The Canal

• Austrálie The Canal (více)

Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil. (Nivenx)

bourec

Nevim,ale když sem objevil tenhle film,tak plakátky na film,ale i obsah ve mě vzbuzovaly velký naděje na nějakou slušnou jízdu.Po filmu musim konstatovat,že neoprávněně.Nejen found footage,ale i duchařinky už začínaj přerůstat autorům po celym světě pěkně přes hlavinky.Tohle je nuda ,s pěkně vykradenou scénou(každej pozná)z filmu The ring,s nepřekvapivou,a asi po dvaceti minutách úplně jasnou pointou.Ty vole,to už fakt nejste doprdele schopný natočit drsnou,trochu překvapivou ,a hlavně strašidelnou hororovou podívanou,a ne tohle.I když vod Irů se to asi nedá čekat.40%. ()

Rodriguez

Za těch posledních 15 minut zvedám nepatrně hodnocení z nudy na akční nudu. Protože celý snímek se odehrává v duchu nudy bez duchů nebo aspoň s duchem, kterého vidí jen hlavní hrdina. A protože je pokaždé podezřelý ze zabití ženy manžel, tak je jasné, jak to celé dopadne.... Takže do Irska na dovču nepojedu nebo by mě mohl posednout v nějakém starém hotelu duch a pak nevím koho bych mohl zabít! 20% ()

dubinak

Je pravda, že The Canal čerpá ne zrovna nenápadně z vícero filmů áčkové úrovně, jako je například Sinister, Insidious a dokonce i The Ring. Na druhou stranu je ale taky pravda, že se jedná o dost atmosférický a přitažlivý snímek, který ani nepotřeboval moc peněz, aby zaujal. Rupert Evans zvládá svoji roli úplně výborně a s přehledem s ním divák může soucítit. Další dobrou volbou byl výběr jeho filmového synáčka, který ani neumí být otravný, a proto je naprosto lehké se vtělit do jejich osudů. Příběh je docela pestrý, některé momenty nahánějí vážně hrůzu, škoda jen té detailně vyobrazené pointy, režisér ani nemusel brousit až do takové hloubky a možná by udělal líp. I tak mi Kavanagh nabídl kvalitní zážitek. ()

Nivenx

Po spoustu sračkách na mě vystřelilo tohle dílo Irů, jak blesk z čistého nebe. Režisér má nejspíš hodně nakoukáno, jelikož mi to připadá, že chtěl spojit několik témat, co se mu líbí a co jsou úspěšné dohromady. Ze začátku jede pozvolna a hraje na nervy, jelikož tušíme kam to směřuje, ale nejsme si úplně jistí. Do finále už je atmosféra, tak hutná, že je celkem nedýchatelná a nakonec ukáže i pravdu. Z filmu je cítit Sinister a Ozvěny mrtvých a takovou hru s námi hraje. V závěru(po Davidovo smrti) ať si pointu každý domyslí jak uzná za vhodné. Já mám své. Doufám jen, že Ivan Kavanagh tímto filmem svou hororovou kariéru začal a ne, že skončí jen u tohoto snímku. Jeden z TOP filmů tohoto roku! Bohužel na zmíněný Sinister nedosahuje a to hlavně scénářem, ale to nevadí. Já si The Canal užil. 90% // THX za titulky: "LIVINGDEAD" ()

Sfinkter

Závěr je okomentován ostatními uživateli dostatečně, vše vysvětlovat nutné opravdu nebylo. Celý snímek však nese prvky Kruhu a 3:15 zemřeš, tudíž žádná oddechovka - vše se navíc odehrává v návaznosti na manželskou nevěru, která je zde prezentována velmi znepokojivě. ()

uiu

Na první pohled mě potěšilo, že hlavní roli má Rupert Evans z Hellboye, ale jak se děj rozvíjel, zívala jsem nudou. David zjistí, že v jeho domě došlo před více než 100 lety k vraždě - manžel zavraždil svou nevěrnou ženu. Shodou okolností přijde David na to, že jeho žena má milence a když je spolu nachytá, má možnost je/ji zabít. A taky že jeho ženu někdo doopravdy zabije. Zápletka zahrnuje duchy minulosti, halucinace, přízraky a naprosto dementního hlavního hrdinu, co sype mouku na zem, aby v ní viděl stopy ducha, který ho pronásleduje... Ke konci je jedna jediná scéna, která je opravdu chuťovka, ale jinak se jedná o podprůměrný pokus o mysteriózní horor. ()

mickyreed

Hodně povedenej surrealistickej psychothriller ... v rouchu noci dost nepříjemná věc ... kdyby byl celej film tak napráskanej jako poslední půlhoďka, tak bych přemýšlel i o plným počtu ()

