Příběh Gabby Douglasové (TV film)

The Gabby Douglas Story

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2014, 83 min

Klasické vyprávěcí postupy, které bych u filmu tohoto obsahu předpokládal, zůstaly zachovány. Nic není vlastně špatně, ale také nic nevybočuje. Dobře se na to dívá, divák s hlavní hrdinkou i soucítí a přeje si, aby skutečně dosáhla svého vysněného cíle, ale stejně tak na film rychle zapomene. Je to zkrátka pořád jen televize.(6.6.2015)

Gabby Douglas má určitě nádherný příběh, který stojí za to, si shlédnout. Dodá naději a kuráž mladým nadějným sportovním talentům v dalších letech, kteří na tom budou obdobně jako Gabby k tomu, aby na příštích olympiádách předvedli neméně fascinující výkon. K tomu samozřejmě režisér přičetl trošku toho Boha a nadpřirozena, aby toho nebylo tak úplně málo a výsledkem je tento maličký film o jednom maličkém osudu, který je ve velkém přijímán každým, kdo má v Americe alespoň trošku srdce a sportovní zápal pro výhry.(12.6.2015)

Jelikož je to podle skutečného příběhu dávám čtyři * . Možná se něco mohlo vylepšit na filmu , ale i tak se to dá shlédnout . Jen ten dabing se trochu nevydařil . Bratr v pubertě mluví jako 40 ti letý muž . Síla . No jsou to drobnosti. Jo a pes byl bezva .(7.9.2015)

• showxman

Moc plochý a naivní scénář. Tohle že má vyvolat nějaké hlubší emoce? A přitom je to docela slušný příběh. Herci jsou spíš neherci a hlavní postava je nejplošší ze všech, vykreslena zcela bez invence. Její sourozenci se dobrovolně a jednohlasně zříkají svých kroužků? To určitě! Disciplinovaně sedí všichni pospolu u večeře a hltají každou větu Gabby? Oh come on! Trenér Chow jako nedůrazný kamarád a úsměvem od ucha k uchu, který nikdy nemizí? Tak trochu americký sen se šikmýma očima. Gradace děje čistá nula. Apropo příběh je to možná krásný, ale to co se stalo v gymnastice hned na olympiádě následující, tedy v Riu 2016, zastínilo Létající veverku i všechny ostatní příběhy minimálně 40 let zpět (do dob Čáslavské). Simone Biles(ová) získala čtyři zlaté, k tomu přidala jeden bronz. Její příběh je navíc kapánek silnější, jelikož jako dítě musela být odebrána své matce, jenž se o ni nedokázala postarat kvůli své závislosti na drogách. Námět na biják jako hrom. Mimo jiné veverka Douglasová závodila s Bilesovou právě v Riu a spolu zvítězily v soutěži družstev. Bohužel viděno s dabingem. 50 %(7.7.2017)

S tím tříhvězdičkovým hodnocením se zde přidávám k naprosté většině, protože jsem sice velkým fanouškem sportovních filmů, stejně tak i gymnastiky, ale je to přece jenom pořád dokola. Klišé není klišé bezdůvodně, mnohdy to do filmu patří a zároveň to tam sedne, ale tady to nějak správně nefungovalo. Spousta řečí vyzněla řekněme trochu trapně jako třeba když trenér mluvil o tajemství gymnastiky. Rozhodně ale musím říct, že na mě zapůsobilo jak se povedlo vystihnout pocity, které mladí sportovci zažívají. Při takovém tréninku ještě v dětství, daleko od rodiny je psychický tlak obrovský a člověk chce přestat, vrátit se k tomu, co bylo snadné. Alespoň tím jak film podal tuhle skutečnost, příběh o Gabby Douglas vyčnívá. Jinak před ní rozhodně klobouk dolů, v tak mladém věku dosáhla obrovského úspěchu v jednom z nejnáročnějších a nejkomplexnějších sportů co existuje.(29.6.2015)