poster

Humr

 • Řecko

  Ο Αστακός

 • Irsko

  The Lobster

 • Nizozemsko

  The Lobster

 • Velká Británie

  The Lobster

 • Francie

  The Lobster

 • Slovensko

  Homár

Drama / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Řecko / Irsko / Nizozemsko / Velká Británie / Francie, 2015, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dont
  **

  Tohle mě tedy úplně minulo. Přitom jsem se na to dost chystal, nechtěl jsem na to koukat bez nálady nebo unavený pozdě v noci. Jednu hvězdu jsem ještě přidal za originalitu, herecké výkony a docela pěknou hudbu. Ta byla asi nejlepší stránkou filmu. Spolu s tou pasáží, kde Colin předstíral cynika, alespoň to mě pobavilo.(3.1.2016)

 • poz3n
  ***

  Podivnost nad podivnosti. Neustále mi to připomínalo Never Let Me Go namíchané s artovými Hunger Games pro hipster dospěláky. První půlhodina je převelice zajímavá a byl jsem v očekávání toho, co přijde dál. Zvlášť když jsem měl před sebou to nádherné vizuální podání (opravdu to vypadá jako skvělý příklad toho, jak za pár šupů natočit obrazově, především pak barevně působivý film). Jenže ve chvíli, kdy hlavní postava opouští hotel, se příběh noří do toporné kaskády pseudoartových scének, které se pohybují na pokraji sebeparodie. To navíc od počátku filmu podporuje absolutně nucený a nepřirozený hipster vypravěč v podání Rachel Weisz (kterou mám jinak velice rád), který se nám snaží sdělit, jak se Colin Farrell cítil při utírání zadku na záchodě. Můj vztah k filmovým vypravěčům je veskrze kladný, ale už i já jsem pochopil, že dovolit si mít ve filmu vypravěče, je velké umění a kumšt. Humr se tak u mě potácí někde na pomezí zajímavého nápaditého pokusu a trapného kýče. A nezachránila to ani Léa Seydoux, kterou si již definitivně přidávám na svůj zalaminátovaný seznam celebrit, se kterými se můžu vyspat. 6/10(8.1.2016)

 • castor
  ****

  Surrealistické, nápadité, ujeté. Někdy je fajn vzpomenout na studentská léta a nechat se překvapit nějakou bizarností, která má (což řada klubových kousků z oněch vysokoškolských let neměla) co sdělit. Vztahy jsou sakra křehké, a když se do nich pustí cyničtí hrdinové zvrhlého Hotelu, solidně se do diváka zakousnou. Alespoň v „lepší“ první polovině. To s cukajícími koutky pozorujeme hledání druhé polovičky – pokud to za určitou dobu neklapne, stanou se z klientů zvířata dle vlastního výběru. Divák se ze situací mezi hotelovými zdmi baví náramně. A tvůrci přikládají do kotle pomocí neotřelých (ale furt snesitelných) nápadů. Škoda, že v přítomnosti revoltujících lesních Samotářů zvolníme a na originalitu úvodu se už nedostaneme. I tak brilantní satira dnešní společnosti s výbornými herci.(8.1.2016)

 • flyboyeda
  ****

  Vitezce o nejbizarnejsi filmovou zapletku roku je uz pravdepodobne znam... :) Ale v dobrem slova smyslu. Moc zajimavy a v neposledni rade originalne pojaty film o dystopickem svete budoucnosti, kde je byt single ilegalni a dotycni jsou nedobrovolne umisteni do jakehosi napravneho zarizeni "Hotelu" na casove omezenou dobu, kdy si musi najit kompatibilniho partnera. Jinak jim hrozi pomerne desive reseni. Nekteri singleri se pak dokonce musi uchylit do ilegality a urcite formy odboje, kde vsak vladnou nemene extremni pravidla. Napriklad tancit smeji jen na elektronickou hudbu, ktera nevyzaduje partnera. Bavilo, herecky moc pekne. Nektere momenty byly opravdu vtipne, mrazivym zpusobem. Jakasi forma vztahoveho scifi drama s usmevnym faktorem a primerenou porci roztomilosti.(2.1.2016)

 • ScarPoul
  *****

  Presne ten typ filmov aké mám rád. Divné, pomalé, konverzačné. Lanthimos má cit pre mierne vybočenie z reality a na ňom stavia svoje príbehy. Jedná sa vždy o uzavreté spoločenstvá ľudí, kde každí má akúsi vnútornú motiváciu niekam patriť. Veľmi ma teší že Farrell stvárnil ďalšiu výbornú úlohu. Plejáda rôznych hercov a všestranných situácií, ktorá sa delí na dve roviny - tú v hoteli a tú v lese. Obidve sa dopĺňajú navzájom a zároveň určujú filmu iné tempo. Tým pádom príbeh nenudí. Stále sa v ňom niečo deje a má precíznu vnútornú dynamiku. A hlavne množstvo silných scén - zabitie psa, pád z okna. Komerčný art v pravom slova zmysle. Urobený ale špičkovo. Bakatakisova kamera pekne vzťahuje do deja. Jeho lesné scény sú takmer dychberúce.(20.3.2016)

 • - Produkcia pracovala takmer výhradne len s prirodzeným svetlom a bez použitia make-upu. Osvetlenie bolo použité len pri niektorých nočných scénach. (l.u.s.s.)

 • - Yorgos Lanthimos s chutí svůj herecký tým doplnil neherci z lokality, ve které natáčel. (Zdroj: Falcon)

 • - V scéne, keď Colin Farrell sedí v lese, spieva pieseň od Nicka Cavea a Kylie Minogue „Where The Wild Roses Grow“. (dominikapete)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace