Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

chlebo

Ešteže sa Bea stratila v lese a začala sa správať na úrovni, prvých dvadsať minút sa totiž na celú tú romancu nedalo pozerať. Našťastie mladá prišla k rozumu a s pomocou malých vaginálnych priateľov zistila, že v tomto vzťahu to nebude klapať a hneď bolo jej jednanie sympatickejšie. Jeden sa potom ani nečuduje, že jej drahého konečne prešli všetky tie otrasné teatrálne srandičky a z ksichtu mu zmizol ten slizký úsmev. Škoda, že sa tvorcovia nezapreli a nevybúchali z tej tajomnej atmosféry o trochu viac. Hoci kotvovému záveru nemožno uprieť istú eleganciu, niečo mi k tomu proste chýbalo. A popkorn to nebol. Ale ako spestrenie nudného nedeľného popoludnia dobré. ()

petrik11

OK, beriem, nízky rozpočet. Za málo peňazí, málo muziky, tak to ťaháme, rozťahujeme, efekty úmerné vynaloženým peniazom. Film proste nič moc. ()

Solverino

No začátek poměrně dost rozpačitej a zdlouhavej rozjez... pak se to začne zajímavě vyvíjet a konec... konec stojí za hovno. Opravdu nic kruciálního nečekejte, trocha slušnýho mejkapu a opilej osvětlovač s blikajícím světýlkem to fakt nezachrání. ()

lusa

Uff, prekvapenie. Po svadbe sa každý vzťah zmení, ale že takto rýchlo a takto radikálne :) Príjemní herci, hmatateľná atmosféra, síce príbeh jednoduchý, ale aj tak lepšie 3* ()

Mamlas odpad!

Většinu filmu jsem postupně přeskakoval dopředu, protože to bylo nedívatelné a neobyčejně pomalé. Novomanželé jeli na chatu, prohlíželi si chatu, kecali o blbostech, byli v posteli, byli ve městě, dělali táborák, byli v posteli, byli na rybách, byli v posteli, kecali o blbostech, byli na rybách... Pak ženská začala pomalu magořit a druhou polovinu filmu ji chlap přesvědčoval, že ji miluje a ať mu řekne, proč magoří. Tak mu to nakonec řekla, nějakou pomýlenou báchorku a lesních lidech, a pak ho utopila. Většina filmu byla potmě, moc toho vidět nebylo. Casting otřesný, náklady na film blízké nule. Děj žádný, napětí žádné. Totálně vykokotěná, blbá, stupidní, pomalá a supernezajímavá sračka, stylově ukončená nicneříkajícím a rozplizlým koncem. Odpad! ()

XXXXXXXX

Před 11 lety se točily ve velkém zombie filmy a odpadávající maso bylo pomalu v každém filmu, Fenoménem béčkových filmů tohoto desetiletí se však místo zombie stává mysteriozní prostředí lesa. A kdyby vám to jako náhodou přišlo málo, přimyslete si céčkovou zápletku, které jako by ze dvou nepodařených dílu Akta X vypadla, ženskou se starým němcem, který ji v hlavě přehazuje obsah pečlivě zařazených zásuvek a švihá jej, kam ho zrovna napadne, no a korunu všemu dává obsah ženina lůna, kam zřejmě sluneční paprsky nezasvítily již hezkou řádku světelných let, což by dokonale vysvětlovalo, odkud se jí tam vzala ta zmutovaná kvasinková infekce. Holt pro některé je asi i hygiena sprostým slovem... ()

Rooseman

No. Opatrné tři hvězdy a plno rozporuplných pocitů. První půlka filmu mě dost nabudila, atmosféra se zajímavě vyvíjela, gradovala a trochu jsem čekal, co bude následovat dál. Říkal jsem si, že bude hodně těžké, udržet nastolený trend, to jsem ale netušil, že se během druhých 43 minut budu hlavně snažit udržet všechny žaludeční šťávy v těle. Leigh Janiak vsadil na nechutnosti spojené s pocitem, že všechno je čím dál tím horší, děsivější a prohnilejší. Já být Paulem, byl bych dávno v prdeli, už když oknem problikávala světla a tuplem potom, co našel tu krvavou čepici. Film srazila lehká stupidita a takové podivné, neuspokojující rozuzlení. Každopádně pořád lehce nadprůměrná záležitost... ()

PlysovyMacko

Nechutná atmosféra, odporný záber s vyťahovaním niečoho a nie úplne uspokojivé vysvetlenie. Úplne na začiatku ma napadlo, že chatka novomanželov je presne také miesto, odkiaľ mimozemšťania unášajú ľudí. ()

maniacxl

Ze začátku jsem měl pocit,že se dívám na nějakou zasranou romantiku,kde se donekonečna ti dva jediní herci oblizují,cumlají si jazyky a neustále vyznávají lásku.To trvá asi 40 minut,což je strašně dlouho na film.kterej má celkem 87 minut a ještě navíc,když se čeká úplně jinej žánr.Pak se jako začne trochu něco dít.ale divák furt čeká a čeká.Jo neřikám,že jsem nebyl místy v kurevským napětí,ale...Chvílemi až mrazivá atmosféra a strach z neznámého je fajn, ale chtělo to přitlačit na pilu a už v úvodu nastolit minimálně těžkou psychologickou hru. Tohle byl jen další výstřik do tmy, který je zajímavý jen díky skvělýmu výkonu hezké Rose Leslie.35%. ()

