. Jedná se spíše o šablonovitě předvídatelný sportovní film, kterému ale nelze upřít radost z jízdy. Dějově má film v závodní druhé půlce filmu co nabídnout, ale i tak je to místy až přespříliš k smíchu, o první zoufale nudné polovině ani nemluvím. ()

c.tucker

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor. ()

Jara.Cimrman.jr

"Cyklisté, kteří už závod jeli, se sem zpátky netěší a nováčci, nezvyklí jízdě v pelotonu, brzy zjistí proč." Peklo Západu se mi dost líbilo. Skvělé tratě, báječná příroda a žádné taktizování. Hned jsem dostal chuť si v osmdesátkovém rytmu s bratry Summersovými zakmitat nohama v pedálech. Na můj vkus se tedy příliš často přehazovalo ze zábavné cyklistiky do lékařského dramatu, ale všechno mi vynahradil trénink s rychlým Eddiem, švindlování tlustého kuželkáře Randolpha v posilovně a samozřejmě výměna triček mezi Becky a Davidem. ()

• Na měřícím zařízení, na kterém postava Davida Sommerse pokoří čas svého bratra, se objeví i údaje o datu narození. Z nich vyplívá, že ačkoli se představitel této role David Marshall Grant narodil 21. 6. 1955, na displayi se zobrazuje 25. 8. 1963. To znamená, že herec stvárnil 22letého, ačkoli mu již bylo 30 let. (DruidKarel)
  • Název filmu „American Flyers“ se objevuje na vystavené fotografii, kde jsou spolu David a Marek jako chlapci na kole. Stejný název pak nese i titulní skladba k filmu od Glenna Shorrocka. (DruidKarel)
  • Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)