Flash (TV film)

The Flash

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Pokud jste podobně jako já zvyklí na Burtonovy geniální comicsové filmy, vyvolá ve vás Flash jenom pohrdání. Jenže když si uvědomíte, že Gotham, tak jak nám ho Burton předhodil k atmosférickému a audiovizuálnímu obžerství (nehledě na perfektní herecké výkony), je nedostižný, docela se i pobavíte, jako u většiny akčních béček, na která se podíváte jen jednou...(29.5.2003)

Komixový pilot k seriálu, ktorý by som v čase uvedenia asi veľmi žral a spomínal s veľkou nostalgiou. Preto odpustím pár nedotiahnutých vecí a oceňím charizmatického - aj keď menej známeho komixového - hlavného superhrdinu. Ostatné postavy sú celkom fajn, nechýba tomu humor a dobré hlášky. Rovnako za efekty sa nemusia tvorcovia vôbec hanbiť. Záporáci boli síce slabí, ale verím, že v nasledujúcich častiach seriálu prídu aj lepší. Kiež by sa mi ho podarilo zohnať.(1.8.2015)

• choze

"VŽDYCKY JSEM VÁS UČIL, ŽE S PRÁZDNÝM ZÁSOBNÍKEM NEMůŽETE STŘÍLET." - "ALE JÁ MÁM NABITO." FLASH, CAPTAIN AMERICA, FANTASTIC FOUR, NICK FURY, WITCHBLADE... 90. léta byla bohatá na mizerné comicsové televizáky. FLASH do našich videopůjčoven dorazil (spolu s Pyunovým CAPTAIN AMERICA) v jejich první polovině a sice v podobě tří videokazet, z nichž první obsahovala pilot k televiznímu seriálu a další dvě vždy po dvou tématicky podobných spojených seriálových dílech. Pilot, později rozstřižený do dvou epizod, nabízí dle očekávání to nejohranější superhrdinské schéma (marná sláva, comicsový Flash poprvé vyběhl už ve 40. letech) zahrnující obligátní nehodu v laboratoři a k superhrdinství motivující smrt blízké osoby, a velmi legrační triky.(12.9.2008)

Protože mám rozkoukaného současného Flashe, musel jsem si pustit i tuto starší verzi, kde se v hlavní roli objevuje John Wesley Shipp, který si v té nové zahrál Barryho tátu. No ve všech ohledech průměrné, obzvláště v porovnání s novou verzí, ale na druhou stranu docela mile zábavné a vtipné. (Dabing = katastrofa)(16.2.2016)

Väčšinou komiksové spracovania sa niekedy nevydaria a to ztoho dôvodu, že sa chopia svojej šance mladý neskúsený režiséri a myslia si, že ich film zarobí nemalé peniaze. Ale ak máte dobrý scenár, predstavivosť, komiks po ruke a vynikajúceho skladateľa hudby Dannyho Elfmana, môžete si byť istý, že teraz to bude ten najlepší film, aký ste vždy chceli vidieť a po ktorom, budete pátrať aj na onom svete 80 percent. PS: Som zvedavý na seriál.(9.1.2010)

• - Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)