Bobik9

Nečekaně kvalitní podívaná. Je to napínavé a má to atmosféru. Dokonce se to i liší od jemu podobných hororů tím depresivním nádechem. Tvůrci se nehonili jen za nějakými lekačkami nebo děsivostmi, ale více si vyhráli s psychikou hlavní postavy. Skáče to mezi hororem, thrillerem, krimi a deprimujícím rodinným dramatem, což ovšem tomu moc sluší. Herecky velmi dobře zvládnuté, přesto, že ani jedna postava není obsazena nikým prověřeným. Možná právě proto si více můžete vychutnat příběh. Ocenil bych, kdyby Ivan Kavanagh natočil další podobný kousek. Za málo peněz, udělal hodně muziky. ()

Pajkenzi

Libil se mi horor.. Napínavý akční a strašidelný. Typek co měl halušky že straší a že někdo v domě chodí, přitom to vše udělal on. Konec mě nejvíc přesvědčil o vyšším hodnocení. To jsem nečekala. ()

Yoshimitsu

Rupert Evans není pro mě úplně známý herec ze začátku byl nevýraznej nudař, který čumí na horory ještě z promítačky, ale nakonec se s tím v kanále popasoval více než dobře. Psychózu a své démonické bludy v hlavě zahrál dost uvěřitelně pomalu jsem tomu začal i věřit. Škoda, že jeho krásná žena se tam nezdržela déle a malej byl roztomilej a fandil jsem mu. Dávám 75% ()

bizz_mjc

Bez debat je pět hvězd moc. Někdo namítne určitou předvídatelnost a oprávněně bude kritizovat závěr, nicméně celý film jsem si po dlouhé době - konečně!!! - připadal jak v kleštích. Tísnivá atmosféra, fajn kamera, autor si mě prostě povodil a to u hororu sakra cením! ()

mrx.friend

Mischung známějších hororů, který staví hlavně na atmosféře (lekačky fungují na výbornou) umocněné vynikající hudbou a barevně-temným vizuálním zpracováním. Do samého konce doufáte, že to vlastně nedopadne tak, jak tušíte od cca první třetiny filmu. ()

navorski

Film obsahuje plno krásných barevných světýlek, dlouhé tiché záběry, ve kterých se někdo někam dlouze dívá, a jednoho dobrého otce, kolem kterého se točí celý příběh. Je psychicky labilní nebo stabilní? Žádné velké překvapení se ale nekoná, ani nemůže. Od začátku jsou ve hře obě řešení, takže se jen čeká, které z nich to bude. Ale mnoho estétů se přes tuto banálnost děje možná klidně přenese, protože film obsahuje spoustu barevných světýlek a dlouhých tichých záběrů, ve kterých se zrcadlí rozpolcování duše jednoho dobrého otce... ()

netahlo

Hodne dobre natoceny rezijni debut! Atomosfera patricne znepokojujici, herecke vykon nadstandardni. Zejmena Rupert Evans v hlavni roli skvely vykon. Jsem velmi zvedavy na dalsi filmy pana Kavanagha. Prijemne hororove prekvapeni z Irska ()

CptPeroxid

Hvězdičku za závěr, jinak bych neviděl nic jiného, co je rozmazané snad všude, kam moje hororové oko dohlédne. Na to, jak se to tady vychvaluje, jsem se strašně těšil, ale co už, sto lidí, sto chutí.. ()

666Carnage

Slušná schíza kdy nevíte co je pravda a co lež. Na konci se sice vše dovíte a není prostor pro fantazii (možná trošku jo) ale to vůbec nevadí. Film je krátký a neustále se něco děje a taky zde hrají sympatičtí herci, takže se na to dobře kouká. Určitě příjemné překvapení z Irska kde hlavní roli hraje pomocník Hellboye (Rupert Evans). Film má svojí atmosféru a hlavně super záběry, hlavně z ruční kamery. 70% ()