Flash (TV film)

The Flash

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Protože mám rozkoukaného současného Flashe, musel jsem si pustit i tuto starší verzi, kde se v hlavní roli objevuje John Wesley Shipp, který si v té nové zahrál Barryho tátu. No ve všech ohledech průměrné, obzvláště v porovnání s novou verzí, ale na druhou stranu docela mile zábavné a vtipné. (Dabing = katastrofa)(16.2.2016)

Pokud jste podobně jako já zvyklí na Burtonovy geniální comicsové filmy, vyvolá ve vás Flash jenom pohrdání. Jenže když si uvědomíte, že Gotham, tak jak nám ho Burton předhodil k atmosférickému a audiovizuálnímu obžerství (nehledě na perfektní herecké výkony), je nedostižný, docela se i pobavíte, jako u většiny akčních béček, na která se podíváte jen jednou...(29.5.2003)

• SeBig

Tupý levný céčko, který utratilo všechny lovásky za soundtrack od mistra Elfa a studijo krásně našetřilo na hercich a na scenaristech, který tento kousek měli sepsany během jednoho pulhodinoveho posezeni u chlazeneho ležáku. Triky a "efekty" nebudu komentovat, film odflaklejši než moje domácí úkoly, který jsem ani nedělal. Nebylo to ale zase takový umučeni a dalo se to s chladnou, otupelou leč trochu bolavou hlavou dokoukat.(6.6.2017)

• KafuR

Myslím si, že po půl tuctu novodobých filmíků o suprhrdinech jsem zvyklý už na ledajaké hovadiny a různé podoby absence scénáristovy fantazie, ale to jsem ještě netušil, že na mě z hlubin času vybafne další skvost, tentokráte na téma laborant vs. tříkolkáři. Rok vzniku jsem rozhodně bral v úvahu, ono zrychlovat záběry šlo už i v devadesátých, ale ostatní věci už mi jaksi hlava pobírat odmítla, a to hlavně: město, které si nedokáže poradit s bandou zfetovaných pošuků na motorkách, nezachrání jeden Blesk, ale pouze apokalypsa biblických rozměrů, která toto doupě neschopnosti definitivně vymaže z mapy.(31.10.2014)

Opravdu velmi dobré béčko. Flash - pilotní film k seriálu - má spoustu nepopiratelných kvalit. Skvěle zmáknutý scénář, kde se pomalu a zábavně seznamujeme s hlavním hrdinou, super hudba od Dannyho Elfmana, dobrá atmosféra, sem tam nějaký ten dobrý vtípek... Prostě tenhle film má do katastrofy daleko. Co se týče záporů, tak občas trochu patosu (který se dá omluvit dobou a původními komiksy, které takové taky byly), poměrně nevýrazný záporák (motorkářský gang a jeho boss) a kostým Flashe bohužel moc drsně nevypadá. Naopak zblízka vypadá poněkud neforemně, Flashe neobepíná, ale spíš mu tvaruje a zvětšuje svaly, což vypadá trochu podivně; zvlášť ty stehna vypadají u superrychlého běžce nějak moc široce. Ale jinak dobrá zábava, komiks je komiks, ale za tenhle film se DC stydět nemusí. (7/10)(24.9.2008)

• - Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)