Unesení vetřelci

• USA Alien Abduction

Mladý Riley odjede s rodinou kempovat do "Brown Mountain" v Severní Karolíně. Oblast je proslulá neuvěřitelnými historkami a nevysvětlitelnými úkazy, kdy na tam zmizelo nejméně 27 lidí. Brzy si rodina uvědomí, že toto místo nebylo nejlepší volbou pro dovolenou... (TV Horor Film)

kaylin

Pro found footage nadšence je „Alien Abduction“ asi celkem snesitelný film, pro milovníky hororu už je to jen jedno z mnoha. Není zde nic, co by se odlišovalo, alespoň natolik zásadně, že by snímek vynikal a žánru přinesl něco trochu nového. Nepřináší nic a jen se plácá v klišé. Já jsem prostě zjistil, že ve filmu chci vědět, co se děje. Ale pořád žánr chápu hlavně jako možnost pro ty, kteří nemají možnost točit jinak, protože se jim nedostává peněz. Když jsme u toho, tak trikově to není zlé. ()

Havaj8

Tak tohle byl ukázkovej případ kvalitního mimozemskýho FFka. V pohodě rodinka, která se vydá na vejlet a vcelku brzo se začne něco podivnýho dít, což rozpoutá vztek u našich vesmírnejch sousedů a stojí to za to. Když pominu to rušení kvality a ty občasný přebliky, kterejch tam bylo dost, tak to dost nahradily scény těch alienů, který byly pěkně udělaný až z nich ten strach šel. Dokázali tu ukázat i tu hrozbu, jakou pro nás zřejmě jsou. A nakonec i ta cesta do vesmíru byla famózní. Není to dokonalý, ale v rámci tohodle tématu se to povedlo. ()

honajz2

Mohl to být dobrý found footage horor. Mohl. Film je točený 11letým aututistou, který kameru prostě nedá z ruky. Natáčí výlet s rodinkou, natáčí táborák a pak tři světla, která rodinný výlet naprosto obrátí naruby. Co se týče děje - není to nijak originální, děj je pobíhání z místa na místo a konec... něco mi chybělo. Chybělo mi nějaké vysvětlení, které tam možná bylo, ale já snad žádné nezaznamenal. Do poloviny filmu se mi líbila kamera, na found footage byla i docela uvěřitelná, atmosféra tady docela fungovala, i ten děj byl zajímavější, pak se to ale zvrtlo - běhání z místa na místo, atmosféra se pomalu, ale jistě ztrácela a celý film potom šel do kopru... Sakra, kdyby ta druhá polovina byla jako ta první, možná bych uvažoval i nad pěti hvězdičkama. To se ale nestalo a z toho důvodu dávám silné 2*. Je to škoda... ()

Rodriguez

Natočit to klasicky a né stylem "Found footage", tak by to byl velmi slušnej scifák. Takhle to je jen další z dlouhé řady sračkoidních filmů, kterým se nedá upřít pozornost. Takže když je vynecháte, nic se nestane a život pujde dál! 20% ()

