poster

Příběh Gabby Douglasové (TV film)

 • USA

  The Gabby Douglas Story

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2014, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rigby
  ***

  Klasické vyprávěcí postupy, které bych u filmu tohoto obsahu předpokládal, zůstaly zachovány. Nic není vlastně špatně, ale také nic nevybočuje. Dobře se na to dívá, divák s hlavní hrdinkou i soucítí a přeje si, aby skutečně dosáhla svého vysněného cíle, ale stejně tak na film rychle zapomene. Je to zkrátka pořád jen televize.(6.6.2015)

 • Malarkey
  ***

  Gabby Douglas má určitě nádherný příběh, který stojí za to, si shlédnout. Dodá naději a kuráž mladým nadějným sportovním talentům v dalších letech, kteří na tom budou obdobně jako Gabby k tomu, aby na příštích olympiádách předvedli neméně fascinující výkon. K tomu samozřejmě režisér přičetl trošku toho Boha a nadpřirozena, aby toho nebylo tak úplně málo a výsledkem je tento maličký film o jednom maličkém osudu, který je ve velkém přijímán každým, kdo má v Americe alespoň trošku srdce a sportovní zápal pro výhry.(12.6.2015)

 • fafejt001
  ****

  Jelikož je to podle skutečného příběhu dávám čtyři * . Možná se něco mohlo vylepšit na filmu , ale i tak se to dá shlédnout . Jen ten dabing se trochu nevydařil . Bratr v pubertě mluví jako 40 ti letý muž . Síla . No jsou to drobnosti. Jo a pes byl bezva .(7.9.2015)

 • showxman
  **

  Moc plochý a naivní scénář. Tohle že má vyvolat nějaké hlubší emoce? A přitom je to docela slušný příběh. Herci jsou spíš neherci a hlavní postava je nejplošší ze všech, vykreslena zcela bez invence. Její sourozenci se dobrovolně a jednohlasně zříkají svých kroužků? To určitě! Disciplinovaně sedí všichni pospolu u večeře a hltají každou větu Gabby? Oh come on! Trenér Chow jako nedůrazný kamarád a úsměvem od ucha k uchu, který nikdy nemizí? Tak trochu americký sen se šikmýma očima. Gradace děje čistá nula. Apropo příběh je to možná krásný, ale to co se stalo v gymnastice hned na olympiádě následující, tedy v Riu 2016, zastínilo Létající veverku i všechny ostatní příběhy minimálně 40 let zpět (do dob Čáslavské). Simone Biles(ová) získala čtyři zlaté, k tomu přidala jeden bronz. Její příběh je navíc kapánek silnější, jelikož jako dítě musela být odebrána své matce, jenž se o ni nedokázala postarat kvůli své závislosti na drogách. Námět na biják jako hrom. Mimo jiné veverka Douglasová závodila s Bilesovou právě v Riu a spolu zvítězily v soutěži družstev. Bohužel viděno s dabingem. 50 %(7.7.2017)

 • Wayne
  ***

  S tím tříhvězdičkovým hodnocením se zde přidávám k naprosté většině, protože jsem sice velkým fanouškem sportovních filmů, stejně tak i gymnastiky, ale je to přece jenom pořád dokola. Klišé není klišé bezdůvodně, mnohdy to do filmu patří a zároveň to tam sedne, ale tady to nějak správně nefungovalo. Spousta řečí vyzněla řekněme trochu trapně jako třeba když trenér mluvil o tajemství gymnastiky. Rozhodně ale musím říct, že na mě zapůsobilo jak se povedlo vystihnout pocity, které mladí sportovci zažívají. Při takovém tréninku ještě v dětství, daleko od rodiny je psychický tlak obrovský a člověk chce přestat, vrátit se k tomu, co bylo snadné. Alespoň tím jak film podal tuhle skutečnost, příběh o Gabby Douglas vyčnívá. Jinak před ní rozhodně klobouk dolů, v tak mladém věku dosáhla obrovského úspěchu v jednom z nejnáročnějších a nejkomplexnějších sportů co existuje.(29.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace