Unesení vetřelci

• USA Alien Abduction

Mladý Riley odjede s rodinou kempovat do "Brown Mountain" v Severní Karolíně. Oblast je proslulá neuvěřitelnými historkami a nevysvětlitelnými úkazy, kdy na tam zmizelo nejméně 27 lidí. Brzy si rodina uvědomí, že toto místo nebylo nejlepší volbou pro dovolenou... (TV Horor Film)

CharlieSs

Mimozemský horory jsou mou slabostí a ani tento mě nezklamal. Přestože nemám ráda found foutage, u těchto filmů má cenu to přežít. Na 5 hvězd to není, a 4 nedávám z důvodu pár nejasností, viz třeba osud některých z postav, který nebyl nějak dovysvětlován. ()

gazogazo

Bla bla bla, pokud fakujete Found Footage z principu, tak se na to prostě nedívejte. Toto je dobrý FF - jediné co nefunguje jak by mělo jsou charaktery, ale zase se něco děje skoro od začátku, takže mě to tolik nesralo. Prostě rodinka na tripu. Vynechal bych intro, trochu kazí napětí. Jinak je to klasika, kde grays ručně kradou lidi, ale krátká, úderná a funkční. ()

Pavel82

Bez jakýchkoliv emocí jsem to dokoukal. Čekal jsem, že mě to bude přímo psychicky otravovat, ale k tomu naštěstí nedošlo. Každopádně pokud se budeme bavit o uvěřitelnosti, míře znepokojení či vyděšení, tak si asi moc nepokecáme. 50%. ()

Tipko odpad!

Aj pri tomto filme môžme vidieť, ako sa správajú tzv. mimozemskí záchranári z vesmíru! Trýznia ľudí, unášajú ich, ubližujú im... Je jasné, že to nie sú žiadne inteligentné bytosti z inej planéty, alebo "stvoritelia ľudí", ale tieto ohavné monštrá logicky bud v laboratóriách vyrába vláda, alebo ide o vtelených démonov. Skutočnosť je však taká, že tu ide o jasný PODVOD na ľudoch! ()

srncek odpad!

FF je môj najobľúbenejší žáner a nevie ma nič viac nasrať, ako keď sa mi v ňom servíruje jeden brak za druhým. 0% ()

Pitryx odpad!

Boooožemněnetrestej. Dobrá, jako zarytý UFOlog bych měl hodnotit nejméně jako nadprůměr, ale fakt to nejde. I když to není pro footo techniku natáčení, ta mi leze na nervy sama o sobě, ale i ze zcela jiných důvodů. Nebudu řešit pozici diváka, kterému jsou předkládány naprosté blbiny, jen aby „uvěřil“. Možná se toho nějaký slaboduchý jedinec skutečně chytne, ale normální myslící člověk ani omylem. Autista mi tentokrát nevadil, protože se v podstatě neprojevoval, když držel stále tu kameru. A to byl tedy kádr, když ji ani v kritických situacích nepustil a nesl i při útěku tak, aby nebyl převrácený obraz. A tak to borec nahradil tím (respektive tvůrci snímku), že učinili několikráte tak, aby divák nebyl sto rozeznat ani zbla. Budiž za to pochváleni, neb mi to bylo stejně jedno. Film mne totiž ničím nezaujal a scéna v tunelu mne nechala chladným. A co mně naštvalo snad nejvíce a za co dávám totální mínus je dvojnásobný, nebo snad trojnásobný konec po prvních titulcích a druhých titulcích v závěru filmu. Dělat z diváka debila skutečně nemuseli. ()

moviepill

Alien Abduction. Mimozemský únos. Ako niekomu, kto sa o túto tematiku zaujíma, mi tento film vyvolal v duši nemalé očakávania. Je pravda, že už tisíckrát opakované výhrady na found footage žáner bývajú oprávnené, a ani tento kúsok nie je nič prevratné, ale keďže ide o horor, dostal som o niečo viac, než som čakal. Niekoľkokát som sa poriadne zľakol, koncept úvodu a záveru mi pripadá celkom originálny (ale možno som proste nevidel dostatok filmov o únosoch). Po väčšinu času som bol napnutý - teda film splnil svoju úlohu. A za scénu v tuneli pridávam štvrtú *. ()

jkpj22

Dokonce mě to i v jednu chvíli vyděsilo, což jsem fakt nečekal. Závěr slabý. Víc než dvě hvězdy si to opravdu nezaslouží. ()

MiniRecenze

Je zbytečné Vám tajit,že se jedná o další found footage a najde se mnoho lidi ,kteří to už odsoudí jen kvůli tomu.Trailer vypadal moc dobře,sám jsem byl zvědav jaké to bude.Musím říct,že svoje očekávání to splnilo.Délka je snesitelná a snímek má hned svoje obrátky.Myslím si,že nadšenci do U.F.O. budou nadšení.Sem tam se i leknete a napětí má taky svoji hodnotu.Ale nezapomeňte,že kamera v ruce 11ti-letého autisty je někdy roztřesená a když se něco začne dít,tak obraz skoro mizí.A některé věci nedávají smysl... NENÍ PRO KAŽDÉHO!!! ()

Ace.A.T.L.