Avathar

Čakal som, že dostanem málo, ale napriek tomu som do filmu išiel s tým, že pri takto jednoduchej premise na ňom vlastne niet čo výraznejšie posrať. A aj tak sklamanie. Skrátka je to nuda bez náboja, bez atmosféry. Film je plný scén pri ktorých si poviete niečo ako: „Hm, toto by malo byť napínavé!“ Ale... nie je. Neviem čím to bolo. Možno nudnou réžiou, pri ktorej som mal pocit, že autor robí film za trest a tak sa ho ani nepokúsil oživiť nejakým sviežejším nápadom a to dokonca ani v rámci jednotlivých scén. Všetko je tak priehľadné a jasne nalajnované, až to po pár minútach regulérne otravuje. Postavy sú mizerne zahraté a emócie, ktoré prejavujú sú tak strojené a neprirodzené až to mláti cez oči. Nehovoriac o ich správaní. Naozaj si predtým ako odídem s rodinou hlboko do hôr ani nenatankujem auto, aby mi mohlo krásne chcípnuť uprostred lesov, pretože sa to hodí do krámu? Fikané, páni tvorcovia! Naozaj sa nepokúsim vrátiť sa k autu, keď nájdem benzín, ale čakám ako ovečka, kým emzáci neprídu sami? A vôbec, celý ten koncept o zlých mimozemšťanoch, ktorí nás unášajú aby nám strčili do análu nejakú tú sondu je už tak ošúchaný a triviálny, že nemá už z princípu čím prekvapiť (každú ľakačku spoľahlivo odhadnete päť sekúnd vopred). Ale cez to by som sa preniesol. Avšak, že režisér nedokáže vytvoriť tiesnivú či nedajbože strašidelnú atmosféru aj z úplne jasných a tutových situácii (v ktorých by ju dokázalo vykúzliť aj decko) a že vôbec nevyužíva priestory, prácu s psychikou postáv, postupné gradovanie napätia... tak to už je na pováženou. Btw.: Tú kameru, čo preletí vesmírom a zemskou atmosférou a po dopade má len prasknutý objektív a ďalej normálne točí chcem tiež. ()

lennyd

Rodina, včetně malého autistického chlapce Rileyho, který vše natáčí na svoji novou kameru, vyráží na rodinný kempovací výlet do Brown Mountain, aniž by kdokoliv z nich tušil, že to je místo, kde jsou mnoho let pozorovány nevysvětlitelné úkazy (světla, zvuky, mizející lidé). Poté, co je navigace svede z hlavní silnice na menší cestu, narazí na tunel, který je plný prázdných aut bez jediné známky života. Pak se náhle objeví divná světla, a jednou šancí pro celou rodinu je schovat se v nedaleké lesní chatě... Film jako samotný by v rámci žánru nebyl úplně marný, kdyby autoři hned od začátku neudělali několik chyb. Tou první je prozrazení samotné pointy hned v prvních minutách - pak už divák neočekává "co", ale "kdy". Přitom první půl hodinka docela fungovala (až k tunelu), rodina mi přišla docela sympatická (taková "reálná"). Druhou chybou je (bohužel u found footage dost obvyklé) "šetření" nákladů - takže v druhé polovině tu máme pobíhání v temném lese (= roztřesená kamera ve tmě, kdy není znát co a jestli vůbec něco zabírá, a pro slabší povahy to může směřovat k epileptickému záchvatu). Ač FF žánr už těžko může nabídnout nějakou velkou originalitu, tento film bohužel promrhal šanci stát se jedním z těch, který tento žánr může trošku pozdvihnout... ()

zolo23

Niektorý tvorcovia found footage by si mali uvedomiť, že nie každé "FF" musí byť zákonite "nepozerateľné" ,ale dá sa natočiť i s citom. Bohužiaľ v tomto filme je "niečo" vidieť priam raritou. Najlepšie na všetkom bola vyslovená veta niekde v prvej polhodinke, citujem : "Na tej kamere sa ruší signál vždy keď sú nablízku Oni?".....Vtedy je Vám jasné, že si z mimozemšťanov veľkú srandu neužijete. ...Alebo sa tu zakrýva fakt, že tie mimozemské masky stoja za hovno...? Jediná dobre vymyslená scéna je pád kamery z mimozemského korábu..To je docela slušný nápad za ktorý poležiačky tlieskam. Ostatné je "len" podpriemerná rozprávka. ()

herr_carter

Budiž udělena aspoň jedna hvězda za to, že už jsem viděl hodně ještě větších debilit, než kterou je Alijen Abdakšn - i tak je ale nutno konstatovat, že se i v tomto případě jedná o zcela zbytečný film s odpornými imbecily, vydávající se za herce................moje hodnocení = 2 z 10. ()

PfefferSalz odpad!

