poster

Flash (TV film)

 • USA

  The Flash

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Režie:

Robert Iscove

Předloha:

Robert Kanigher (komiks)

Scénář:

Paul De Meo

Hudba:

Jeff Marsh

Producenti:

Craig W. Van Sickle

Scénografie:

Dean Edward Mitzner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo25
  ****

  Komixový pilot k seriálu, ktorý by som v čase uvedenia asi veľmi žral a spomínal s veľkou nostalgiou. Preto odpustím pár nedotiahnutých vecí a oceňím charizmatického - aj keď menej známeho komixového - hlavného superhrdinu. Ostatné postavy sú celkom fajn, nechýba tomu humor a dobré hlášky. Rovnako za efekty sa nemusia tvorcovia vôbec hanbiť. Záporáci boli síce slabí, ale verím, že v nasledujúcich častiach seriálu prídu aj lepší. Kiež by sa mi ho podarilo zohnať.(1.8.2015)

 • dopitak
  ****

  Nostalgická vzpomínka na porevoluční dobu, ve které se VHSky půjčovaly za dvacku s vrácením do druhého dne, ale v sobotu je bylo možné půjčit až do pondělí. Doba Terminátorů, Policejních a Lyžařských akademií, Gremlins, Critters, Běžícího muže a dalších více méně kultovních filmů. Flash vyvolává v dnešní době už jen jemný úsměv na tváři, v době své československé premiéry však pro předpubertální dítě představoval nový, dosud neznámý svět.(1.4.2010)

 • KafuR
  **

  Myslím si, že po půl tuctu novodobých filmíků o suprhrdinech jsem zvyklý už na ledajaké hovadiny a různé podoby absence scénáristovy fantazie, ale to jsem ještě netušil, že na mě z hlubin času vybafne další skvost, tentokráte na téma laborant vs. tříkolkáři. Rok vzniku jsem rozhodně bral v úvahu, ono zrychlovat záběry šlo už i v devadesátých, ale ostatní věci už mi jaksi hlava pobírat odmítla, a to hlavně: město, které si nedokáže poradit s bandou zfetovaných pošuků na motorkách, nezachrání jeden Blesk, ale pouze apokalypsa biblických rozměrů, která toto doupě neschopnosti definitivně vymaže z mapy.(31.10.2014)

 • choze
  odpad!

  "VŽDYCKY JSEM VÁS UČIL, ŽE S PRÁZDNÝM ZÁSOBNÍKEM NEMůŽETE STŘÍLET." - "ALE JÁ MÁM NABITO." FLASH, CAPTAIN AMERICA, FANTASTIC FOUR, NICK FURY, WITCHBLADE... 90. léta byla bohatá na mizerné comicsové televizáky. FLASH do našich videopůjčoven dorazil (spolu s Pyunovým CAPTAIN AMERICA) v jejich první polovině a sice v podobě tří videokazet, z nichž první obsahovala pilot k televiznímu seriálu a další dvě vždy po dvou tématicky podobných spojených seriálových dílech. Pilot, později rozstřižený do dvou epizod, nabízí dle očekávání to nejohranější superhrdinské schéma (marná sláva, comicsový Flash poprvé vyběhl už ve 40. letech) zahrnující obligátní nehodu v laboratoři a k superhrdinství motivující smrt blízké osoby, a velmi legrační triky.(12.9.2008)

 • fcreading
  ****

  Väčšinou komiksové spracovania sa niekedy nevydaria a to ztoho dôvodu, že sa chopia svojej šance mladý neskúsený režiséri a myslia si, že ich film zarobí nemalé peniaze. Ale ak máte dobrý scenár, predstavivosť, komiks po ruke a vynikajúceho skladateľa hudby Dannyho Elfmana, môžete si byť istý, že teraz to bude ten najlepší film, aký ste vždy chceli vidieť a po ktorom, budete pátrať aj na onom svete 80 percent. PS: Som zvedavý na seriál.(9.1.2010)

 • - Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace