Režisér slavné Gomorry (2008) tentokrát opustil současnou realitu a vydal se do světa pohádek, jak je na počátku 17. století zapsal neapolský básník Giambattista Basile, z jehož díla Lo cunto de li cunti později čerpali všichni slavní pohádkáři. V jeho filmu, natočeném v angličtině, panují ve třech sousedících říších v nádherných hradech a zámcích králové a královny, kteří mají různé slabosti, touhy a trápení. Vedle princů a princezen se tu vyskytují divní živočichové a obludy, obři a draci, ale také kejklíři a pradleny, protože všední si tu podává ruku s nadpřirozeným, vznešené s vulgárním, surovost s něhou, dramatické s komickým. Imaginace režiséra a jeho spolupracovníků vytvořila až barokně opulentní dílo s výraznými odkazy na dějiny umění a hudby, ale také s potutelnými postřehy o neměnných vlastnostech a chování lidí... (MFF Karlovy Vary)

Ihuj

Tři drsné pohádkové příběhy potěší, ale nevidím přidanou hodnotu v tom, aby běžely všechny najednou. Navzájem akorát jeden ruší od druhého, nemají propojení a nepochopil jsem ani, že by měly nějaký přesah. Pomalé tempo nepomáhá tomu, aby se člověk do příběhů vžil a pokaždé, když se to stejně povede, tak je střih na jinou dějovou linku. Kamera je spíš nápaditá znouzecnost, než že by mi to vyráželo dech. Takový styl 80. let. ()

Torpid

Ideální film pro dospělé, kteří mají rádi pohádky, originální příběhy v nich a invenční filmařinu. Barevná, výpravná podívaná, kterou pusťte svým dětem pouze v případě, že jim chcete narušit klidné spaní. ()

ER

Sním či bdím....předem avizuji,že tato pohádka (jak by se z názvu dalo soudit) není pro děti.Ani si nejsem jistý překladem názvu.Lepší by bylo Příběh příběhů ,jelikož by lépe odrážel to,co se ve filmu odvíjí,Zcela surrealistické scény -sex,pojídání srdce,podřezání krku či lámání vazu-využívají "pohádkových" motivů,ale samotné ztvárnění je přesahuje. Důležité jsou totiž vzorce chování jednotlivých postav,kdy jim takové scény dodávají patřičnou hloubku. K tomu se přidává naprosto skvělé vizuální podání včetně hudby (Desplat nezklame). Jenže celý děj je vlastně propletenec příběhů,který se ne zcela daří rozplést, jakoby se nás snaží tvúrce lapit každým záběrem do "fantasy" záběrů,až se v tom po chvíli začínáte ztrácet. Ale je to určitě jeden z nemnoha filmů,který stojí za zhlédnutí i když vás výsledek nemusí nadchnout. ()

Rawar

První fantasy záběry pod vodou s albínským mořským děsem slibovaly velkou jízdu. Zase taková jízda to nebyla a místy to působilo docela komorně. Ale díky vážně potrhlému ději, bizarnostech ala situace okolo blechy, či svůdnému trollení královské pěvkyně se to na čtyři hvězdy bez problému vyšplhá. Není tento tejl všech tejlů v knižní podobě ? To by mohlo být zajímací ()

kraval

Steampunkový potapěč John C. Reilly, Salma Hayek v černém ve sněhobílé místnosti pojídající srdce netvora s chutí vlastní Homeru Simpsonovi, obr, jenž pozná po čichu bleší kůži a získá tak dceru chamtivého krále, hodně ujeté olizování prstů Vincentem Casselem a mnoho dalšího nám ukazují, jak by asi měla vypadat pohádka pro dospělé. ()

mira.l odpad!

Ne...ne...že ne?? Že nebudeme předstírat, že tohle měla být pohádka?? Protože takovou svým způsobem odpornou a nechutnou píčovinu jsem teda už zase dlouho neviděl a doufám, že zase dlouho neuvidím!!! Co tohle kurva bylo?!? Na co si to tady kdo z tvůrců hrál?!? ()

hero_bk

Tento film nejlépe popisuje slovo "průměrný". Obecně velmi předvídatelné a ačkoliv výborně výpravné, ničím nevybočující z řady jiných pohádek. Nehledě na absolutní nepropojenost tří dějových linií. S přimhouřením oka 3 hvězdičky. ()