Tenhle film by měl potenciál, ale ne z pohledu person cam. Když kamera začne kravnout, z 60ti % vám to vezme překvapení a napětí, protože víte, že to přijde. Děj neni úplně pitomej, ale opravdu bych změnil styl natočení. Díky klasickýmu nalezenému záznamu a v hodně místech nesmyslnýmu točení, až za hranice pudu sebezáchovy, dávám jen 2* a POKUD NEBUDETE OČEKÁVAT NIC EXTRA, PODÍVEJTE SE NA TO, ALE MOC NEDOPORUČUJU ()

Roxeet

Marťánci, multivitamíny v hrsti. Aspoň tak jsme na to zvyklí u nás :) V Americe (kde taky jinde, že?) je to ale přesně naopak. Marťánci tam mají v hrsti partu turistů, kteří si jen tak vyjeli na rodinný výlet a navzdory tomu, že hlavní antagonisti jsou viditelně převlečení herci a žádné do detailu vyšperkované CGI potvory, za pomocí zvukových a kamerových efektů se jim docela daří diváka děsit a občas i polekat. Mě prostě nikdo nerozmluví, že druh hororů found footage je špatná cesta. Naopak, ten pocit autenticity dělá tyto filmy ještě děsivější a ne málo tomu je u Alien Abduction. Jenom je trošku škoda, že měli tvůrci nejspíš svázané ruce a nedostalo se jim větší finanční podpory. Pak by to mohlo být ještě děsivější. Možná. Ať už je vina na penězích nebo na schopnosti tvůrců, daný výsledek je celkem fajn :) ()

sevastak

V prvej tretine film ešte funguje, má to atmosféru, strach z tajomna a dej dobre odsýpa, len akonáhle sa "ukážu" alieni a rodinka sa dostane do chaty, tak to všetko začne stagnovať, lakačky sa zmôžu len na ukázanie svetla a hlasitý zvuk, kde postupne sa strácajú členovia rodiny a jeden vidiečan sa dokonca stratí 3krát. Ukončenie videa bolo ešte vzhľadom na začiatok dobré. Posledných 10 minút, kde sa len polemizuje o svetlách sa ale už tažko dalo pozerať. ()

Allein4

Přesně bylo vidět, o co tvůrcům šlo. Jenže tahle písnička o nalezené kameře je už tak ohraná, že to vážně není ani napínavé, ale už ani vtipné. Samotný příběh také mnohokrát ohraný, takže se dá hodnotit už jen zpracování - a to nikterak valné nebylo. Malé plus za docela slušné efekty, velké mínus za skoro Asylumovský výběr herců. ()

Corwinus

Film v podstate nic nepokazil ale nicim ani neohuril je priemerny 3 hviezdickovi film. Co by som vyzdvihol celkom slusna atmosfera, dobra kamera a spracovanie aliena. Tento film zrejme doplatil aj na nizky rozpocet ()

Gluminator

Nic nového, nic oslňujícího. Mám rád tenhle styl natáčení, jenže ten trapný a fakt blbý styl "rušení" natáčení v přítomnosti alienů je fakt špatný, pač člověk prostě lautr nic neuvídí. Herecké výkony nic moc, trochu to zachraňuje Sean, ale jinak otřes, hlavně reakce členů rodiny a dětí, když jim před očima zabijou matku, tak první reakce je "shit". Jediný co se mi celkem líbilo byl závěrečný únos do lodi, jinak to fakt pokulhává na hraně průměru a podprůměru. 40% ()

90125 odpad!

Blizke stretnutie amatersky-diletantskeho druhu. Prakticky na urovni videii z YouTube. Dovolenkové houmvidejko, ktore je omylom povazovane za seriozny celovecerak. Finta, ze kameraman je autista a tak nic nehovori, len toci a toci, hoci mu ide o zivot, je celkom usmevna. A ked uz -spoilernespoiler- ostane sam, postavi si kameru, urobi zaber a povie do nej plačúc ako sa velmi boji. Nas maly autista. Ale najvacsia sranda je, ze hrdinska kamera, vdaka ktorej sme uvideli tento film, potom co prezila cestu do vesmiru, prezila aj pad cez atmosferu spät na zem, ked ju ETckari vyhodili ako odpad a aj po pade na povrch zemsky zaznam stale bezal !!! Toto musi do odpadu. Ruky prec od tohoto "fylmu". 20 % ()