Stumbleine

Konečně kvalitní mysteriózní horor. Nízký rozpočet zde téměř nehraje roli, neboť je film výborně zahraný. Mám slabost pro tento typ atmosférických hororů, odehrávající se hluboko v nedotčené přírodě s minimem herců, neidentifikovatelným zlem a podivným nevysvětlitelným chováním postav. Začátek může leckoho odradit - projevy přehnané zamilovanosti a zbytečná ukecanost čerstvě oddaného párečku, nicméně po prvním nočním "sleepwalkingu" začne atmosféra houstnout. Chování postav uvěřitelné, závěr slabší. 80% ()

Taron

Lidi, lidi? Proč ta špatná hodnocení? :) Mě teda ta postupně houstnoucí atmosféra pěkně dostala. Od Trixiny vycházky jsem byl většinu času přilepenej na monitoru (i když chvilkama pro jistotu se zavřenýma očima). Možná je to tím, že jsem na to čučel sám kolem půlnoci, ale přesto si myslím, že tento film má vše, co by ve své kategorii mít měl a ještě něco Navíc mě potěšilo, že se tvůrci vyvarovali nesmyslným lekačkám (typu - narazí kolibřík do okna za doprovodu zvuku obřího gongu, přičemž si všichni zakáknou do trenek, ačkoliv to s dějem filmu nemá vůbec nic společného). Jediné co bych vytknul je možná zbytečně dlouhý začátek, plný trapných vtípků novomanželů (i když nakonec, a to se v tomto žánru stává opravdu výjimečně, má tento delší rozjezd svůj důvod) a potom si nejsem jistý úplným závěrem, možná mohl být jenom o ždibíček poupravený, aby všichni na konci řvali ''WHAT THE FUCK!!!''. Ale tohle zakončení má taky něco do sebe... Tak abych to shrnul: Herci: výkon odpovídající, dokonce bych řekl nadstandardní; Atmosféra: super; Scénář: jednoduchý a zajímavý; Režie: dobrota; Celkem 90,01% (Takže musím dát 5*) :) ()

Bajislaw

Svatební cesta se velmi liší od dnešních konvenčních hororů, které velmi jasně popisují „zlo“, kterému hrdinové čelí a v rámci předvídatelného děje děsí diváky přívalem „lekaček“. Současné horory jsou často spíš filmové ekvivalenty kulometné salvy do srdce, než opravdové horory (filmy, které si uchovávají své tajemství). Svatební cesta není nijak zvlášť děsivý, ale zato hluboce znepokojivý a nesmírně smutný film. Není to horor, ale balada. Tohle je příběh, jaký by napsal Karel Jaromír Erben, kdyby žil v tomto století, ve volném čase sledoval Akta X a při psaní Kytice nevycházel z lidové tradice, ale z mýtů hnutí New Age. Svatební cesta nejspíš zklame většinové obecenstvo, otupělé sledováním brutálních hororů jako Lesní duch a Plivu na váš hrob, ale je lepší, než všechny tyhle filmy. Velkou zásluhu na tom mají Rose Leslie a Harry Treadaway, kteří ztvárnili ústřední pár velmi sympatickým a uvěřitelným způsobem. ()

jkpj22

Velmi silný závěr. Obvykle bych low budget film asi odstřelil, ale tohle je tak dobře zahrané, že si to ty tři hvězdy fakt zaslouží... ()

Karin00

Celý čas jsem cítila ten žádoucí nepříjemný pocit, jaký se na takový film patří. Herci hráli opravdu dobře, chemie mezi nimi fungovala, až jsem chvílemi měla pocit, že to ani není nahrané, ale jedná se o opravdový vztah. O hlavního hrdinu jsem měla vážně strach hned od doby, kdy ty podivnosti začaly. Konec byl luxusní, zážitek hlavně ten pohled na její obličej, posledních pár minut jsem si pustila ještě jednou :) ()

david666

Ale jo, solidní žánrovka - ve dvou se podařilo vytvořit kvalitní atmosféru a postupně film graduje až k pěknému finále, které je vcelku mrazivé. ()

punco

Pozdravujem všetkých čo túto nedotiahnutu meganudu, označujú za "intenzívny" a originalny" zážitok. Vykradlo to čo sa dalo, a po polhodine kde sa neudialo nič muselo byť každému jasné, čo je vo veci... Atmosféra na bode mrazu, prostredie maximálne nevyužité. Slabé slabé a nudné, u mňa to bola naprostá strata času. ()

johnnie78

Za mě spokojenost. Byl jsem trochu překvapený u titulků, kolik lidí se na tomhle filmu podílelo. Honeymoon je natolik minimalistická záležitost, že podle mě bylo možný natočit ho s partou čtyř kamarádů, přičemž pátý k tomu potom složil muziku a bylo hotovo. Nebo ještě jinak: vezměte just married páreček, odvezte ho do totální prdele do chatičky uprostřed opravdu hnusnýho lesa, sem tam jim v noci zasviťte baterkou do okna a nechte tam někde skrytou kameru. Druhý den to stačí už jen sestříhat. Honeymoon je (až na závěr) spíš nízkorozpočtový, komorní psychothriller bez jediného pořádného triku, kterému se daří tíživou atmosférou vzbouzet nepříjemné pocity, místy i strach. Vysvětlení jsem čekal víceméně od začátku, ale na rozdíl od mnoha zdejších přispěvovatelů mi tady závěr nevadil, naopak mi přišel docela ok. ()