Drsňák

(festivalový název)

Film o lásce na první pohled a instinktivní nenávisti, uvedený v soutěžní sekci letošního Berlinale. Gangster a pasák Han-gi spatří na lavičce v parku studentku Sun-hwa, do níž se okamžitě zamiluje. Přes přítomnost dívčina přítele neváhá a dlouze ji políbí. Vytrvale pak Sun-hwa sleduje, a když ji přistihne při krádeži v knihkupectví, využije situace: po dopadení majitelem obchodu se dívka musí vykoupit. Vysokou částku ale nemůže vydělat jinak než v Han-giově nevěstinci. Její vztah k nové profesi i místu nabývá po počátečním zhnusení nejisté a dvojznačné podoby... (oficiální text distributora)

Lord.Jim

Celý mi to přišlo přitažený za vlasy: hlavní zápletka od které se všechno odvíjí (nechápu, proč se někdo nechá tak debilně nachytat, poté dobrovolně sepsat humusoidní smlouvu a pak dělat kurvu.) A to, co tady jiný dojímá, mě neuvěřitelně sere. Šmírování za zrcadlem, postupná proměna hlavní hrdinky, atd. Není tam ani jedna sympatická postava, ti chlapi vypadaj jak dementi (i se tak chovaj). Jedinou emoci, kterou jsem u sebe zaznamenala, byl hnus a pocit na blití. Jasně že chápu, co se tím chtělo říct, ale nezajímá mě to v tomto provedení. ()

MartinNDL

Příběh o vztahu mezi prostitutkou a pasákem, který je plný emocí. Kim dokazuje, že umí dokonale a uvěřitelně natočit bizarní vztahy. ()

Martin741

Asi najnudnejsi Kim Ki Duk pre mna, fakt ako ta laska on + ona bola dost ... jebla, plus som nepochopil, pres co sa tam riesia nevestince. Kulisy plane, dialogy tiez, velka nuda a dalsi dokaz toho, ze korejske filmy velmi nemusim : 42 % ()

ad

Co se nám to proboha pan autor snaží namluvit?!!! Titulní "drsňák" je odporný nebezpečný sociopat, kterého jsem bezděky musel nenávidět už od jeho prvního zjevení se v první vteřině filmu.. Navíc je z každého políčka filmu cítit křečovitá snahy honby za efektem, která měla pravděpodobně změnit "nic" na "umění"... Celý film mě ale nechal citově více než chladným, a nebyla chvíle, kdy bych nepřemýšlel nad vykalkulovaností viděného... ()

cubajz

jediněčně pojaná romance hrající si s touhou někoho vlastnit. Mlčenlivému pasáku Han-gimu se povede pro svůj bordel získat dívku, do které se nedávno zamiloval na první pohled. Ta ho zpočátku odmítá s čirou nenávistí a obviňováním za svou situaci, ale po pár drsných událostech, kterých je nechtěně svědkem, ho začíná čím dál tím víc obdivovat - a tuto lásku vyjádřuje tím, že bez protestů zvládá stále větší množství zákazníků. Film je prošpikován spoustou zajímavých nápadů - například k přímému dotyku hrdinů v celém filmu skoro nedojde a většina jejich vztahu se odehrává přes jednosměrné zrcadlo, skrz které Han-gi svou lásku pozoruje při práci. Jak jsem již napsal - zajímavě pojatá romance:) ()

zette

Hlavni " hrdina " filmu, ktery temer nepromluvi a kdyz mu prostitutka pozvraci rameno, ani nemrkne... Spravne, toto mohl natocit pouze Kim Ki-duk. Jeho tvorba je urcite zajimava a ma i nekolik pro me stezejnich del. Nabbeun namja se jim vsak nestal, je hezky natoceny, dobra hudba, vynikajici herecke vykony... jen ten scenar. Ke konci filmu, uz mi bylo jedno, ze zase nekdo nekoho zmlatil, opichal nebo mu jen nadaval. Slabsi ctyri hvezdy. ()

Los

Nemůžu si pomoct, ale tento film mě opravdu nechytnul. Od Kima jsem už nějaké filmy viděla, většinou jsem je hodnotila poměrně kladně, ale teď už mi přijde, že je to furt to samé...to, že nechápu jejich chování, bych ještě překousla...ale prostě mi tento snímek přijde tak trochu o ničem. Je to pěkně natočené, hezky se nám Kim snaží vše ukázat, taky se mu podaří nás šokovat a znechutit...ale to samo o sobě nestačí...možná kdyby to byl první film, který bych od něj viděla, ale takhle...už by mohl přijít s něčím novým...kdyby to nebyl Kim, asi dám dvě hvězdy... 5/10 ()

morgos

Kim Ki Duk patří mezi světově uznávané režiséry. Toto je první jeho film a musím smeknout. Prostě wow. Postupně si doplním všechny jeho díla. ()

farmnf

Čekal jsem násilí, páč jsem na to od pana KDK zvyklý. Nedostavilo se jen násilí ale velmi bizardní příběh, v kterém člověk nestíhá sledovat co je vlastně dobro a co zlo. Zlo pochopitelně má navrch. Facek je v tomto filmu nepočítaně ale co je podstatnější, je tu popsáno zlo nesvobody, hrůzy, bezmoci. Celý příběh je skvěle postaven včetně rozpačitého závěru, kamera nemá chybu. Já mám jistotu, že tento svět je zkur_ený ale Kim Ki Duk to naservíruje tak, že na to musíte zase myslet, aniž byste chtěli. Závěr: KDK je kumštýř z Asie. Zaplať pánbu za něj! ()

danoo

Kórejská redefinícia pojmu „láska“ resp. „prítulnosť“ spôsobom, ktorý sa vám nebude páčiť! ()

Pedross800

Surová a drsná poetika Kim Ki-duka šla tentokráte na míle daleko ode mě. Emočně mě tento příběh o jednostranné lásce na první pohled a touze nechal naprosto chladným a nezúčastněným. Chudák holka, její pomalá a totální destrukce byla jedinou zajímavou částí filmu. ()

Amputace

Obecně vzato jsem schopen filmům a zvláště pak těm asijským odpouštět všelijaké logické nejasnosti a dějové rozporuplnosti, ovšem v "Drsňákovi" jich bylo tolik, že se nemohu ubránit silnému rozčarování. Další z Ki-duk Kimových "tichých" hrdinů je opět skvěle vykreslen, jeho vztah k hlavní ženské postavě potom může snadno evokovat Fowlesova "Sběratele", ovšem zatímco ve "Sběrateli" jedná žena úměrně své situaci naprosto přirozeně, v "Drsňákovi" jsem její chování v některých momentech skutečně nepokrytě nechápal. Bráno jako samostatný námět s mnoha silnými motivy (zrcadlo!) je to skvělé, ovšem scénář je natolik křečovitý, že mohu jen stěží vnímat celý film jako sevřený smysluplný celek. Například smysl celé vězeňské pasáže mi doteď nedochází. Proč tam byla? Kimova specifická poetika je patrná z každého záběru, ale tentokrát nestačí, aby se film mohl opřít jen a pouze o ni. ()

Bernhardiner

Kim Ki-duk opět smíchal lásku, nenávist, sex a násilí a opět z toho vznikl výborný film. Měl jsem sice během sledování místy pocit, že logika značně pokulhává (propuštění Han-giho, jeho nesmrtelnost...), ale Kim Ki-duk film dovedl natočit tak citlivě, že jsem to záměrně přehlížel. 90% ()

standsiller

Tí ktorí si zvykli na charakterové konanie Kim Ki - dukových postáv v zmysle " absurdistan " tento film neprinesie najväčšie zdesenie. Aj keď tu chýba elementárna logika režisér sa snaží dotvárať chýbajúce medzery cez psychologizáciu a atmosféru a ľahkú , erotickú imagináciu aby sme si v konečnom dôsledku uvedomili, aké svinstvá nás dokážu zrušiť. Mnohí si povedia, dal by som si aj na úkor toho, že dievčatá vedú život akváriových rybičiek. Viem si predstaviť, že keby som videl iba námet , tak by som nevedel zaspať kým sa to nenatočí. V konečnom dôsledku ale atmosféra vyzerá nasledovne : plače sa, facky dunia ako potlesk v národnom divadle, každý sa na každého zaháňa a prostitútky ( sorry baby ) sa prekrikujú jedna cez druhú, aby získali zákazníkov popri ťažkej konkurencii - tú predstavuje nové dievča. Postavy mi pripomínajú otroka režiséra, ich minulosť predstavuje NIČ. Je ťažké určiť o kom tento príbeh je. Nesie síce názov " Bad guy " , ale ten tvorí iba piliere všetkého zlého a od toho sa odráža spád celého deja. V istých momentoch som sa musel smiať. Holohlavému bulovi chýbal do rúk už iba bič a ako čierna komédia by to bolo excelentné. V tom prípade by sa to mohlo volať dajme tomu " Pán je dobrý pastier, nič mi nechýba ". ()

noctambule

Přesně tohohle okamžiku jsem se bála a to, že budu muset dát filmu Kima horší hodnocení než 4*. Jestli je toto film o lásce, tak je to dost zvláštní forma lásky. Dosti manipulativní a mocenská, což podle mě už láska ani není. MOŽNÉ SPOILERY!!! Který zamilovaný muž udělá ze své vyvolené prostitutku? A když už to vypadá na lepší časy, kdy Sun-hwa opustí bordel, tak si vytvoří takový malý rodinný pojízdný bordýlek...omg. to je i na mě moc, chápu, že v tom člověk vidí víc, ale mě to prostě strašně iritovalo...když od toho odhlédnu, film měl fantastické okamžiky, úžasnou hudbu, skvělou atmosféru a herce. Scéna s plakátem pro mě bude nezapomenutelná. ()

Torako.chan

Han-gi se zamiloval a tak ze své vyvolené udělá štětku. Han-gi moc nemluví a rád rozbíjí okna. Sun-hwa nikdy nechtěla být courou dokud nepotkala Han-gi a ten ji přesvědčil, že to bylo vlastně její vysněné povolání. A pokud nezemřeli jezdí se svým pojízdným bordelem dodnes. ()

XdanteX

A zase Kim Ki-duk a zase jsme se minuli. Prostě vždycky je to tak, že každej zmrd a jeho chování jde z jeho pohledu nějak morálně obhájit, každý hajzl je uvnitř vlastně nějakým zvláštním způsobem hrdina, a všechno nízké je ve skutečnosti něčím stráášně hluboké. My si prostě rozumět nebudem a stejně mu furt dávám šanci. Nerozumím mu...a vlastně mu ani nechci rozumět.. ()

isla

toto ma velmi sokovalo...rozhodne to nie je moj prvy film od kim kim ki-duka ale sposob, akym temu spracoval bol pre mna brutalnejsi,nez bohapuste haciky v jeho ostrove. ()