joelly01

To tedy bylo neco! Ze zacatku me to silene stvalo, tahlo se to nepeknym zpusobem. Ale pak me to nejak vic a vic vcucavalo do deje a na konci uz jsem jen poulila oci a skoro jsem se rozbrecela. Rozhodne to neni pohadka pro male deti, ale pro nas "velke deti" je to proste parada. Tak hezka fantasy uz tady dlouho nebyla, nadseni se konalo. Frau Joelly chvali. ()

mac000

Vskutku neobvyklé dílo shrnující velké množství tradičních motivů z pohádkových příběhu (chybí snad jen hloupý Honza). Tři relativně samostatné příběhy propojené jen velmi volně. Tato pohádka pro dospělé (dětem bych ji rozhodně nevyprávěl) ukazuje, jak relativní mohou být pojmy "dobra" a "zla". Kdo rozliší, co je dobré a co špatné? Pestrobarevná výtvarná a architektonická složka filmu se jistě lépe vyjímá na velkém plátně. Neobvyklá role pro Salmu Hayekovou. ()

liberita

Nádherný filmový zážitok s fantastickou Desplatovou hudbou, tajomným prostredím, štipkou humoru a miernou hororovou atmosférou je ideálny pre všetkých milovníkov rozprávok v ich tradičnej podobe. Scenár nie je zbytočne opisný ako v prípade iných rozprávok a postavy rozprávajú iba to čo má skutočne v daný moment zmysel. Nenechajte sa odradiť faktom, že sa jedná o film prezentovaný skôr na filmových festivaloch než v kinách ani tým, že tu hrá Salma Hayek. Rozprávka rozprávok je totiž filmovým dielom, na aké len tak skoro nezabudnete. ()

Yahey

Je to hodně jiné, než cokoliv, co jsem viděl - v dobrém smyslu. Precizní, dokonale vizálně působivé scény z prostředí středověké Itálie, tři střídavě vyprávěné pohádkově-fantastické příběhy gradující sliznicovitě, obnaženě, poeticky a krvavě ke svému konci. (Jeden příběh zakončen velkolepě, dva "jako že jo.") Hyperrealismus reakcí postav, který v jakoby v pohádkovém příbehu "vyvádí z konceptu", překvapuje, atakuje, přikovává k obrazovce. (Kdo má strach, zdrhá nebo zabíjí, kdo má chuť, tak souloží: tzn. každá postava se chová asi tak, jakbyste se chovali vy, být v dané situaci a době a ne podle syžetu Boženy Němcové). Záměrně zesílená vizualita hnusu, zcizující, odporné, ukázkově neroztomilé a zcela nepohádkové. Zkrátka neotřelé propojení žánrů dávající povstat unikátnímu filmu, který vás přiková do křesla. Zůstane v hlavě, budete si to pamatovat, budete o tom přemýšlet. Nenechává vás to v klidu. A dobře vám tak. Už nejste děti. A jestli jste, tak na to nekoukejte. Mimochodem, fantastická, svěží hudba. Proč nedávám 5 hvězdiček? Bizarní ujetost prozrazuje, že si tvůrce hodně řeší něco svého (sebe-terapie); pokud by se s tímto precizním a originálním přístupem tvůrci pustili do epičtější, archetypálnější (méně komplexově-perverzní) látky, bylo by to božské. Ale i tak: potlesk a poklona. Je to mimořádné a krásné. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Je to něco jako Tři bratři a Třetí princ akorát zajímavější, úchylnější, vtipnější a v televizi o Vánocích to nepoběží :D Škoda jenom, že ty příběhy nebyly víc dotáhnuté. ()

ANTYCHRYST

Jaakooo Jo noo... Asi jedna z Nejdivnějších pohádek co jsem kdy viděl. Je tam spousta známejch herců, spousta divnejch postav, který ještě ke všemu dělají spousta divnejch věcí :) Trošku jsem se bál délky 125 min... ale v poho člověk jen zírá co Všechno lze do pohádky narvat :) 55% neurazí ale ani nějak extra nenadchne.. ()

nK_!

Tak tohle jsem těžce nepobral. Celou dobu jsem měl pocit, jako by tvůrci mezi natáčením sáňkovali na obrovských horách koksu. Uznávám, na Tale of Tales se pěkně kouká, ale hromadě scén chybí jakékoliv logické zasazení, někteří herci jsou na přesdržku a všechny tři pohádky se místy prolínají zcela zmateným způsobem. No jo, jakmile mají v něčem prsty Italové, jsem mimo... ()