Flash (TV film)

The Flash

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Nostalgická vzpomínka na porevoluční dobu, ve které se VHSky půjčovaly za dvacku s vrácením do druhého dne, ale v sobotu je bylo možné půjčit až do pondělí. Doba Terminátorů, Policejních a Lyžařských akademií, Gremlins, Critters, Běžícího muže a dalších více méně kultovních filmů. Flash vyvolává v dnešní době už jen jemný úsměv na tváři, v době své československé premiéry však pro předpubertální dítě představoval nový, dosud neznámý svět.(1.4.2010)

Komixový pilot k seriálu, ktorý by som v čase uvedenia asi veľmi žral a spomínal s veľkou nostalgiou. Preto odpustím pár nedotiahnutých vecí a oceňím charizmatického - aj keď menej známeho komixového - hlavného superhrdinu. Ostatné postavy sú celkom fajn, nechýba tomu humor a dobré hlášky. Rovnako za efekty sa nemusia tvorcovia vôbec hanbiť. Záporáci boli síce slabí, ale verím, že v nasledujúcich častiach seriálu prídu aj lepší. Kiež by sa mi ho podarilo zohnať.(1.8.2015)

• KafuR

Myslím si, že po půl tuctu novodobých filmíků o suprhrdinech jsem zvyklý už na ledajaké hovadiny a různé podoby absence scénáristovy fantazie, ale to jsem ještě netušil, že na mě z hlubin času vybafne další skvost, tentokráte na téma laborant vs. tříkolkáři. Rok vzniku jsem rozhodně bral v úvahu, ono zrychlovat záběry šlo už i v devadesátých, ale ostatní věci už mi jaksi hlava pobírat odmítla, a to hlavně: město, které si nedokáže poradit s bandou zfetovaných pošuků na motorkách, nezachrání jeden Blesk, ale pouze apokalypsa biblických rozměrů, která toto doupě neschopnosti definitivně vymaže z mapy.(31.10.2014)

Celkem příjemný, minimalistický pilot, který nikoho nepobouří extrémně rychlým ani pomalým tempem natož složitou či příliš plytkou zápletkou. Během věty: "Celkem příjemný, minimalistický pilot" se několikrát otočilo cosi červeného, oběhlo - ale zanechalo to vánek...jemný. A i kdyby by byl Flash rychlejší než světlo a utíkal tak rychle, že by slovo "pilot" proběhlo dřív než "celkem" nikdo by si toho moc nevšímal. Poklidné, ale z 90'kových komiksových běsů nejsnesitelnější.(6.7.2013)

Pokud jste podobně jako já zvyklí na Burtonovy geniální comicsové filmy, vyvolá ve vás Flash jenom pohrdání. Jenže když si uvědomíte, že Gotham, tak jak nám ho Burton předhodil k atmosférickému a audiovizuálnímu obžerství (nehledě na perfektní herecké výkony), je nedostižný, docela se i pobavíte, jako u většiny akčních béček, na která se podíváte jen jednou...(29.5.2003)

• - Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)