Bacha na SPOJLERY. To byla ale πčovina. Jedna nelogičnost počínající kamerou, která přežije průlet zemskou atmosférou (i když v ní většina cizích těles shoří na prach) stíhá druhou, ať už jde o naprosto nesmyslné rušení obrazu v situacích, kdy by kamera měla fungovat docela normálně (viz padání mrtvých ptáků na auto) nebo přitroublý a velice silný smysl pro dokumentaci malého jedenáctiletého kluka, který filmuje i v situacích, v kterých by to všem ostatním připadalo přinejmenším nemístné (protože je naprosto v pořádku strkat kameru do nosu své vlastní matce, která truchlí nad ztrátou manžela). Dojímal mě taky zálesácký Chuck Norris, který si našel příhodné místo pro živobytí v hlubokých lesích daleko od civilizace a navíc u silnice, kde hromadně mizí turisté a která působí jako parkoviště u Kauflandu při výprodejích. Jak už to u found footage hororů bývá, není "toho" moc vidět, ale tady to platí dvojnásob. Trpělivý divák, který se na film vydrží dodívat (a že to je teda oříšek), se dočká i milé blairwitchské scény typu "Mami, tati, mám vás rád.", která ale člověka spíš nasere, a to tím, že si tvůrci dovolili takovou klasiku ve svém oboru kopírovat tak okatě. Je pravda, že found footage subžánr toho už dneska mnoho nového nabídnout nedokáže, přesto se ale občas dočkáme příjemných překvapení (V/H/S), která se dokonce i čas od času dokáží chovat autenticky. Tento počin ale zakažte, sbalte, vyhoďte, počůrejte a spalte. Tak. ()

MareT.

O inovaci v zanru se snad ani nikdo nesnazi, proto zapada film do sedych vod prumeru velice lehce. Napad s mimozemstany je celkem ok, ale nestalo se nic, co by me zvedlo ze zidle. ()

Corpsegrinder

Za poslední dobu jedno z těch lepších found footage/alieních filmů. Zamrzí snad jen tuna lagující kamery kdy je hovno vidět. Scéna v tunelu ošklivácká (zrcátko) a závěrečný rozuzlení mrazivý. ()

mosnak

Nápad dobrý, ale provedení bylo takové podivné a nezáživné :-( opět se jednalo o natočený snímek "amaťourskou" kamerou. V tomto případě je to jednoduché. Na tento typ film člověk musí mít náladu a já jí bohužel neměl. A musím říct, že i přes nízké hodnocení jsem se na to těšil - 15% ()

pytrisss

"Film". Nejhorší jsou snad ty jakoze herecké výkony a používání laciných efektu různé deformace kamery. Jinak hvězda za občas slušně vybudovanou atmosféru. ()

fr3ak

Zklamání. Únos mimozemšťany natočený formou found footage sliboval mnohem lepší podívanou. Ten přístup by mi nevadil, kdyby dotyčný kameraman nenatáčel i věci, které by normální člověk v takové situaci normálně netočil (to že je autista ho fakt neomlouvá). Já chápu že je občas potřeba udělat nějaké ústupky, ale musí být s mírou a ne tak okatě. Čtvrtý druh s Millou Jovovich si s tématem poradil o dost lépe i když to taky nebyla žádná hitparáda. ()

Rockerman

Nízkorozpočtový sci-fi horor je zase natočen dokumentární, roztřesenou kamerou. A s tou to bývá ošidné, protože dopředu nevíte bude-li pro film přínosem nebo ztrátou. Tentokrát byla jednoznačně přínosem! Dodávala tomu potřebné napětí hlavně tím, že nám nikdy mimozemské útočníky neukázala v plné kráse. Slabinou filmu jsou, jako obvykle kecy. Otázky typu: "Co to je? "Proč to dělají" nebo "Musíme odsud vypadnout" a "Všechno bude dobré" jsou typické pro tento žánr. Já vím, něco se říct musí, ale když taková otázka padne popáté, leze mi to na nervy. Nicméně "Mimozemský únos" nenáročně pobavil a to je hlavní. ()

Rathalos

Found footage nemam velmi v laske,ale toto sa mi pacilo,vsetky nechty som si poohryzal,take je to napinave,ma to atmosferu i tajomno a aj herci boli super,ja som spokojny nadovsetko...:-) ()