Rachel Heggie slúži ako ochrankyňa zákona v malom mestečku Inveree. Jedného večera na ceste do nočnej služby spozoruje, ako mladý delikvent riskantnou jazdou zrazí osobu stojacu uprostred cesty. Keď však dobehne na miesto zrážky, automobil je síce viditeľne poškodený, no po zranenom niet ani stopy. Po nástupe do zamestnania nahlási nadriadenému mimoriadnu udalosť, pričom oboznámi kolegov o možnej osobe, ktorá sa voľne pohybuje po mestečku, a mohla by potrebovať lekársku pomoc. Keď už to vyzerá, že mladík bol zadržaný bezdôvodne, jedna z hliadok privádza na policajnú stanicu staršieho, neznámeho muža, ktorý popisom sedí na možného poškodeného z nehody. Napriek tomu, že nemá žiadne mimoriadne vonkajšie zranenia, pôsobí čudesným, svojským dojmom, ktorý na počudovanie u všetkých, ktorí s ním prídu do styku, vyvoláva obrovský rešpekt a strach zároveň. Kto je vlastne onen neznámy? Prečo prišiel? A akými schopnosťami to vlastne disponuje, keď dokáže nazrieť do čiernej časti duše všetkých zúčastnených a dokonale nimi manipulovať? (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Po Clownovi a Girl house je tohle zatím nejlepší věc. Let Us Prey je sakra stylově natočená záležitost s úžasnou kamerou i vizuálem, perfektním soundtrackem, krásným ozvučením veškerých zvuků ( střelba z brokovnice, rány pěstí) a fajn nápadem byť to lehce kopíruje Travelera. Závěrečná půl hodina vypukne v solidní akční inferno, kde nikdo není ušetřen a to jsem napětím a dech beroucí atmosférou téměř šílel, zpotil se a dokonce uspokojil i své chuťové pohárky díky pár slušným brutálním záběrům. Kromě fakt nepříjemného Irsko/Skotského accentu a celkem složité překombinovanosti příběhu jsem mile překvapen. 75% ()

JFL

Nejdřív spousta žvanění a pak spousta kydlení. "Let Us Prey" má velký potenciál být fajn hororem, ale navzdory efektní formě, nosnému konceptu a také Pollyanně v hlavní roli je výsledek překvapivě tuctový a zapomenutelný. Částečně to souvisí s tím, že na sebe kontrastně naráží pasáže, které by chtěly být mystickým mystériem, šokantním body hororem a akční krvárnou. Jako laciná lokální žánrovka je to sice sympatické, ale chybí tomu jiskra, která by zdejší precizní řemeslo posunula někam výše. ()

Bloody13

Celkem slušné žánrové cvičení, které však doplácí na svou přílišnou ukecanost v prostřední části a nečekaně akční závěr, který po snaze napínat diváka skrz náznaky a zlověstnou hudbu působí trochu jako pěst na oko. A je to sakra škoda, protože to krásně vymazlené intro slibovalo atmosféričtější podívanou, než jakou ve skutečnosti byla. ()

Fr

„ON TO VÍ!“ … „CO VÍ?“ … „VŠECHNO!“… /// Fousáč s podivným notesem plným jmen a film s krásným nádechem mysteriózna, plnej Božího slova a Ďábelskejch nápadů. Hezky se to brzo rozjede a kromě chytrej keců přibejvá i krve. Rejža by měl zapracovat na choreu bitek, páč všechny – jedna, mu kurví profil. Vyrovná to snaha vyhnout se klasickejm hororovejm klišé. Já totiž podobnej film ještě neviděl, proto jsem nadprůměrně spokojenej! 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potkal jsem člověka a všechno ví! (taky prej všude byl) 2.) Nevím, jak se pozná Mesijáš. 3.) Thx za titule ,,Kasparov88“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Celou dobu jsem váhal, jestli se mi ten film vlastně líbí, nebo ne. Nahoru to táhne pěkný vizuál, docela dobrý koncept, kvalitní gore. Problematické je to s hudbou - ten hlavní hudební motiv je rozhodně funkční, za ten palec nahoru, ale problém je, že tam tvůrci různé jiné "strašidelné" melodie cpou až příliš často, a to i do scén, které by paradoxně byly působivější, kdyby zrovna bylo ticho. Občas to takhle působí až úsměvně. Další problém se váže k postavám, které jsou neuvěřitelně nesympatické. To má vzhledem ke koncepci filmu samozřejmě své opodstatnění, nicméně odměna (hororové atrakce) přijde příliš pozdě na to, aby nestihly začít diváka mírně iritovat. Ze začátku se hodně kecá, pak se postupně začnou objevovat záblesky poměrně brutálního násilí, které vyvrcholí nástupem maniakálního pána z plakátu s brokovnicí. Někdy tehdy se můj výsledný pocit z filmu překlopil spíš na pochvalnou stranu. ()