Ďáblova krása

• Francie La Beauté du diable (více)

Francouzská filmová fantastická komedie René Claira na faustovský motiv. Historie profesora Fausta a jeho omládnutí dílem ďáblovým, známá z Goethova nejslavnějšího díla, nabývá zde nové formy, plné jemného francouzského humoru. Autoři filmu reagovali v tomto díle na mírové hnutí, neboť film je odmítnutím válek a zneužití atomové energie. (Filmový přehled)

Colour

Nádherný film, netuším, čo skôr vyzdvihnúť, či Gérarda Phillipa, ktorý bez problémov uveriteľne zahral sedemdesiatročného starca s výzorom dvadsiatnika, vynikajúci scenár, jemný humor, zaujímavé obrazové metafory a nápady, geniálne gradované napätie a nenápadné myšlienky, ktoré bolo treba vystriehnuť, no o to viac zapôsobia. S Goetheovým Faustom má spoločný len námet, zvyšok si upravil po svojom, no o to pôsobivejšie. Jedno z najpríjemnejších prekvapení posledného obdobia. 90% ()

Fido

Pro tenhle film je 10* málo. Boj odehrávající se v každém z nás je v něm vykreslen tak věrně a způsoby používané tou dobru odvrácenou stranou tak poučně, až člověka mrazí. Kéž by ten boj pro nás dopadl stejně dobře, jako pro Jindřicha a Markétku. A perlička navrch, herectví Michela Simona i Gérarda Phillipa. O tomhle filmu má cenu popřemýšlet nejen po jeho projekci, ale v každé chvíli našeho každodenního rozhodování. Pane Clair, děkuji. ()

MirkaP

Nevím, který z těch dvou (Simon, Philipe) byl lepší. Místy (zejména před závěrem) to bylo poněkud školometské, ale co bych nechtěla od pětašedesát let starého filmu. ()

mac000

Jeden z mnoha klenotů francouzské kinematografie, který se několikrát promítal v brněnském Ponrepu. Skvělý Gerard Philipe a neméně vynikající Michel Simon. ()

Lucbric

Sympatičtí herci v čele s okouzlujícím a nezapomenutelným Gérardem Phillipem :) chování mladého Jindřicha, alias Fausta, bylo ve scénách, kdy se dvořil hraběnce, tuze romantické :) čekala jsem jiný konec, o to víc mě potěšilo, jak se René Clair s touto verzí vypořádal. ()

brasek

Viac ako klasický film. Herecký súboj Faust versus Mephisto /Simon vs Philipe/. Miestami zábavné, miestami poučné. ()

gizi

Pěkná, příjemná podívaná, která ovšem ničím neoslňuje ani nevybočuje. Snad gradující závěr je trochu víc než průměrný. 65%, 23.1.2016. ()

coulismoulis

Klasicky faustovsky namet zasazeny do pohadkoveho ramce, okoreneny clairovskou poetikou a protivalecnym etosem. Ale je jasne, ze i samotny GP by se upsal dablu, aby mohl vypadat jako GP (vubec se mu nedivim;) ()